Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2017., 13:31   #1
online dejtanje - fizičke mane i fotke

Imam fizičku manu koja je dosta ružna, ali ju je na fotkama lako ne pokazati. Odjeća ju prekrije ili snimim iz ugla da se ne vidi. No nisam siguran je li to dobro. Mislim si, nitko ne voli neugodna iznenađenja na dejtu.

Bio sam nedavno s nekom zgodnom ženskom s tindera na cugi i vjerujem da je skužila da mi nešto nije ok s tijelom, ali valjda joj je bilo neugodno pitati, a ni meni nije lako započeti temu. Taj dejt nije otišao nikamo. Moglo je to biti iz 100 razloga (dejt prije toga je recimo bio uspješan), ali svejedno sam obrisao profil dok ne odlučim da li bi trebao staviti neke iskrenije fotke.

Jedan frend me razuvjerava. Kaže - svi "lažu" na fotkama i prikrivaju mane. Ćelavi nose kape, debeli ne pokazuju tijelo, niski visinu, škrbavi ne nude široke osmijehe, svi zajedno koriste fotke stare 5 godina, itd. I da ja mogu isto tako.

Šta vi mislite? Kakvu fotku treba staviti netko kome fali šaka ili noga ili hoda sa štakama ili ima spigana leđa...
rakanichu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 13:44   #2
Ne znam, vjerojatno je odgovor negdje u sredini, a sto je sredina u tvom slucaju tesko mi je reci. Lazno predstavljanje je glupo, ali odlazenje u drugi ekstrem i stavljanje sveg svog 'loseg' u prvi plan isto moze stvoriti laznu/krivu sliku.

Pokusaj pronaci sliku na kojoj nisi ciljao ni jedno - ni sakriti, ni istaknuti. To ako zelis staviti sliku.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 13:46   #3
Fotku lica. Ali reći prije susreta istinu. Neki će te odbiti, da se ne lažemo, ali neće svi.

Iako, ne znači da je zato propao dejt nego zbog tvog ponašanja. Vidjelo se da si napet, a bio si napet jer si pretpostavio da je nešto skužila. Pretpostavka je majka zajeba. Ako si ti opterećen manom, onda ćeš drugima učitavati da su i oni, a jako je teško biti s osobom koja tako rezonira. I nemoj se skrivati iza toga. Tipa, netko te odbije pa pretpostaviš da je to zbog toga. Možda je zbog tebe.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 14:07   #4
Kao što već piše gore, stavi običnu fotku lica, iz napisanog se čini da to nije na licu, pa se neće vidjeti.
No, možeš napomenuti prije dejta.
I to onako usput, ne to previše isticati.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 14:19   #5
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Fotku lica. Ali reći prije susreta istinu. Neki će te odbiti, da se ne lažemo, ali neće svi.
To mi se čini isto malo nezgodno. Ako pričamo par dana i ušli smo u spiku i trebamo se nać i onda ja tako nešto kažem... Imam dojam da bi ženi bilo neugodno odbit dejt. Kao, o baš si fora, duhovit, zanimljiv, ali sad kad sam saznala da vučeš nogu onda se neću nać s tobom. Bar bi meni bilo neugodno da su uloge obrnute.

Ne znam, možda su ljudi u prosjeku manje obzirni od mene.

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Iako, ne znači da je zato propao dejt nego zbog tvog ponašanja. Vidjelo se da si napet, a bio si napet jer si pretpostavio da je nešto skužila. Pretpostavka je majka zajeba. Ako si ti opterećen manom, onda ćeš drugima učitavati da su i oni, a jako je teško biti s osobom koja tako rezonira. I nemoj se skrivati iza toga. Tipa, netko te odbije pa pretpostaviš da je to zbog toga. Možda je zbog tebe.
Da, slažem se. Nije lako bit neopterećen... Nekad mi to bolje ide, nekad lošije.
rakanichu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 14:23   #6
Quote:
rakanichu kaže: Pogledaj post
To mi se čini isto malo nezgodno. Ako pričamo par dana i ušli smo u spiku i trebamo se nać i onda ja tako nešto kažem... Imam dojam da bi ženi bilo neugodno odbit dejt. Kao, o baš si fora, duhovit, zanimljiv, ali sad kad sam saznala da vučeš nogu onda se neću nać s tobom. Bar bi meni bilo neugodno da su uloge obrnute.

Ne znam, možda su ljudi u prosjeku manje obzirni od mene.



Da, slažem se. Nije lako bit neopterećen... Nekad mi to bolje ide, nekad lošije.
A ako bi im probao reći prije nego se nađete, čisto da ne ispadne da si skrivao, a bez da stavljaš velik naglasak na manu?
Sigurno da nije lako nositi se sam s nekim nedostatkom koji te smeta, a onda je teško prikazati kao da te ne smeta i ponašati se nonšalantno, ali time zapravo samo skrećeš pažnju baš na to.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 14:29   #7
Quote:
rakanichu kaže: Pogledaj post

Šta vi mislite? Kakvu fotku treba staviti netko kome fali šaka ili noga ili hoda sa štakama ili ima spigana leđa...
Stavi više fotki, jednu na kojoj se vidi nedostatak i sedam na kojima izgledaš super.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 14:43   #8
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Stavi više fotki, jednu na kojoj se vidi nedostatak i sedam na kojima izgledaš super.
Apsolutno se slazem sa ovime!

Ja, naime, imam vitiligo. Po cijelom tijelu.
Na app imam 7 fotki i ne skrivam da ga imam. Na 1 sam napravila full closure da se vidi da ga imam i na licu.. Ako nekoga smeta, to je isto ok..
Ali do sada mi se nikad nije dogodilo da me netko odbio jer izgledam kao telić
FlyingAlpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 16:20   #9
još jedan glas ovome da treba bit iskren i da se treba vidjeti, a ako već ne želiš da se vidi barem znati, da mana postoji. kad se već dođe do te faze, blind dateovi su sami po sebi pomalo stresni i neznaš kaj te čeka s druge strane, tko će doći, tak da ostvarenju dobrog prvog dojma svakako nebi pogodovalo neugodno neočekivano iznenađenje. polazim od sebe - ja bi voljela znati, tako da odma na početku mogu prosuditi s čim se mogu nositi a s čim ne. sigurno bi i ti volio znati da je riječ o kontra strani. mislim da i u onlajn dejtanju treba bit fer, pogotovo kad vidiš da je netko isto tak fer i iskren prema tebi.
nela2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 16:29   #10
Za sad ajmo reć dva glasa za fotku lica (plus upozoriti prije susreta) i tri glasa za pokazat manu, ali ne ju naglašavat previše. Hvala na komentarima!

Quote:
FlyingAlpha kaže: Pogledaj post
Na 1 sam napravila full closure da se vidi da ga imam i na licu..
Full disclosure.
rakanichu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 16:35   #11
Ma stavi istu sliku koju si imao prije nego si se odjavio.
Kad budes pricao s njima, ovisi koliko ti se svidi preko price reci joj prije dejta da nisi fizicki savrsen (a tko jeste?)
Kad se nadjete budi otvoren o tome i sta bude bit ce. Ako ne nadjes curu, mozes stec fino prijateljstvo, ako ne steknes nista, nisi ni prvi ni zadnji (sa ili bez tjelesne mane)

Sretno.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 17:52   #12
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Ne znam, vjerojatno je odgovor negdje u sredini, a sto je sredina u tvom slucaju tesko mi je reci. Lazno predstavljanje je glupo, ali odlazenje u drugi ekstrem i stavljanje sveg svog 'loseg' u prvi plan isto moze stvoriti laznu/krivu sliku.

Pokusaj pronaci sliku na kojoj nisi ciljao ni jedno - ni sakriti, ni istaknuti. To ako zelis staviti sliku.
Pridodajem se ovom savjetu.

Inače, ljudi tek krajem tridesetih počinju shvaćati da izgled (tijelo) nije sve.
Jbga.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 21:25   #13
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Pridodajem se ovom savjetu.

Inače, ljudi tek krajem tridesetih počinju shvaćati da izgled (tijelo) nije sve.
Jbga.
Hmm-hmm. Kako koji ljudi. Neki shvate i prije, a neki kasnije ili nikada. Ima nas kojekakvih.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 22:26   #14
Quote:
rakanichu kaže: Pogledaj post
Ako pričamo par dana i ušli smo u spiku i trebamo se nać i onda ja tako nešto kažem... Imam dojam da bi ženi bilo neugodno odbit dejt.
To je onda njezin problem, a ne tvoj.

Tvoj problem je situacija u kojoj ona za nedostatak doznaje tek na prvome dejtu.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 23:55   #15
A sta je s nedostatcima koji nisu fizicki ....dal bi i njih trebalo rec prije dejta
the33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 00:15   #16
Quote:
the33 kaže: Pogledaj post
A sta je s nedostatcima koji nisu fizicki ....dal bi i njih trebalo rec prije dejta
Iskreno ne znam. Ljudi postaju jako ranjivi kad iznose svoje mane i karakterne nedostatke. Ali ako idemo tako gledat. Ne vjerujem da postoji savršen partner. Cijela ideja dejtinga, pardon ljubavi je naći nekoga čije mane možeš prihvatit, da ste međusobno svjesni svojih mana, te spremni raditi na njima zajedno. To je po meni jedino moguće uz otvoreni razgovor, mnogo strpljenja, ponekad i požrtvovnosti.

I could be wrong.

EDIT: Iz osobnog iskustva rekao bih čim ranije se otvoriš to prije znaš na čemu si.
__________________
'Did I ever tell you the definition, of insanity? The definition of insanity, is, doing the exact same fucking thing over and over again, expecting shit to change. That. Is. Crazy."

Zadnje uređivanje Sillenthill : 10.07.2017. at 01:26.
Sillenthill is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:12   #17
Prije upoznavanja bivšeg dečka rekao sam mu za jednu manu jer nisam htio da se osjeća neugodno ili šta već. Gledajući sad iz ove perspektive, sve je bilo u mojoj glavi i nebitno. Mislim da je bolje da kažeš, najviše zbog sebe- jer ćeš ako ne kažeš razmišljati o reakciji druge osobe i neće ti biti prijatno tokom upoznavanja. Sigurno je zamorno svakoj potencijalnoj osobi za dejt govoriti za to ali što Silenthill kaže, barem znaš na čemu si.
piki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:25   #18
Quote:
FlyingAlpha kaže: Pogledaj post
Ja, naime, imam vitiligo. Po cijelom tijelu.
Na app imam 7 fotki i ne skrivam da ga imam. Na 1 sam napravila full closure da se vidi da ga imam i na licu.. Ako nekoga smeta, to je isto ok..
Ali do sada mi se nikad nije dogodilo da me netko odbio jer izgledam kao telić
Baš me je ovo nasmijalo, simpatično mi je. Bitno je da ti nisi svoj vitiligo.
piki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.