Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 09:49   #21
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post

Meni je nekako skroz logično da se ljestvica podigne nakon nekih osobito lijepih iskustava.
Učimo kroz iskustvo, shvatimo što želimo i što ne želimo u nekom odnosu. Neke stvari su nam bitne,neke manje bitne pa možemo i bez tog, no onog trenutka kad upoznaš kvalitetu (u onome što ti je bitno) teško da možeš s konja na magarca.
E sad, druga je stvar možemo li to ponovno pronaći, a da nam je i ostatak sadržaja paketa prihvatljiv.
Iskreno mislim, jako teško.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 09:51   #22
Baš razmišljam o tom podizanju ljestvice.
Svaka je osoba priča za sebe i od svake možeš nešto naučiti.
Obogati te, oplemeni, ošteti, razgali, razočara... Barem je kod mene tako bilo.
To je miks svega i svačega.

Ali zbog bivših, odnosno zbog pojedinih njihovih kvaliteta, nisam dizala ljestvicu i druge dovodila u nemogući položaj.
Nikada nisam ni požalila za onim što je bilo, jer da je valjalo - i nastavilo bi se.

Naučila sam samo što točno ubuduće nikako ne želim da se ponovi.
Koje mane ne toleriram.
To mi je bilo više nego dovoljno da nađem kompatibilnu osobu.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:26   #23
Vjerujem da kod žena nije tak jer im izgled nije toliko bitan kod muškarca, no kod dobrog djela muškarca primjećujem podizanje letvice na osnovu izgleda..recimo dosta frendova je sada u vezi ili braku sa ženama koje su fizički daleko atraktivnije nego one s kojima su hodali u mlađim danima.
dieselzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 11:18   #24
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Iskreno mislim, jako teško.
a da, svjesna sam toga. Ali mogu kužit autora. Znaš ono ... ali bilo je tako prokleto dobro.
Bogme, nije lako pomirit se s manjim od tog.
Ovisi i o tome koliko ti je tko podigao ljestvicu. Ako ti ju je podosta podigao, onda si u banini.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 11:22   #25
Opustenost, predanost, otvorenost, iskrenost.

Nema tu sredine.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:44   #26
Letvica je bila uvijek visoko postavljena, a bilo je onih koji su je preskočili.
Nisam nikada uspoređivala bivše s trenutnim niti od njih tražila da budu kao xy.

Imam neke bitne stavke ispod kojih nisam pristajala u samom startu. Ili imaš ili nemaš.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 07:43   #27
Jel vi potpisujete i nekakav ugovor ovjeren kod javnog biljeznika kad udete u vezu?
Kapo O'makine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:48   #28
Quote:
Mali Kapo kaže: Pogledaj post
Jel vi potpisujete i nekakav ugovor ovjeren kod javnog biljeznika kad udete u vezu?
Potpišu da ulaze na vlastitu odgovornost.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 18:36   #29
Ja čak nebi reka da su podignuti tj. Prije bi reka osvještenjer nekih stvari nismo svjesni kad smo mladi i sa iskustvom ih upoznavamo.
Mišljenja sam da ako ne spoznamo stvari koje nam ne odgovaraju i stvari koje smo mi krivo radili nemožemo rasti. Tj. Za Rast je potrebna spoznaja.
Jako je bitno i koji su to kriteriji npr. da li je to neka vještina ili karakterna osobina.
U principu najbitnija stvar je upoznat sebe.
Naime smatram se osobom koja ima popriličito dobro iskalibriranu intuiciju te se mogu oslobit na nju za vid svoga uvjerenja. Čak sam testirao da li se isplati spustit ljestvicu i zakljucio sam da ovisi u kojem segmentu se radi ali suštinski ne.
gama-ray is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:07   #30
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Da me gleda kao da sam najbolja na svijetu iako nisam. Znam kako izgleda kad je netko lud za tobom i ne bih pristala na manje od toga.
Jel to postoji uopce haha? Nekako ne vjerujem. Osim ako mislis na onih prvih par mjeseci kad te lupi zaljubljenost i ta luda kemija u mozgu. Ali tak bi te onda svaki gledao, nije nista poseban po tome, jer je do te zaljibljenosti ne do.njega
little gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 09:13   #31
Quote:
little gypsy kaže: Pogledaj post
Jel to postoji uopce haha? Nekako ne vjerujem. Osim ako mislis na onih prvih par mjeseci kad te lupi zaljubljenost i ta luda kemija u mozgu. Ali tak bi te onda svaki gledao, nije nista poseban po tome, jer je do te zaljibljenosti ne do.njega
zaljubljenost, dakako, prođe. Ali mora ostati onaj osjećaj ''tebe ne bih mijenjao/ mijenjala'' ni za koga. Ako toga nema, veza nema šanse uspjeti na dulji rok.
Moraš znat da si nekome prvi/prva na ljestvici. Najvažniji, najvoljeniji. I to mora biti obostrano.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 02:26   #32
mislin da svi vi previše kalkulirate.
ja nikad nisan ima s tim problema, pustia bi da me nosi poplava...
Kapo O'makine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 12:05   #33
Potpisujem ovo u prvom postu vezano za hranu. Mene je isto razmazilo po tom pitanju.
A inače, tko bi s konja na magarca?
Airport Hobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 18:58   #34
Da li vam je letvica očekivanja podignuta zbog nekih osoba?

Ne!

Iz vise razloga ne, ali glavni je taj sto na svaku vezu, pa i na osobu s kojom sam u njoj, gledam individualno.

Iskustvo me naucilo da je svaki odnos specifican, zbog vise faktora koji su se iskrizali u trenutku opcenja s istom, te je usporedba s prijasnjim iskustvima nerealna.

U obzir se mogu uzeti jedino one opce karakteristike covjeka (skup odredenih karakternih osobina), ali o njima je nepotrebno govoriti zato sto one i jesu primarni kriterij po kojem se ravnam.

Takoder si ne dopustam (bilo kakvo) opcenje s osobom koja se ravna prema, u temi opisanom.





Mozda ja nisam mjerilo, niti odraz stvarnog stanja, zato sto ionako s 90% ljudi ne bih niti kavu popio. A onih 10% je i vise nego dovoljan i cest postotak ljudi.
__________________
Kad tiranija postane zakon, otpor postaje dužnost.
Andrew Wiggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 20:07   #35
ajde issati, danas si gori, sutra doli, šta ima veze.
ne jedeš ni biftek svaki dan, nekad udreš po podriguši, šta ne?
Kapo O'makine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 22:35   #36
Quote:
Andrew Wiggin kaže: Pogledaj post
Ne!

Iz vise razloga ne, ali glavni je taj sto na svaku vezu, pa i na osobu s kojom sam u njoj, gledam individualno.

Iskustvo me naucilo da je svaki odnos specifican, zbog vise faktora koji su se iskrizali u trenutku opcenja s istom, te je usporedba s prijasnjim iskustvima nerealna.

U obzir se mogu uzeti jedino one opce karakteristike covjeka (skup odredenih karakternih osobina), ali o njima je nepotrebno govoriti zato sto one i jesu primarni kriterij po kojem se ravnam.

Takoder si ne dopustam (bilo kakvo) opcenje s osobom koja se ravna prema, u temi opisanom.

Mozda ja nisam mjerilo, niti odraz stvarnog stanja, zato sto ionako s 90% ljudi ne bih niti kavu popio. A onih 10% je i vise nego dovoljan i cest postotak ljudi.
No, da. Samo što si te svoje kriterije o 10% ljudi s kojima bi kavu popio, tijekom vremena formirao upravo na podizanju letvice, pa ona sada stoji toliko visoko da isključuje 90% onih s kojima ne bi.

Drugim riječima, iskustvo te je naučilo da je svaki odnos specifičan (što je savršeno točno) ali propustio si vidjeti da si upravo na temelju iskustva formirao skup određenih karakternih osobina zbog kojih ti je spomenuta letvica sada tako visoko podignuta.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 23:31   #37
Quote:
Airport Hobo kaže: Pogledaj post
Potpisujem ovo u prvom postu vezano za hranu. Mene je isto razmazilo po tom pitanju.
A inače, tko bi s konja na magarca?
Mislim da bih tipu svaki dan mogla kuhat jedino ako bi isti tokom vikenda sve fino termički obradio za sljedećih tjedan dana i usto ostavio recept daljnje procedure.
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 23:44   #38
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
No, da. Samo što si te svoje kriterije o 10% ljudi s kojima bi kavu popio, tijekom vremena formirao upravo na podizanju letvice, pa ona sada stoji toliko visoko da isključuje 90% onih s kojima ne bi.

Drugim riječima, iskustvo te je naučilo da je svaki odnos specifičan (što je savršeno točno) ali propustio si vidjeti da si upravo na temelju iskustva formirao skup određenih karakternih osobina zbog kojih ti je spomenuta letvica sada tako visoko podignuta.
Ne. Ona nije "visoko" podignuta, zato sto sam ja jedini koji moze odrediti njenu "visinu". A ja tvrdim da je nema.

U tvojim ocima; u ocima Pere, Janka, Ane i Mihaele, ja mozda, a potencijalno i vjerojatno, imam vrlo "niske" kriterije.

Moji kriteriji nisu "vise" ili "nize" na ljestvici, upravo zato sto takva univerzalna ljestvica niti ne postoji, niti mi generalno po pitanju iste mozemo postici konsenzus. Ma niti kompromis, a kud jos i konsenzus.

Ali zato postoji skup kriterijskih odrednica koji svakome od nas ima razlicitu "tezinu" ili "visinu".

Postoji samo drustveno uvjetovano i nametnuto koje je u razlicitim periodima ljudske povijesti predstavljalo drugaciji model pozeljnog i prihvatljivog. A to je pak drugi par rukava i u tom slucaju "vise" znaci: "savrseni drustveni model". To je nesto drugo.

E da, a s 10% ljudi cu kavu popiti zato sto je to otprilike postotak koji je u stanju ublaziti moju mizantropiju. Dovoljno barem da se ne zrigam nakon kave s istima.
__________________
Kad tiranija postane zakon, otpor postaje dužnost.
Andrew Wiggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 23:55   #39
Ovđe treba stavit MUDRE riječi Chris Rocka:
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 01:17   #40
Mislim da bi me smrtno zabolelo kada bi čovek koga zavolim, ravnao mene prema nekoj koja je podigla lestvicu njegovih očekivanja od neke buduće žene. To uporedjivanje sa nekom prethodnom bilo bi mi kao hladan tuš.

I samim tim pošto ne bih volela da budem uporedjivana sa nekom bivšom, ne bih skalirala ni poredila čoveka koga volim sa nekim bivšim. Bivši su bivši jer nešto nije bilo dovoljno dobro da bi trajalo i dalje. Samim tim, nije valjalo u celini.

Lestvicu podižemo valjda sami sebi jer smo sa svakim iskustvom bogatiji i mudriji, prvenstveno imamo veća očekivanja od sebe pa tek onda, posledično i od drugih.

Zadnje uređivanje MiSterium : 25.10.2017. at 01:33.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger