Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2006., 17:26   #41
Quote:
polyhymnia kaže:
daj pojasni, kako to ovisi o stajalištu?? mislim sa stajališta dualosti samo stajalište je privid, zar ne? a kako uopće postoji nešto što bi se moglo nazvati stajalište apsoluta? stajalište podrazumijeva točku gledišta ( onaj već prožvakani promatrač i promatrano ), tak da mislim da su ta dva pojma nespojivi...??
Kako god da se okrene - sve se na kraju svede na NIŠTA (ili: NI NA ŠTA, ako želimo pravilno da pišemo).
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 18:04   #42
Quote:
polyhymnia kaže:
kako nula može ( i dalje si u može-zamci ) biti apsolut: jesi pročitao moj post onaj dugi o tome?? pročitaj pozorno, mislim da je jako dobro objašnjeno. ak ti i dalje nije jasno pitaj pa ćemo neš smislit
a tko kaze da nula je apsolut? ona je nista!!! nije apsolut, vec nepostojanje bilocega, i apsoluta! 0 cak nije niti rupa od sira, ona je jednostavno apsolutno N I Š T A.
pa daj me skuži.....ja sam meditirao o tvojoj recenici, probaj sad ti malo o mojoj
inepcija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 18:17   #43
Quote:
inepcija kaže:
a tko kaze da nula je apsolut?
Quote:
inepcija kaže:
kako 0 moze biti apsolut to mi jos uvjek nije jasno, al dobro....
pa pogle. ti si pitao kako nula može biti apsolut!! pa ti bi trebao meditirat o svojim rečenicama ja ti nudim odgovor na tvoje pitanje u svom postu

Quote:
ona je nista!!! nije apsolut, vec nepostojanje bilocega, i apsoluta! 0 cak nije niti rupa od sira, ona je jednostavno apsolutno N I Š T A.
pa daj me skuži.....ja sam meditirao o tvojoj recenici, probaj sad ti malo o mojoj
SKUŽI TI MENE ! NULA JEST NIŠTA. I APSOLUT JE NIŠTA. u mom postu kojeg ti usrdno nudim je obrazloženje tog !!

žišku ??

tj---------ČITAJ !!!
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 18:21   #44
Quote:
Ethne kaže:
Kako god da se okrene - sve se na kraju svede na NIŠTA (ili: NI NA ŠTA, ako želimo pravilno da pišemo).
ethne pa ja ću tebe killnut

znam da se sve svodi NI NA ŠTA al malo objašnjavanja ne bi škodilo..???

ma dobro, vidim da ti se ne da, odi tamo pa chataj
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 23:20   #45
Quote:
polyhymnia kaže:
pa pogle. ti si pitao kako nula može biti apsolut!! pa ti bi trebao meditirat o svojim rečenicama ja ti nudim odgovor na tvoje pitanje u svom postu


SKUŽI TI MENE ! NULA JEST NIŠTA. I APSOLUT JE NIŠTA. u mom postu kojeg ti usrdno nudim je obrazloženje tog !!

žišku ??

tj---------ČITAJ !!!
di sam ja to piso
ma ne, to si ti nekaj brijesh
ja nisam nigdje napisao da je nula apsolut......

NEMOZE APSOLUT BITI NISTA. APSOLUT JE TOCNO DEFINIRAN!! apsolut je ono sto obuhvaca sve, dakle ne moze biti NISTA.
žiškiš ti mene?
inepcija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 14:28   #46
Quote:
polyhymnia kaže:
znam da se sve svodi NI NA ŠTA al malo objašnjavanja ne bi škodilo..???
Kad poništiš bar jednu stranu u dualnosti i druga se automatski poništava i tako dobiješ NIŠTA, zar ne? Svet i "ja" smo održivi samo u svetu dualnosti, u svetu ogledala.
Ako uzmemo za istinitu ovu inepcijinu tvrdnju - da je Apsolut SVE, onda bismo imali: 0 = 1 = 2 Pri čemu je 0 = ništa, 1 = Apsolut, tj. SVE, a 2 = pojavni svet, svet dualnosti. No, ja i dalje mislim da je 1, tj. Apsolut zapravo privid. Mi možemo reći da je sve = JA i na izvestan način ćemo biti u pravu, jer "svet" uvek doživljavamo samo kao "svet po nama", pa je tako "doživljaj sveta" uvek individualan. Mi sami jesmo naš doživljaj sveta. Ali čim krenemo da razmišljamo na taj način, tj. čim sažmemo dva u jedan automatski upadamo u NIŠTA, jer jedan sam po sebi ne može da postoji, jer nema u čemu da se ogleda. Na osnovu čega će on odrediti sebe? Spram čega on onda postoji? Kako zna da postoji? Nekako mi je to postojanje "jednog" sasvim nelogično, jer ako "postoji", onda može i da "ne postoji" i opet smo u svetu dualnosti.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 15:38   #47
Quote:
inepcija kaže:
APSOLUT JE TOCNO DEFINIRAN!!
Aj aj.
Definirati znači omeđiti. Ono što je omeđeno nije apsolut, jerbo nije bez-uvjetno, neuvjetovano, nego je uvjetovano tom svojom međom, granicom, definicijom.
Odnosno, tad bi nad tim tvojim ''apsolutom'' bila ''definicija apsoluta''. A to znači da bi ti koji ga definiraš bio nad njim, ti bi uvjetovao ''bez-uvjetno''.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 15:58   #48
Quote:
nitko i ništa kaže:
Aj aj.
Definirati znači omeđiti. Ono što je omeđeno nije apsolut, jerbo nije bez-uvjetno, neuvjetovano, nego je uvjetovano tom svojom međom, granicom, definicijom.
Odnosno, tad bi nad tim tvojim ''apsolutom'' bila ''definicija apsoluta''. A to znači da bi ti koji ga definiraš bio nad njim, ti bi uvjetovao ''bez-uvjetno''.
joj.....
pojam mora biti definiran(definicijom)! ako je apsolut pojam onda je on definiran.

broj ne moze biti neogranicen, jer onda nije broj.
postoji simbol za beskonacnost, pa postoje limesi i sl.

apsolut ne definiram ja, niti ti. svaki pojam definira zdravi razum ciji bi proizvod trebao biti valjan svakom umnom bicu.
inepcija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 16:01   #49
Quote:
inepcija kaže:
joj.....
pojam mora biti definiran(definicijom)! ako je apsolut pojam onda je on definiran.

broj ne moze biti neogranicen, jer onda nije broj.
postoji simbol za beskonacnost, pa postoje limesi i sl.

apsolut ne definiram ja, niti ti. svaki pojam definira zdravi razum ciji bi proizvod trebao biti valjan svakom umnom bicu.
Nadilazi li apsolut ''zdravi razum''?
Ili je apsolut uvjetovan ''zdravim razumom''?
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 16:12   #50
Quote:
Ethne kaže:
Kad poništiš bar jednu stranu u dualnosti i druga se automatski poništava i tako dobiješ NIŠTA, zar ne? Svet i "ja" smo održivi samo u svetu dualnosti, u svetu ogledala.
Ako uzmemo za istinitu ovu inepcijinu tvrdnju - da je Apsolut SVE, onda bismo imali: 0 = 1 = 2 Pri čemu je 0 = ništa, 1 = Apsolut, tj. SVE, a 2 = pojavni svet, svet dualnosti. No, ja i dalje mislim da je 1, tj. Apsolut zapravo privid. Mi možemo reći da je sve = JA i na izvestan način ćemo biti u pravu, jer "svet" uvek doživljavamo samo kao "svet po nama", pa je tako "doživljaj sveta" uvek individualan. Mi sami jesmo naš doživljaj sveta. Ali čim krenemo da razmišljamo na taj način, tj. čim sažmemo dva u jedan automatski upadamo u NIŠTA, jer jedan sam po sebi ne može da postoji, jer nema u čemu da se ogleda. Na osnovu čega će on odrediti sebe? Spram čega on onda postoji? Kako zna da postoji? Nekako mi je to postojanje "jednog" sasvim nelogično, jer ako "postoji", onda može i da "ne postoji" i opet smo u svetu dualnosti.
znači to si htjela reć !!! phew.... pa to kužim. to sam i objašnjavala u onom svom postu. hvala. zapravo smo govorile o jednom te istom, al ne, moram ja zakomplicirat
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 16:14   #51
Quote:
nitko i ništa kaže:
Nadilazi li apsolut ''zdravi razum''?
Ili je apsolut uvjetovan ''zdravim razumom''?
e takva nam opaska treba za našeg inepciju

prestani biti okovan "logičnim" i "nelogičnim", "definiranim" i "nedefiniranim". postao si rob svog vlastitog razuma ( kao i mnogi ). mislim da je vrijeme for you to MOVE ON

plus mislim da ti UOPĆE nisi pročitao onaj moj post jer da jesi mi ne bi govorio da te "nisam skužila"
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 16:25   #52
Quote:
nitko i ništa kaže:
Nadilazi li apsolut ''zdravi razum''?
Ili je apsolut uvjetovan ''zdravim razumom''?
zdrav razum je apsolut za sebe
al fakat, ako ne mozes nesto definirati, onda kako ces uopce diskutirati o tome? kako ces sastaviti iole ozbiljnu recenicu o tome sto ne poznajes?
a ne poznajes, jer ne mozes prepoznati ako ne znas sto je bit toga.
inepcija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 16:29   #53
Quote:
polyhymnia kaže:
e takva nam opaska treba za našeg inepciju

prestani biti okovan "logičnim" i "nelogičnim", "definiranim" i "nedefiniranim". postao si rob svog vlastitog razuma ( kao i mnogi ). mislim da je vrijeme for you to MOVE ON

plus mislim da ti UOPĆE nisi pročitao onaj moj post jer da jesi mi ne bi govorio da te "nisam skužila"
joj, draga moja poli
da ti nemas mozak, ne bi bila ovdje.
posto je mozak i racio pocetak svega, pa i samog razmisljanja, sto je temelj filozofiranja-kritican uvid uz pomoc razuma, to je ovdje nuzno.
ako ti to ne pase, odi na Himalaju, zapali si mirisni stapic, mozak na pašu i uživaj u zalasku Sunca
inepcija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 16:30   #54
Quote:
inepcija kaže:
al fakat, ako ne mozes nesto definirati, onda kako ces uopce diskutirati o tome?
jel ti to pitanje postavljaš sebi ili nama??
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 16:31   #55
Quote:
inepcija kaže:
al fakat, ako ne mozes nesto definirati, onda kako ces uopce diskutirati o tome? kako ces sastaviti iole ozbiljnu recenicu o tome sto ne poznajes?
a ne poznajes, jer ne mozes prepoznati ako ne znas sto je bit toga.
Naravno. Pričati o apsolutu nema nekog smisla.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 16:39   #56
Quote:
da ti nemas mozak, ne bi bila ovdje.
i ovako nisam ( ovdje ), imala mozak ili ne
Quote:
posto je mozak i racio pocetak svega, pa i samog razmisljanja, sto je temelj filozofiranja-kritican uvid uz pomoc razuma, to je ovdje nuzno.
ako ti to ne pase, odi na Himalaju, zapali si mirisni stapic, mozak na pašu i uživaj u zalasku Sunca
hm ne znam kolko bi onaj mirisni štapić izdržao na onim nadmorskim visinama i temperaturama, al ok...

ma slažem se da treba imat red u mozgu, i pogotovo ( prije svega ) znat se služit njime. al znaš kaj, za te duhovne spike ( ovo je duhovna spika o kojoj mi pokušavamo raspravljati na filozofski način ) UOPĆE nije potrebna inteligencija, vjerovao ili ne. a intellego = RAZUMijem. neke stvari se odvijaju neovisno o tome.

samo razum nije kraj, a ti se ponašaš kao da jest, i baš zato sam tražila od tebe da imaš na umu ono "sve je moguće". da bar na trenutak, pa makar "slučajno", budeš izvan.

al dobro, idi kako ti odgovara. ja sam ovdje da bockam
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 16:40   #57
Quote:
nitko i ništa kaže:
Naravno. Pričati o apsolutu nema nekog smisla.
ma pričati o IČEMU "nema nekog smisla". jer se sve svodi na apsolut
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 16:42   #58
tocno. zavrsimo s time
APSOLUT
inepcija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 16:45   #59
Quote:
polyhymnia kaže:
ma pričati o IČEMU "nema nekog smisla". jer se sve svodi na apsolut
Naravno da ima smisla. Jezik je bitno relativan.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 16:52   #60
Quote:
polyhymnia kaže:
ma pričati o IČEMU "nema nekog smisla".
Ali je zabavno.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:24.