Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2015., 17:47   #321
hladno prešano bademovo ulje mi je najbolje za skidanje šminke, jer je blago, a i odlično je za njegu svih tipova kože, a pogotovo za njegu bebine kože
bennkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 22:08   #322
Imam doma bočicu Melvitinog bademovog ulja pa ga planiram početi koristiti kao nocnu njegu lica.
Inače imam dehidriranu mješovitu kožu. Znam da bi trebalo raditi mješavine, ali trenutno bih ga koristila samoga.
Može li mi netko prokomentirati kvalitetu Melvitinog ulja te je li ok za moj tip kože?
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 12:58   #323
Isprobala sam Melvitin badem, a trenutno koristim L'Occitaneov.
Inače imam izrazito suhu kožu, onak ko Sahara izgleda, a od ovog L'Occ. mi je koža urnebesno meka 24h, bez problema. Sve drugo što sam probavala kroz godine bi mi se upilo kroz par sati u potpunosti.
Maja Zmaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 16:35   #324
Quote:
Maja Zmaja kaže: Pogledaj post
Isprobala sam Melvitin badem, a trenutno koristim L'Occitaneov.
Inače imam izrazito suhu kožu, onak ko Sahara izgleda, a od ovog L'Occ. mi je koža urnebesno meka 24h, bez problema. Sve drugo što sam probavala kroz godine bi mi se upilo kroz par sati u potpunosti.
je l' moguće da se L'Occitane reklamira u postovima na forumu
pa našto je spao

majo, majo ccc
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 17:16   #325
Quote:
Andjelcic kaže: Pogledaj post
Imam doma bočicu Melvitinog bademovog ulja pa ga planiram početi koristiti kao nocnu njegu lica.
Inače imam dehidriranu mješovitu kožu. Znam da bi trebalo raditi mješavine, ali trenutno bih ga koristila samoga.
Može li mi netko prokomentirati kvalitetu Melvitinog ulja te je li ok za moj tip kože?

132,50kn, 50ml
za kvalitet neman pojma, a valjda valja

al' pa preskupo je, pranarom je 71kn (50ml)

cca za te pare Kemigovog mo'š dobit 200ml, hladno tješteno, iz organskog uzgoja ili 450ml iz konvencionalnog uzgoja

Badem je dobar za njegu svih tipova kože.

Zadnje uređivanje dragone : 12.01.2018. at 17:33.
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:02   #326
Quote:
dragone kaže: Pogledaj post
132,50kn, 50ml
za kvalitet neman pojma, a valjda valja

al' pa preskupo je, pranarom je 71kn (50ml)

cca za te pare Kemigovog mo'š dobit 200ml, hladno tješteno, iz organskog uzgoja ili 450ml iz konvencionalnog uzgoja

Badem je dobar za njegu svih tipova kože.
Melvitin je bio na cocooncentru cca 70-ak kn

E sad, dan nakon korištenja sam dobila prištić, nadam se da nije od ulja...
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 00:38   #327
Quote:
Andjelcic kaže: Pogledaj post
Melvitin je bio na cocooncentru cca 70-ak kn
a daaaaaaaj ricinus i avokado, 50ml su im 128,50kn
argan 10ml! (ALI roll on pakiranje lol) 92 kn
eto prostora za marketing i popuste.
onda spuste Argan 125ml sa 361,50kn za 32% sad je "samo" 236kuna. i onda masovni orgazam! žene navale da uštede! Lijepo piše UŠTEDITE 125kuna. kojim onda mogu kupit ricinus... aman taman

aj dobro
svako ima svoju logiku dobrog pazara i brendove kojima vjeruje


Quote:
Andjelcic kaže: Pogledaj post
E sad, dan nakon korištenja sam dobila prištić, nadam se da nije od ulja...
mož biti, ali nije to nikakav razlog za paniku, niti znači da ulje nije dobro ni da tebi ne paše. vjerojatno si se na tom mjestu preuljila.
ovlaži lice prije aplikacije, hidorlatom. dodaj u njega bar 2% glicerola. a možeš i običnom vodom, mada bolje da je filtriraš (Brita npr) i dodaš u nju glicerola. Ili napraviš ljekoviti infuz, također u filtriranoj vodi sa dodatkom glicerola (ali to ne može stajat, mora se svaki dan radit novi)


znam da si napisala da najmjeravaš za sad koristit bademovo ulje i to solo. no pošto imaš dehidriranu kožu, i pošto je koža žedna, mislim da bi joj uz ulje trebala i pasala baš fina hidrantna prirodna krema.
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 17:11   #328
Quote:
dragone kaže: Pogledaj post
je l' moguće da se L'Occitane reklamira u postovima na forumu
pa našto je spao

majo, majo ccc
hahaha kaj nemrem podijelit iskustvo? sam fulala neka pravila?
btw i melvita ti je loccitanova :P
Maja Zmaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 17:17   #329
Quote:
dragone kaže: Pogledaj post
a daaaaaaaj ricinus i avokado, 50ml su im 128,50kn
argan 10ml! (ALI roll on pakiranje lol) 92 kn
eto prostora za marketing i popuste.
onda spuste Argan 125ml sa 361,50kn za 32% sad je "samo" 236kuna. i onda masovni orgazam! žene navale da uštede! Lijepo piše UŠTEDITE 125kuna. kojim onda mogu kupit ricinus... aman taman

aj dobro
svako ima svoju logiku dobrog pazara i brendove kojima vjeruje



mož biti, ali nije to nikakav razlog za paniku, niti znači da ulje nije dobro ni da tebi ne paše. vjerojatno si se na tom mjestu preuljila.
ovlaži lice prije aplikacije, hidorlatom. dodaj u njega bar 2% glicerola. a možeš i običnom vodom, mada bolje da je filtriraš (Brita npr) i dodaš u nju glicerola. Ili napraviš ljekoviti infuz, također u filtriranoj vodi sa dodatkom glicerola (ali to ne može stajat, mora se svaki dan radit novi)


znam da si napisala da najmjeravaš za sad koristit bademovo ulje i to solo. no pošto imaš dehidriranu kožu, i pošto je koža žedna, mislim da bi joj uz ulje trebala i pasala baš fina hidrantna prirodna krema.
Kupovala sam i neke druge stvari pa onda i to ulje usput, ma ne mislim da sam ne znam kako dobro prošla, ali kad vec to imam doma, raspitah se tu za detalje. Hvala ti na savjetima. Ovu kremu koju spominješ, misliš da nanesem nakon ulja? Inicijalni plan mi je bio koristiti hidratantnu kremu ispod pudera ili bb kremu po danu, a ulje navecer. Nisam ni znala da krema može na ulje, to mi se čini preteškim za moju kožu...
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 08:59   #330
Quote:
Maja Zmaja kaže: Pogledaj post
hahaha kaj nemrem podijelit iskustvo? sam fulala neka pravila?
radit što god želiš! šta god te srce vuče; go for it Zadovoljstvo jeste ono što uistinu vrijedi
simpa je tvoj entuzijazam i što si otkrila nešto što ti paše te sva hepi to došla podijelit, samo... (sad ide ono ali ) ovo je pdf prirodna kozmetika, a l'occitane nije ni prirodan/organski ni eko, pa ne mislim da si fulala neko pravilo nego da si fulala ceo fudbal eto, zato sam te zezala sorry

no, štaimaveze; dobro nam došla!

a sa'ću zezat još, stvarno ne znam da li ja dobro gledam, ali ovo nije bademovo ulje. To je bademo ulje + XYZ. i više bi mu bilo mjesto na serumima ili recepturama jer ispada da uspoređuješ ovu mješavinu sa pojedinačnom sirovinom (hladno prešanim bademom) i onda tvrdiš da se bolje upija A pa di neće kad su dodani kaprilni trigliceridi.
Na drugom su mjestu u popisu sastojaka a mogu se dozirati od 1 do 95% pa sad možemo pogađat u kojem su postotku dodani.

treći sastojak je PARFEM: "this oil melts into the skin, enveloping it with a subtle and mouth-watering scent of fresh almonds while leaving a delicious satiny-smooth finish" Vrlo poetično rečeno, no činjenično ipak sintetika.

i zašto nema popisa sastojaka na hr stranici? ni na usa. na fr i nz samo su 3 navedena. tek sam ih našla na uk stranici.

Quote:
Maja Zmaja kaže: Pogledaj post
btw i melvita ti je loccitanova :P
a je l' viš' viš' pa znaju se dobro prodat, šta je je
i savšen im je dizajn svega, znaju upakirat i slikom i rječju i oblikom. ciljaju na prirodan image, luksuz dobiven iz čiste prirode (i fair trade priču) ali po sastojcima to nisu
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 08:58   #331
[QUOTE=dragone;67467531]
no, štaimaveze; dobro nam došla! Hvala

Trenutno sam ekstra entuzijastična jer su mi oni jedini dostavili narudžbu od black fridaya, i to drugi dan, pa ih hvalim di stignem hahahah A overseasove narudžbe još kaskaju – zato sam se i uključila na forum, da vidim ima li netko neko rješenje za to.
E da, sori, to s org/eko jesam fulala. Al kolko kužim, loccitane je prirodan i ima prirodne konzervanse. Našla sam podatak da samo zbog propisa na Azijskom tržištu nemaju sve certifikate. Bum malo guglala te kaprilne trigliceride, nikad čula
nije mi cilj bio uspoređivati s hladno prešanim bademom. Znala sam prije kupovati u kemigu ulja, ali bi mi bila preteška uvijek, pa sam prešla na ovu vrstu kozmetike i super mi je sad. Imam problema sa štitnjačom i namučila sam se dok nisam našla neš kaj mi je dobro.
Da, trebalo bi biti više sastojaka na webu, slažem se, ali uvjerena sam da nijedna kozmetička kuća ne piše više nego što mora Ja sam se raspitivala u njihovim dućanima, pa su mi nabrojali.
Maja Zmaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 07:32   #332
Quote:
Maja Zmaja kaže: Pogledaj post
Al kolko kužim, loccitane je prirodan i ima prirodne konzervanse. Našla sam podatak da samo zbog propisa na Azijskom tržištu nemaju sve certifikate. Bum malo guglala te kaprilne trigliceride, nikad čula
A koje certifikate imaju?
nije prirodan, po sastojcima koje ja vidim. isto k'o ni Lush.

Cosmos standard je internacionalan, jasan, preciziran kemijski (porijeklom sirovine, postupkom obrade) i matematički (omjerima), brigom za okoliš, brogom za dobrobit životinja itd. Certifikat dobiješ ako si u potpunosti usklađen sa standardom.

nije zabranjeno jist meso, ali nemo'š obrok u kojem ima mesa nazvat vegeterijanskim.

Quote:
Maja Zmaja kaže: Pogledaj post
nije mi cilj bio uspoređivati s hladno prešanim bademom. Znala sam prije kupovati u kemigu ulja, ali bi mi bila preteška uvijek, pa sam prešla na ovu vrstu kozmetike i super mi je sad.
pa opet uspoređuješ to dvoje
pojedinačno ulje se u principu ni ne nanosi samostalno, može se, ali tako ga koriste oni kojima neko ulje baš tako paše radi sastava ili potreba kože (a ima ulja koja se super brzo upijaju) ili pak imaju neki svoj osobni razlog.

poanta je napraviti prilagođen pripravak svojim potrebama
pa tako ulja, esencijalna ulja, hidrolate, aktivne tvari, emulgaotori, konzervansi... koje nabaviš su sirovine od kojih spravljaš tonik, serum, ulje za tijelo, masku, gel, kreme...
mogla si sama pomiješati badem, ulje sjetvenog podanka, plod ruže i suncokret sa pojačivačem upijanja i zaštitit propisno sa co2 ružmarinom i vitaminom e i dobila bi to što si kupila (minus sintetički sastojci), za manje od 279kn za 100ml.

Quote:
Maja Zmaja kaže: Pogledaj post
Da, trebalo bi biti više sastojaka na webu, slažem se, ali uvjerena sam da nijedna kozmetička kuća ne piše više nego što mora
bome pišu. jer moraju po zakonu. osim sastava parfema, to se samo napiše Perfume (ali se svakako navode kemijski spojevi prisutni u eteričnim uljima). izbjegavaju pisat satav oni koji očito imaju razloga
brendovi prirodne kozmetike sve napišu (koje ja znam)

Quote:
Maja Zmaja kaže: Pogledaj post
Ja sam se raspitivala u njihovim dućanima, pa su mi nabrojali.
a jeee, pa prodavačica jedva čeka da "objasni" i proda.
I? Što ti je rekla i šta si zapamtila?

inače
Karite ultrabogata krema za lice

50ml, 240kn
s visokom koncentracijom od čak 25% karite maslaca

INGREDIENTS: AQUA/WATER** - BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER** - DICAPRYLYL CARBONATE -GLYCERIN** - CORN STARCH MODIFIED** - CETEARYL ALCOHOL** - DIMETHICONE - GLYCERYL STEARATE -BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER EXTRACT** - PEG-100 STEARATE - SODIUM PCA - SORBITOL** -HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER - CASTANEA SATIVA (CHESTNUT) SEED EXTRACT** - HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL** - POLYSORBATE 60** - CETEARETH-33** - XANTHAN GUM** - SORBITAN ISOSTEARATE** - DISODIUM EDTA - ETHYLHEXYLGLYCERIN - PHENOXYETHANOL - BENZOIC ACID - DEHYDROACETIC ACID - TOCOPHEROL - PARFUM/ FRAGRANCE - BENZYL ALCOHOL - BENZYL BENZOATE - LINALOOL - CITRONELLOL - COUMARIN - HEXYL CINNAMAL - LIMONENE - GERANIOL .
**Natural origin ingredients.

a vodu su označili kao Natural origin ingredients, a kad se računa % organskih sastojaka voda se izuzima
i POLYSORBATE 60 su naveli da je Natural origin ingredients no on nije kompatibilan sa Cosmos standardom, radi načina korištenja pri dobijanju.

Zadnje uređivanje dragone : 18.01.2018. at 07:44.
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 16:00   #333
joj voljela bih znati ovako uredno citirati rečenice hahaha
pokušat ću napraviti prema tvom receptu ulje kada potrošim ovo.

moram priznat da nisam zapamtila kaje žena pričala
ali ono što je meni bitno i što sam zapamtila je da sam meka ko bebina guza i hidratizirana 24h. (doduše na proizvodu kaže 48h, ali se tuširam svaki dan, pa ne znam dal tolko traje )

apsolutni sam laik za sastojke i pojma nemam pozadinu sastojaka koje si nabrojala.
idem za tim da mi je ok ono što mi se pokaže dobrim nakon upotrebe.
a pošto si vrlo detaljno i stručno objasnila zašto to nije prirodno, javim se kada ću imati nešto stvarno prirodno ili pitanje o nečem srodnom. hvala ti na strpljenju i objašnjenju
Maja Zmaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 00:47   #334
Probala sam koristiti za lice, ali mi se čini da od njega izbijam...
Iako bi kao trebalo biti nekomedogeno jel...
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 04:53   #335
Quote:
Panther1989 kaže: Pogledaj post
Probala sam koristiti za lice, ali mi se čini da od njega izbijam...
Iako bi kao trebalo biti nekomedogeno jel...
Ovo boldano nije točno, bademovo ulje je komedogeno.
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 13:30   #336
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
Ovo boldano nije točno, bademovo ulje je komedogeno.
Eh, očito sam čitala krivi izvor... nemam pojma kaj da s tim radim sad...
Ako se razumiješ u ricinus, možeš škicnuti taj topic pls, tnx
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2018., 23:07   #337
Bademovo ulje je meni jedno od najdrazih za moju osjetljivu mjestovitu kozu, sad koliko je ili nije komodogeno ne mogu biti sigurna. Znam samo da meni nije napravilo nista problematicnog na inace masnijoj T-zoni, dapace otkad ga koristim zajedno sa sezamovim i ljesnjkovim nemam vise ni jednu hormonalnu aknu, ni one bijele pristice. Miteseri su se isto smanjili , ali to mislim da je zelene gline jednom tjedno. Koza mi je bas meka i glatka bez ljustenja i crvenila.
Leia Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2018., 14:27   #338
Ljudi javite se!! Ova tema kao i prirodna kozmetika kao takva uvijek su zanimljive za raspravu o iskustvima, receptima i novim idejama, steta da je cijeli podforum ovako zamro, a meni je uvijek bio uz fantasy i film nazanimljiviji za citanje. Ima nas jos mladih i starijih koji smo otkrili ili tek otkrivamo prirodnu i kozmetiku i prirodne lijekove za svakodnevne tegobe zato sto uz njih imamo najvise koristi uz najmanje stete
Leia Stark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:53.