Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2019., 00:00   #1
Izvorska voda VS voda iz pipe

Evo ovako, zanima me da li je izvorska voda u biti kvalitetnija i zdravija od vode u pipi i ako je, po cemu?

Da li se i sama izvorska moze moze kvalificirati kao bolja ili losija? U mome mjestu ima par izvora i poceo sam da uzimam i koristim vodu sa tih izvora pa me zanima malo vise o tome, da li je jednom izvoru voda moze biti kvalitetnija od drugoga izvora? Znam da su prije par godina govorili da je bolje da se pije voda iz pipe ali se ne sjecam zbog cega, pa eto ako netko moze da mi to malo objasni. Inace ova voda sa izvora koju sam poceo da pijem je nekako sladja po okusu. Da li je to ok ili ne?

Znam da je malo glupo pitanje ali stvarno me zanima.
haleluja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2019., 11:47   #2
:klap:
Quote:
haleluja kaže: Pogledaj post
Evo ovako, zanima me da li je izvorska voda u biti kvalitetnija i zdravija od vode u pipi i ako je, po cemu?

Da li se i sama izvorska moze moze kvalificirati kao bolja ili losija? U mome mjestu ima par izvora i poceo sam da uzimam i koristim vodu sa tih izvora pa me zanima malo vise o tome, da li je jednom izvoru voda moze biti kvalitetnija od drugoga izvora? Znam da su prije par godina govorili da je bolje da se pije voda iz pipe ali se ne sjecam zbog cega, pa eto ako netko moze da mi to malo objasni. Inace ova voda sa izvora koju sam poceo da pijem je nekako sladja po okusu. Da li je to ok ili ne?

Znam da je malo glupo pitanje ali stvarno me zanima.
Što dalje od gradske vode to bolje.
redchillipeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2019., 18:27   #3
Ti naravno imaš neki argument za ovaj biser. Neki podatak zašto ne bi čovjek to pio.

Izvorska voda u odnosu na gradsku je provjereno bakteriološki čista. I to je osnovna razlika. Sve drugo, ovisi o gradu, izvoru, crpilištu i cijevima.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 08:07   #4
Quote:
haleluja kaže: Pogledaj post
Evo ovako, zanima me da li je izvorska voda u biti kvalitetnija i zdravija od vode u pipi i ako je, po cemu?
To je kao da pitaš da li je bolja i zdravija rajčica ili jagoda koju si uzgojio u svom vrtu, na prirodan način, bez upotrebe kemije ili ona iz dućana, bez okusa i mirisa, tretirana svim i svačim?

Vjerujem da je odgovor jasan.
Siguran sam da ti je jasan i odgovor u vezi vode, ali očito osjećaš neku potrebu za dodatnom potvrdom.

Naravno da je izvorska voda kvalitetnija.
Uz bitnu napomenu - barem u većini slučajeva.

Koliko je bolja, ovisi o samoj izvorskoj vodi, kao i o vodi iz vodovoda.

Jer nije svaka voda iz vodovoda jednake kvalitete, baš kao što nije jednake kvalitete ni svaka izvorska.

Ima rjeđih primjera gdje se u vodovodu može naći vrlo kvalitetna voda (npr. na Cresu, voda iz Vranskog jezera koja se smatra jednom od najkvalitetnijih u Europi ), a također i primjera gdje je ekstremno loša (npr. voda u zagrebačkom vodovodu ), barem u mom dijelu grada. (neki se sad željno nadaju saznati koji je to dio )

Dakle, nemoguće je precizno odgovoriti na tvoje pitanje jer ne znam na kojem području živiš, a i kad bih znao, lako moguće da ne bih mogao znati kvalitetu vodovodne/izvorske vode na tvom području jer vjerojatno nisam imao priliku isprobati niti odnijeti na analizu.

Teoretski, lako je moguće da je vodovodna voda kod tebe kvalitetna ili obrnuto, baš kao i izvorska.

Ipak, u većini slučajeva je izvorska voda kvalitetnija.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 09:05   #5
Ibrahim-Pr(eglupi) inače je poznat po iznimnom nepoznavanju kemije i biologija pa krene o ispravnosti vode.
Koji šljam.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 09:12   #6
Vidiš da ionako u cijelom postu nije rekao ništa, osim probao saznati odakle je lik. Malo je, malo nije, malo može, malo ne može..ali kad ne može ipak može jer možda može...njegov stil ničega.

A o kemiji, biologiji i vodi zna otprilike jednako kao o atomskoj fizici ili o kvalitetnoj prehrani. Njemu jednako apstraktno.

Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Dakle, nemoguće je precizno odgovoriti na tvoje pitanje jer ne znam na kojem području živiš, a i kad bih znao, lako moguće da ne bih mogao znati kvalitetu vodovodne/izvorske vode na tvom području jer vjerojatno nisam imao priliku isprobati niti odnijeti na analizu.
Ja, ja, ja i ja... Ako ON nije probao, ako ON nije mjerio, ako ON nije testirao, kušao, onda ON ne zna. Čovječe, ovo je za psihijatriju, totalno ga pere ego-trip.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 09:21   #7
Quote:
haleluja kaže: Pogledaj post
Evo ovako, zanima me da li je izvorska voda u biti kvalitetnija i zdravija od vode u pipi i ako je, po cemu?

Da li se i sama izvorska moze moze kvalificirati kao bolja ili losija? U mome mjestu ima par izvora i poceo sam da uzimam i koristim vodu sa tih izvora pa me zanima malo vise o tome, da li je jednom izvoru voda moze biti kvalitetnija od drugoga izvora? Znam da su prije par godina govorili da je bolje da se pije voda iz pipe ali se ne sjecam zbog cega, pa eto ako netko moze da mi to malo objasni. Inace ova voda sa izvora koju sam poceo da pijem je nekako sladja po okusu. Da li je to ok ili ne?

Znam da je malo glupo pitanje ali stvarno me zanima.
Odlično profi trolanje šamana.
Naravno da je izvorska bolja ako nema čudnog okusa i mirisa, nema dodanog klora, flora i ko zna čega sve ne, uz svo to fiju briju izbrijavanje o analizama, znanostima i kemijama ljudi su zaboravili da imamo vlastita oruđa za prepoznavanje kvalitetnog i nekvalitetnog, kao okus i njuh.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 09:37   #8
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Odlično profi trolanje šamana.
Naravno da je izvorska bolja ako nema čudnog okusa i mirisa, nema dodanog klora, flora i ko zna čega sve ne, uz svo to fiju briju izbrijavanje o analizama, znanostima i kemijama ljudi su zaboravili da imamo vlastita oruđa za prepoznavanje kvalitetnog i nekvalitetnog, kao okus i njuh.
Evo još jednog blesana koji se voli hvaliti koliko je blesav svakim napisanim postom.
Za početak, što je flor?
Okusom i njuhom sigurno možeš detektirati bakteriju ili kakav teški metal.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 09:42   #9
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Odlično profi trolanje šamana.
Naravno da je izvorska bolja ako nema čudnog okusa i mirisa, nema dodanog klora, flora i ko zna čega sve ne, uz svo to fiju briju izbrijavanje o analizama, znanostima i kemijama ljudi su zaboravili da imamo vlastita oruđa za prepoznavanje kvalitetnog i nekvalitetnog, kao okus i njuh.
Ti stvarno u glavi imaš sliku malih patuljaka koji u izvore bacaju "klor", "flor" i "ko zna čega sve ne"? Znaš li uopće što se stavlja u vodu koja se pušta u sustav javne opskrbe? Što je to "flor" po tebi? Ona traka na pogrebnim vijencima? Nešto drugo?
Vjerojatno ti je poznat miris i okus E.coli, ali probaj nam ga opisati (ja ga ne znam namirisati) ili čak probaj opisati miris streptokoka, zanimljivo bi bilo.

monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 09:45   #10
Quote:
haleluja kaže: Pogledaj post
Evo ovako, zanima me da li je izvorska voda u biti kvalitetnija i zdravija od vode u pipi i ako je, po cemu?

Da li se i sama izvorska moze moze kvalificirati kao bolja ili losija? U mome mjestu ima par izvora i poceo sam da uzimam i koristim vodu sa tih izvora pa me zanima malo vise o tome, da li je jednom izvoru voda moze biti kvalitetnija od drugoga izvora? Znam da su prije par godina govorili da je bolje da se pije voda iz pipe ali se ne sjecam zbog cega, pa eto ako netko moze da mi to malo objasni. Inace ova voda sa izvora koju sam poceo da pijem je nekako sladja po okusu. Da li je to ok ili ne?

Znam da je malo glupo pitanje ali stvarno me zanima.
Pitanje je previše kompleksno da bi se jednostavno odgovorilo.

Izvorska voda u načelu je ista kao i vodovodna, samo što se zbog sigurnosti pročisti i dezinficira kloriranjem.

Svaka voda koja je zdravstveno ispravna (od koje se nećeš usrat) je kvalitetna. Sadržaj minerala ovisi o geologiji, odnosno kroz kakvo tlo prolazi voda.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 09:51   #11
Ima jedan izvor mineralne vode u zgornjem jezersku u Sloveniji, preporuka
jednoumlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 10:06   #12
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Ti naravno imaš neki argument za ovaj biser. Neki podatak zašto ne bi čovjek to pio.

Izvorska voda u odnosu na gradsku je provjereno bakteriološki čista. I to je osnovna razlika. Sve drugo, ovisi o gradu, izvoru, crpilištu i cijevima.
Jelde? A misliš da to ne ovisi "koja" izvorska voda i sa kojeg izvora?
Svaka "izvorska" voda bi morala proći labaratorijsku kontrolu prije nego se počne piti. Ne možeš sve izvorske vode stavljat pod istu kapu. Voda "pipovača" je puno sigurnija za piće, jedino što dodaju u nju klor koji nije dobar, ali mora se baš zbog tih bakterija. Ljudsko tijelo se vremenom navikne na njega ako se ta voda iz pipe stalno pije i ne bi trebalo biti nikakvih posljedica, osim kao što kažeš nije neki problem u cijevima. A i takva "gradska" voda nije svuda iste kvalitete zbog različitosti crpilišta, gradova itd....U Slavonskom Brodu je bilo i nafte u njoj...
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 10:08   #13
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Jelde? A misliš da to ne ovisi "koja" izvorska voda i sa kojeg izvora?
Svaka "izvorska" voda bi morala proći labaratorijsku kontrolu prije nego se počne piti. Ne možeš sve izvorske vode stavljat pod istu kapu. Voda "pipovača" je puno sigurnija za piće, jedino što dodaju u nju klor koji nije dobar, ali mora se baš zbog tih bakterija. Ljudsko tijelo se vremenom navikne na njega ako se ta voda iz pipe stalno pije i ne bi trebalo biti nikakvih posljedica, osim kao što kažeš nije neki problem u cijevima. A i takva "gradska" voda nije svuda iste kvalitete zbog različitosti crpilišta, gradova itd....U Slavonskom Brodu je bilo i nafte u njoj...
Šta se tebi dogodilo?
Počeo si pisati suvisle postove.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 10:10   #14
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
To je kao da pitaš da li je bolja i zdravija rajčica ili jagoda koju si uzgojio u svom vrtu, na prirodan način, bez upotrebe kemije ili ona iz dućana, bez okusa i mirisa, tretirana svim i svačim?

Vjerujem da je odgovor jasan.
Siguran sam da ti je jasan i odgovor u vezi vode, ali očito osjećaš neku potrebu za dodatnom potvrdom.

Naravno da je izvorska voda kvalitetnija.
Uz bitnu napomenu - barem u većini slučajeva.

Koliko je bolja, ovisi o samoj izvorskoj vodi, kao i o vodi iz vodovoda.

Jer nije svaka voda iz vodovoda jednake kvalitete, baš kao što nije jednake kvalitete ni svaka izvorska.

Ima rjeđih primjera gdje se u vodovodu može naći vrlo kvalitetna voda (npr. na Cresu, voda iz Vranskog jezera koja se smatra jednom od najkvalitetnijih u Europi ), a također i primjera gdje je ekstremno loša (npr. voda u zagrebačkom vodovodu ), barem u mom dijelu grada. (neki se sad željno nadaju saznati koji je to dio )

Dakle, nemoguće je precizno odgovoriti na tvoje pitanje jer ne znam na kojem području živiš, a i kad bih znao, lako moguće da ne bih mogao znati kvalitetu vodovodne/izvorske vode na tvom području jer vjerojatno nisam imao priliku isprobati niti odnijeti na analizu.

Teoretski, lako je moguće da je vodovodna voda kod tebe kvalitetna ili obrnuto, baš kao i izvorska.

Ipak, u većini slučajeva je izvorska voda kvalitetnija.
Ovaj post sam pročitao nakon što sam napisao svoj, i uglavnom ovo je jako dobro objašnjeno tako da nemam što dodati, a niti oduzeti.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 10:16   #15
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Šta se tebi dogodilo?
Počeo si pisati suvisle postove.
Hahahaha, a šta se pak tebi dogodilo kad si me počeo hvaliti? Koju vodu piješ da si tako dobre volje??? Hahahaha...ajd hvala.
p.s.- a šta, dosad sam pisao nesuvisle postove?
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 10:38   #16
Osnovna razlika izvorska voda-pitka voda.

cijev za dovod vode nakon 15 godina

Ako ljudi ugrade filtere da ovo ne dobiju u čašu, nema problema. Pijete savršenu vodu. Mala investicija a onda vas ovo (iako osim kemijski i vizualno to ne treba uznemiravati) neće smetati.

Jer inače...izgleda li vam ovo ljepše?
IZVOR kod Zelenog vira?
Voda je zbog proboja fekalija iz Skrada nečista plus što je zbog visokog sadržaja magnezija i željeza izvan MDK i nije dobra za piće.
Pa ajmo sada...
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 12:08   #17
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Osnovna razlika izvorska voda-pitka voda.

cijev za dovod vode nakon 15 godina

Ako ljudi ugrade filtere da ovo ne dobiju u čašu, nema problema. Pijete savršenu vodu. Mala investicija a onda vas ovo (iako osim kemijski i vizualno to ne treba uznemiravati) neće smetati.

Jer inače...izgleda li vam ovo ljepše?
IZVOR kod Zelenog vira?
Voda je zbog proboja fekalija iz Skrada nečista plus što je zbog visokog sadržaja magnezija i željeza izvan MDK i nije dobra za piće.
Pa ajmo sada...
U jebote, što stavi sliku te cijevi nakon 15 god.....sad si mi zgadio pipovaču, a samo danas sam "maknuo" 3 čaše iste. A skoro sve cijevi su starije od 15 godina....I još kad kroz takvu cijev teče voda iz zagrebačkog izvora zvanog "Jakuševečki vrelec" ili "Odlagališni vrutak" pun radioaktivnih tvari....savršena kombinacija. A ova druga slika mi pak djeluje nestvarno.
Pogotovo voda. Kao da je neki fotošop.....ili stvarno postoji takva "Rajska vodica".....ali ne bih se baš usudio piti je ovako direktno ako baš ne umirem od žeđi.....ma pio sam ja u djetinjstvu i vodu iz Bundeka u tijeku kupanja zajedno sa prijateljima jer žeđ je žeđ.....a bogme sam pio i mlaku pored Save kod Savskog mosta. Bila je takva vrućina, a mi tako žedni....jebajga kad imaš nekih 8-9 godina ne razmišljaš baš o "kvaliteti" vode, nego samo o gašenju luđačke žeđi...onaj u pustinji kad naiđe na bilo kakvu vodu klekne i poloče kolko god može bez primisli o nekakvom ispitivanju kakvoće.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 13:34   #18
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Evo još jednog blesana koji se voli hvaliti koliko je blesav svakim napisanim postom.
Za početak, što je flor?
Okusom i njuhom sigurno možeš detektirati bakteriju ili kakav teški metal.
Ne možeš detektirati metale u tragovima a njih i onako ima u vodi iz vodovoda, ali zato se poslužiš inteligencijom, što je nedostižno babiloncima, ako je izvor udaljen od naselja i industrije potpuno je bezopasan, osim ako netko po njemu nije zakapao mrtve krave ili nešto.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 14:03   #19
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ne možeš detektirati metale u tragovima a njih i onako ima u vodi iz vodovoda, ali zato se poslužiš inteligencijom, što je nedostižno babiloncima, ako je izvor udaljen od naselja i industrije potpuno je bezopasan, osim ako netko po njemu nije zakapao mrtve krave ili nešto.
Ili srao ili palio ili ostavljao smeće, olupine auta, gume ili radio prometnice ili pilio drveće ili izlio koju cisternu iz nečije septičke...nastavi niz. I još da je voda tekuća a ne stajaća. Skraćeno, u cijeloj HR imaš dvjestotinjak takvih izvora. Svi ostali, ili su već zagađeni ili će postati zagađeni. Prije ili kasnije. A ti sad nađi takav izvor. Za stalnu uporabu.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 14:10   #20
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Ili srao ili palio ili ostavljao smeće, olupine auta, gume ili radio prometnice ili pilio drveće ili izlio koju cisternu iz nečije septičke...nastavi niz. I još da je voda tekuća a ne stajaća. Skraćeno, u cijeloj HR imaš dvjestotinjak takvih izvora. Svi ostali, ili su već zagađeni ili će postati zagađeni. Prije ili kasnije. A ti sad nađi takav izvor. Za stalnu uporabu.
Daj ne kaki, ima ih na stotine, ako ne i tisuće, samo debilko može misliti da je izvor zagađen ako je netko na njega prije godinu bacio olpinu od fiće, a ovo o izljevanjima septičke očito imaš kompleks težeg glupana.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:54.