Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2003., 18:33   #81
Re: Re: Chloe

Quote:
donau kaže:
Ne, svi smo mi STVORENJA Božja a Djeca Božja su samo oni koji se "nanovo rode iz Vode i Duha".

Istina, svi imamo "zametak", ali ako "zametak" samo ostane "zametak" - nikakve koristi od toga. I kad majka zanese, ona ima zametak u sebi, a ne možeš reći odmah za taj zametak da je dijete. "Zametak" treba rasti u nama da bi postao istinsko Dijete Božje.
Bog jednako voli zametke, kao što voli i svoju "odrasliju" djecu.
 
Odgovori s citatom
Old 12.08.2003., 18:41   #82
Slažem se Solaris
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2003., 20:41   #83
Re: Re: Re: Chloe

Quote:
Solaris kaže:
Bog jednako voli zametke, kao što voli i svoju "odrasliju" djecu.
Da, voli i zametke jednako kao odrasliju djecu. Slažem se. Ali nisi ti ovakva kakva jesi zametak nego je u tebi taj zametak koji mora rasti, kojem moraš dopustit da se razvije. U tome je point. Zametak raste, a sve što nije u korist tom zametku otpada.

Samo taj zametak vrijedi, ovo sve ostalo što imamo je samo alat za uzgoj tog sjemena
donau is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2003., 22:24   #84
Re: Re: Reiki

[QUOTE]Baphomet kaže:
[B]Ahaaaa.....sad ste nama duhovnjacima došli......

Kao prvo...ajd si ti malo raspitaj da li te taj tip hoće samo odvući u krevet. Posto sam se jedno vrijeme dosta druzio sa duhovnjacima i isao na svaki moguci sajam Ezoterike, vjeruj mi da je to jedan od cescih razloga kada te netko k sebi pozove.

......hvala na brizi, ali ona je bespotrebna...


......zelim jednostavno probati...ja lezim, a on mase rukama oko mene.....nikakva dublja ulazenja u to me ne interesiraju....hvala na definicijama i teoriji, ali mislim da ce na tome i ostati...cisto sam se htjela malo raspitati, a vidim da su nastale velike polemike da li je to dobro ili lose, da li se kosi sa vjerom u Boga itd....

thanks svima
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 08:26   #85
Re: Re: Re: Reiki

[QUOTE]Leona81 kaže:
[B]
Quote:
Baphomet kaže:
......hvala na brizi, ali ona je bespotrebna...

......zelim jednostavno probati...ja lezim, a on mase rukama oko mene.....

thanks svima
Mi ovdje na duhovnosti brijemo jedni o drugima

Idi pa probaj, pa neka maše...iako bi meni bolje bila neka masaža sa kakvim esencijalnim uljima.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 11:06   #86
Ja sam mislila da ovdje ljudi pisu o svojim iskustvima s Reikiem, a ovdje se uglavnom pljuje po Reikiju.
Mene zanima misljenje onih koji su ga probali. Jer i ja sam ga probala bas nedavno.
Slazem se da je previse skupo... to je bilo ono sto me odbijalo, jer nekako mislim da se za pokretanje neke energije ne bi trebalo placati. Bar ne toliko. No dobro... objasnjenje sam dobila da ljudi cijene samo ono sto je skupo. Iskreno, glupo malo.
__________________
C'est la vie...
Mystique is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 12:10   #87
Quote:
Mystique kaže:
Ja sam mislila da ovdje ljudi pisu o svojim iskustvima s Reikiem, a ovdje se uglavnom pljuje po Reikiju.
Mene zanima misljenje onih koji su ga probali. Jer i ja sam ga probala bas nedavno.
Slazem se da je previse skupo... to je bilo ono sto me odbijalo, jer nekako mislim da se za pokretanje neke energije ne bi trebalo placati. Bar ne toliko. No dobro... objasnjenje sam dobila da ljudi cijene samo ono sto je skupo. Iskreno, glupo malo.
Glupo puno.

Zašto bi se onaj koji nešto daje brinuo da li će ga primaoci shvaćati ozbiljno ili neće? Zar nije on nekakav majstor za extra turbo otvorenim čakrama?

Sam čin plaćanja degradira onoga koji kupuje (jer misli da je posta instant iscjeljitelj) i onog koji prodaje (jer mu je važno da ljudi cijene njegovu inicijaciju, a prikazuje se kao nekakav "majstor").

Npr. nemam ništa protiv plaćanja koje je potrebno da se plati iznajmljena soba za inicijaciju, hrana, materijali i slično. Ali imam nešto protiv ponašanja "prodajem kilo prane jeftino".

Pošto sam iniciran u 2. stupanj valjda znam o čemu pričam.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 12:40   #88
Quote:
Baphomet kaže:

Npr. nemam ništa protiv plaćanja koje je potrebno da se plati iznajmljena soba za inicijaciju, hrana, materijali i slično. Ali imam nešto protiv ponašanja "prodajem kilo prane jeftino".

Pošto sam iniciran u 2. stupanj valjda znam o čemu pričam.
Ne znam što bi onda trebali raditi sami učitelji; inicirati popodne i po noći, a ujutro raditi u "Lencu" i po potrebi štrajkati.

Da li sam pojam učitelja-majstora reikija uključuje i obično zarađivanje za život, ne znam no vidljivo je daje to specifična djelatnost koja ima svoje zakone.

Jeste li vidjeli (svoje) učitelje nakon inicijacije-onako privatno????

Oni koji popodne u svojem stanu iniciraju i papirče po tri stupnja reikija u tjedan dana, a ujutro idu redovno na posao, moraju uskladiti svoje potrebe. Neki imaju za to neki svoj prekidač.

Reiki otvara vrata ljudima na tom stupnju da izmognu načina ili da
se bave običnim stvarima ili da se posvete reikiju.

A da bi bili profi-moraju od toga i (ZA TO) živjeti.
I ne brinuti hoće li plaća sjesti danas ili za tri mjeseca.
Zato se reiki plaća; nema nešto za ništa, univerzalni je zakon.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 13:30   #89
Re: Reiki

Quote:
Leona81 kaže:
....zanijmaju me vasa eventualna iskustva....na ljetovanju sam upoznala covjeka koji se bavi time i pozvao me da dodem k njemu...pa sad, jel istina da ta energija koju prenosi na mene moze izljeciti? ..pomalo sam zbunjena, ali za primjer imam frendicu kojoj je to pomoglo da progovori...


...a sad vi....

Može ti pomoć ako vjeruješ u to. Ako ne vjeruješ da ti alternativna medicina može pomoći, onda nema koristi.
Ja sam završila 1. stupanj Reikija, ali volim liječiti druge, sebe baš i ne iscjelujem- prokleta ljenost Al znam kad mi je žena koja me inicirala davala tretmane, bilo je jako lijepo i korisno. Digne ti energiju.
I da..Reiki je mnogima pomogao.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 13:39   #90
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Ne znam što bi onda trebali raditi sami učitelji; inicirati popodne i po noći, a ujutro raditi u "Lencu" i po potrebi štrajkati.

Da li sam pojam učitelja-majstora reikija uključuje i obično zarađivanje za život, ne znam no vidljivo je daje to specifična djelatnost koja ima svoje zakone.
Točno je da bi trebali naplačivati. Ali ne toliko da od toga kupuju tri auta, viletinu s bazenom i slične stvari. Jer ljudi koji zagrizu na (npr.) reiki spremni su prodati i dušu vragu samo da mogu pohađati te tečajeve, a učitelji to znaju i iskorištavaju maksimalno. Znam za dosta takvih slučajeva. Ustvari, sve je to velik biznis.
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 14:10   #91
Quote:
tuk'bah kaže:
Ustvari, sve je to velik biznis.
Točno. I crkve su jedan način usmjrene na biznis.

Ne vidim ništa loše ako si je jedan čovjek reikijem opskrbio par autića i vilu. To znači da je dovoljno uspješan u svojem poslu i da ljudi dolaze bilo oglasom bilo preporukom.

No, meni je od toga zanimljivija intimna, osobna potreba takvih učitelja za gomilanjem i visokim materijalnim statusom, koja je pomalo nespojiva sa onime čime se bave.

Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 14:21   #92
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
No, meni je od toga zanimljivija intimna, osobna potreba takvih učitelja za gomilanjem i visokim materijalnim statusom, koja je pomalo nespojiva sa onime čime se bave.


Na to sam i mislio...
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 14:34   #93
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Ne znam što bi onda trebali raditi sami učitelji; inicirati popodne i po noći, a ujutro raditi u "Lencu" i po potrebi štrajkati.

Da li sam pojam učitelja-majstora reikija uključuje i obično zarađivanje za život, ne znam no vidljivo je daje to specifična djelatnost koja ima svoje zakone.

Jeste li vidjeli (svoje) učitelje nakon inicijacije-onako privatno????

Oni koji popodne u svojem stanu iniciraju i papirče po tri stupnja reikija u tjedan dana, a ujutro idu redovno na posao, moraju uskladiti svoje potrebe. Neki imaju za to neki svoj prekidač.

Reiki otvara vrata ljudima na tom stupnju da izmognu načina ili da
se bave običnim stvarima ili da se posvete reikiju.

A da bi bili profi-moraju od toga i (ZA TO) živjeti.
I ne brinuti hoće li plaća sjesti danas ili za tri mjeseca.
Zato se reiki plaća; nema nešto za ništa, univerzalni je zakon.
Ajde ti meni lijepo objasni kako nekom Reiki (ili, općenito, svaki oblik inicijacije) može biti "posao"? Posao poput rada u brodogradilištu?

I kakav je to profi inicijator?

I naravno da se može (a po meni i mora) odvojiti svjetovni posao od nečega poput inicijacije i "duhovnog" učenja, zašto ne?
Evo ja imam stalni posao koji je totalna suprotnost
"duhovnjaštvu" i uspjeva mi razdvojiti jedno od drugog. A nisam nikakav supermen već običan čovjek.

Da ne govorimo o nemogućnosti procjene vrijednosti nečega kao što je "kila prane", "otvaranje čakri" i slične neodređene stvari.

Samo naplaćivanje nečega takvoga degradira "učitelja" na nivo trgovca salatom i sličnim povrćem. Običan trgovac koji juri za zaradom.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 14:57   #94
Quote:
Baphomet kaže:
Ajde ti meni lijepo objasni kako nekom Reiki (ili, općenito, svaki oblik inicijacije) može biti "posao"? Posao poput rada u brodogradilištu?

I kakav je to profi inicijator?

I naravno da se može (a po meni i mora) odvojiti svjetovni posao od nečega poput inicijacije i "duhovnog" učenja, zašto ne?
Evo ja imam stalni posao koji je totalna suprotnost
"duhovnjaštvu" i uspjeva mi razdvojiti jedno od drugog. A nisam nikakav supermen već običan čovjek.

Da ne govorimo o nemogućnosti procjene vrijednosti nečega kao što je "kila prane", "otvaranje čakri" i slične neodređene stvari.

Samo naplaćivanje nečega takvoga degradira "učitelja" na nivo trgovca salatom i sličnim povrćem. Običan trgovac koji juri za zaradom.
Pa on od toga živi. Plaća račune, hrani se i negdje u nekom prostoru spava. Samo se njegov poziv ne zove vodinstalater, nego duhovni učitelj ili kako već se to naziva.

No jesi li ikad vidio učitelja i prijateljevao s njime da ti pokaže i dokaže posljedice inicijacija????

Ja jesam i vjeruj mi kada bi ja došla sljedeći dan na posao nakon inicijacije, dali bi mi automatski bolovanje.

Sve dok ne iniciraš, lagano se možemo prepucavati o odnosu cijene Reikija i ono što dobivaš.
Ja taj posao nikad ne bi radila, jer ako se radi po nekim pravilima
pošteno prema ljudima, prema samom pozivu, prema tvojim unutrašnjim zakonima i načelim duhovnosti; taj posao je težak i onaj koji tvrdi da može uskladiti inicijacije i obični posao, laže.

Jer svoj poziv Reiki majstora ne obnaša odgovorno i savjesno.

Zato postoji cijena, koja je izraženi ekonomski odnos na tom tržištu , ali nije bitna cijena već sam majstor i njegov odnos spram svojem poslu.

Uostalom, Reiki nema cijene. Ti vjerovatno nisi još došao do te spoznaje.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 18:25   #95
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Pa on od toga živi. Plaća račune, hrani se i negdje u nekom prostoru spava. Samo se njegov poziv ne zove vodinstalater, nego duhovni učitelj ili kako već se to naziva.

No jesi li ikad vidio učitelja i prijateljevao s njime da ti pokaže i dokaže posljedice inicijacija????

Ja jesam i vjeruj mi kada bi ja došla sljedeći dan na posao nakon inicijacije, dali bi mi automatski bolovanje.

Sve dok ne iniciraš, lagano se možemo prepucavati o odnosu cijene Reikija i ono što dobivaš.
Ja taj posao nikad ne bi radila, jer ako se radi po nekim pravilima
pošteno prema ljudima, prema samom pozivu, prema tvojim unutrašnjim zakonima i načelim duhovnosti; taj posao je težak i onaj koji tvrdi da može uskladiti inicijacije i obični posao, laže.

Jer svoj poziv Reiki majstora ne obnaša odgovorno i savjesno.

Zato postoji cijena, koja je izraženi ekonomski odnos na tom tržištu , ali nije bitna cijena već sam majstor i njegov odnos spram svojem poslu.

Uostalom, Reiki nema cijene. Ti vjerovatno nisi još došao do te spoznaje.
Ajme Nemruthe, pa ti sa tvojim postovima poričeš sve što učitelji reikija propagiraju a još uz to braniš reiki učitelje.

Za ne vjerovat'

Pa zar ti neznaš da se kod propagiranja reikia uvijek napominje da ta energija ne dolazi od tebe nego od svemira, da što više daješ energije to se više kod tebe energije zadržava, da učitelji (majstori) imaju posebne "znakove" za skupljanje te energije...ja neznam sa kime se ti družiš ali prije mi taj tvoj učitelj izgleda kao energetski vampir ili osoba slabog duhovnog razvoja nego nekakav duhovni učitelj.

Uostalom, duhovni učitelji su dovoljno snažni da podnesu svaku auru. A ako se petljaju sa tim stvarima a sami nisu "duhovno" jaki , onda su jednostavno glupi.

A što se tiče zadnje rečenice...čini mi se da ti uopće nisi shvatila poantu mojih poruka. Pokušati ću biti još malo jasniji (ako je to ikako moguće).

Ja mislim da bilo kakva inicijacija nema cijena. A ako i netko to naplaćuje onda je ta inicijacija ništavna jer nije napravljena zbog želje za pravim učenikom nego zbog želje za novcem. I bez obzira koliko se reikisti trude govoriti suprotno, činjenice o stotinama eura za inicijacije strše k'o slon među jagodama.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 21:46   #96
Re: Re: Reiki

Quote:
GothicA kaže:
Može ti pomoć ako vjeruješ u to. Ako ne vjeruješ da ti alternativna medicina može pomoći, onda nema koristi.
Ja sam završila 1. stupanj Reikija, ali volim liječiti druge, sebe baš i ne iscjelujem- prokleta ljenost Al znam kad mi je žena koja me inicirala davala tretmane, bilo je jako lijepo i korisno. Digne ti energiju.
I da..Reiki je mnogima pomogao.


....hvala....mislim da cu definitivno probati....imam popust tak da me nece prevec kostati....
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 08:23   #97
Quote:
Baphomet kaže:
Ajme Nemruthe, pa ti sa tvojim postovima poričeš sve što učitelji reikija propagiraju a još uz to braniš reiki učitelje.

Za ne vjerovat'

Pa zar ti neznaš da se kod propagiranja reikia uvijek napominje da ta energija ne dolazi od tebe nego od svemira, da što više daješ energije to se više kod tebe energije zadržava, da učitelji (majstori) imaju posebne "znakove" za skupljanje te energije...ja neznam sa kime se ti družiš ali prije mi taj tvoj učitelj izgleda kao energetski vampir ili osoba slabog duhovnog razvoja nego nekakav duhovni učitelj.

Uostalom, duhovni učitelji su dovoljno snažni da podnesu svaku auru. A ako se petljaju sa tim stvarima a sami nisu "duhovno" jaki , onda su jednostavno glupi.

A što se tiče zadnje rečenice...čini mi se da ti uopće nisi shvatila poantu mojih poruka. Pokušati ću biti još malo jasniji (ako je to ikako moguće).

Ja mislim da bilo kakva inicijacija nema cijena. A ako i netko to naplaćuje onda je ta inicijacija ništavna jer nije napravljena zbog želje za pravim učenikom nego zbog želje za novcem. I bez obzira koliko se reikisti trude govoriti suprotno, činjenice o stotinama eura za inicijacije strše k'o slon među jagodama.
Reiki nema cijene, ali majstore, tko će te inicirati???

Mogu i ja, mrknuti ću ti 1000 kuna, premahati rukama oko tebe
i vozdra.
Poslije mogu s frendicama na cugu, love imam. A ujutro na svoje radno mjesto, i tak do nove inicijacije. A što će s tobom biti, nije mi važno.

No ako je Reiki toliko vrijedan, a je i to sigurno, zašto je onda potreban posrednik da te inicijacija u njega????????

Pa što bi bilo da te Reiki sam inicira, spraši ti simbole dok se voziš javnim gradskim prijevozom-oš neš sad si brate iniciran pa se sam duhovno razvijaj ili ne, a ti ne znaš način korištenja.
Napravio bi više štete nego koristi, sebi i drugima.
Uostalom kaže se prvi stupanj skoro svatko može dobiti-jedino ako nije psihički bolesnik, drugi neki koji odabiru učitelji, a treći stupanj i učiteljevanje nakon toga odabire pojednica sam Univerzum.

Inicijacija treba posrednika, on inicira ali poslije inicijacije mora prenjeti znanje i iskustvo.
Učitelj pomaže i dalje i prati tvoj razvoj, u jednom času odlazi do odvajanja od njega, što je prirodan proces i na tebi je dalje da kreneš sam.
On inicijacijom utisne i dio svojeg "rukopisa", ali veza ostaje i nakon odvajanja, tek se reinicijacijom veza prekida ali dolazi do novog "rukopisa" novog učitelja. Što se sve događa tijekom inicijacije i na što sve nailaze kada iniciraju malo ljudi zna osim njih.
Neki inicirani ostaju na stupnju gdje jesu a neki se sami razvijaju i traže više. Učitelj je odgovoran tebi, sebi i Univerzumu jer ako napravi nešto što nesmije-a može, dobiva veliku packu odozgo.

Ako je tebe neki inicirao u predsoblju i sprašio ti simbole, a da poslije nije objasnio neke stvari (kao vikend tečaj tri stupnja Karune za dva dana, cijena sitnica) onda zaista ne govorimo o istim stvarima.

Danas ima puno neodgovrnosti pa i samih učitelja koji gledaju profit. Slučaj je jedne žene koja je "inicirala" za sitne novce nekih pet-šest ljudi iz jednaog manjeg gradića pored Zagreba.
Svi su završili sa slomom živaca.

Zaboga radi se sa ozbiljnim stvarima a ne sa igrarijom.
Radi se o nama, našim životima i budućim izgledima za napredak.
Ne može se neuka osoba poigravati i učiteljevati bez poznavanja pravila. Kao da operaciju mrene radi vulkanizer. I to samo zato kaj je jeftin, ma daj o čemu pričaš?? A operacija je ovako i onako Bogom dana.
Zato to treba raditi osoba od povjerenja, koja je usmjerena u cijelosti i posvećena tome, a ne fušeri koji i nisu svjesni i ne poznaju što mogu drugome i nesvjesno napraviti.

Takvi zahvati u životu traže provjerene profesionalce, a ne mutikaše, samozvane proroke, iscjelitelje i duhovne učitelje koji izmišljavaju simbole, inicijacije u njih i nazivaju Reiki koji je univerzalan nekim drugačijim imenom.

Btw; ak očeš treći stupanj-jeftino, znam tipa, usto skida i uroke
samo morat ćeš pričekati, jer momentalno bere luk sezonski na Belju......ne ljuti se.... samo pitam.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 19:57   #98
Quote:
tuk'bah kaže:
Točno je da bi trebali naplačivati. Ali ne toliko da od toga kupuju tri auta, viletinu s bazenom i slične stvari. Jer ljudi koji zagrizu na (npr.) reiki spremni su prodati i dušu vragu samo da mogu pohađati te tečajeve, a učitelji to znaju i iskorištavaju maksimalno. Znam za dosta takvih slučajeva. Ustvari, sve je to velik biznis.

Pa "blago vama" kad znate takve učitelje......upoznala sam nemal broj reiki učitelja, a sama sam inicirana kod dvojice (žene i muškarca) i nijedno od toga ne zgrće lovu na svojim inicijacijama.Samo sam čula za jednog reiki učitelja koji uzima 1000 dem (onda) za prvi stupanj,a za ostale što sam čula nikad se nije radilo o nekim ekstra ciframa, kakav se ovdje dojam iz vaših priča može steći......princip mojih učitelja je da je potrebna razmjena energije i iskazivanje zavalnosti učitelju poradi inicijacije ,ali na učeniku je da izabere vrijednost i količinu i oblik poklonjenog čime će se energija razmijeniti, jer nekome je 5 kn dva kruha neophodno potrebna, dok je drugome tih istih 5 kuna kafa negdje na odmoru...
Ne znam...valjda sam imala "sreće"....

A reiki......samo super iskustva...pogotovo sad ljeti kad mi treba mjesto za parking (da, da...i za takve banalnosti se može koristiti )
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 12:02   #99
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Reiki nema cijene, ali majstore, tko će te inicirati???
Kao što rekoh, majstor koji traži učenike, učenike koje je isto teško naći kao i učitelja. A ne netko ko traži kupce.

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
No ako je Reiki toliko vrijedan, a je i to sigurno, zašto je onda potreban posrednik da te inicijacija u njega????????
Mislim da posrednik nije potreban.

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
a treći stupanj i učiteljevanje nakon toga odabire pojednica sam Univerzum.
Zna se da je treći stupanj najskuplji, za pare dobješ i 3. stupan bez beda. O kakvim ti to Univerzumu pričaš?

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Inicijacija treba posrednika, on inicira ali poslije inicijacije mora prenjeti znanje i iskustvo. Učitelj pomaže i dalje i prati tvoj razvoj, u jednom času odlazi do odvajanja od njega, što je prirodan proces i na tebi je dalje da kreneš sam.
Ovdje se slažemo, i upravo je zbog toga nemoguće da netko zaradi novac na reikiju, kao što je i nemoguće da se u dva mjesecu inicira više od jedne osobe. Osim, naravno, ako nije riječ o novcu. Jer da bi se posvetio toj osobi treba jako puno vremena i žrtve.

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Učitelj je odgovoran tebi, sebi i Univerzumu jer ako napravi nešto što nesmije-a može, dobiva veliku packu odozgo.
Imaš li kakav primjer "packe"?

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Svi su završili sa slomom živaca.
A da?...a vidiš, većina majstora bi rekla da je ti normalno "čišćenje" nakon inicijacije.

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Takvi zahvati u životu traže provjerene profesionalce, a ne mutikaše, samozvane proroke, iscjelitelje i duhovne učitelje koji izmišljavaju simbole, inicijacije u njih i nazivaju Reiki koji je univerzalan nekim drugačijim imenom.
Profesionalni "duhovnjak" ...a smiješno za poludit'

I naravno..tvoj učitelj je takav. Kao što rekoh, ako netko ima više prihvati više učenika u jednom tjednu on nikako ne može biti učitelj. On je gladan novca i ničega drugog. Učenika ima jako malo, skoro koliko i učitelja.

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Btw; ak očeš treći stupanj-jeftino, znam tipa, usto skida i uroke
samo morat ćeš pričekati, jer momentalno bere luk sezonski na Belju......ne ljuti se.... samo pitam.
Radije bi to od nekog ko za život zarađuje berući luk nego od nekog tko zarađuje za život prodavajući inicijacije, prane i tajne znakove.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 12:05   #100
Quote:
kisha kaže:
A reiki......samo super iskustva...pogotovo sad ljeti kad mi treba mjesto za parking (da, da...i za takve banalnosti se može koristiti )
...ma kakav reiki...ti si vještica
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.