Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2009., 16:58   #2001
Quote:
stipanovic kaže: Pogledaj post
a nemam pojma nisam ni sama pametna, niš buš mi ti javila kad ih isprobaš kakve su
može, imaš ti još vremena (ja ih baš jučer kupila). ili bar kad ih prvi put operem
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 17:03   #2002
Quote:
majaa kaže: Pogledaj post
može, imaš ti još vremena (ja ih baš jučer kupila). ili bar kad ih prvi put operem
e baš super, i valjda se nebudu raspale
__________________
sada znam da je mome srcu nebo granica,tvoja ljubav moja zadnja stanica,više se ne bojim od kad tebe poznajem...
stipanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 17:06   #2003
Quote:
majaa kaže: Pogledaj post
to je nešto kao štep deka? ili navlaka za madrca?
da,kao tanka step deka...i ima gumice na kutevima da se tako primi za madrac...

mi smo sebi kupili veliki u Metrou...ali tamo nema malih...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 17:06   #2004
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
ja imam taj krevetić i svu posteljinu sam kupila u Austriji u Ikei.

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/90123662 posteljina
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/60124045 poplun
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/00028508 jastuk
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/70128613 plahte 160x70 idealne su za taj madrac


Ali imaš i u kiki kod nas veliki izbor!
i ja glasam za ikeu, za prvu sam sve tamo kupila (osim sjedalica i kolica) a i za ovo cu
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 22:55   #2005
Ja imam jedno pitanje, dvoumim se da li uzeti ili ne vreću za spavanje. Pošto će beba biti zimska, da li je potrebno stavljati je u vreću ili nije praktično?
Da li ju netko koristi?
mayabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 23:41   #2006
Quote:
mayabela kaže: Pogledaj post
Ja imam jedno pitanje, dvoumim se da li uzeti ili ne vreću za spavanje. Pošto će beba biti zimska, da li je potrebno stavljati je u vreću ili nije praktično?
Da li ju netko koristi?
O da, mi je koristimo od kad je mala bila stara 4 mj. proljetna je beba i prvo vrijeme (kojih 2 tjedna) je spavala u onom jastuku, poslije smo je pokrivali dekicom. Sve je ok dok se beba ne počnu okretati po krevetiću, onda se počnu otkrivat. Sa njena tri mj sam već provodila noći i noći pokrivajući je. Onda mi je pukao film i nabavili smo vreću. Navikla se bez problema. Sad je 16 mj i još spava u vreći. Već sam i za zimu nabavila novu . Preporučam!
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 09:15   #2007
Quote:
mayabela kaže: Pogledaj post
Ja imam jedno pitanje, dvoumim se da li uzeti ili ne vreću za spavanje. Pošto će beba biti zimska, da li je potrebno stavljati je u vreću ili nije praktično?
Da li ju netko koristi?
A sto kupiti za bebu koja dolazi za 10-ak dana? Imam jastuk, al on mi se cini pretopao ako budu ovakve vrucine...
Suse is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 10:06   #2008
Quote:
mayabela kaže: Pogledaj post
Ja imam jedno pitanje, dvoumim se da li uzeti ili ne vreću za spavanje. Pošto će beba biti zimska, da li je potrebno stavljati je u vreću ili nije praktično?
Da li ju netko koristi?
Meni su savjetovali da uzmem vreću.. iako navodno neke bebe je ne vole, i vrište kad ih se stavi unutra ja je ipak namjeravam kupiti.. ima u turbo limaču povoljnih (oko 100 kn), a ok izgledaju, pa ak mala neće htjeti unutra neće mi biti tolko žao
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 10:26   #2009
PLATNENE GAZE

i njih sam kupila u ikei:

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/00129908

1. zbog cijene!
2. kvalitete (puno su čvršće, od naših, ne deformiraju se u pranju, super su za peglanje!)
3. uzorak (ima paket narančasto-crveni i zeleno plavi. u svakom su po 3 gaze. jedna bijela, jedna na pruge i jedna s životinjicama)
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 11:24   #2010
Pošto uskoro polako počinjemo prikupljati stvarčice za nešeg malog anđela, a nemamo iskustva sa dječijim stvarčicama, zanima nes sljedeće
1. Dali je bolje uzeti običnu ili anatomskikadicu za kupanje??
2. Dok ne otpadne pupak što obući na dijete? Dali može body, benkica, ili je ipak body benkica???
3. Dali uzimati odjelca da su spojene hlaćice i majićica, ili da su hlaćice i majićica odvojeno??
4. Pošto je termin 04.01. dali mogu koristiti štramplice a da ne smeta pupak, tj dok ne otpadne???
5. Široko povijanje kukića, dali su ok Švedske pelene i dali one s drukerima tj na čićak ili obične s trakicama na vezanje?

Toliko za sada ako se još nešto sjetim pitam vas
__________________
sada znam da je mome srcu nebo granica,tvoja ljubav moja zadnja stanica,više se ne bojim od kad tebe poznajem...

Zadnje uređivanje stipanovic : 28.08.2009. at 11:56. Reason: dopisati
stipanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 11:54   #2011
Cure koje idete u ikeu i h&m... plaća li se ona zelena karta? koliko? kako izbjegavate carinu jer misilm da se po osobi može maksimalno 50 eura potrošit?
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 12:01   #2012
Quote:
stipanovic kaže: Pogledaj post
Pošto uskoro polako počinjemo prikupljati stvarčice za nešeg malog anđela, a nemamo iskustva sa dječijim stvarčicama, zanima nes sljedeće
1. Dali je bolje uzeti običnu ili anatomskikadicu za kupanje??
2. Dok ne otpadne pupak što obući na dijete? Dali može body, benkica, ili je ipak body benkica???
3. Dali uzimati odjelca da su spojene hlaćice i majićica, ili da su hlaćice i majićica odvojeno??
4. Pošto je termin 04.01. dali mogu koristiti štramplice a da ne smeta pupak, tj dok ne otpadne???
5. Široko povijanje kukića, dali su ok Švedske pelene i dali one s drukerima tj na čićak ili obične s trakicama na vezanje?

Toliko za sada ako se još nešto sjetim pitam vas


Toliko za sada ako se još nešto sjetim pitam vas[/QUOTE]

1. mi smo imali anatomsku kupljenu u kiki, anatomski dio se koristio dok je bio mali a kasnije kad počne sjediti kupao se s druge strane kadice.

2. ja sam svom oblačila body a iznad njega ono odjelce za bebe... a ponekad sam i majcu i hlačice odvojeno...pupak niš nije smetao samo smeta ako ga rub pelene grebe...pa ako je pelena prevelika i grebe po pupku malo je podvrneš ispod...

3. meni je i jedno i drugo bio jednako praktično...

4. možeš...samo pazi da rub štramplica ne grebe po pupku

5. mi smo koristili onu na čičak, praktičnija je ali nismo imali problema s kukićima--- u rodilištu će ti reći trebaš li uopće bebu povijat široko ili ne.
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 12:12   #2013
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
Toliko za sada ako se još nešto sjetim pitam vas
1. mi smo imali anatomsku kupljenu u kiki, anatomski dio se koristio dok je bio mali a kasnije kad počne sjediti kupao se s druge strane kadice.

2. ja sam svom oblačila body a iznad njega ono odjelce za bebe... a ponekad sam i majcu i hlačice odvojeno...pupak niš nije smetao samo smeta ako ga rub pelene grebe...pa ako je pelena prevelika i grebe po pupku malo je podvrneš ispod...

3. meni je i jedno i drugo bio jednako praktično...

4. možeš...samo pazi da rub štramplica ne grebe po pupku

5. mi smo koristili onu na čičak, praktičnija je ali nismo imali problema s kukićima--- u rodilištu će ti reći trebaš li uopće bebu povijat široko ili ne.[/QUOTE]

puuuuuno hvala
__________________
sada znam da je mome srcu nebo granica,tvoja ljubav moja zadnja stanica,više se ne bojim od kad tebe poznajem...
stipanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 12:19   #2014
1. Dali je bolje uzeti običnu ili anatomskikadicu za kupanje??

ja imam običnu, narančastu, kupili je u merkuru za 90 kuna, super kvalitetna plastika! prezadovoljna sam, bit će mi i za drugu bebu. ima 13 mjeseci i još ponekad želi u nju!

2. Dok ne otpadne pupak što obući na dijete? Dali može body, benkica, ili je ipak body benkica???

ja nisam imala ni benkice ni body benkice nego obične bodyje i to mi je bilo naj naj!

3. Dali uzimati odjelca da su spojene hlaćice i majićica, ili da su hlaćice i majićica odvojeno??

odjelca su bolja s obzirom da je zimska beba!

4. Pošto je termin 04.01. dali mogu koristiti štramplice a da ne smeta pupak, tj dok ne otpadne???

pa doma vam je toplo? a dok neotpadne pupak ionako nećete van prema tome niti netrebaju štramplice!

5. Široko povijanje kukića, dali su ok Švedske pelene i dali one s drukerima tj na čićak ili obične s trakicama na vezanje?

švedske su bolje, čuvršće...za čes ćeš se ispraksirat i za pol minute i složiš!
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 12:30   #2015
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
1. Dali je bolje uzeti običnu ili anatomskikadicu za kupanje??

ja imam običnu, narančastu, kupili je u merkuru za 90 kuna, super kvalitetna plastika! prezadovoljna sam, bit će mi i za drugu bebu. ima 13 mjeseci i još ponekad želi u nju!

2. Dok ne otpadne pupak što obući na dijete? Dali može body, benkica, ili je ipak body benkica???

ja nisam imala ni benkice ni body benkice nego obične bodyje i to mi je bilo naj naj!

3. Dali uzimati odjelca da su spojene hlaćice i majićica, ili da su hlaćice i majićica odvojeno??

odjelca su bolja s obzirom da je zimska beba!

4. Pošto je termin 04.01. dali mogu koristiti štramplice a da ne smeta pupak, tj dok ne otpadne???

pa doma vam je toplo? a dok neotpadne pupak ionako nećete van prema tome niti netrebaju štramplice!

5. Široko povijanje kukića, dali su ok Švedske pelene i dali one s drukerima tj na čićak ili obične s trakicama na vezanje?

švedske su bolje, čuvršće...za čes ćeš se ispraksirat i za pol minute i složiš!
puuuuuno hvala
__________________
sada znam da je mome srcu nebo granica,tvoja ljubav moja zadnja stanica,više se ne bojim od kad tebe poznajem...
stipanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 12:31   #2016
Kojim veličinama se pripremati za bebolinu, dali krenuti od 50-ete ili od 56??? I koliko čega je potrebno?
__________________
sada znam da je mome srcu nebo granica,tvoja ljubav moja zadnja stanica,više se ne bojim od kad tebe poznajem...
stipanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 12:37   #2017
dali je ovo http://www.trudnoca.net/forum2/userp...ibenkica_1.jpg ili ovo http://www.trudnoca.net/forum2/userpix/1069__1.gif ili pak ovo http://mcc17pl.en.ecplaza.net/9.jpg BODY BENKICA ????
__________________
sada znam da je mome srcu nebo granica,tvoja ljubav moja zadnja stanica,više se ne bojim od kad tebe poznajem...
stipanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 12:39   #2018
Quote:
stipanovic kaže: Pogledaj post
Kojim veličinama se pripremati za bebolinu, dali krenuti od 50-ete ili od 56??? I koliko čega je potrebno?
kreni od 56... ako bebaču robica i bude malo veća nema veze jer 50 bi mu moglo biti malo... a i neke stvari se na iskuhavanju u mašini dosta znaju skupit.

pa treba ti nekoliko bodića ili benkica, po izboru, osiguraj si dovoljnu zalihu jer ćeš to najčešće prati... recimo uzmi ih desetak...

ja sam imala hrpetinu bodića jer smo ih nasljedili tak da nemam pojma kolko kupit za početak...

pa onda kupi 3,4 odjelca za početak.... a sigurno ćeš toga i dobit puno na poklon.... i s obzirom da imaš zimsku bebu ak sam dobro skužila, naoružaj se toplom kapicom za izlazak iz rodilišta... pa onda osiguraj i zalihu čarapica,i toplu toplu dekicu...

veličine ti ovise o dužini bebe... recimo moja mala nećakinja se rodila s 46 cm i utapala se u odjelcu 56, ali evo sad je stara 3 tjedna i 56 joj je skoro pa taman sad. A moj je bio dug 52 i s mjesec dana je već nosio 62 veličinu
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 12:40   #2019
1. i 2. slika su bodi benkice..jer imaju ovo kopčanje / vezanje sastrane... ja bih uzela ovo na kopčanje

zadnja slika je obični body
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 12:43   #2020
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
kreni od 56... ako bebaču robica i bude malo veća nema veze jer 50 bi mu moglo biti malo... a i neke stvari se na iskuhavanju u mašini dosta znaju skupit.

pa treba ti nekoliko bodića ili benkica, po izboru, osiguraj si dovoljnu zalihu jer ćeš to najčešće prati... recimo uzmi ih desetak...

ja sam imala hrpetinu bodića jer smo ih nasljedili tak da nemam pojma kolko kupit za početak...

pa onda kupi 3,4 odjelca za početak.... a sigurno ćeš toga i dobit puno na poklon.... i s obzirom da imaš zimsku bebu ak sam dobro skužila, naoružaj se toplom kapicom za izlazak iz rodilišta... pa onda osiguraj i zalihu čarapica,i toplu toplu dekicu...

veličine ti ovise o dužini bebe... recimo moja mala nećakinja se rodila s 46 cm i utapala se u odjelcu 56, ali evo sad je stara 3 tjedna i 56 joj je skoro pa taman sad. A moj je bio dug 52 i s mjesec dana je već nosio 62 veličinu
mislila sam možda uzeti 2 odjelca i 2 bodića br 50 da nebi bilo da baš ništa nemam, a veličine 56 naravno u većim količinama
__________________
sada znam da je mome srcu nebo granica,tvoja ljubav moja zadnja stanica,više se ne bojim od kad tebe poznajem...
stipanovic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:21.