Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2003., 03:00   #61
tja.. gori topic o lucidnim snovima u životu nisam vidio..tja..
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2003., 16:51   #62
Kameni

Možda ti se zato ovaj forum ne sviđa što drugi uspjevaju u postizanju lucidnog sanjanja, a ti ne, pa si im malo jalan.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 20:20   #63
grizli

he, he,
koliko vidim nitko tu nije ni blizu..
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 22:38   #64
Pa dobro daj onda ispričaj nešto iz svojih iskustava, ovime niš ne dobivamo...
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 13:00   #65
Sumnjam da je kameni prepun lucidnih iskustava.

Ako mu se topic ne sviđa neka napiše pokoji konkretan post na tu temu, pa forum onda neće više kako on kaže biti najgori
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 16:15   #66
grizli znaš da je sumnja teški grijeh..
kameni je cijeli lucidno iskustvo..,
doduše ne toliko u snovima..

napisati ću, no,
mi stvaramo svoje svjetove, ovaj svijet je baš takav jer nam ga je netko opisao točno u detalj kao takvoga,
u snu je opis malo drugačiji, tj. lakše pronalazimo način da ne vjerujemo toliko prihvaćenom opisu nego, zato jer su dijelovi naše osobnosti koje bih nazvao čuvari opisa stvarnosti, najbliže eksponiranim dijelovima ega, zaspali, i sad postoji mugućnost kreacije za koju je potrebna strahovita, mnogima nezamisliva količina energije, i nakon toga dolaze priče o lucidnom, svjesnom sanjanu, zajedničkom snjanju itd, ulaženju u nečije snove...,
tehnike su naravno nužno pomagalo...
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 14:14   #67
evo, danas sam konacno i ja lucidno sanjao. u jednom trenutku u snu sam se zapitao - pa ovo nema smisla (san je bio sav zbunjen, puno hodnika, puno vrata, tražim izlaz...)- i skuzio da se radi o snu. na zalost, kratko je trajalo...
i onda sam isao potrazit neke topice na tu temu i nasao ovaj...
da li znate neke linkove na ovu temu ? na yogacentru piše samo osnovno. koje tehnike koristite ? mislim da je ono što je sly spominjao dobra metoda, jer ja sam se jucer prije spavanja zapitao par puta- jel ovo stvarnost ?- i eto...
da li zapisujete snove ? zašto je to važno ? koliko možete kontrolirati te snove ?
Pepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 00:44   #68
Quote:
Pepi kaže:
koje tehnike koristite ? mislim da je ono što je sly spominjao dobra metoda, jer ja sam se jucer prije spavanja zapitao par puta- jel ovo stvarnost ?- i eto...
da li zapisujete snove ? zašto je to važno ? koliko možete kontrolirati te snove ?
- pocnes tako da uvijek pored kreveta imas papir i olovku i cim se probudis da zapises svoje snove (ako ih se sjecas naravno)
potrebno je zato da bi se tvoj um vise bavio snovima tj. postanes Svjestan svojih snova. To je prvi korak ka lucidnosti.
- drugo, da metoda sto ju je sly spomenuo je vrlo dobra, znaci moras se preko dana puno puta zapitati Sanjam li ili ne i nesto napraviti npr. procitati nesto, paliti/gasiti svjetlo, pogledat na sat....
citanje = u snu ce ti slova letjeti = sanjam=lucid
svjetlo = u snu nemozes upaliti svjetlo = sanjam=lucid
sat = u snu satovi ne rade imaju cudne kazaljke itd=sanjam=lucid

Ovo se zove Reality Check i ova metoda je jedna od najpopularnijih.Potrebna je zato sto poslije nekoliko dana/tjedana/mjeseci tvoj um se navikne da se svako malo zapitkuje, pa ces to po defaultu raditi i u snu = veca sansa da u snu otkrijes da sanjas=lucid

Ako se izvjezbas u ovome postoje i druge metode npr. cesti symboli u snovima (zapisujes ih pa znas) macka, ptice, nebo, familija itd. ako sanjas neku stvar vise od 2 puta na mjesec mogao bi se time posluziti da cesce postignes lucidnost.
Onda se jednostavno zamislis da svaki put kad vidis symbol xy =sanjas......hello reality check.....pogledas na sat....ne sanjam ili mozda ipak........

Mozda ti se sve ovo cini malo glupo i gubljenje vremena, ali kad se naviknes i uvjezbas mozes biti lucidan i po 5 6 noci u tjednu pa cak i vise ako si pravi maher. A tek tad postaje zabavno.

I jos nesto....jeste li znali da se film The Matrix zapravo radi bash o lucidnosti i da su scene o letjenju i tucama bazirane na iskustvima lucidnih sanjara u njihovim snovima.
Morpheus : Have you ever had a dream Neo, that you was so sure was real? What if you were unable to wake from that dream, how would you know the difference between the dreamworld and the real world?

SLATKO SANJAJTE
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 01:03   #69
jos malo...

MILD metoda

ako imas vremena sutra ujutro, vikend, odmor itd
odes na spavanje i navijes budilicu da te probudi negdje oko 3 4 5
zavisi kad si otisao na spavanje
cim zazvoni pokusaj se sjetiti sto si sanjao i zapisi to
sto duze ostanes budan to je veca sansa da sljedeci san bude lucidan ali max sat vremena ostati budan.
za to vrijeme, zapisati svoj prijasnji san, procitati nesto, pozeljno o sanjanju i visualizirati se kako ces ubrzo sanjati i biti svjestan da sanjas.
poslije max sat vremena...natrag u krpe

velika je vjerojatnost da ces za nekoliko min cim zaspes postati svjestan da sanjas, i ne samo to nego ovom metodom je lucidnost intenzivnija i traje duze.
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 14:46   #70
fala munlajt, isprobat cu.
noćas nije bilo niš. mozda sutra...

a ja sam nes citao i da je moguce npr. uciti u snu, al u to bas ne vjerujem. nekad pred ispit sanjam kak rješavam zadatke, al to je sve zbrkano, nema smisla. samo mi brojke prolaze kroz glavu.
a kolko vam je san najduze ''trajao'' ? (mislim kolko vam se u snu čini da je prošlo sati ) meni svega par, a frend mi je pricao kak je jednom sanjao ''4 dana'' - radi, dođe doma, spava, opet radi, neš se sa šefom nateže, pa sa ženom, opet spava, ujutro na posao...
Pepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 22:52   #71
Jesam li napisala da sam naučila klizati u snu?

Bilo je to davno, još u osnovnoj školi. Klizanje je tad bilo žešća fora, tamo se okupljala škvadra i stalno se nekaj dešavalo. Ja sam bila plaha i nesigurna, nisam se mogla pomaknuti dalje od ograde pa sam često sjedila na tribini dok se moja ekipa klizala...

Toliko sam željela proklizati da to nije bila istina... Ali nisam vjerovala da mogu.

Zatim sam usnula san - našu aulu u školi.. Zaleđenu.. Ja na klizaljkama. I kližem.. Ali to je bio nevjerojatan san, baš sam se nekako uživila u taj čin, osjećala sam svaki pokret noge, svako odgurivanje... nevjerojatno. Nisam u tom trenu znala da sanjam ali kad sam se probudila sve skupa me se jako dojmilo...

Dva dana nakon toga praktički sam izašla na led i odgurnula se. Jednom, pa još jednom... Malo pomalo, napravila sam cijeli krug. Samo sam se prisjećala sna i to je bilo to.

Ne znam što je to bilo... Jel pobjeda straha ili silna želja za klizanjem? Jel se dogodilo kome nešto slično?

Otada dosta pažnje posvećujem snovima...
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2003., 17:54   #72
Quote:
Tinchi kaže:
Ne znam što je to bilo... Jel pobjeda straha ili silna želja za klizanjem? Jel se dogodilo kome nešto slično?
ja se vec duze vrijeme bavim ovim stvarima a zadnjih godina su ozbiljno poceli znanstveno istrazivati takve snove. kazu da ljudi uspiju prevladati strah letenja, strah od liftova i prestat s pusenjem sve kroz snove (kao prirodna hipnoza)
Da...to je totalno moguce i bash cool sto ti se to spontano desilo, neki ljudi pokusavaju godinama pa nista.

tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2003., 22:17   #73
Ma imam ja te sposobnosti (lucidno sanjanje i ostalo), puno ljudi me uputilo na njih i govore da bi ih trebala početi koristiti...

Samo mene zbunjuje što mi se to kao djetetu stalno dešavalo, do prije godinu-dvije nešto rijeđe, ali se opet dešavalo... A sada u zadnje vrijeme - ništa!

Ja se trudim, radim vježbe, pa ne ide...

A u kojem smislu se baviš time? Proučavaš?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2003., 18:57   #74
Tinchi , valjda pre malo spavaš u zadnje vrijeme. Moraš spavati bar 8 do 10 sati dnevno. Čovjek kad malo vremena spava malo sanja.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2003., 01:55   #75
slatko sanjajte....

ma sam ti spamaj illegale
ali nisi u pravu ono o snovima
cini mi se da ti nikad nisi dozivio Matrix
ahh

Quote:
Tinchi kaže:
Samo mene zbunjuje što mi se to kao djetetu stalno dešavalo, do prije godinu-dvije nešto rijeđe, ali se opet dešavalo... A sada u zadnje vrijeme - ništa!

Ja se trudim, radim vježbe, pa ne ide...
mda, Tinchi
uobicajeno je to
problem je bash u tome sto se vjezbas i trudis
jednostavno previse si okupirana svim time pa te hvata blokkada
ali proci ce to....proslo je i meni i mnogim drugima
ali nemoj prestati s vjezbanjem...kad prodje ta prva faza blokkade dolazi druga faza 'navike' u kojoj ti u snovima primjenjujes svoju metodu vjezbanja tako da je succes guaranteed.

ovak...
-alcohol i trava =
neces se ni sjecati sto sanjas a kamoli nesto drugo
-tusiranje prije spavanja stvarno pomaze lucidnosti
nezna se zasto
i samo nastaviti s vjezbanjem, zapisivanjem snova, reality checks (ima vec post s objasnjenjem) itd.
a posto si ti jedna od spontanih lucidasa netreba ti nis vise, inace postoje homeopatski cajevi i biljke koje podpomazu lucidnost. npr. biljka Artemisia Vulgaris bolje poznatija kao korov od koje se prave caj, mast i tablete ili sprave poput dremcatchers(ne one indijanske) koje putem zvucnih signala daju do znanja da sanjamo.

a ja se ovim bavim odkad znam za sebe. oduvijek sam zapisivala snove, sama od sebe pronasla naj simbole za lucidnost, vjezbala letjeti, pobijedila strahove i nocne more, s* i slicno. a sad oni proucavaju mene...odkad sam shvatila da ovo nije uobicajeno i da nemogu svi malo sam se raspitala i prijavila se ovdje na fax psihologije gdje nas 'spontane' lucidase placaju za 4 5 min sna. uz njih i mi proucimo i naucimo dosta toga

tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2003., 02:11   #76
Ma moonlight, mi zivimo u matrixu. To je jasno. Ovo sto savjetujem je bazirano na mom uvjerenju da
a) pretjerana zajebancija sa snovima nije zdrava
b) ako se zajebavas sa snovima, imaj mjeru
c) ako nemas mjeru, lako zastranis, odnosno odes u sfere gdje si jako ranjiv
d) kad si jako ranjiv, zatvaras se
e) zatvaranje je oprecno razlogu zasto zivimo.

Nesto na tu foru .
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 00:38   #77
pozdrav sanjači,
znam da nije lako - no sanjajte samo

matriks?, tja... mi, sasvim je jasno - živimo u snovima,
i onih nekoliko jadnika koji kao razumiju stvarnost..
brzo se vrate natrag

pozdrav još jednom
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 09:21   #78
Život je zajebancija. Oni koji tvrde suprotno su, u stvari, najveći zajebanti.

-- ovo je bila moja dnevna doza zena za forumaše --
Sly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2003., 02:26   #79
Lucidno sanjanje

svjesnost sanjanja u snu

dozivio tko? upravljao ko snom?
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2003., 02:43   #80
Neš ti problema upravljanje snom.

Ali nije zabavno. Meni se to događa najčešće u noćnim morama (i to, najčešće slučajno). Međutim onda nije više toliko zabavno sanjati kada ti upravljaš svime kaj se događa.

Meni, osobno, i nije neka fora (brijem da bum bil popljuvan zbog toga, al' briga mene )
__________________
You can't spell fundamentalist dogma without spelling fun.
C'Tebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:35.