Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2011., 10:12   #81
Ja zapravo ne spadam na ovaj topić jer se kod mene ne radi o keratoconusu, zato mislim da je bolje da tu ne pišem. Da ne dobijem karton još. O mojem problemu s mrežnicom i degeneracijama niti nema topića. To je lattice degeneracija sa dvije rupice na mrežnici i takva degeneracija je dovela do rupture mrežnice (retine). U 1. mjesecu ove godine sam saznala odnosno pročitala na nalazu iz Optocentra da imam i neku hiperpigmentiranu degeneraciju na mrežnici tog istog oka u donjem dijelu. U nalazu iz državne bolnice od prošle godine nema govora o toj hiperpigmentiranoj degeneraciji, ne znam možda to nije niti toliko važno. Ja ću ipak pitati što je to zapravo kada ću ići tamo.

Hvala ti za tvoje informacije u Svjetlosti. Meni je nekako preskupo tamo. Ne znam možda ću ponovo tamo, ali za sada ću prvo u državnu bolnicu sredinom godine. Imaju i tamo OCT mrežnice i vidnog živca, samo što me nije nitko uputio. Ali ovo mi isto nema baš velikog smisla, nije doktor niti pogledao moj OCT u Svjetlosti, niti na papiru niti u kompjuteru. A to sam platila 500 kn. Nekako mi se čini da je njima najvažnije da se što više plati. Bili su ljubazni, ali nisu mi baš sve objasnili. Ne znam baš zašto je sestra u Svjetlosti išla snimati taj OCT, bez da je doktor rekao da to treba napraviti. Da mi se nešto iznenada dogodi s okom mislim da bi ipak radije išla u državnu bolnicu, mislim da je i dobro da sam baš tamo bila na laseru. Ipak oni imaju više iskustva, iako možda ne rade baš tolike pretrage.

Zadnje uređivanje prilika : 11.03.2011. at 10:26.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 23:01   #82
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
To je lattice degeneracija sa dvije rupice na mrežnici i takva degeneracija je dovela do rupture mrežnice (retine). U 1. mjesecu ove godine sam saznala odnosno pročitala na nalazu iz Optocentra da imam i neku hiperpigmentiranu degeneraciju na mrežnici tog istog oka u donjem dijelu. U nalazu iz državne bolnice od prošle godine nema govora o toj hiperpigmentiranoj degeneraciji, ne znam možda to nije niti toliko važno. Ja ću ipak pitati što je to zapravo kada ću ići tamo.
uf,nadam se da nije toliko strasno kako zvuci....
i nadam se da ces uspjeti to rijesiti....

Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Hvala ti za tvoje informacije u Svjetlosti. Meni je nekako preskupo tamo. Ne znam možda ću ponovo tamo, ali za sada ću prvo u državnu bolnicu sredinom godine. Imaju i tamo OCT mrežnice i vidnog živca, samo što me nije nitko uputio. Ali ovo mi isto nema baš velikog smisla, nije doktor niti pogledao moj OCT u Svjetlosti, niti na papiru niti u kompjuteru. A to sam platila 500 kn. Nekako mi se čini da je njima najvažnije da se što više plati. Bili su ljubazni, ali nisu mi baš sve objasnili. Ne znam baš zašto je sestra u Svjetlosti išla snimati taj OCT, bez da je doktor rekao da to treba napraviti. Da mi se nešto iznenada dogodi s okom mislim da bi ipak radije išla u državnu bolnicu, mislim da je i dobro da sam baš tamo bila na laseru. Ipak oni imaju više iskustva, iako možda ne rade baš tolike pretrage.
ne znam,mene je poslala asistentica snimati taj pentacam i onda je doktorica/profesorica pregledala nalaz (na telefon su mi rekli da nije doktorica nego profesorica pa sam pomislila da je prof.na medicinskom faksu ali vidim da ima tituli prof.dr.sc. isto kao i moj doktor u drzavnoj bolnici )
uglavnom,ona ga je prokomentirala eto tako i rekla mi da mi za sad ne moze nista reci jer sam dosla tek prvi put pa mi ne mogu usporediti sa starijim nalazima. rekla sam im da cu im pokazati nalaze iz bolnice, rekli su da ce pogledat ali me kasnije nisu trazili. uglavnom,ja sam zadovoljna nalazom koji sam dobila jer napokon razumijem kakvo mi je oko zapravo,ali sam malo razocarana sto nisam dobila neku konkretnu informaciju osim da to trebamo pratiti i da ce mi vise znati reci drugi put.. samo,sigurno necu biti odusevljena ako ce mi za 6mj raditi isti pregled i isto toliko naplatiti..
kad zapravo bolje pogledam - ja kad sam zvala sam rekla da imam keratoconus i da imam problema s lecom i sestra me upisala kod te profesorice, a onda mi je ta profesorica na pregledu rekla da se za lece mogu obratiti nekoj doktorici u poliklinici (rekla je ime ali sam zaboravila).... vidis,uopce se tog nisam sjetila do sad... zapravo mozda sam trebala odmah traziti da idem toj doktorici... e ali pitanje bih li imala za platiti sve to..... a vjerojatno sam odustala jer mi je ta prof.rekla da nek sad probam s ovom lecom koju su mi pripisali u bolnici pa da vidim sto ce bit dalje... hmh sad sam zbunjena...
ali u svakom slucaju,da,malo je ipak preskupo za jedan pregled...
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???

Zadnje uređivanje mejan : 13.03.2011. at 23:13.
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 09:01   #83
I ja mislim da je malo preskupo. A baš niti ne kažu sve, niti objasne. Ja mislim da čim oni vide da se mi vodimo u drugoj ustanovi, državnoj bolnici da nas drugačije gledaju, nisu sigurni baš hoćemo li i dalje kod njih dolaziti i plaćati te skupe cijene privatnog pregleda. Ali danas je uobičajeno potražiti mišljenje na više mjesta.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 14:57   #84
pa ne...mislim da to nema veze.. da nismo htjeli ici kod njih ne bi dosli uopce ni prvi put, a ako se boje da vise necemo dolazit onda ce se valjda pokazat u najboljem svjetlu kako bismo se vratili

no,eto sto mi se sad dogadja i zasto mi je sad zao sto nisam trazila ici toj doktorici za lece u svjetlosti - doktor u bolnici mi je pripisao novu lecu za lijevo oko i ta mi leca uopce ne pase i evo sad cu je drugi put slati na korigiranje samo mislim da to nece puno promijeniti jer nije stvar samo u 'ostrim rubovima' nego mi nesto kod te lece ne stima... uf,mislim da bi mi zivot bio jednostavniji da zivim u zgb i po potrebi mogu otic u bolnicu na pregled... stvarno zalosno da se bas nigdje (barem ne u vecim gradovima) ne bave keratoconusom osim u zgb
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 11:49   #85
mejan

Ako imaš nekih nekih nedoumica, otiđi ponovo u Svjetlost ili se naruči u bolnici ako ne moraš mjesecima čekati. Ja sam bila ponovo u Svjetlosti prekjučer, nisam bila na pregledu kod doktora, nego samo kod sestre Ljubice koja mi je prije doktora bila na pregledu prošli mjesec. Nazvala sam ujutro i rekli su mi da je popodne u smjeni, pa sam tada došla. Dala mi je nalaz iz prošlog mjeseca koji je imao malo podataka, čak mi je nešto malo i ponovo snimila što je falilo na prošlom nalazu (OCT). Stvarno su bili korektni. Sestra me pitala hoću li razgovarati sa doktorom, rekla sam da ne treba. Ionako sada čekam kontrolu u bolnici za koji mjesec, pa ću pitati tamo još to u vezi te hiperpigmentirane degeneracije na mrežnici. Ostalo je u redu. Nadam se da će i ovo biti u redu, da nije neka opasna degeneracija.

Zadnje uređivanje prilika : 18.03.2011. at 11:59.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 17:39   #86
Evo da se i ja pridruzim u ovaj klub,

nakon mjeseci ganjanja po oftalmolozima i njihovog govorenja da mi se samo dioptrija promjenila.. konačno saznah da sam ipak u početnom stadiju keratokonusa i to oba oka (a mislila sam samo lijevo jer je jedino ono radilo probleme)

Nakon što su me na sv duhu proslijedili na odjel za leće i rekli da bi moglo biti to, nisam imala mira čekati do novog pregleda tamo, otišla fino u svjetlost i napravila kornealnu topografiju za 100 kn.

Tamo su stvarno svi jako ljubazni i dragi, još su mi zabunom veću pretragu napravili (vrijednost 500kn) ali su mi naplatili samo onu na koju sam došla, i još mi je doktorica objasnila nalaz a nije morala (jer nisam platila), rekla mi je da imam sreće da nisam mlađa (imam 28)

eto, idući tjedan nastavljam sa sv. duhom
Mrgud is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 18:36   #87
Quote:
Mrgud kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja pridruzim u ovaj klub,

nakon mjeseci ganjanja po oftalmolozima i njihovog govorenja da mi se samo dioptrija promjenila.. konačno saznah da sam ipak u početnom stadiju keratokonusa i to oba oka (a mislila sam samo lijevo jer je jedino ono radilo probleme)

Nakon što su me na sv duhu proslijedili na odjel za leće i rekli da bi moglo biti to, nisam imala mira čekati do novog pregleda tamo, otišla fino u svjetlost i napravila kornealnu topografiju za 100 kn.

Tamo su stvarno svi jako ljubazni i dragi, još su mi zabunom veću pretragu napravili (vrijednost 500kn) ali su mi naplatili samo onu na koju sam došla, i još mi je doktorica objasnila nalaz a nije morala (jer nisam platila), rekla mi je da imam sreće da nisam mlađa (imam 28)

eto, idući tjedan nastavljam sa sv. duhom
Dobrodošla u klub!
Izgleda da smo u istoj situaciji. Kod mene je početni stadij i imam točno 27 i pol godina. Kad je keratokonus u pitanju drago mi je što nisam više toliko mlada. Doktori su mi rekli isto kao tebi, dakle sreća što nisam mlađa.
Također mjesecima nisam znala što mi je, na kraju su mi na osnovi topografije zaključili da je keratokonus u pitanju. Inače ja idem u opto centar na preglede al razmišljam da pređem u Svjetlost.
Svakako javi kako je bilo na pregledu , sretno!
__________________
uninvited
betta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 23:56   #88
uf,blago vama.... citala sam da sto bolest ranije pocne da to bude gora meni je dijagnosticirana s 22 godine i odmah su mi 'puknuli' lece u oci i mislim da su mi lece doprinijele progresiji (to je moje misljenje, naravno da se niti jedan doktor nece sloziti sa mnom). sad imam 26 godina i svako malo muku mucim s lijevim okom (svakih par mjeseci kontrole i promjene lece), a za desno se iskreno nadam da ce ostati ovako jer ne znam kako bih podnijela da moram i s drugim okom prolaziti ma i upola ovog sto prolazim s lijevim
eto cure, moj savjet - sto duze mozete bez leca to bolje. nemojte se 'navuci' na njih ukoliko vam nisu jos potrebne jer kad shvatite koliko s njima dobro vidite (i jos vam netko kaze da ih morate nositi cijeli dan) vise necete moci zamisliti izaci iz kuce bez njih, a s vremenom cete shvatiti koliko sve losije i losije vidite...
sretno!
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 14:58   #89
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
uf,blago vama.... citala sam da sto bolest ranije pocne da to bude gora meni je dijagnosticirana s 22 godine i odmah su mi 'puknuli' lece u oci i mislim da su mi lece doprinijele progresiji (to je moje misljenje, naravno da se niti jedan doktor nece sloziti sa mnom). sad imam 26 godina i svako malo muku mucim s lijevim okom (svakih par mjeseci kontrole i promjene lece), a za desno se iskreno nadam da ce ostati ovako jer ne znam kako bih podnijela da moram i s drugim okom prolaziti ma i upola ovog sto prolazim s lijevim
eto cure, moj savjet - sto duze mozete bez leca to bolje. nemojte se 'navuci' na njih ukoliko vam nisu jos potrebne jer kad shvatite koliko s njima dobro vidite (i jos vam netko kaze da ih morate nositi cijeli dan) vise necete moci zamisliti izaci iz kuce bez njih, a s vremenom cete shvatiti koliko sve losije i losije vidite...
sretno!

ah po ovome što samo malo surfala, leće se preporučaju da uspore sve skupa i to one ROse K

Koliko tebi to brzo progresira? ja znam da je meni s naočalama teško jer imam dvoslike na jednom oku, pa kod učenja i pisanja seminara glava boli, a navodno bi leće trebale pomoći oko toga??
Vidla sam da sad već postoji više tehnika tj. neinvanzivnih operacija za rješavanje težih slučajeva.

Kakva su vaša iskustva sa svime? što vam smeta? što morate izbjegavati? koji su vam simptomi?

Da, i još nekaj kaj sam pročitala od čega se definitivno trebam odučiti je trljanje očiju, kažu da to jako unaprijeđuje bolest.
Mrgud is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 15:28   #90
Quote:
betta kaže: Pogledaj post
Dobrodošla u klub!
Izgleda da smo u istoj situaciji. Kod mene je početni stadij i imam točno 27 i pol godina. Kad je keratokonus u pitanju drago mi je što nisam više toliko mlada. Doktori su mi rekli isto kao tebi, dakle sreća što nisam mlađa.
Također mjesecima nisam znala što mi je, na kraju su mi na osnovi topografije zaključili da je keratokonus u pitanju. Inače ja idem u opto centar na preglede al razmišljam da pređem u Svjetlost.
Svakako javi kako je bilo na pregledu , sretno!
I ja praktički 27 i pol

inače, ovo malo što sam bila u svjetlosti su mi bili super, i pristojni i dragi i susretljivi, ma sve naj... kako je u opto centru?

nadam se da bu i na Sv. duhu ok, pa da bar jeftinije prođem :/ nemam baš para za privatnike
Mrgud is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 16:13   #91
U Opto centru su isto ljubazni i susretljivi išla sam tamo jer planiram kod njih uzeti leće kad više ne budem mogla bez njih. Nažalost niti jedne leće pa ni Rose k ne mogu zaustaviti progresiju bolesti, upravo suprotno. Doktor me upozorio da leće pogoršavaju stanje. Ne znam kako je na Sv.Duhu, ja sam bila u Vinogradskoj i nikakve koristi od njih. Jednostavno nemaju potrebne aparate i prisiljeni smo ići privatno.
Kako misliš da vidiš dvoslike, iregularni astigmatizam ili?
Kod mene je lijevo oko još ok pa nekako funkcioniram s naočalama. Trljanje očiju nikako, oprezno čak i kod skidanja šminke!
__________________
uninvited
betta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 16:38   #92
Quote:
betta kaže: Pogledaj post
U Opto centru su isto ljubazni i susretljivi išla sam tamo jer planiram kod njih uzeti leće kad više ne budem mogla bez njih. Nažalost niti jedne leće pa ni Rose k ne mogu zaustaviti progresiju bolesti, upravo suprotno. Doktor me upozorio da leće pogoršavaju stanje. Ne znam kako je na Sv.Duhu, ja sam bila u Vinogradskoj i nikakve koristi od njih. Jednostavno nemaju potrebne aparate i prisiljeni smo ići privatno.
Kako misliš da vidiš dvoslike, iregularni astigmatizam ili?
Kod mene je lijevo oko još ok pa nekako funkcioniram s naočalama. Trljanje očiju nikako, oprezno čak i kod skidanja šminke!
Jedna frendica mi je rekla da je njen frend nedavno išao na cross linking jer mu leće nikako nisu pomagale a već je imao smetnje u vožnji. Skupio pare, obavio operaciju i sad je navodno super. Tak da, ak leće ne prorade uvijek postoje i te skuplje varijante, ali zdravlje nema cijenu zar ne? :/

Kako je na sv duhu cu vas izvjestiti kad dodjem na taj odjel za lece, iducu srijedu bu mi prvi put pa da vidimo sto oni kazu prije nego im pokazem nalaze topografije (tj. pentografa ili kak se već zove)
Znači, imam po novome na oba oka asigmatizam (do sada nisam imala), a na lijevo oko, ako gledam smo lijevim oko, slova i ostalo mi se dupla.. tj. kao da postoje sjene na dolje.. horizontalne, a da ne kazem da su mi stakla ostecena pa mi je veselo zadnjih mjesec dva jer mi govore da ne radim nova stakla dok se dijagnoza i nova diptrija tocno ne odrede.. tak da mi je veselo kod ucenja i svega

Koje probleme tebi stvara keratokonus? kak je na kojem oku? inace, sva sreca pa se bas i ne sminkam cesto, mozda par puta godisnje, ali inace volim trljat oci, pa sam sad na odvikavanju.
Mrgud is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 22:26   #93
Quote:
Mrgud kaže: Pogledaj post
ah po ovome što samo malo surfala, leće se preporučaju da uspore sve skupa i to one ROse K
ja sam pitala nekoliko lijecnika i rekli su mi da lece nemaju veze, da je to samo dobra reklama

Quote:
Mrgud kaže: Pogledaj post
Koliko tebi to brzo progresira? ja znam da je meni s naočalama teško jer imam dvoslike na jednom oku, pa kod učenja i pisanja seminara glava boli, a navodno bi leće trebale pomoći oko toga??
mislim da si lagano vec usla u stadij da trebas nositi lece. dvoslike mogu zbuniti,a vjerujem u da te glava boli... ja sam lece pocela nositi vec pri prvoj pojavi dvoslika (cak i kada ih na desnom oku nisam imala)

Quote:
Mrgud kaže: Pogledaj post
Vidla sam da sad već postoji više tehnika tj. neinvanzivnih operacija za rješavanje težih slučajeva.
sve je to jos u zacetku i nema nekih tocnih podataka koliko su ti postupci korisni,a koliko mogu biti stetni dugorocno (i mogu li uopce biti stetni)... za sad je jedini 'lijek' - transplatacija roznice (ali to bas u kronicnom stadiju kada vise ni lece ne pomazu)

Quote:
Mrgud kaže: Pogledaj post
Kakva su vaša iskustva sa svime? što vam smeta? što morate izbjegavati? koji su vam simptomi?
pa nista posebno. smeta mi jako umjetno svjetlo i sunce (nocu malo teze vozim i poludim kad netko ima upaljena duga svjetla, a po danu obavezno nosim suncane naocale cak i ako se malo sunce pojavi).
ali zato cesto osjetim 'pritisak u oku', jako neugodnu bol. pogotovo je izrazena u lijevom oku. zato i imam problema s pronalazenjem odgovarajuce lece (navodno mi se oko drasticno mijenja)

Quote:
Mrgud kaže: Pogledaj post
Da, i još nekaj kaj sam pročitala od čega se definitivno trebam odučiti je trljanje očiju, kažu da to jako unaprijeđuje bolest.
uf,za to sam cula.... ima li onda neki nacin na koji mogu skinuti maskaru bez trljanja ociju???
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 16:28   #94
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
ja sam pitala nekoliko lijecnika i rekli su mi da lece nemaju veze, da je to samo dobra reklama



mislim da si lagano vec usla u stadij da trebas nositi lece. dvoslike mogu zbuniti,a vjerujem u da te glava boli... ja sam lece pocela nositi vec pri prvoj pojavi dvoslika (cak i kada ih na desnom oku nisam imala)



sve je to jos u zacetku i nema nekih tocnih podataka koliko su ti postupci korisni,a koliko mogu biti stetni dugorocno (i mogu li uopce biti stetni)... za sad je jedini 'lijek' - transplatacija roznice (ali to bas u kronicnom stadiju kada vise ni lece ne pomazu)



pa nista posebno. smeta mi jako umjetno svjetlo i sunce (nocu malo teze vozim i poludim kad netko ima upaljena duga svjetla, a po danu obavezno nosim suncane naocale cak i ako se malo sunce pojavi).
ali zato cesto osjetim 'pritisak u oku', jako neugodnu bol. pogotovo je izrazena u lijevom oku. zato i imam problema s pronalazenjem odgovarajuce lece (navodno mi se oko drasticno mijenja)



uf,za to sam cula.... ima li onda neki nacin na koji mogu skinuti maskaru bez trljanja ociju???

Mali update:

Danas sam isla kod svog opticara (stvarno je super opticar, preporucam svima, Mipy u draskovicevoj) da vidim s njim da li si mogu promijeniti stakla na naocalama ili moram cekati, s obzirom da su mi stakla ostecena.

izmedju ostalog, opticar mi je preporucio jednog naseg strucnjaka za keratokonus, rekao je da su ove privatne poliklinike uglavnom kirurski orjentirane i specijalizirane

nego, isla sam i kod tog covjeka da ga upoznam i vidim kako stvari stoje kod njega. covjek se educirao i specijalizirao za keratokonus u austriji kod nekog njihovog strucnjaka, i ima najnovije uredjaje, ko da sam u svemirski brod usla

vidjeti cu dalje sto ce na sv. duhu reci (rekao je da su tamo stvarno dobri oftalmolozi i super su dijagnosticari, ali jednostavno ili nemaju tehnologiju za neke stvari ili nisu upuceni u nove prakse sto se tice samog keratokonusa) ali cu lece vjerovatno kod njega raditi.. on radi digitalno mjerenje roznice i digitalni fitting, u 90% slucajeva iz prve pogodi leche upravo zbog tehnologije koju koristi. Te uredjaje nemaju u nasim bolnicama pa i sam fitting dulje traje i nije toliko precizan. Tako da ako netko ima problema s fittingom i odabirom lecha, preporucam doticnog www.vitrum.hr

Covjek i njegva zena su bili vrlo ljubazni i odgovorili na sva moja pitanja i sumnje.

Istina je da lece ne pomazu sto se tice samog keratokonusa, mozda u nekim slucajevima malo uspore, ali uglavnom su tu za poboljsanje vida.

Lece ne utjecu na pogorsanje keratokonusa ako se pravilno odaberu i koriste. Razlika kod njega je da lece ne smiju imati kontakt s roznicom, vec ima lufta izmedju da ne dolazi do trenja. Kaze da u vecini bolnica prakticiraju staru praksu gdje leca sjedi na roznici sto moze samo jos vise ostetiti oko i ubrzati proces.

sto se tice operacija i ostalog, rekao je da je za sada najbolje i najpouzdanije i dalje sama transplatacija, da ove drugi postuci jos uvijek znaju biti ne toliko pouzdani, tj. mogu dati dobre rezultate ali mogu imati i posljedica ali bolest nece u potpunosti zaustaviti.

to je to u kratko, raspitivam se okolo i citam.

ako netko ima kakva pitanje, podijelite sumnje, mozda nadjemo zajednicki odgovor
Mrgud is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 20:50   #95
Quote:
Mrgud kaže: Pogledaj post
Istina je da lece ne pomazu sto se tice samog keratokonusa, mozda u nekim slucajevima malo uspore, ali uglavnom su tu za poboljsanje vida.

Lece ne utjecu na pogorsanje keratokonusa ako se pravilno odaberu i koriste. Razlika kod njega je da lece ne smiju imati kontakt s roznicom, vec ima lufta izmedju da ne dolazi do trenja. Kaze da u vecini bolnica prakticiraju staru praksu gdje leca sjedi na roznici sto moze samo jos vise ostetiti oko i ubrzati proces.
da,da..zbog toga kazem da smatram da su mi lece pogorsale bolest. ne mislim na lece kao lece, vec na to da se lece 'trljaju' o roznicu cime se ona jos vise stanjuje...
kod mene konktretno to i jest slucaj.. leca mi se doslovno 'zalijepi za oko'. rekla sam doktoru da mi je cudno da ne mogu skinuti lecu bez pumpice, a da moja mama moze i da njoj leca 'pliva po oku' a meni ne, na sto mi je on odgovorio kako je sve to individualno!?!??!?!?! nazalost,on je doktor, a ja bedasta curica koja nema pojma i nemam mu nikakvo pravo reci da smatram da je u krivu.... i eto zasto ja vec drugu godinu muku mucim s tim lecama...

Quote:
Mrgud kaže: Pogledaj post
sto se tice operacija i ostalog, rekao je da je za sada najbolje i najpouzdanije i dalje sama transplatacija, da ove drugi postuci jos uvijek znaju biti ne toliko pouzdani, tj. mogu dati dobre rezultate ali mogu imati i posljedica ali bolest nece u potpunosti zaustaviti.
eh,da..... tu se u potpunosti slazem!

p.s.-a kakve su cijene? koliko je pregled i sto ti je sve mjerio? koliko si platila?
(ako ne zelis javno posalji na pm) hvala
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 02:33   #96
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
da,da..zbog toga kazem da smatram da su mi lece pogorsale bolest. ne mislim na lece kao lece, vec na to da se lece 'trljaju' o roznicu cime se ona jos vise stanjuje...
kod mene konktretno to i jest slucaj.. leca mi se doslovno 'zalijepi za oko'. rekla sam doktoru da mi je cudno da ne mogu skinuti lecu bez pumpice, a da moja mama moze i da njoj leca 'pliva po oku' a meni ne, na sto mi je on odgovorio kako je sve to individualno!?!??!?!?! nazalost,on je doktor, a ja bedasta curica koja nema pojma i nemam mu nikakvo pravo reci da smatram da je u krivu.... i eto zasto ja vec drugu godinu muku mucim s tim lecama...



eh,da..... tu se u potpunosti slazem!

p.s.-a kakve su cijene? koliko je pregled i sto ti je sve mjerio? koliko si platila?
(ako ne zelis javno posalji na pm) hvala
Imas pm
Mrgud is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 01:06   #97
gdje ste ekipa? ima kakvih novosti kod koga?
kod mene sve gore i gore ovo lijevo oko je toliko kriticno da bez lece gotovo ne prepoznajem lica niti predmete u blizini
(prema svim pretragama koje sam obavila izgleda da mi je na L oku kc u 3.stadiju )

jel tko saznao sta za taj cross linking? toliko info-a sam cula 'za' i 'protiv' da vise ni sama ne znam koliko to (ni)je pametno....
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 19:35   #98
Pozdrav,

Ja sam radila cross na lijevom oku prije desetak dana kod dr. Deana Šarića u Optical Express i za sada je sve ok, postupak je skroz bezbolan, cijena 650€, meni je bolest jako uznapredovala na oba oka, tako da nisam imala baš izbora..Ako sve bude ok, u 9. mjescu ću raditi i desno oko...
xyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 22:41   #99
zasto si radila cross ako ti je bolest vec uznapredovala na oba oka? koliko ja znam cross zaustavlja progresiju bolesti (navodno).. ali ako ti je poprilicno uznapredovala ima li uopce potrebe za tim!?
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 20:25   #100
Cross zaustavlja daljno napredovanje bolesti, ukloni se epitelni sloj rožnice i bolest stoji kakao je, ne ide dalje.. Da mi nije toloko uznapredovalo ne bih ga ni radila.. Jer u mojom godinama je najvjerojatnije da će se bolest5 još više pogoršavati a s crossom ona stoji kako je, navodno zauvijek i ne dolazi do potrebe za transplatacijom rožnice.. Imaš na stranici Optical Expressa objašnjeno sve o cross linkingu.
xyy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:10.