Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2015., 16:29   #361
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
Kinčl mi je na konzultaciji rekao da postoji 10 % šanse za gubitak osjeta u bradavicama, što se meni recimo čini kao dosta veliki rizik. kakva su vam iskustva oko toga?
meni je rekao da je potrebno nekoliko mjeseci, a da se nekim ženama nikad ne vrati, nismo pričali u postotcima
ja sam još friška od operacije, imam lagani osjet u bradavicama ali ne potpun
vidjet ću kako će se to razvijati
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 18:53   #362
hvala, sunce (odličan nick ) . jasno da si sad još friško od op, ali mislim da ako imaš ikakvog osjeta to je dobar znak. javi kako je i kasnije, može?
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 15:12   #363
dogovoreno
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 12:22   #364
nakon operacije

kad sam istraživala po internetu iskustva o ovoj operaciji, nisam mogla naći puno informacija, samo kak su svi sretni jer su to napravili

pa evo, za one koje se još premišljaju malo mojih iskustava:

samu operaciju i dan poslije sam već opisala, pa neću ponavljati

nakon operacije nosi se poseban elastični grudnjak koji izgleda slično kao sportski topići, ima ciferšlus s prednje strane. on se nosi 24 sata, nema skidanja prvih 10-14 dana

u prva dva tjedna išla sam svaki 3. dan na previjanje i kontrolu, tamo se legne na leđa, sestra raskopča taj grudnjak i samo makne s cica, skidaju zavoje, čiste rane sve pregledaju i ponovo stave zavoje, zakopčaju me nazad i idem doma
pregled nije ništa strašno, malo boli dok dr. mijesi cice ali ništa strašno.
i morala sam si doma stalno prek tog grudnjaka masirati.

tuširanje po cicama nije dozvoljeno. ja bi stala u kadu, otuširala se od struka do dolje, oprala ruke pod slavinom i s jako ocijeđenom frotirskom rukavicom bi oprala pazuhe da si ne smočim grudnjak.

nakon jedno 2 tjedna dio konaca je već izvađen, šavovi su suhi i po njima su male krastice. na obje aureole imala sam po jednu veću krastu, plus krastice ukrug gdje je šav. te velike kraste su najtvrdokornije i njima treba najviše da otpadnu. ne smije se prčkat po njima i gulit ih na silu.

kad su šavovi postali suhi, i dalje sam morala nosit taj grudnjak, ali sam počela s tuširanjem cijelog tijela (znači oko 2 tjedna nakon operacije). ja bi cice prala s frotirskom rukavicom, ne s onom mrežicom za tuširanje. u toj fazi potrebno je malo trljati da sitne krastice otpadnu. zavoja više nema, dobila sam sterilne gaze da si stavim prek bradavica i šavova ako krvare da mi se ne zaprlja grudnjak. to nije jako krvarenje, onak male točkice.

nakon 3 tjedna podljevi su se velikim dijelom povukli, većina šavova više nema krasti, jedino te velike na aureolama.
počela sam pomalo nositi pamučne grudnjake bez žica (jer žice su točno tamo gdje je donji rez ispod dojke pa boli), bitno je da obuhvati cijelu dojku. po noći i dio dana i dalje nosim onaj medicinski grudnjak.
više ne spavam samo na leđima, pomalo počinjem i spavanje na boku.

naime najveći podljevi su mi bili bočno od dojke prema pazuhu i oni su bolili na dodir pa nije bilo šanse da legnem na bok.

što se bolova tiče, njih jednostavno nema.... bole ti podljevi na dodir, a šavovi niti malo.
cice već sad prekrasno izgledaju iako se nisu do kraja formirale - potrebno je puno vremena da se svi otoci do kraja povuku i da one "sjednu" , jako mi je smiješno gledat kak su različite i stalno se mijenjaju, nikad ne znaš što ćeš vidjet kad se skineš (naravno sve su to male razlike, ali ja ih primjetim)

i ono najvažnije - nema više boli u leđima, nema više boli u ramenima i vratu, nema glavobolje, nema utega s prednje strane.... život je ponovo lijep
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 19:34   #365
Pozdrav cure. Ja sam smrsavila 11kg malo su se smanjile ali i dalje velike,pune strija i objesene . Sad bi htijela da ih dignem i stavim silikone unutra posto jos nisam rodila pa da se ne objese ponovno. Narucena sam kod.gosp Glumicica na konzultacije.
playboy1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 10:59   #366
Quote:
playboy1991 kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure. Ja sam smrsavila 11kg malo su se smanjile ali i dalje velike,pune strija i objesene . Sad bi htijela da ih dignem i stavim silikone unutra posto jos nisam rodila pa da se ne objese ponovno. Narucena sam kod.gosp Glumicica na konzultacije.
već sam napisala n adrugoj temi, nisam sigurna da će ti doktor predložiti silikone

i ja sam mislila da će mi trebati ali doktor me samo začuđeno pogledao u smislu od kud mi ta ideja i od mojih cica je doslovno oblikovao nove
maknuo je dio kože (skupa sa stijama ), podignuo bradavice, liposukcijom uklonio višak masnog tkiva i rekao mi je da će takve biti do kraja života, s time da će se jako malo opustiti s godinama.
jedini uvjet je da nosim grudnjak
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 13:43   #367
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
već sam napisala n adrugoj temi, nisam sigurna da će ti doktor predložiti silikone

i ja sam mislila da će mi trebati ali doktor me samo začuđeno pogledao u smislu od kud mi ta ideja i od mojih cica je doslovno oblikovao nove
maknuo je dio kože (skupa sa stijama ), podignuo bradavice, liposukcijom uklonio višak
masnog tkiva i rekao mi je da će takve biti do kraja života, s time da će se jako malo opustiti s godinama.
jedini uvjet je da nosim grudnjak
Heyy, ma mene brine i to sto.nisam rodila jer kao postoji mogucnost da nemas mlijeka. A silikone bi stavila zato sto mi se svida taj njihov okrugli oblik i da stoje onako savrseno
playboy1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 17:25   #368
očito ćeš morati pričekat razgovor s doktorom
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 20:07   #369
nakon 3 mjeseca

nakon 3 mjeseca nema nikakve boli niti neugodnosti
spavam na boku bez problema, na trbuhu ne mogu
nosim sve vrste grudnjaka, i pamučne, i sa žicom, i čipkaste
cice izgledaju prekrasno, ali imaju male razlike - faza formiranja i dalje traje
ožiljke i dalje mažem kremom contratubex
na fitnesu radim sve vježbe bez problema

još jednom želim pohvaliti Dr. Kinčla i cijeli njegov tim na fenomenalno odrađenom poslu
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 13:38   #370
Exclamation

jel se moze dijetom barem malo smanjiti sta ih vizuelno smanjuje
nana21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 10:11   #371
nakon 6 mjeseci

imam dojam da pričam ovdje sama sa sobom ali nema veze, pišem jer se nadam da će nekome pomoći

dakle prije 6 mjeseci sam bila kod dr. Kinčla na operaciji podizanje i smanjenje.
stanje nakon 6 mjeseci: cice prekrasnog oblika, lijepo se formirale (malo su "sjele" nemam drugi izraz ) i sad će biti tako do kraja života pod uvjetom da nosim grudnjak
izgledaju potpuno prirodno, doktoru svaka čast, da nema ožiljaka ne bi se uopće reklo da sam bila na operaciji :klap:
osjet u bradavice se vratio
ožiljak vertikalni se vidi, ne jako, mažem contratubexom, samo roza okomita crta (nema tragova od šavova)
ožiljak ispod cice se jače vidi ali zapravo se ne vidi dok stojim jer ga tkivo taman malo pokrije
ožiljak oko areole jedva vidljiva crta, također nema tragova od šavova

morat ću ići na korekciju areola jer je mali dio tkiva zapravo mrtav, to će izrezati i nadomjestit tetovažom pigmentaciju na tom mjestu

još jednom poticaj svim curama koje se pate - isplati se, oporavak je brz i za čas ste nazad u svojim svakodnevnim aktivnostima, a promjena u kvaliteti življenja je fascinantna
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 20:34   #372
i zaboravila sam spomenuti: ljetovanje s normalnim cicama je ZAKON
možeš nositi majice i haljine bez grudnjaka
sve one izrezane, na preklop i ostale prekrasne krojeve koji nikak ne izgledaju dok u njih pokušavaš ugurat prevelke cice

a nema ni onih simptoma koji se javljaju uz vrućine kao znojenje, osip i ostalo, znate o čemu pričam
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 23:38   #373
Samo piši, ima nas što čitamo
Mene još zanima koliko dugo si morala izbjegavati sunce/plažu, putovanja ili bilo što slično?
Kada se može ponovno na posao (znam da je to dosta individualno, ali zanima me što je doktor rekao)?
White Shadows is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 11:46   #374
Quote:
White Shadows kaže: Pogledaj post
Samo piši, ima nas što čitamo
Mene još zanima koliko dugo si morala izbjegavati sunce/plažu, putovanja ili bilo što slično?
Kada se može ponovno na posao (znam da je to dosta individualno, ali zanima me što je doktor rekao)?
prvu godinu ne smiješ sunčat ožiljke - znači moraš biti u badiću jer inače to tkivo ožiljka ne zaraste lijepo
kupanje je moguće nakon što ti zarastu rane (ako odeš na operaciju do negdje travnja, svibnja možeš normalno na more sigurno)

putovanja? ja sam 3 tjedna nakon operacije sama vozila na vikendicu, jedino sam pojas u autu sa kvačicom fiksirala da me ne reže preko cica

na posao se ide nakon tjedan dana, s tim da sam ja već 4. dan sjedila doma za kompjuterom i pomalo radila, ali sam pazila da mi je cijela podlaktica naslonjena na stol, da mi nisu ruke u zraku dok tipkam

već sam pisala o tome, ali da ponovim: ako planirate ovu operaciju svakako si birajte termin odmah kad vam završi mjesečnica, najbolje u ponedeljak jer je doktor odmoran nakon vikenda i imate još idući vikend za odmorit prije povratka na posao, i ako odradite do svibnja moći ćete već to ljeto na more i moći ćete nosit svakakve lijepe ljetne haljinice i majice

prvih 3 dana je bolno, prvih tjedan dana baš niste svoje, a nakon toga je sve zaista lako
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 16:36   #375
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
imam dojam da pričam ovdje sama sa sobom ali nema veze, pišem jer se nadam da će nekome pomoći

dakle prije 6 mjeseci sam bila kod dr. Kinčla na operaciji podizanje i smanjenje.
stanje nakon 6 mjeseci: cice prekrasnog oblika, lijepo se formirale (malo su "sjele" nemam drugi izraz ) i sad će biti tako do kraja života pod uvjetom da nosim grudnjak
izgledaju potpuno prirodno, doktoru svaka čast, da nema ožiljaka ne bi se uopće reklo da sam bila na operaciji :klap:
osjet u bradavice se vratio
ožiljak vertikalni se vidi, ne jako, mažem contratubexom, samo roza okomita crta (nema tragova od šavova)
ožiljak ispod cice se jače vidi ali zapravo se ne vidi dok stojim jer ga tkivo taman malo pokrije
ožiljak oko areole jedva vidljiva crta, također nema tragova od šavova

morat ću ići na korekciju areola jer je mali dio tkiva zapravo mrtav, to će izrezati i nadomjestit tetovažom pigmentaciju na tom mjestu

još jednom poticaj svim curama koje se pate - isplati se, oporavak je brz i za čas ste nazad u svojim svakodnevnim aktivnostima, a promjena u kvaliteti življenja je fascinantna
Daj meni malo baš mi treba
tryingtoholdon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 08:13   #376
da malo dignem temu iz mrtvih
http://www.index.hr/black/clanak/17g...ja/847884.aspx

15 godina i već F košarice? jadna cura

kad sam ja u dvadesetim godinama razmišljala o operaciji (a to je bilo prije nekih 25godina) svi su govorili da se treba prvo roditi jer inače nećeš moći dojiti
sad je drugačije, baš u vrijeme kad sam bila na operaciji bila je i jedna cura od 20godina i pitala sam doktora kaj se može prije majčinstva operiratii na što je rekao da naravno, tehnika je valjda drugačija i cure normalno doje
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 20:13   #377
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
da malo dignem temu iz mrtvih
http://www.index.hr/black/clanak/17g...ja/847884.aspx

15 godina i već F košarice? jadna cura

kad sam ja u dvadesetim godinama razmišljala o operaciji (a to je bilo prije nekih 25godina) svi su govorili da se treba prvo roditi jer inače nećeš moći dojiti
sad je drugačije, baš u vrijeme kad sam bila na operaciji bila je i jedna cura od 20godina i pitala sam doktora kaj se može prije majčinstva operiratii na što je rekao da naravno, tehnika je valjda drugačija i cure normalno doje
Ista priča kod mene. :/ samo ona, sretnica, ima para da si to priušti
White Shadows is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 08:07   #378
ne sjećam se točno, davno je to bilo.. al mislim da su meni prestale rasti tek na faksu
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 15:42   #379
i evo opet mali pogled unazad

ne da sam sretna s manjim cicama, nego bi to preporučila svakoj curi koja se premišlja
da, nije to mala operacija, i nakon operacije treba kraći oporavak ali nije strašno a prednosti su ogromne.

bila sam u međuvremneu na korekciji ožiljaka, doktor me unaprijed upozorio da će vjerojatno trebat to raditi
radi se u lokalnoj anesteziji, oko pola sata
na obje areole bilo je nešto odumrlog tkiva, to je maknuo, zatim je na jednoj dojci popravio okomiti šav iako je meni i prije super izgledalo, samo tanka crta, ali sad je još tanja i vidim da je sad ista kao kod druge na kojoj nije korigirao. na sreću imam kožu koja lijepo zarasta i ožiljci nisu ispupčeni (to ne ovisi o doktoru i tehnici nego o tipu kože)
morala sam doć par puta na previjanje, ali to je sve puno brže zaraslo nego nakon operacije, i imala sam samo male flastere a ne hrpu zavoja

sada imam dvije tanke crte od areola prema dolje i tanku crtu oko areola, ove godine još nema sunčanja u toplesu zbog ožiljaka, iduće godine mogu na sunce bez badića

tijekom oporavka nakon operacije i nakon korekcije bilo je perioda kad su mi lijeva i desna dojka izgledale različito i po obliku i visini i areole su izgledale drugačije ali doktor mi je objašnjavao da će se to sve s vremenom posložiti i bio je u pravu. dakle cure bez panike, tkivu treba vremena da se oporavi i posloži, treba biti strpljiv

sad su iste, jednakog oblika, jednake visine s istim areolama
na jesen trebam opet na kontrolu, nešto je doktor spomenuo da će malo tetovirati ali nisam baš shvatila što, dal svjetliji dio na areolama ili krug oko njih? vidjet ću na idućoj kontroli pa javim (ako ovo uopće itko čita )
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 18:22   #380
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
(ako ovo uopće itko čita )
ja čitam jer razmišljam o istoj operaciji. molim te nastavi pisati.
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.