Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2016., 17:51   #2341
Ako je nepotpisan i od strane agentice, mislim da ti je to dodatni plus u rukavu
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 11:47   #2342
upit ŽO

Molim pomoć iskusnijih.
imam kredit za stan od nekih cca 50000E na 20god i uzeo bih žo za slučaj smrti/nezgode itd tako da kredit ne padne na grbaču mojim bližnjima.
E sad, koje osiguravajuće kuće trebam gledati i koje opcije? Gledao sam Allianz Život, s svim premijama godišnja uplata je 586E i jamče kao 300% ugovorenu svotu od osnovue za doživljenje. Recimo da na primjer uzmem osiguranje na 15 god, što ako se dogodi smrt osiguranika nakon 7 godina, kako to izgleda u praksi (7god*586=4102E, to je svota je sam uplatio, akoliko se još dobija radi smrti, da li je to 4102*3 ili..?)
Da li postoji opcija da u terminu prije isteka osiguranja (15god), ako se dogodi nesretni slučaj/smrt se isplati 50000E?
Nešto slično ima i CO, Riziko plus...
Hvala na pomoći
rolfsteiner is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 17:41   #2343
Quote:
rolfsteiner kaže: Pogledaj post
Molim pomoć iskusnijih.
imam kredit za stan od nekih cca 50000E na 20god i uzeo bih žo za slučaj smrti/nezgode itd tako da kredit ne padne na grbaču mojim bližnjima.
E sad, koje osiguravajuće kuće trebam gledati i koje opcije? Gledao sam Allianz Život, s svim premijama godišnja uplata je 586E i jamče kao 300% ugovorenu svotu od osnovue za doživljenje. Recimo da na primjer uzmem osiguranje na 15 god, što ako se dogodi smrt osiguranika nakon 7 godina, kako to izgleda u praksi (7god*586=4102E, to je svota je sam uplatio, akoliko se još dobija radi smrti, da li je to 4102*3 ili..?)
Da li postoji opcija da u terminu prije isteka osiguranja (15god), ako se dogodi nesretni slučaj/smrt se isplati 50000E?
Nešto slično ima i CO, Riziko plus...
Hvala na pomoći
Svotu za slučaj smrti dobiješ neovisno kada se desi i koliko si dotad uplatio. btw. vidio sam police gdje ne dobiješ svotu u slučaju smrti unutar prvih par mjeseci ali to je iznimka a ne pravilo.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 03:47   #2344
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Svotu za slučaj smrti dobiješ neovisno kada se desi i koliko si dotad uplatio. btw. vidio sam police gdje ne dobiješ svotu u slučaju smrti unutar prvih par mjeseci ali to je iznimka a ne pravilo.
Za Allianz znam da, u slučaju da osiguranik umre prije nego polica krene važiti, isplaćuju iznose do maksimalno(mislim) 10 000€.

Da se ne bi netko zapitao kako može umrijeti prije, polica se sklapa na 1. ovog mjeseca(police sklopljene do 15.u mjesecu), ili 1.sljedećeg mjeseca(to je moguće cijeli mjesec), i zapravo, polica bi po datumu bila nevažeća ako osiguranik umre 5 dana nakon sklapanja police koju je sklopio npr 17.u mjesecu.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 16:28   #2345
Molim savjet

Dakle, vrlo kratko. Imao sam kredit gdje je osiguranje bilo životna polica. Prošli tjedan sam zatvorio kredit, dobio potvrdu u banci i otišao u životno osiguranje otkupiti policu (zatvoriti životno osiguranje). Potpisao papire, odupro se navali da ne prekidam osiguranje i još tisuću pitanja i danas imao zakazano u 10,00 sati potpisivanje otkaza.

Sad slijedi obrat. Pošto plaćam kvartalno i zadnju sam uplatu izvršio 1.5. moram čekati do 1.8 + 15 dana da vidim svoju lovu, tj. dok mi ne istekne ovaj već uplaćeni kvartal. Objašnjenje je da sam citiram, prerevno plaćao rate.

Nije mi jasno, ako više ne želim životno koji klinac moram čekati kraj kvartala? Baš me briga što mi osiguranje vrijedi do 1.8. Ako danas potpišem papire od danas ne vrijedi ili neka odbiju dane koje sam ga konzumirao ili što već... U pitanju je Grawe osiguranje.

Molim lijepo, ima li tu pomoći? Neću krepat do 15. 8. no isprisio sam se da zatvorim kredit i prije 3 dana je sve u redu, a sada čekaj. Nije baš ni malo para u pitanju.
krix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 16:45   #2346
Ako je situacija takva kako su rekli, tako je. Samo ne znam na koji način bi ti znao jesu li oni zapravo poslali zahtjev za raskid(dakle, jesu li agenti poslali u centralu otkaz i dokumentaciju).


Što se OŽ tiče, time sam se bavio u allianzu, i lova biva isplaćena 1-4 tjedna(ovisno o broju zahtjeva) nakon podnošenja zahtjeva i poslane sve dokumentacije. Ako plaćaš prerevno, ili ako kasniš s plaćanjem, razlika se obračuna prilikom isplate, ali ne moraš čekati ako imaš preplate.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 17:03   #2347
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ako je situacija takva kako su rekli, tako je. Samo ne znam na koji način bi ti znao jesu li oni zapravo poslali zahtjev za raskid(dakle, jesu li agenti poslali u centralu otkaz i dokumentaciju).


Što se OŽ tiče, time sam se bavio u allianzu, i lova biva isplaćena 1-4 tjedna(ovisno o broju zahtjeva) nakon podnošenja zahtjeva i poslane sve dokumentacije. Ako plaćaš prerevno, ili ako kasniš s plaćanjem, razlika se obračuna prilikom isplate, ali ne moraš čekati ako imaš preplate.
Hvala na odgovoru. Nek se čeka koliko treba lova. Meni nije jasno koja je logika da moram čekati do 1.8. Želim prekinuti sada i odmah. Prekidam osiguranje na svoju štetu i to je jasno.

No dobro, očito je da tu logika nije bitna...
krix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 14:50   #2348
Mene zanima skraćenje roka osiguranja.
Konkretno, ugovor sam zaključila još 2006. na rok do 2033. godine. Plaćam, dakle, duže od 10 godina.
Kako su mi se uvjeti promjenili, želim okončati osiguranje. Znam da je otkup najnepovoljnija opcija, druga moguća opcija jeste kapitalizacija, no što ako tražim da mi se rok trajanja ugovora skrati na npr. 11 godina? Tako da plaćam još nekoliko mjeseci i onda po isteku tako skraćenog roka dignem novac. Je li to moguće?
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 21:46   #2349
Situacija ti je slična kao otkup, u tom slučaju. Usto, moraš paziti da ti ugovorena svota ne spadne ispod minimalne po uvjetima. Traži izračun za otkup, te za skraćivanje police, ali mislim da razlika nije značajna(ali značajno je da, ako nastaviš plaćati par mjeseci, nije isplativo, jer će otkupna vrijednost rasti manje nego iznos premije koju uplatiš).
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 22:17   #2350
Ja sam tražio izračune tako nekako nakon 10 godina plaćanja (a polica je bila na 30 godina), za skraćenje, otkup, kapitalizaciju, i ne znam što još, čak i nastavak plaćanja.

Najpovoljniji mi se pokazao otkup.
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 13:41   #2351
moze pomoć?
tražim odvjetnika, područje Zg-a, da procjeni da li ima elemenata za podizanje tužbe vs osiguranje
tema: osiguranje vikendice
plaćanje: postotak
rok: nebitan
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 14:40   #2352
ergo

Pozdrav,
samo da prenesem iskustvo, možda nekom pomogne:
pok. otac je imao životno u Ergo osiguranju i umjesto 5000 Eura, isplaćuju mi 180 Eura jer se u liječničkoj dokumentaciji vidi da je bio bolestan.
Valjda isplaćuju samo ako zdrav umreš.
Sretno.
disha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 21:05   #2353
Što je navedeno u upitniku? Iskreno, ima ljudi koji kune nisu dobili, jer su lagali. Allianz ima upitnik o zdravstvenom stanju s 40ak pitanja, između ostalog i sa kroničnim i srcanim bolestima. Ljudi žele osigurati potomke, znaju da imaju par mjeseci, i uplate životno. Osiguranje podrazumijeva neizvjesnost sa strane osiguranika. Tajenje informacije o zdravstvenom stanju, rizičnosti posla i slično je u rangu prijevare osiguranja.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 08:34   #2354
Imam jedno pitanje .
I ja i sestra uplaćujemo osiguranje,ja kod Alianz a ona kod Grave.
Sad,prije neki dan zove je zastupnik iz grave da joj polica ističe i da će dobiti 1700 eura kamata ,uplaćivala je 1000 eura 15 godina i meni se to čini jako malo,pošto je priča na početku bila da će dobiti najmanje 5000 eura.
Mislim da je tu nešto smuljano.Uplaćivala je u Austriji preko našeg zastupnika pošto tad toga kod nas nije bilo.
Ona će pogledati policu ali mene i dalje kopka da je netko sebi u đep nešto stavio.i kad je rekla da povlači sve novce jer joj se ne isplati tip je posto jako neugodan i agresivan.
Šta vi mislite?Jeli ta svota premala ?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 17:15   #2355
Kako je netko nešto sebi u džep mogao staviti? Majkumu, pa nije to krumpir na placu, da netko zakine na vagi, ili da utaji dio love


Kolika je razlika ugovorene svote i isplate po doživljenju(dakle, govorim o isplati zajedno s pripisanom dobiti)? Eto, pada mi na pamet to da je ta razlika, zapravo, možda, tih 5000€, a da ste vi računale razliku premije i isplate po doživljenju. Ugovorena svota za doživljenje je uglavnom MANJA od uplaćene svote.


Drugi problem koji može nastupiti je to što je zastupnik možda računao "kamatu"(odnosno pripisanu dobit) po godinama prije ugovaranja police, i usto bio optimističan, pa koristio veće stope, i time "napumpao" zaradu. Je li ta svota od 5000€ zajamčena, ili ovisi o nekim faktorima? To bi trebalo biti navedeno u uvjetima.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 11:31   #2356
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Kako je netko nešto sebi u džep mogao staviti? Majkumu, pa nije to krumpir na placu, da netko zakine na vagi, ili da utaji dio love


Kolika je razlika ugovorene svote i isplate po doživljenju(dakle, govorim o isplati zajedno s pripisanom dobiti)? Eto, pada mi na pamet to da je ta razlika, zapravo, možda, tih 5000€, a da ste vi računale razliku premije i isplate po doživljenju. Ugovorena svota za doživljenje je uglavnom MANJA od uplaćene svote.


Drugi problem koji može nastupiti je to što je zastupnik možda računao "kamatu"(odnosno pripisanu dobit) po godinama prije ugovaranja police, i usto bio optimističan, pa koristio veće stope, i time "napumpao" zaradu. Je li ta svota od 5000€ zajamčena, ili ovisi o nekim faktorima? To bi trebalo biti navedeno u uvjetima.
Kako ? ne znam,zato pitam,svašta se događa u Hrvatskoj,šta ne čitaš novine?Sestra mora pogledati policu .I ja mislim da je dobit bila dobrano napunpana sve da se potpiše polica.I ovako nije loša dobit, ali nije onako kako je bilo opisano,kad je on njoj to opisivao maltene je rekao da će se moći preseliti na Floridu i do kraja života brčkati na bazenu.
Uglavnom ,hvala.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 15:15   #2357
Ljudi koji prodaju po svaku cijenu, često nastoje okrenuti stvari u svoju korist. Dobit od 2-4%, oni računaju s 4, ili čak 5


Bitna stvar je i je li dobit zajamčena, ili koliko bude(zavisno od profita firme). Također, da citiram kolegu koji se još bavi osiguranjima. OŽ ne služi da bi se zaradilo, nego da bi se osiguralo, u slučaju smrti. Čak i jedini oblik osiguranja gdje se novac otprilike vrati(ako zanemarimo činjenicu inflacije, ali tada bi trebalo uvrstiti i neke druge činjenice), za razliku od raznih osiguranja od odgovornosti, kasko osiguranja, osiguranja imovine i slično.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 01:07   #2358
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Što je navedeno u upitniku? Iskreno, ima ljudi koji kune nisu dobili, jer su lagali. Allianz ima upitnik o zdravstvenom stanju s 40ak pitanja, između ostalog i sa kroničnim i srcanim bolestima. Ljudi žele osigurati potomke, znaju da imaju par mjeseci, i uplate životno. Osiguranje podrazumijeva neizvjesnost sa strane osiguranika. Tajenje informacije o zdravstvenom stanju, rizičnosti posla i slično je u rangu prijevare osiguranja.
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ljudi koji prodaju po svaku cijenu, često nastoje okrenuti stvari u svoju korist. Dobit od 2-4%, oni računaju s 4, ili čak 5
.

Dakle, covjek koji boluje od necega, ali nije bas da ce svakog casa umrijeti, ako ugovori osiguranje i umre ( ne drugi dan, nego za nekoliko mjeseci ili godina) - on je prevario osiguravatrelja, a kad oni prodaju muda pod bubrege- to nije prevara korisnika i lazno navodenje???

Osim toga, bas me zanima tko je od nas tip-top zdrav da mu se ne moze naci ni dlaka u jajetu zdavlja?
I, na kraju, koliko znam, pri svakom ugovaranju žo njihovi ljudi dolaze direktno lijecnicima obiteljske medicine na provjeru zdravstvenog stanja.

Bas sam u premisljanjima za neko žo, i tako sam razgovarala s jednom zaposlenicom istoga, i sama mi je rekla da kod lijecnika provjeravaju zdravstveno stanje neovisno o tome sto klijent napise.

Medutim, sto mene muci- imam neprolazni osjecaj da je to kod nas ne siva nego crna zona. Vani je to sve fer, puno jednostavnije i nisam cula negativnih iskustava za razliku od nas. Koga god znam jos nisam cula pozitivna iskustva sa žo.
Ljudi se uvijek smatraju prevarenima...

Sto mislite o as osiguranju? To je navodno neko novo?
__________________
Sada sam vrač, ali ne baš odličan, nego kao i oni slabo pismeni, samo utoliko ukoliko je to meni samom dovoljno.
rosenkreuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 01:28   #2359
Pa zapravo te ne vara osiguranje, nego agent(ako te vara). S tim da se on može vaditi i na to da su ti bili dostupni uvjeti. Iako ti je on to dužan prezentirati, ako imaš uvjete, čak i tvoja priča da ti je on nešto rekao pada u vodu, jer si mogla biti upoznata s time


Nije bit u tome je li sve tip-top, ali zamisli da znaš da imaš rak koji je metastazirao, i ti ideš ugovoriti policu OŽ uz trajanje od 30 godina, s maksimalnim uplatama. O tome govorim.


Osobno ljudima nikad nisam prodavao priče. Bilo ih je dosta razočaranih pri otkupu. Neki nisu shvatili o čemu su im pričali, neki su uvrtili neki svoj film, pa je sve ponovno objašnjavano pri prijevremenom otkupu. Da ne govorim da su zastupnici tadašnje direktorice Allianza za PŽ, a kasnije za Slavoniju znali raditi i ozbiljnije prijevare(a agentica koja je o tome pisala, nakon što je prešla u drugo osiguranje, bila je žrtva fizičkog napada direktorice, jer što ona ima lajat )

Od ovih s "filmovima" svojim sjetim se uvijek klijentice koja je tražila otkup nakon 5 godina i očekivala da će dobiti ugovorenu svotu za 30 godina. Normalno, razočaranja je bilo kad joj je na račun sjelo manje nego je uplatila.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 07:50   #2360
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Bitna stvar je i je li dobit zajamčena, ili koliko bude(zavisno od profita firme). Također, da citiram kolegu koji se još bavi osiguranjima. OŽ ne služi da bi se zaradilo, nego da bi se osiguralo, u slučaju smrti. Čak i jedini oblik osiguranja gdje se novac otprilike vrati(ako zanemarimo činjenicu inflacije, ali tada bi trebalo uvrstiti i neke druge činjenice), za razliku od raznih osiguranja od odgovornosti, kasko osiguranja, osiguranja imovine i slično.
Eh kolega i njegovo citiranje.

Gle, ne mora OŽ služiti da bi se zaradilo, ali ne mora služiti niti da bi se izgubilo. MŽO su dva loša proizvoda u jednom, loše osiguranje + loša štednja.

Jedino ŽO koje bi se trebalo uzimati u obzir je riziko, jer služi tome čemu je namijenjeno, osiguranju života. I možda ovo što Neno govori - OŽ kao oblik štednje s jednokratnim uplatama.
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.