Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2005., 11:30   #141
Sorry Smile, ali nema mi smisla opet se vezat za 5 god, a PBZ u brzoj tarifi daje samo 1% kamate. Gotovinski kredit mi sada ne treba. Da li cete ga nuditi i iducih godina ili je to akcija samo sada?
Sada mi je stambeni kredit ispod vasih 4,88% ali je CHF i promjenjljiva kta. Zato razmisljam o prebijanju bude li potrebno.

Mr O, Generali ima tarifu gdje ti biras osiguranu svotu za slucaj smrti od 50 do 300% u odnosu na OS za dozivljenje.
Dakle ako banka trazi OS za smrt 60000€ mozes ponuditi Generali 20/60, to ti je isto kao da negdje drugdje uzmes policu na 20 i jos riziko na 40.
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2005., 10:30   #142
Znaci, ako sam dobro shvatio, banci je bitno kolika je osigurana dobit u slucaju smrti?

A sta im (bankama) pod instrumentima osiguranja znaci ono:
Obvezna polica životnog osiguranja otkupne vrijednosti u iznosu 40% od iznosa kredita?

Znaci li to da mi za 60000 eura kredita osigurana svota u slucaju smrti mora biti 40% te svote?
Nekih 24000 eura?

Ma gnjavim vas jer jos ne dizem kredit, al bi poceo uplacivat zivotno pa da se ne zeznem da mi je kasnije osigurana svota pre mala.
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2005., 17:56   #143
Quote:
Mr_Orang3 kaže:
Znaci, ako sam dobro shvatio, banci je bitno kolika je osigurana dobit u slucaju smrti?

A sta im (bankama) pod instrumentima osiguranja znaci ono:
Obvezna polica životnog osiguranja otkupne vrijednosti u iznosu 40% od iznosa kredita?

Znaci li to da mi za 60000 eura kredita osigurana svota u slucaju smrti mora biti 40% te svote?
Nekih 24000 eura?

Ma gnjavim vas jer jos ne dizem kredit, al bi poceo uplacivat zivotno pa da se ne zeznem da mi je kasnije osigurana svota pre mala.
Razne banke, razne mogucnosti i kombinacije.

Osigurana svota u slucaju smrti (OS): OS dobijes vec jednom uplatom u osiguranje, vinkuliras policu i ona ti mijenja jamca. Trajanje osig. mora biti isto ili duze od trajanja kredita a visina trazene OS je razlicita od banke do banke.

Otkupna vrijednost (OV): dobije se nakon 2-3 godine trajanja osig. To su tvoje uplate umanjene za sve troskove osig. ako prekidas policu. OV neke banke prihvacaju umjesto depozita.
Ta varijanta ti nije isplativa ako jos nemas policu. U prvih nekoliko godina osiguranja vecina novca se trosi na provizije, reosiguranje, rizik smrti isl. Za 3 god dobijes cca 30% od uplacenog.

Mozes poceti uplacivati zivotno prema svojim sadasnjim mogucnostima, a kad budes dizao kredit povecas OS ili napravis jos jednu policu. Izaberi kucu koja je fleksibilna , dozvoljava promjene i prihvatljiva je za tvoju banku.
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2005., 20:10   #144
Quote:
syrius1 kaže:
Izaberi kucu koja je fleksibilna , dozvoljava promjene i prihvatljiva je za tvoju banku.
Generali?
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2005., 09:40   #145
Quote:
Mr_Orang3 kaže:
Generali?
Generali, a sto?
Ako razmisljas o Generaliju znaci da te zanima kredit kod PBZ. Sada ima povoljnijih kredita a sta ce biti ubuduce, ko zna.
Fleksibilnost postoji, ali pod odredjenim uvjetima. Imaju vise tarifa neznam koja te zanima. Trajanje je bitno. Koliko god. kredita i koliko god. osiguranja?
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2005., 10:07   #146
Zasto bi moralo bit kod PBZ-a? Pa zar sve banke ne priznaju sva osiguranja? Dobro ako i ne priznaju sva, generali bi trebali?
Ok, vrtim se oko Generali, Merkur i Allianz i jos nisam definitivno odlucio, ali...
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2005., 13:07   #147
Quote:
Mr_Orang3 kaže:

Ok, vrtim se oko Generali, Merkur i Allianz i jos nisam definitivno odlucio, ali...
Generali, 3. po snazi u Europi, 1. u zivotnim. Kod nas kratko rade.
Allianz, Vodeci u Europi, od ove godine i kod nas sto se tice zivotnih.
Merkur, preko 200 g tradicije, najstarije u svijetu sto se tice zdravstvenih os.
Sve tri kuce su stabilne i kvalitetne.
Za tebe bi preporucio Merkur iz tri razloga.
1.Premiju mozes bilo kad povecati, a ne samo na skadencu kao kod ostalih.
2. Trajanje moze biti od 10 do 40 god. sto ce zadovoljiti uvjete kredita (kod A. i G. je max 30g.)
3. Eventualna dopunska osiguranja, nezgoda, bolesti... su povoljnija (cijena i pokrice) od ostalih. To mozes napraviti i nevezano za zivotno jer nema smisla da vinkuliras banci nesto sto ne traze.
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2005., 15:54   #148
E thnx, i meni se Merkur cino odlican izbor zbog tih dodatnih zdravstvenih.
btw, koja banka preferira merkur kod izdavanja kredita?
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 15:33   #149
Quote:
Mr_Orang3 kaže:
btw, koja banka preferira merkur kod izdavanja kredita?
Nijedna ga ne preferira ali priznaju ga sve ako vec imas aktivnu policu
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 20:11   #150
Najbolje ti je Merkur osiguranje zato kaj ja radim za njih, da nije najbolje nebi ni radio za njih
__________________
ja sam onaj koji jesam
netko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 09:46   #151
JC ili zbilja nema pojma ili zeli malo provocirati. Naslov je zivotna osiguranja a naveo je nekoliko kuca koje se time uopce ne bave. Npr Addenda, Euroherc, Basler...
Ako govorimo SAMO o zivotnom nikako ne mozemo jedno osiguranje proglasiti najboljim. svakako je prednost ako kuca usojesno djeluje vec 150-200 godina kao npr Merkur ili Grawe, svakako je bitan i rejting AAA, netko je tu spomenuo Grawe, ali tu su i Allianz i Generali daleko ispred. Od domacih kuca kojima takodjer treba pruziti sansu kvalitetnu ponudu imaju i Croatia i Zagreb.

Razne kuce imaju razne tarife i svatko tko se zeli osigurati trebao bi pogledati vise ponuda. Ima dosta prodavaca ovdje tako da ce svaki cigo svojeg konja hvaliti. Odluku iskljucivo donosite sami prema onome sto zelite i zasto vam je osiguranje potrebno i sto od njega ocekujete (sigurnost, stednja, dobit, dizanje kredita, za djecu, nezgoda, bolest.......)
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 14:59   #152
Pazi osiguranje kod Croacije!!!
Nude uz osiguranje života i osiguranje od bolesti (teška bolesna stanja - TBS ) i pogledaj na njihovoj internet stranici ljepo su nabrojane sve bolesti ( teške) i među njima karcinom.
Ali nedaj bože da ti se dogodi karcinom odeš u Croaciu predati zahtjev za naplatu !police po toj osnovi i onda saznaš da karcinom nije karcinom ako ti nije inicirana kemoterapija. Bez obzira što si primio 15 zračenja, karcinom sa zračenjem nije karcinom bez kemoterapije. UŽAS!!!!!
I onda nakon 2 mj. iniciraju kemoterapiju i ponovo zahtjev i tada dobiješ tu crkavicu od osiguranja za bolest.
Ali to nije sve ....... i čovjek umre i ništa od police osuguranja života jer je umro unutar 12 mjesci kako mu je isplaćena polica za teško bolesno stanje. A kod sklapanja imaš posebno policu za životno osiguranje a posebno za TBS.
Zato oprez ovo je iskustvo sa Croaciom
__________________
pepsi
pepsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 15:02   #153
Pazi osiguranje kod Croacije!!!
Nude uz osiguranje života i osiguranje od bolesti (teška bolesna stanja - TBS ) i pogledaj na njihovoj internet stranici ljepo su nabrojane sve bolesti ( teške) i među njima karcinom.
Ali nedaj bože da ti se dogodi karcinom odeš u Croaciu predati zahtjev za naplatu !police po toj osnovi i onda saznaš da karcinom nije karcinom ako ti nije inicirana kemoterapija. Bez obzira što si primio 15 zračenja, karcinom sa zračenjem nije karcinom bez kemoterapije. UŽAS!!!!!
I onda nakon 2 mj. iniciraju kemoterapiju i ponovo zahtjev i tada dobiješ tu crkavicu od osiguranja za bolest.
Ali to nije sve ....... i čovjek umre i ništa od police osiguranja života jer je umro unutar 12 mjesci kako mu je isplaćena polica za teško bolesno stanje. A kod sklapanja imaš posebno policu za životno osiguranje a posebno za TBS.
Zato oprez ovo je iskustvo sa Croaciom
__________________
pepsi
pepsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 00:59   #154
Da, Merkur ni jedna banka ne preferira ali sve banke ga uzimaju kao i od svake druge kuće.
Mogao imati problema (ako se to tako može nazvati) ako kredit dižeš u PBZ ili ZABA jer one preferiraju "svoja osiguranja". Ako ti se desi da te odbiju a imaš več policu u nekoj drugoj osiguravajučoj kući, nazoveš u kuću gdje imaš policu, informiraš ih o svom problemu i onda će ti taj problem biti riješen između kuće i banke.
Zecky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 07:44   #155
Koje osiguravajuće društvo izabrati?

Htjela bih uplatiti policu riziko/životnog osiguranja, na jedno 10-tak godina, ne duže, čisto za slučaj da mi se nekaj desi, da bar ima para za sprovod.

Dvoumim se koju osiguravajuću kuću izabrati? Pri tom mi nije najvažnije da premija bude 50 kuna jeftinija, nego mi je važna mogućnost eventualne naplate. Naime, ne bih htjela da u trenutku kad isplatit lovu od toga ništa ne bude.

Pričala sam s jednim odvjetnikom, on mi je rekao da što se tiče auto osiguranja te prema njegovu iskustvu da Croatia još najviše isplaćuje od svih. Od Euroherca mu se dizala kosa na glavi.

Na temelju toga bih izabrala Croatiu i za životno, ali malo me frka. Meni se čini da u njihovim bilancama ima toliko rupa da kad se jednog dana to otkrije mislim da će svi ostati paf. Uprava koja je na čelu mi se gadi i znam da ništa ne radi, osim na svom PR-u i putovanjima po svijetu. Sad Croatiji slijedi i spajanje s HPB-om a onda i prodaja "hrvatskom konzorciju". Uglavnom, sve mi to zvuči kao spajanje lošeg i lošijeg, a onda privatizacija na hrvatski način, nakon čega će ostati zemljište koje će netko prodati i lovu staviti u dzep.

Sjećam se da mi je kolegica govorila o Merkur osiguranju, ali ona je kod njih osigurala prtljagu na putu. I znam da je uspjela naplatiti. Ali to je bilo sitno i davno.

Euroherc mi čak ne djeluje tako prestrašno, no nisam sigurna da Hercegovci išta znaju o biznisu. Od kad su preuzeli Sunce osiguranje kvaliteta usluge je drastično pala pa mi nekeko ni to ne uljeva povjerenje.

Kakvi su vaši stavovi?
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 12:22   #156
Thumbs up Riziko Polica

Postoji puno osiguranja i stvarno je teško izabrati najbolje jer svi kažu da je baš njihovo najbolje za tebe. Osigurati se naravno treba za slučaj nezgode, ako imamo malu djecu, kredite... Za to je dovoljna RIZIKO POLICA! Npr. 80000 eur za invalidnost i 40000 eur za smrt, košta samo 70 eur godišnje. To ja plačam(nepovratno). Naravno to ti nitko ne želi ponuditi. Za štednju ili investiciju postoje puno pametnija mjesta od osiguranja. Osiguranja nisu u osnovi niti namjenjena da bi tamo štedjeli ili stvarali imovinu, nego da bi se OSIGURALI.

Zadnje uređivanje spy : 17.06.2006. at 09:17.
mires is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 10:14   #157
Razmisljas izmedju Croatie, Euroherca ili Merkura?

Croatia, 120 godina tradicije, vodece osiguranje u HR ..... time se hvale.
Pitanje je sta ce se dogadjati nakon privatizacije, stoji sve sto si napisala o njima, ali tebe kao osiguranika to nebi trebalo zabrinjavati. Evo primjer Addende, otisla je u stecaj zbog gluposti jednog covjeka, iako je imala kvalitetne programe i najbolju ponudu dopunskog i privatnog zdravstvenog osiguranja u Hr. Sada je njezin portfelj preuzelo Zagreb Osiguranje i osiguranici Addende su zadrzali sva prava - nitko nije ostecen.

Euroherc - tvojem odvjetniku se s razlogom dize kosa na glavi. Bjezi od njih

Merkur - Austrijsko osiguranje sa preko 200 godina tradicije, prvo u Europi pocelo s programima zdravstvenih osiguranja. Trenutno imaju najbolji program osiguranja od nezgode u HR. Ako te zanima samo osiguranje, a ne i stednja, mozes ugovoriti u paketu osiguranje za slucaj smrti od nezgode i bolesti, za trajnu invalidnost, za bolnicku naknadu (i za slucaj nezgode i bolesti) i za lom kostiju. Godisnja premija ovisi o svoti osiguranja, za cca 60-70 € godisnje mozes dobiti vrlo solidno pokrice.

Da ne duljim, slicne police mozes napraviti i kod Baslera, Uniqe ili Os. Zagreb. Merkur jedini nudi bolnicku naknadu za slucaj bolesti, a sto se tice naplate stete najbolja iskustva imam sa Merkurom i Os. Zagreb.

Sad nacrtaj jednu tablicu, s jedne strane stavi 5-6 osiguravatelja i za sve sto ti je bitno stavljaj + ili - ( sigurnost, pokrice, cijena .....)

Mislim da ce kod Merkura biti najvise pluseva
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 16:33   #158
Quote:
imago2007 kaže:
Htjela bih uplatiti policu riziko/životnog osiguranja, na jedno 10-tak godina, ne duže, čisto za slučaj da mi se nekaj desi, da bar ima para za sprovod.
Ako su pare za sprovod ono sto zelis rijesti, vjerojatno je puno bolje da pocnes uplacivati onu posmrtnu pripomoc ili tako nesto.

Sto se tice polica osiguranja, nisam ti pametan. Meni se cini da ce svaka osiguravajuca kuca isplatiti lovu u slucaju smrti. Eventualno moze biti vise natezanja u slucaju invaliditeta (sto je mozda i bitnije), jer ti onda lova fakat treba a moze biti natezanja oko stupnja invaliditeta i sl.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 18:03   #159
Ma, ta posmrtna priopomć je glupost. Na kraju to ne pokriva ni pola troška, u mogao si uplaćivati osiguranje. U osiguranju bar biše kolika je osigurana svota.

Mislim da 200 ili 500 godina tradicije apsolutno ništa ne znače, jer to ne znači da 203 godine neće propasti. To su epp fore. Mene interesira samo naplata. Već od prije sam čula dobre stvari o Merkuku, a ne mislim da je baš svejedno što će biti s Croatia osiguranjem.

Kod Adendde je bilo lakše jer je riječ o kratkoročnom i zdravstvenom osiguranju, dok kod životnog ipak treba pametnije birati.
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 12:07   #160
Question Zivotno i ino osiguranje

Da li se neko kuzi u zivotna i ina osuguranja. Naime dosao sam u fazu razmisljenje o buducnosti i dobio sam neku ponudu iz Triglav Osiguranja i zelim ju usporediti sa real life iskustvima
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:00.