Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2012., 22:12   #401
Quote:
KimmyK kaže: Pogledaj post
Ja imam 20 godina,takoder nisam nikad pila kontracepcijske pilule i receno mi je da je to nakupina hormona!Operirana sam prije tjedan dana jer je moj finroadenom bio oko 3 cm zato sto san premlafa i nisan ni rodila ni nista a nalazio se ispod bradavice!kazu da se Fa ne operira uopce ako je manji od 2cm i zato se mora redovito pratiti u slucaju da naraste..a iskreno,meni je sana cinjenica da imam nesto u sebi bila grozna i puno mi je bolje sad kad znam da je izvadeno,samo moram cekati nalaz da se vidi sta je tocno..ni mene nije ni bolilo ni smetalo mi al je bilo opipljivo!
e oni svi tolko seru nemaju opce pojima kaje to!!!...svi bljezgare gluposti..moras vadit jer kad ces bit trudna bice problema...to je znak da trebas sto prije rodit...to je nakupina hormona..to je masno tkivo nije to nis...ovo ono.. idioti..najbolje nam je da se ljecimo travama i da idemo kod vracare
JaneDoe125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 22:20   #402
Quote:
JaneDoe125 kaže: Pogledaj post
e oni svi tolko seru nemaju opce pojima kaje to!!!...svi bljezgare gluposti..moras vadit jer kad ces bit trudna bice problema...to je znak da trebas sto prije rodit...to je nakupina hormona..to je masno tkivo nije to nis...ovo ono.. idioti..najbolje nam je da se ljecimo travama i da idemo kod vracare
Hahahaha a bas!jedan govori jedno,drugi drugo..svi imaju svoju verziju..al eto,ja san ga izvadila pa cemo vidit kako ce se razvijat situacija..)
KimmyK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 09:08   #403
Za nekoliko dana idem na operaciju pod lokalnom anestezijiom. Samo me zanima gdje daju tu lokalnu anesteziju, jer me med. sestra od moje doktorice plaši s inekcijom u kičmu. Nije valjda. Ne volim doć a da ništa o tome ne znam. Operirat ću se u Splitu. Nitko ništa konkretno ne govori. Odgovor je na sva pitanja "nije to ništa". Molim koje vaše iskustvo, bar da mi bude lakše.
modra prašina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 14:28   #404
Kuku,jel ima kog na ovoj temi?
Imam operaciju u srijedu i sad me vec lagano pere nervoza. nikad nisam uspavana,nikad operirana.
Ne kuzim zasto neki operiraju pod lokalnom,a neki pod opcom anestezijom? Neki idu kuci isti dan,neki za dva dana..
Mene konkretno zanima koliko je vrijeme oporavka nakon operacije. Naime,zaposlena sam u firmi gdje radim fizicki posao,pa me zanima koliko cu otprilike biti na bolovanju.

I da,fibroadenom imam 6 godina. Unazad godinu dana je porastao za 4 mm, a zadnja 2 mj 2,5 mm, tako da je sad 14x10 mm.
Vade ga zato jer me boli,al ne fibroadenom,nego cijela dojka i sve ispod pazuha,a i jer raste bezveze :/
Damolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 15:52   #405
Quote:
JaneDoe125 kaže: Pogledaj post
e oni svi tolko seru nemaju opce pojima kaje to!!!...svi bljezgare gluposti..moras vadit jer kad ces bit trudna bice problema...to je znak da trebas sto prije rodit...to je nakupina hormona..to je masno tkivo nije to nis...ovo ono.. idioti..najbolje nam je da se ljecimo travama i da idemo kod vracare
Bez obzira koliko sam jadna i očajna nakon današnjeg nalaza UZV morala sam se na ovo nasmijati...
I ja imam fibroadenom, 9mm, ne raste... tj. nije unatrag malo manje od 3 godine, do tad je valjda rastao da bi došao do tih 9mm ... i kontroliram ga svakih 6 mj.
Prije 14 mjeseci radila sam i mamografiju koja nije pokazala ništa specijalno jer su mi dojke preguste... (ako se to uopće može tako nazvati, ravna sam ko daska, eto ti ironije sudbine...)... Prije 7 mjeseci na zadnjem UZV bilo je sve ok (osim tog fibroadenoma, kojeg sam u međuvremenu i punktirala...)... da bi danas dr. našla nešto "kao cista"... napisala sam tamo na temi o cistama pa da se ne ponavljam... luda sam od brige... ta je ista dr. prije godinu i pol na tom istom mjestu (čini mi se) bar po tome gdje je pregledavala i komentirala jer još nemam pisani nalaz našla masno tkivo od 6mm...a fibroadenom TADA nije vidjela (njega mi je dijagnosticirao dr. doktor prije nešto više od 3 godine... - a ona ga je opet "otkrila" prije 7 mjeseci.... ))
- Točno imam dojam da ona uopće ne zna ni što gleda ni što treba vidjeti... koliko sam jadna i očajna, toliko sam ljuta. U srijedu idem privatno po drugo mišljenje. Jel moram pitati koji kuki plaćam 1560kn dopunsko zdravstveno osiguranje, kad za bilo što ozbiljnije moram ići privatno??

Zadnje uređivanje Lillyrosee : 21.05.2012. at 16:00.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 08:22   #406
Ilarose, meni je sad na zadnjem uzv uz taj postojeci fibroadenom otkrivena i cista na istoj dojci,koje nikad do sad nije bilo.
I ja sam ravna,daska daska,sa dvije tresnjice..i eto ti ga na.
Danas jos moram anesteziologu i sutra pod noz.
Znam da se nemam cega bojati,al jucer sam isplakala litre suza.
Da,imam malo dijete,pa mi je jos teze, a od muza nikakva utjeha ni podrska :/
Damolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 22:46   #407
Quote:
Damolina kaže: Pogledaj post
Ilarose, meni je sad na zadnjem uzv uz taj postojeci fibroadenom otkrivena i cista na istoj dojci,koje nikad do sad nije bilo.
I ja sam ravna,daska daska,sa dvije tresnjice..i eto ti ga na.
Danas jos moram anesteziologu i sutra pod noz.Znam da se nemam cega bojati,al jucer sam isplakala litre suza.
Da,imam malo dijete,pa mi je jos teze, a od muza nikakva utjeha ni podrska :/
Sad si me stvarno preplašila! Zbog ciste ili fibroadenoma?
Ni ja nemam nikakvu utjehu ni podršku od "muža" (pod navodnicima jer nismo vjenčani)... ma ko da sebe čitam... sad sam u panici... sutra idem po drugo mišljenje, ali ne znam kako ću sad dočekati sutra...

Edit: joj, sory, sad vidim da ti vade fibroadenom... sretno draga , ma bit će to sve dobro, znam dosta cura/žena koje su to vadile... moj ne raste, oko 8milimetara x5, i takav je već 3 godine...

Ali me jako brine ta cista... ili što je već... ma da mi je bar doktorica nešto određenije rekla... osim punktiranje... a i fibroadenom sam isto punktirala... ne bojim se ni igle ni boli...
bojim se nalaza...
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 13:34   #408
Također imam fibroadenome, jednog uzgajam vec par godina i sad je dosao do velicine od 50x21mm (u biti kombinacija ciste i fibroadenoma, prvo je to kao bila cista), drugi fibroadenom je 22x11mm, oba su u desnoj dojci. U lijevoj također imam isto dva 11,2x4,8mm i 17,2x8,4mm. Ugl morala bi operirati ove u desnoj dojci. Mene uzasno brine oziljak, i koliko ce to utjecati na samu estetiku. Jer vidim da su mnogima uklanjali i okolno tkivo. Dali se vidi bitna razlika u velicini nakon operacije? Sad cu napuniti 25 i nije mi bas svejedno...Prije oko dvije godine sam operirala cistu na jajniku i eto opet se pojavila. Nikad kraja...

Dobila sam savjete od nekih ljudi da pocnem izbjegavati mlijeko, sir i sve mlijecne proizvode. Da ih barem na 6.mj potpuno izbacim. Također i crveno meso. I sto vise kretanja i setanja, barem po pola sata svaki dan. Navodno je ucinkovito i ciste se povlace. Razmisljam i o noni soku.

Ugl zasto sve to spominjem. Razalog je taj sto se operacijom ne uklanja uzrok, nego posljedica. A postoji velika sansa da se to sve vrati, kao sto sam se i sama uvjerila, ukoliko se sam uzrok ne rijesi...ne znam koliko ste vi svi razmisljali o tome...
Također moram napomenuti da vrlo cesto zene koje se bore sa ovakvim problemima imaju vrlo los odnos sa muskarcima, pocevsi od oca pa do partnera...
__________________
"...cos everything is energy and energy is you and me..."
Kizti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 13:52   #409
Quote:
Kizti kaže: Pogledaj post
Također imam fibroadenome, jednog uzgajam vec par godina i sad je dosao do velicine od 50x21mm (u biti kombinacija ciste i fibroadenoma, prvo je to kao bila cista), drugi fibroadenom je 22x11mm, oba su u desnoj dojci. U lijevoj također imam isto dva 11,2x4,8mm i 17,2x8,4mm. Ugl morala bi operirati ove u desnoj dojci. ...

Dobila sam savjete od nekih ljudi da pocnem izbjegavati mlijeko, sir i sve mlijecne proizvode. Da ih barem na 6.mj potpuno izbacim. Također i crveno meso. I sto vise kretanja i setanja, barem po pola sata svaki dan...

Također moram napomenuti da vrlo cesto zene koje se bore sa ovakvim problemima imaju vrlo los odnos sa muskarcima, pocevsi od oca pa do partnera...

Ja često jedem mliječne proizvode. Ok, mlijeko baš i ne, osim u kavi, ali svaki dan jedem jogurt (pa zar nije zdrav??), a i sir relativno često... Crveno meso baš i ne (možda 1-2x tjedno), vježbam i krećem se koliko mi obveze dopuštaju, recimo unatrag 3 mjeseca sam baš počela redovito vježbati...

A za ovo zadnje boldano... ako je zaista tako, onda se FAKAT nemam čemu čuditi.

No, ugl. da javim i što je bilo na današnjem pregledu... išla po drugo mišljenje o svojoj cisti, jer sam od prve dr. dobila objašnjenje sačuvajbože...
Radi se o cisti od 6mm (milimetara!!!), za koju doktor kod kojeg sam tražila drugo mišljenje uopće ne razumije zašto bih je punktirala? Preporučio mi je UZV za 4-6mj, pa ako se event. poveća ili nešto, da onda punktiram...

Ne znam više što bih rekla.
Toliko sekiranja i stresa a zbog čega. Ma da mi je bar odmah rekla da se radi o nečemu od 6mm pa bih odmah shvatila da paničarim bezveze...
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 09:21   #410
Evo i mene,jucer stigla kuci. Uglavnom,moj tijek boravka u bolnici isao ovako - u srijedu u 8.15 su me zaprimili na odjel,vadili krv i mjerili tlak. Dobila rucak i poslije rucka nista nisam smjela staviti u usta,osim vode do najkasnije 21 h.
U cetvrtak operacija.. budjenje u 5 ujutro i tusiranje sa njihovim samponom. Oblacenje njihove seksi haljine i cekanje kad te pozovu. U podne dodje sestra i da mi injekciju u guzu za hrabrost. Vraski sam bila hrabra, tresla me nervoza dobrano, glad,a o zedji da ne govorim.
Bilo je negdje 12.30 kad su me uspavali i u 15.15 sam bila u sobi sa infuzijom i drenom. Cijeli dan nisam smjela ni jest a ni pit. I tako,proslo preko 35 h od mog zadnjeg obroka i pijenja vode.
Uglavnom,boli jako,dren mi se zastopao,pa kad ga je dr vadio,zelenila sam od boli.
Zbog fibroadenoma velicine 14x10 mm imam rez od 10 cm i rupu od postavljanja drena.
U utorak ce bit gotovi nalazi od biopsije - 90% kazu da je fibroadenom,al je 10% u zraku.
I tako,boli i dalje i bas mi je super :/.
Damolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 22:00   #411
Pozdrav svima!
Bila sam na punkciji fibroadenoma prošli tjedan i danas mi je mama donijela nalaze i rekla je da joj je doktorica rekla () kako moram ići na operaciju iako nije ništa opasno.

Meni sad ništa nije jasno zašto i kako jer znam da se na operaciju ne ide ukoliko tumor ne počne nenormalno rasti, a moj stagnira
Enivej, evo nalaza kojeg ništa ne kužim, pa ako mi netko može reći što, kako, zašto... Bila bih zahvalna!
__________________
And may I add, 'Muahaha!'
Vodenbuha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 22:16   #412
Tako su i meni rekli , tj dali su mi mogućnost biranja za operaciju ali moja je mama inzistirala da idem tako sam i otisla i na kraju se uspostavilo da opce nije bio fibroadenom nego filodes tumor i onda su rekli da sva sreca da sam otisla na operaciju
GitaFem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 22:40   #413
Znači na nalazu mi nigdje ne stoji da je to opasno ili ima potencijala da postane opasno?
Mislim, ja ću to definitivno ići ukloniti, ali samo želim znati na čemu sam :O
__________________
And may I add, 'Muahaha!'
Vodenbuha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 00:00   #414
Ne znam koliko je tvoj fibroadenom veliki, ali doktori uvijek šalju na operaciju ako je veći od 2 cm. I još kad hormoni počnu ludovat, u trudnoći, onda će rast pa je bolje to spriječiti.. tako su meni rekli
ribica :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 00:26   #415
Ma nije nista opasno !
GitaFem is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 20:40   #416

Hvala vam! Idem iza 20.6. ^^
__________________
And may I add, 'Muahaha!'
Vodenbuha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 00:52   #417
Bok svima!
Ja sam operirana prije mjesec dana i dobro je proslo.. Bio je velicine 4 cm..
Imam razgradive savove koje se ne vade..
Zanima me samo da li je normalno.. da osim da pod kozom osjetim te savove, osjetim i dalje istu kuglicu...
Mozda mi se pricinjava ali nesto tu ima... Cini mi se koda se nista nije promijenilo..
Kako je bilo kod vas?
Puno hvala,
pozdrav
Black_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 14:58   #418
kod mene je bilo isto tako. ja i dan danas nakon skoro tri godine osjetim tu kvrgicu ponekad... ja sam par mjeseci nakon operacije išla i rekla dokt da i dalje to osjećam, po meni ko da se nije ništa promjenilo, boli pred mengu, boli kad je promjena vremena, on je reko da je to normalno, valjda se sad ta rupa mora nekako popunit.
e sad, ako te zbilja to brine, možda da odeš dokt i pitaš i sama, za svaki slučaj ili ne znam kad moraš ići na kontrolu, ako je brzo strpi se pa ga onda pitaj....
ribica :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 10:11   #419
Fibroadenom

Pozdrav svima,
imam 21 god. i napipala sam neku kvržicu u desnoj dojci koja prema opisima zvuči kao fibroadenom. Prema opipu bih rekla da je ovalno, veličine oko 1 cm, i miče se pod kožom.. I boli me prije menge. Osjećam to već duže vrijeme, možda i godinu dana.. Sad me strah da nije nešto opasno, jer mi je mama imala rak dojke, dvaput ga je već operirala, drugi put nedavno i morat će na kemoterapije opet.. Ironično je što gotovo da ni nemam grudi, ali to je sad potpuno nevažno.
Planiram se uskoro naručiti za pregled, nadam se da je samo fibroadenom, ali htjela bih se toga riješiti, jer baš mi je sad život krenuo nabolje, ne bih se htjela opasno razbolit i sve pokvarit.. Nadam se da je ovo samo napad hipohondrije xD.
__________________
...Za bolji svijet
Empire of dirt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 22:50   #420
Može li mi netko reći kakav će ožiljak biti?
Malo me strah jer je tumor na prilično vidljivom mjestu, kod dekoltea, pa ono, da mogu zamisliti
__________________
And may I add, 'Muahaha!'
Vodenbuha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:39.