Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2007., 23:50   #21
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kada budeš sama sa 70 godina i 35 mačaka, bit će ti žao...
Žene nisu strojevi za rađanje,ali ni strojevi za karijeru...

bit ću sama i ako mi djeca odu u irish republican army. jedino ako ne uskrsnu, kao ti naprimjer, Michael.
nolita- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 11:01   #22
Quote:
adriatic kaže: Pogledaj post
to je moj izbor kaže mlada pravnica.
„Primijetila sam da sretni neopterećeni ljudi odgajaju istu takvu djecu, a ja sam prekomplicirana i s previše obaveza da bih se mogla posvetiti majčinstvu u bilo kojem trenutku svojeg života.“
Tako kaže naša mlada dama (piše u „Jutarnjem“ od utorka 9. listopada)
a navodi se da je Francuskinja Corinne Maier
u svojoj knjizi navela čak 40 razloga zašto ne imati djecu.
Spomenut ću samo one koji su me najviše dojmili:
- Porod je tortura
- Izgubit ćete kontakt s prijateljima
- Morat ćete naučit jezik idiota da biste mogli komunicirati sa svojom djecom
- Imati djecu je konformizam
- Djeca su skupa
- Obitelji su noćna mora
- Stalno ćete htjeti potpunu sreću za svoje potomstvo
- Kad dijete dođe otac odlazi
- Na planetu je već previše djece
Pravo je osvježenje nakon beskrajnih žalopojki Crkve i nekih političara kako nam pada natalitet i kako žene trebaju više rađati, čuti i suprotne stavove.
Još valja napomenuti da je gđa Maier majka dvoje djece.
ovo zvuči ko moja mama.
i ima ženska pravo.
jedino što me brine je ta glupa povezanost ženskog zdravlja sa rađanjem.
__________________
nema mere, nema granice kad počnem da serem
claudine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 11:04   #23
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kada budeš sama sa 70 godina i 35 mačaka, bit će ti žao...
Žene nisu strojevi za rađanje,ali ni strojevi za karijeru...
hm. ovo mi isto liči na moju mamu. ona želi provesti starost sa 35 mačaka... sama. mrzi ljude. mrzi djecu. a super je mama.
__________________
nema mere, nema granice kad počnem da serem
claudine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 11:12   #24
Quote:
adriatic kaže: Pogledaj post
a navodi se da je Francuskinja Corinne Maier
u svojoj knjizi navela čak 40 razloga zašto ne imati djecu.

Još valja napomenuti da je gđa Maier majka dvoje djece.
osoba koja ima djecu pise kako je bolje ne imat ih... mislim da je takva majka egocentricna i jadna.
izbor je svake zene, zeli li imat djecu ili ne. ako ne zeli postoje razni nacini kontracepcije i u kranjem slucaju podvzivanje jajovoda i mozes bit 99% siguran da neces imat dite. to je skroz ok, osobni izbor.
ali osobe koje imaju dicu i govore kako nevalja imat dicu su meni osobno odvratne. sve se moze sprjecit! a sta se lipo kaze- posli jebanja nema kajanja, pa neka gospoda Maier ne kuka. to sta ona nije sposobna bit majka i uskladit dicu, posal, prijatelje, muza... to je njen problem. ne znaci da je svim majkama tako.
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 12:44   #25
to sto je netko majka ne znaci da mora izgubiti svaki oblik (samo)kriticnosti.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 12:41   #26
Quote:
adriatic kaže: Pogledaj post
Pravo je osvježenje nakon beskrajnih žalopojki Crkve i nekih političara kako nam pada natalitet i kako žene trebaju više rađati, čuti i suprotne stavove.
A ono, žene rađaju radi žalopojki crkvenjaka i političara!

Što li će tek biti kad im otkrijemo da je ludilo nasljedno, i da se dobije od svoje djece?!?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 15:36   #27
Quote:
nolita- kaže: Pogledaj post
bit ću sama i ako mi djeca odu u irish republican army. jedino ako ne uskrsnu, kao ti naprimjer, Michael.
Svaka čast
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 20:41   #28
Jednom riječju glupača.
DA je bar tako njena majka bila glupa
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 21:58   #29
Meni se pitanje ne imanja djece svodi na sukob između odgovornosti za nekoga- ogromne odgovornosti i brige koje su ili bi barem trebale biti, s većim ili manjim intenzitetom, cjeloživotne s jedne strane, i vlastite slobode, "sebičnosti" s druge!Kad se jednom dobije dijete onda je ono najbitnije i ispred svega-važnije roditelju od njega samog ( ako stvari funkcioniraju ) i razumijem sve koji se zapitaju jesu li doista spremni sebe potpuno podrediti nekome. Oni nabrojeni razlozi su mi inače .
__________________
Every time a child says I don't believe in fairies, there is a little fairy somewhere that falls down dead.
Evil-Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 22:08   #30
Ne zelim djecu, ne vidim u tome gusta. Vidim zato u puno drugih stvari. Inace volim ljude, drustvo i sve ali nekako mi djeca ne idu uz mene , ne mogu se uopce zamisliti u situaciji da budem majka.....a imam 35.
I je strah me odgovornosti i obaveza koje majcinstvo namece - presebicna sam
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 22:34   #31
Ja isto ne bih htio postati majkom.

Sklopio sam si sliku po kojoj ta nesklonost imanju (kako rađanju, tako i pravljenju) djece (koja dolazi od prelagodnog života moderne mladeži) služi smanjenju broja ljudi na Zemlji na neke prihvatljivije brojke.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 23:40   #32
Quote:
ElliQuinn kaže: Pogledaj post
Dakle, potomstvo je najveća noćna mora opsesivno-kompulzivnih kontrolora. Svijet nije savršen, roditelji nisu savršeni, a bogme ni djeca - niti su ikada bili. Zašto je to onda danas takav važan razlog da se nema djecu?
AKo misliš na biološke smetnje, ne ni proije neke žene nisu bile majke.
Ako je riječ o psihococialnom poremećaju, takve je žene društvo osuđivalo, danas više ne.

Danas je više egoizma, individualizma, materializma, ali i karierizma i hedonizma.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:09   #33
Quote:
Ris kaže: Pogledaj post
Jednom riječju glupača.
DA je bar tako njena majka bila glupa
sigurno odgaja djecu bolje nego što je tebe tvoja odgojila. najstrašnije mi je kad je tako mladi čovjek poput tebe tolika konzerva.
mia57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:55   #34
Ima jako puno ljudi koji se ponašaju kao roditelji i jako puno roditelja koji se ne ponašaju kao ljudi.
enky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 09:06   #35
Što više ... to gore !

Quote:
arna kaže: Pogledaj post
A ono, žene rađaju radi žalopojki crkvenjaka i političara!
Ovo je jako zanimljivo pitanje: Zašto žene rađaju treće ili deseto dijete ?
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 16:12   #36
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Ja isto ne bih htio postati majkom.

Sklopio sam si sliku po kojoj ta nesklonost imanju (kako rađanju, tako i pravljenju) djece (koja dolazi od prelagodnog života moderne mladeži) služi smanjenju broja ljudi na Zemlji na neke prihvatljivije brojke.
Vidis i ja sam nekako nadosla na slicnu ideju....da je to nesto podsvjesno sto ljudima ukazuje na to da bi se trebali prestati razmnozavati takvim intenzitetom. Duduse u razvijenijim zemljama je taj trend dok u zemljama u razvoju jos uvijek je normalno imati po 15 djece od kojih 5 umre u najjranijoj dobi.
Ali valjda ce se ta prenapucenost u siromasnim zemljama odraziti velikim emigracijskim valom ( sto se vec dogadja vise - manje od 2. svjetskog rata pa na ovamo) prema Zapadu i sad je pitanje politike kako ce to regulirati ili vise nece. Uglavnom Zapadnoj Evropi i Anglosaksonskom Novom svijetu ne gine preplavljenost Azijatima, Afrikancima i sl. Stvara se novo vrijeme i novo doba.
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 16:56   #37
Quote:
tince kaže: Pogledaj post
Vidis i ja sam nekako nadosla na slicnu ideju....da je to nesto podsvjesno sto ljudima ukazuje na to da bi se trebali prestati razmnozavati takvim intenzitetom. Duduse u razvijenijim zemljama je taj trend dok u zemljama u razvoju jos uvijek je normalno imati po 15 djece od kojih 5 umre u najjranijoj dobi.
Ali valjda ce se ta prenapucenost u siromasnim zemljama odraziti velikim emigracijskim valom ( sto se vec dogadja vise - manje od 2. svjetskog rata pa na ovamo) prema Zapadu i sad je pitanje politike kako ce to regulirati ili vise nece. Uglavnom Zapadnoj Evropi i Anglosaksonskom Novom svijetu ne gine preplavljenost Azijatima, Afrikancima i sl. Stvara se novo vrijeme i novo doba.
Oni siromašniji će isto kad-tad dogurati do standarda koji će im dati stvari zabavnije od odgajanja vlastite djece. Pod uvjetom da kakav rat ne vrati stvari unazad.
S tehničke strane i dalje ostaje onaj hedonizam i sve oko njega. Svrhu ionako proglašavamo sami.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 19:31   #38
Quote:
mia57 kaže: Pogledaj post
sigurno odgaja djecu bolje nego što je tebe tvoja odgojila. najstrašnije mi je kad je tako mladi čovjek poput tebe tolika konzerva.
Ne spominji moju majku.
AKo ne želiš da ja spominjem tvoju.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 19:34   #39
ja jedva cekam da postanem majka
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 19:46   #40
Quote:
mia57 kaže: Pogledaj post
sigurno odgaja djecu bolje nego što je tebe tvoja odgojila. najstrašnije mi je kad je tako mladi čovjek poput tebe tolika konzerva.
dementiapraecox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.