Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2007., 16:34   #1
Bolesna Amerika- intelektualna poštapalica

60 i nešto godina živjeli smo u komunizmu u komu je sve što dolazi sa zapada bilo predstavljano kao negativno i pogubno za društvo.Takvo razmišljanje se nažalost i dan danas zadržalo u pogledu na neke negativne pojave u društvu.

Finsku je prije par tjedana potresao masakr u srednjoj školi koji je učenik-ubojica najavio na Youtubeu.Čitala sam komentare na forumima i čudila kako ljudi mogu biti tako neobjektivni i svi papagajski ponavljati: I Finska je Amerika.

Svijet je naravno bio rajski vrt prije nastanka Amerike. Turci su nabijali ljude na kolac, sveta inkvizicija je haračila Evropom...Valjda su i oni svoj zanat ispekli od Amerikanaca.
Kad otvorim dnevne novine čitam o pljačkama, nasilju u obitelji, pregaženima na cesti,ali nekima je izgleda veći problem Amerika nego njihovo dvorište.

U komunizmu se o kriminalu i delikvenciji nije puno pisalo, takve stvari nisu se, pogotovo u Sovjetskom savezu, iznosile u javnost. Jer uzorni komunistički pioniri nisu se kurvali, ni opijali, ni krali ni tukli po ulici. To rade samo degenerični zapadnjaci.

Ljudska destruktivnost ne nastaje iz ideologija, ona je tu u nama , od prapočetaka čovječanstva. Ona ima veze s našom biologijom. Ali lakše je optužiti nekog drugog, u ovom slučaju Ameriku za sve zlo u svijetu jer to je danas postalo cool i zvuči vrlo pametno.

Inače sam masakr nije komentiralo baš puno forumaša. Da se to dogodilo u SAD-u
mali milijun ljudi bi se ičuđavao nad degeneriranim Amerima.
njetočkanezvanova is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 20:52   #2
A tursko djelovanje kao nije uopce zabiljezeno u narodu...
Nema nikakve veze komunizam s Amerikom. Ovo danas uopce nije nastavak komunisticke propagande, nego odupiranje trenutno najjacoj sili koja tlaci, ne samo kod nas, nego u cijeloj Europi.
Naravno da u Americi nisu svi ljudi glupi i ne ubijaju po skolama, kao sto vjerojatno nisu ni svi Turci boli ljude kolcima. Ali politika im je takava kakva je, odnosno, nije bas za pohvalu.
Iako, ljuti me kad se netko nadje smijat Amerikancima kako ne znaju nac zemlje na karti, pa fore s Austrijom i Australijom i ne znam kakvi YouTube clipovi (je, znaju bit smijesni, ali..)... ali ima neznanja i u nasem dvoristu, samo sto Hrvatska nije dovoljno vazna da je se ide globalno ismijavat, naravno. A lako se smijat nekom drugom.

A to otkud ljudska destruktivnost... Ovo s biologijom je krajnost, i kao teorija odavno je napustena. I ideologija moze imat znacajni utjecaj na pojedinca, gle skins momaka koji su znali mlatit i kod nas. (Se to meni cini ili nisu vise aktivni?)
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 16:37   #3
Thumbs down American is the worst !

Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
60 i nešto godina živjeli smo u komunizmu ...
Nismo živjeli ni minute u komunizmu. Živjeli smo u "socijalizmu"
- sve u svemu u sustavu puno humanijem od američkog (USA)

Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
Svijet je naravno bio rajski vrt prije nastanka Amerike.
Svijet nikada nije bio rajski vrt, ali USA jest oličenje pakla,
a nažalost mnogi je budalaši zamišljaju kao raj.
Ta je zemlja počela s genocidom, nastavila s ropstvom, a danas je glavni
čimbenik globalne ekološke katastrofe i stalno rastuće društvene nepravde.

Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
U komunizmu se o kriminalu i delikvenciji nije puno pisalo, ...
U socijalizmu se nije pisalo o svakom kriminalnim djelu,
ali to ne mijenja činjenicu da danas imamo dvadeset puta više kriminala,
nego što smo ga imali prije dvadeset godina.

Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
milijun ljudi bi se ičuđavao nad degeneriranim Amerima.
Ameri jesu degenerirani ! To je najbolesnija nacija na svijetu:
Prosječni Amerikanac boluje od 1,5 smrtonosne bolesti.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 17:15   #4
To s komunizmom su gluposti.
PA cijeli kapitalistički svijet tako misli.
A u AMerici se to događa svakodnevno, a u Finskoj jednom u .... hm, jedan jedini put se to i desilo.
A to samo zato jer se Evropa amerikanizira.
Ni zbog čega drugog.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 18:11   #5
Quote:
adriatic kaže: Pogledaj post

Ameri jesu degenerirani ! To je najbolesnija nacija na svijetu:
Prosječni Amerikanac boluje od 1,5 smrtonosne bolesti.


a Hrvat?
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 03:38   #6
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
Iako, ljuti me kad se netko nadje smijat Amerikancima kako ne znaju nac zemlje na karti, pa fore s Austrijom i Australijom i ne znam kakvi YouTube clipovi (je, znaju bit smijesni, ali..)... ali ima neznanja i u nasem dvoristu, samo sto Hrvatska nije dovoljno vazna da je se ide globalno ismijavat, naravno. A lako se smijat nekom drugom.
pa nitko ne ocekuje da ljudi u hrvatskoj znaju nac ameriku, jer neki se pitaju ima li ovdje uopce struje, karti svijeta i ko zna ceg

ali zar je od velikih svjetskih sila previse ocekivat da obrazuje svoje stanovnistvo barem nekim osnovama, kao sto je geografija a oni i imaju prevelikih problema u svom skolstvu, pa mozda takvi klipovi i apeliranje jednog dana pokrenu nekakvu reformu.. a opet, mogli bi svi mudro sutit i s podsmjehom pratit oglupljivanje


btw
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 05:24   #7
Racunajte na cinjenicu da u Americi zivi preko 300 milijuna ljudi i da su stanovnici Amerike doslovno izolirani na jednom kontinentu i zive svoju stvarnost i ne zabrinjavaju se previse sto se dogadja u drugim zemljama ovoga svijeta (aludiram na obicne ljude, a ne na Americku vlast). Isto tako, ti "obicni ljudi" nisu krivi sto im je skolski sistem vrlo limitiran i ne fokusira se na svijet, vec samo na sjeverno-americki kontinet, kao i mediji u Americi.

Ja ne branim Ameriku, jer vidim i dobre i lose strane Amerike i iskusila sam ih na svojoj kozi. Ali, sigurna sam da vise normalnih ljudi statisticki dodje na jednog "bolesnika". Pitanje je koliko "ludjaka" ima u Hrvatskoj na 5 milijuna stanovnika ili u nekoj drugoj manjoj zemlji (koja nije u medjima ni priblizno onoliko koliko je Amerika).

Isto tako, jako je lako je "pljuvati" po zemlji u kojoj pojedinci nisu nikada ni bili, a kamoli zivjeli. Osim toga, zasto Hrvatska kopira sve moguce "gluposti" koje dolaze iz Amerike, a ne kopira dobre stvari, koje bi Hrvatskoj mogle pomoci i unaprijediti je?!?
LVI is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 05:51   #8
Quote:
adriatic kaže: Pogledaj post
Nismo živjeli ni minute u komunizmu. Živjeli smo u "socijalizmu"
- sve u svemu u sustavu puno humanijem od američkog (USA)

Svijet nikada nije bio rajski vrt, ali USA jest oličenje pakla,
a nažalost mnogi je budalaši zamišljaju kao raj.
Ta je zemlja počela s genocidom, nastavila s ropstvom, a danas je glavni
čimbenik globalne ekološke katastrofe i stalno rastuće društvene nepravde.

U socijalizmu se nije pisalo o svakom kriminalnim djelu,
ali to ne mijenja činjenicu da danas imamo dvadeset puta više kriminala,
nego što smo ga imali prije dvadeset godina.


Ameri jesu degenerirani ! To je najbolesnija nacija na svijetu:
Prosječni Amerikanac boluje od 1,5 smrtonosne bolesti.
Potpisujem svaku napisanu rijec i onu izmedju redaka!!
Adriatic legendo, svaka ti dala! (ako si muskarac)
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 08:24   #9
Wink Istina te unesrećuje !

Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post


a Hrvat?

Hrvati su mudri (poput mene ) pa ne idu na sistematske preglede,
ili uopće ne idu liječniku, pa ne znaju koje sve bolesti imaju.
Medicinsko-farmaceutska industrija jedan je od glavnih proizvođača bolesti.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 20:00   #10
Quote:
LVI kaže: Pogledaj post

Isto tako, jako je lako je "pljuvati" po zemlji u kojoj pojedinci nisu nikada ni bili, a kamoli zivjeli. Osim toga, zasto Hrvatska kopira sve moguce "gluposti" koje dolaze iz Amerike, a ne kopira dobre stvari, koje bi Hrvatskoj mogle pomoci i unaprijediti je?!?
Danas imamo novine, televiziju pa o Americi ako nas je volja mozemo znat jednako kao i Amerikanci koji stvarnost svoje zemlje dobivaju takodjer dobrim dijelom preko televizije.
Ne trebas negdje zivjet da bi mogao nesto znat. Nekad outsider moze znati vise od insidera.

Inace se slazem s tim sto si rekla.
A buduci da si iskusila na svojoj kozi (pretpostavljam skolstvo?) - ajde mi objasni kako to da su neka njihova sveucilista tako hvaljena i kvalitetna i iz njih izlaze strucnjaci, kad im na fax dolaze ljudi koji su prosli srednjoskolski sistem u kojem jako malo naucis?
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 22:53   #11
Quote:
adriatic kaže: Pogledaj post
Nismo živjeli ni minute u komunizmu. Živjeli smo u "socijalizmu"
- sve u svemu u sustavu puno humanijem od američkog (USA)

U socijalizmu se nije pisalo o svakom kriminalnim djelu,
ali to ne mijenja činjenicu da danas imamo dvadeset puta više kriminala,
nego što smo ga imali prije dvadeset godina.
.
Što može promjenit činjenicu da je u SFRJ prvo postojao smještaj na Goli otok a nakon toga policijska strahodržava ?
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 23:13   #12
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
Danas imamo novine, televiziju pa o Americi ako nas je volja mozemo znat jednako kao i Amerikanci koji stvarnost svoje zemlje dobivaju takodjer dobrim dijelom preko televizije.
Ne trebas negdje zivjet da bi mogao nesto znat. Nekad outsider moze znati vise od insidera.

Inace se slazem s tim sto si rekla.
A buduci da si iskusila na svojoj kozi (pretpostavljam skolstvo?) - ajde mi objasni kako to da su neka njihova sveucilista tako hvaljena i kvalitetna i iz njih izlaze strucnjaci, kad im na fax dolaze ljudi koji su prosli srednjoskolski sistem u kojem jako malo naucis?
Ma normalno da ima TV, novina itd i da se po tome stvaraju zakljucci o nekome/ncemu/nekoj zemlji. Kada sam ja dosla u US, i ja sam imala "znanje" sa TV i novina, a opet Amerika je bila nesto potpuno drugacije od onoga sto nama mediji prikazuju - da ne govorimo o razlici izmedju raznih gradova, mentaliteta "obicnih" ljudi... Ja sam "padala u nesvjest" kada bi srela ljude koji su turbo pametni i koji su bili upuceni u trenutacna stanja u EU i u Hrvatskoj. Trebalo mi je vremena da prihvatim da oni nisu svi "idioti" ili "naivni i priglupi" (naravno da ima i takvih, kao i svuda). Nakon cca 5 godina zivota u US sam zakljucila da ipak MORAS zivjeti negdje da bi zaista znao o cemu pricas (iako sam po dolasku mislila da ja to sve znam i da mi je sve jasno). A najbolje je ako je netko imao priliku zivjeti u 2 razlicite zemlje pa taj netko moze vidjeti obje strane - ono sto se prezentira "outsider-ima" i ono sto znaju i zive "insider-i". Naravno da mi svi imamo pravo izvoditi zakljucke i imati svoja misljenja o nekoj zemlji na osnovu onoga sto nam je prezentirano u medijima (a i u tome ima istine, iako je to najveca manipulacija cinjenicama i ljudima).

Glede njihovih university - u US ih ima jedno BRDO, a samo ih je jedan mali dio zaista cijenjen (i skup) - kao Princeton, Harvard, Brown itd. Stvar je u tome da su njohovi university JAKO fokusirani na samo jednu granu - recimo, ides studirati medicinu i odaberes ginekologiju za specijalizaciju. Kod nas u HR - svaki ginekolog zna napraviti UTZ, i zna prenatalnu njegu/lijecenje i sve ostalo oko poroda, opracija, laboratorijskih nalaza itd - dakle, ima jako sirok spektar znanja, a u US se oni fokusiraju da budu samo OB/GYN ili samo prenatalni lijecnik, tako da taj "prenatalni lijecnik" zna SVE o fetusu/djetetu, UTZ i posteljici, ali ne zna i ne moze poradjati zene. A ginekolog poradja i operira k'o lud i zna sve o tome, ali nema pojma ni napraviti UTZ.
Ja osobno mislim da je bolje biti kao HR lijecnici koji znaju od svega pomalo nego da se mora imati cijeli tim lijecnika koji ce pratiti trudnocu, ali u US oni imaju najnapredniju tehnologiju i ako se covjek fokusira i specijalizira za samo jednu stvar - naravno da ce biti jako strucan u tome! Zar ne? Ja imam prijatelja koji je odstudirao fiziku u US, i ima 2 doktorata (isto iz US), ali on se samo i iskljucivo bavi sa "string theory", a sva ostala polja fizike su valjda njemu bila samo "baza" za nadogradjivanje i s tim se on ne zamara i ne ide u sirine... Nadam se da sam barem djelomicno uspjela objasniti na kojem principu to njihovo visoko skolstvo djeluje
LVI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 00:02   #13
Quote:
adriatic kaže: Pogledaj post

Hrvati su mudri (poput mene ) pa ne idu na sistematske preglede,
ili uopće ne idu liječniku, pa ne znaju koje sve bolesti imaju.
Medicinsko-farmaceutska industrija jedan je od glavnih proizvođača bolesti.
Naravno - kako bi inace opstali i zaradjivali silne milijune?
LVI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 06:23   #14
Quote:
*Ron Paul for President!*


Are you a doctor?
virgils is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 18:01   #15
Quote:
virgils kaže: Pogledaj post


Are you a doctor?
Nisam, ali Ron Paul je zakon! daleko najpametniji covjek medju ovim ostalim hijenama!
LVI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 18:57   #16
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
A buduci da si iskusila na svojoj kozi (pretpostavljam skolstvo?) - ajde mi objasni kako to da su neka njihova sveucilista tako hvaljena i kvalitetna i iz njih izlaze strucnjaci, kad im na fax dolaze ljudi koji su prosli srednjoskolski sistem u kojem jako malo naucis?
If I may, because the top twenty or so universities take only the very best high-school students, from the very best high schools. Although the average level of education in elementary and high schools is low by international standards, there is a sufficiently large number of exceptional schools. In addition American education emphasizes independence and original thinking to a degree unequaled elsewhere. Usually that implies heavy involvement in extracurricular activities throughout the high-school years. Doing exceptionally well in these non-structured educational environments counts heavily towards admission. I think this criterion is almost completely unknown in Europe.

Moreover a significant fraction of the best students in American universities and especially at the graduate-school level are foreign born. Each year there are tens of thousands of new arrivals from China, India, Korea, Europe, the Middle East, and elsewhere, ready to compete for the best spots.
virgils is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 02:15   #17
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
60 i nešto godina živjeli smo u komunizmu u komu je sve što dolazi sa zapada bilo predstavljano kao negativno i pogubno za društvo.Takvo razmišljanje se nažalost i dan danas zadržalo u pogledu na neke negativne pojave u društvu.

Finsku je prije par tjedana potresao masakr u srednjoj školi koji je učenik-ubojica najavio na Youtubeu.Čitala sam komentare na forumima i čudila kako ljudi mogu biti tako neobjektivni i svi papagajski ponavljati: I Finska je Amerika.

Svijet je naravno bio rajski vrt prije nastanka Amerike. Turci su nabijali ljude na kolac, sveta inkvizicija je haračila Evropom...Valjda su i oni svoj zanat ispekli od Amerikanaca.
Kad otvorim dnevne novine čitam o pljačkama, nasilju u obitelji, pregaženima na cesti,ali nekima je izgleda veći problem Amerika nego njihovo dvorište.

U komunizmu se o kriminalu i delikvenciji nije puno pisalo, takve stvari nisu se, pogotovo u Sovjetskom savezu, iznosile u javnost. Jer uzorni komunistički pioniri nisu se kurvali, ni opijali, ni krali ni tukli po ulici. To rade samo degenerični zapadnjaci.

Ljudska destruktivnost ne nastaje iz ideologija, ona je tu u nama , od prapočetaka čovječanstva. Ona ima veze s našom biologijom. Ali lakše je optužiti nekog drugog, u ovom slučaju Ameriku za sve zlo u svijetu jer to je danas postalo cool i zvuči vrlo pametno.

Inače sam masakr nije komentiralo baš puno forumaša. Da se to dogodilo u SAD-u
mali milijun ljudi bi se ičuđavao nad degeneriranim Amerima.
Ne somnambuliraj po forumu nego otvori oci i ako nisi, pogledaj film

http://www.zeitgeistmovie.com/

Inace U.K. premijera je u Londonu 7. prosinca, a ti ga gledaj vec sad.

Uostalom, sta ti ja ista i govorim kad LVI drzi link u potpisu.
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 22:37   #18
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
60 i nešto godina živjeli smo u komunizmu u komu je sve što dolazi sa zapada bilo predstavljano kao negativno i pogubno za društvo.Takvo razmišljanje se nažalost i dan danas zadržalo u pogledu na neke negativne pojave u društvu.

:
60 godina komunizma?

nije točno da je sve što je dolazilo sa zapada predstavljeno kao pogubno i negativno, dapače.
Gledali su se američki filmovi. Čak je i Tito volio westerne.
Uvozila se roba sa ZApada.
Na tv-u i radiju se slušala zapadnjačka muzika.
Kod nas su dolazile horde zapadnih turista.
sklapali smo zapadnjačke aute po licenci.
Cjenili su se umjetnici sa Zapada ... i sl.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 22:57   #19
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post

Svijet je naravno bio rajski vrt prije nastanka Amerike. Turci su nabijali ljude na kolac, sveta inkvizicija je haračila Evropom...Valjda su i oni svoj zanat ispekli od Amerikanaca.
Kad otvorim dnevne novine čitam o pljačkama, nasilju u obitelji, pregaženima na cesti,ali nekima je izgleda veći problem Amerika nego njihovo dvorište.

:
Inače, Hrvati su izmislili nabijanje ljudi na kolac, a Turci su to naučili od Hrvata.
Doduše, u 19 stoljeću Turci su odustali od te prakse.
Hrvati pak koriste tu praku do današnjih dana.


Sveta inkvizicija je samo jedan od izraza katoličko-kršćanskih metoda i praksi kulture i svhvaćanja.
Dio toga su i Englezi koji su i stvorili Ameriku, a današnja je Amerika počiva na tim temeljima.
DAkle, postoji kontinuitet od Inkvizicije do današnje Amerike.
Evropska varijanta je malo smekšala i reformirala se , dok je američka ostala bliže toj tradiciji.


Ti očito ne shvaćaš da se na američkim ulicama vodi građanski rat već desetljećima.
To je neusporedivo sa onime što ti čitaš u crnoj kronici.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 01:19   #20
Quote:
virgils kaže: Pogledaj post
If I may, because the top twenty or so universities take only the very best high-school students, from the very best high schools. Although the average level of education in elementary and high schools is low by international standards, there is a sufficiently large number of exceptional schools. In addition American education emphasizes independence and original thinking to a degree unequaled elsewhere. Usually that implies heavy involvement in extracurricular activities throughout the high-school years. Doing exceptionally well in these non-structured educational environments counts heavily towards admission. I think this criterion is almost completely unknown in Europe.

Moreover a significant fraction of the best students in American universities and especially at the graduate-school level are foreign born. Each year there are tens of thousands of new arrivals from China, India, Korea, Europe, the Middle East, and elsewhere, ready to compete for the best spots.
I agree 100%!!!
LVI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.