Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2016., 09:21   #1181
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Evo da odgovorim na svoje osobno pitanje i možda pomognem nekome:

Npr. za BiH, ukoliko želite na izlet u planine il na ćevape u Sarajevo, osobe mnogih zemalja trebaju imati vizu za BiH, međutim ukoliko ta osoba ima prijavljeno boravište u EU, u ovom konkretnom slučaju Boravišnu Karticu RH, ne treba joj viza za BiH, tako da slobodno možete na Kupres npr.

Ispitano i provjereno, kako na netu tako i na graničnom prijelazu (malo je teško nać na stranicama MUP BiH).

Za ostale zemlje tek treba provjeriti.
Super!! Dobro je znati da postoji ta opcija
Je li možda netko bio do Slovenije ili Njemačke?
Muž i ja htjeli bi otići par dana u posjetu/shopping do Slovenije ali nismo sigurni da on može ići tamo sa boravišnom osobnom.
anesen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 11:00   #1182
Naravno da može svagdje po eu dakako uz ispravnu putovnicu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 12:34   #1183
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Naravno da može svagdje po eu dakako uz ispravnu putovnicu.
Ček malo, zašto meni stalno govore da treba viza?
Ja eto pucam malo da se zaletimo u Italiju, da bolje četvrtina (po kilaži i volumenu) vidi...

Ima putovnicu oriđinale (non-european) i boravišnu RH. I svi mi govore da joj treba jedna od šengenskih viza...

Moram to još provjerit.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 13:17   #1184
Nije potrebna viza jer ima odobren boravak u RH.Jednako tako se postupa kada stranac kojemu treba viza za ulazak u RH ima odobren boravak u jednoj od država eu-a.

Koji su to svi?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 15:44   #1185
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nije potrebna viza jer ima odobren boravak u RH.Jednako tako se postupa kada stranac kojemu treba viza za ulazak u RH ima odobren boravak u jednoj od država eu-a.

Koji su to svi?
Ma figurativni SVI. Više vrijedi tvoje mišljenje nego njihovo zbirno tumačenje.

Tnx
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 20:51   #1186
Nije to mišljenje nego se tako i radi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 22:43   #1187
Problem sa dvojnim drzavljanstvom

Imam jako slozen problem i preklinjem za pomoc.
Ovako, tata mi zivi u hrvatskoj i preko njega sam dobila hrvatsko drzavljanstvo. Citav zivot zivim u Bosni. Dok sam bila maloljetna, imala sam hrvatski pasos i kasnije sam izvadila osobnu, ne sjecam se tacno kada, na tatino insistiranje. Eh, sada se ne sjecam tacno kada, vjerovatno sam u isto vrijeme imala i bosansku licnu. Pasos je.istekao davno, osobna takodjer. Nikada vise ih nisam vadila, davno je to bile, mozda prije pet sest godina. Sada, sta da radim? Sa tatom nemam vise kontakta. Imam li ja jos uvijek hrvatsko drzavaljnstvo? Krsim li kakav zakon? Trenutno imam bosanski pasos i licnu. Sada me strah da putujem u Hrvatsku. Da li ce mi praviti probleme ako odem u ambasadu i pitam? Takodjer, rodni liat mi je takodjer i u bosni i u hrvatskoj. Tj svoj rodni list mogu izvaditi na oba mjesta.
MelanieHamilton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 23:22   #1188
Državljanstvo imaš i nitko ti ga ne može uzet
Pošto su ti dokumenti istekli ako je netko radio svoj posao brisana si iz registra prebivališta.Bez obzira na to možeš dobit osobnu i putovnicu i sa bih adresom.
Kako god uzmeš pri ulazu u RH smatraju te i državljankom RH bez obzira na dokumemte.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 11:21   #1189
nemas brige. ti si HR drzavljanin. sada po zakonu ne smijes imati 2 prebivalista . mozda da odjavis prebivaliste u RH ako te oni nisu automatizmom odjavili , I onda u Bosni izvadis putovnicu u Konzulatu RH .

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 14:03   #1190
nitko ti ne može uzeti državljanstvo....samo što sada sve papire rješavaj u diplomatsko-konzularnom predstavništvu RH u BiH i odjavi prebivalište u RH, jer se ne može imati dva prebivališta --> http://www.mvep.hr/hr/predstavnistva...jevo,11.html#p
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 18:57   #1191
Pozdrav,

molim pomoć; prijateljica koja je stranac ima stalni boravak- udana za Hrvata i ima dijete s njim, dijete rođeno u HRV.
Uskoro će biti osam godina da je u RH, kako stvari stoje sa državljanstvom? da li je istina da ne treba predavati papire iz svoje države rođenja?
Lapis Lazuli1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 21:20   #1192
Sve je kao i prije
http://www.mup.hr/main.aspx?id=39
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 23:54   #1193
Pozdrav, imam jedno pitanje vezano za državljanstvo.
Iz BiH sam i uskoro trebam predati zahtjev za državljanstvo, ali imam problema sa popunjavanjem ovog životopisa pa ako bi mogli da malo pomognete.
Ne znam što da napišem na 4 mjesta, prvo je "Razlog za stjecanje hrv. državljansta" (možda je glupo što za ovo pitam ali ne znam što točno da napišem),
zatim "Odnos spram hrv. običaja i kulture", "Kako ste iskazivali pripadnost hrv. narodu" i "Kako promičete interese RH u inozemstvu".
Stvarno su mi zbunjujuća ova pitanja, pa ako znate da mi kažete pa barem okvirno šta bi se trebalo napisati ovdje. Hvala
ScottCyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 15:07   #1194
pozdrav. trebam pomoć jer se u ovoj džungli svega ne snalazim.
imam svadbu za drzavljana slovacke za tjedan dana, tamo cemo se vjencati ali zivjeti tu, e sad ono sto me zanima je ja cu ga prijaviti na svoju adresu ali on ce i dalje raditi tamo( mjesecno tipa tjedan dana) i imati kucu tamo. drzavljanstvo nam nije bitno da dobije nase
dakle koja je procedura kako da to izvedemo?
puno hvala
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 19:36   #1195
odeš u policiju i prijaviš ga.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 09:55   #1196
Pozdrav svima!

Mojem mužu je odobren privremeni boravak i sad čekamo da mu stigne boravišna iskaznica. Nekako smo uspjeli prijaviti ga na zdravstveno, platili sve što treba itd. Mene sad zanima šta dalje? Pitala sam svuda koje su još daljne obaveze koje trebamo ispuniti ali mi nitko to ne zna reći.

Pitam iz razloga što ne bi htjela da nam nakon godinu dana dođe neka kazna s kamatama jer se nismo negdje prijavili/platili još nešto...

Hvala!
Pozz
anesen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 10:41   #1197
Sve je napravljeno.Može radit,može putovat,....
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 10:47   #1198
Treba samo nastaviti placati zdravstveno, prijaviti promjenu adrese ako do toga dodje i postivati zakone RH
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 11:14   #1199
Hvala vam sivkić i torma
Mislili smo ga još prijaviti na Zavod za zapošljavanje..neobavezno je ali može se.

Htjela sam još pitati samo za to plaćanje zdravstvenog..trebali smo platiti godinu unazad jer nije imao zdravstveno u svojoj državi (van EU). I s time su oni njemu odredili da smo platili do datuma kada je on predao zahtjev za boravak..sad bi mi trebali plaćati zdravstveno u periodu od predaje zahtjeva pa na dalje, to su 2 mjeseca dok on nije dobio rješenje za boravak. U tom periodu on nije nikako mogao koristiti zdravstveno, a mi ga moramo platiti..To mi ne izgleda pravedno, plaćati za nešto što nije nikako mogao koristiti jer nije imao zdravstveno RH. Da li je to propisano nekim zakonom?
anesen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 13:02   #1200
http://www.zakon.hr/z/634/Zakon-o-ob...ici-Hrvatskoj-
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.