Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2009., 23:37   #1
Moja bivša, sadašnja i ja..... ubojita kombinacija

DAKLE OVAKO.........

U braku sam oko 4.mjeseca.Službenom.Prije toga živio sam u vanbračnoj zajednici u kojoj se rodilo dijete koje danas ima 10.godina.Moja bivša žena je bila udovica prije mene i ima kćer iz toga braka.Djevojci je danas oko 18. godina,a kada sam upoznao njenu majku imala je 5.godina.Ja sam je odgojio jer tatu nije niti upoznala,poginuo je prije njenog rođenja,mene je zvala tatom.

Razišli smo se,i kao što na početku posta rekoh ponovo se oženio.Moja sadašnja supruga je razvedena ima dijete iz toga braka,djete je več odraslo,studira,ne živi sa nama,financijski zbrinuto,vidimo ga 2 puta godišnjje kada dolazi kući za praznike.Moja sadašnja supruga je jako samostalna i sposobna.Sama je odgojila dobro djete,danas odraslog čovijeka.Školovala ga,radila i sve je to postigla sama.Dakle sve pet.Supruga mi je prije par godina i fakultet upisala,upravo ga završava.Za razliku od moje bivše koja je totalno nesposobna ništa nezna sama,za sve joj treba pomoć.Što bi se reklo totalno promašaj.

I sada nastaju problemi.

Moja sadašnja dobije alergiju kada bivša zove.Te treba joj uzeti potvrdu iz škole za njenu kćer.Te treba joj odnijeti neke papire za praksu te treba joj
ovo te treba joj ono...
Obzirom da je ta djevojčica jako bila vezana za mene ja imam neki osječaj odgovornosti prema njoj i sve što je u mojoj moći ja učinim ali to jaaaaaaaaako živcira moju sadašnju jednostavno kaže DALI JE TO TVOJE DJETE...ja kažem nije A ONA ČE NA TO A ŠTA SE ONDA PETLJAŠ...


Pitanje za sve ozbiljne forumaše i forumašice.
Dali je u redu to što ja radim jer to jako vrijeđa moju suprugu,jednostavno kaže ako nemaš problema sa mojim djetetom nebi trebao imati niti sa njenim i točka...Nedavno mi je rekla kada smo se ženili imao si jednog sina a sada imaš jednoga sina još jednu kćer i bivšu ženu,e nemože to tako.Čak mi je počela spominjati i razvod.

OBZIROM DA VOLIM SVOJU ŽENU I NEBI SE ŽELI RASTAJATI POGOTOVO NE NAKON 4 MJESECA MOLIM ZA SAVJET I SLIČNA ISKUSTVA...

DALI JA PRETJERUJEM ILI MOJA ŽENA.

Kako ovu konfuznu situaciju riješiti da svi budemo na miru.
Obadvoje se bližimo 40-im godinama i nismo djeca ali kada nešto nemožeš riješiti ne pomaže ti ni to da ti je 100.godina.
Opčenito me zanima šta bi tko od vas tolerirao a što nebi.

Unaprijed zahvaljujem i ispričavam se na duljini posta...
Vukovarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 23:41   #2
Mislim da ona pretjeruje, i da to što traži od tebe nije u redu.

Iako nisi biološki otac kćeri svoje bivše žene, kroz kroz 13 godina zajedničkog života i odgoja se stvori privrženost prema djetetu, i to je nešto što bi ona, po mojem sudu trebala poštovati.
iexplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 23:44   #3
Pretjeruju moj prijatelju obje. Bivša jer te zajebava, a zna da si u friškom braku, a ova nova jer ti pokušava organizirat život po svojim mjerilima, odnosno dresirati te. Zamisli koliko će ti tek srat za 4 godine.
Odjebi obje i ostani dobar s djecom.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 23:46   #4
uh...prvo sam morao tri puta pročitati da pobrojim koliko tu samohranih roditelja i djece ima.sumnjam da netko ima sličnu situaciju.

za početak još jedno podpitanje-sin (desetogodišnjak) živi sa bivšom ženom i tom malom za koju si se ti brinuo ili s tobom i tvojom novom ženom?
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 23:46   #5
seli temu na ljubav
grdobina031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 23:52   #6
Quote:
kowalski kaže: Pogledaj post
uh...prvo sam morao tri puta pročitati da pobrojim koliko tu samohranih roditelja i djece ima.sumnjam da netko ima sličnu situaciju.

za početak još jedno podpitanje-sin (desetogodišnjak) živi sa bivšom ženom i tom malom za koju si se ti brinuo ili s tobom i tvojom novom ženom?
Mali živi sa bivšom...........
Vukovarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 00:06   #7
Mozda bolje da ovu temu postavis ipak ovdje - https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=91


Prikladnije je
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 00:06   #8
Ako malu voliš i smatraš se njenim ocem održavat ćeš i izgrađivat vaš odnos neovisno o tim svojim ženama. Ta nova da ima imalo soli u glavi ne bi te stavljala u poziciju da moraš birati. To čak odaje i njenu nesigurnost. Ali, ti je voliš......samo to neće dugo trajati nastavite li tim putem. Bivša? Ti je najbolje znaš. Ako zivka zbog male, ok (mada mala nije mutava pa ne može i sama nazvat ). Ako ti namjerno sjebaje brak, ocrtaj joj granice. Samo ni jednoj nemoj dozvoliti da donosi tvoje odluke.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 00:10   #9
Posto sam zensko moram priznati da razumijem tvoju sadasnju zenu iako se ne slazem s njom (bar ne u potpunosti). To sta ta djevojcica nije tvoje biolosko dijete nema veze jer si je ipak ti odgojio i volio kad je drugi nije htjeo. To je tvoje dijete i ti bi za svoje dijete trebao biti spreman raditi te neke stvari.

Problem je u bivsoj i u sadasnjoj ali najvise (nazalost) u tebi .Ti trebas biti dovoljno hrabar da nazoves bivsu zenu i kazes joj da te vise ne zove i ne maltretira. Nazovi tu djevocicu i reci joj da ak joj moze pomoci oko necega onda nek te nazove a ne da ide preko mame jer ti sa njenom mamom VISE NEMAS NISTA.

Ako si ti pomogao odgojiti tu curicu onda vi imate nekakv odnos- pretvori taj odnos u jedan prijateljski di ce mala znat da moze tebi doci po pomoc. Sa bivsom se vise nemas sta cuti (osim zbog tog klinca) jer ta njezina kcer je dovljno odrasla da ti pricas s njom bez mame koja samo stvara probleme. A tvoja bivsa mora shvatiti da nisu sve zene tako sposobne kao i ona i do ovo nije o tebi ili o tvojoj bivsoj nego o jednoj mladoj djevojci.

U medjuvremenu- ako se jos vidjas sa tom malom- proradite malo na njezinoj nezavisnosti tako da ona ne zavrsi kao njena majka...a i zato da tebe ne maltretiraju svako malo. Bolje za malu, a i bolje za tvoju vezu.
__________________
"All right, then, I'll go to hell." (M. Twain)
"Ting-a-ling mother fucker." (K.Vonnegut)
“The truth doesn't glitter and shine.” (C. Palahniuk)
BLR is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 00:11   #10
Quote:
Good evil kaže: Pogledaj post
Mozda bolje da ovu temu postavis ipak ovdje - https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=91


Prikladnije je
Kako da je tamo postavim.......
Vukovarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 00:14   #11
ako mali živi s bivšom, onda se ti u biti brineš za njegovu polusestru, a i bivšoj pomažeš. po meni je to sasvim u redu, jer ipak je ta mala odrasla uz tebe, i bez obzira što ti nije krv, ipak imaš određenu obavezu prema njoj. daleko od toga da ignoriraš i malu i bivšu.
a sadašnja je očito pomalo i ljubomorna, jer je ona, koliko sam iz priče uspio shvatiti, sama odgojila svog sina, i njoj nije nitko pomagao. iako nema nikakvog prava tebi predbacivati što si još vezan za svog sina, i bivšu i svoju pokćerku, ipak moraš pripaziti da održiš određenu ravnotežu. u tvom slučaju je to pomalo komplicirano, jer nemaš samo dvije strane između kojih trebaš balansirati, nego je broj stranaka nešto veći.
u svakom slučaju-pomoći bilo kojoj od njih-da. titrati i obilaziti oko njih-ne.
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 00:48   #12
Naravno da tvoju sadašnju smetaju te stvari jer ona u svemu samo vidi nit koja veže tebe i bivšu. Probaj joj objasniti da si čovjek koji voli pomagati i da se to njoj sigurno svidjelo kada ste se upoznali. DA je ti voliš inače nebi bio u braku sa njom. Da je ona tebi sada jedina žena u životu. Reci joj da osječaš moralnu obavezu pomagati, da si ti odgovoran čovjek koji nevoli ostaviti nikoga na cijedilu, kao što nikada nećeš nju.

Bivšoj reci da imaš poteškoća zbog njenog traženja pomoći i da joj želiš pomoći, ali neka te zove samo u najhitnijim slučajevima.

Stvar je da rastave ne prekidaju neke fine veze koje ostaju pa novi partneri imaju osjećaj da im nisi totalno predan. Ako im neka izvanjska stvar daje materijala za taj unutarnji osjećaj događaju se problemi u kakvom si ti.
Ali možeš sve riješiti ako priđeš sa ljubavlju i otvorena srca, imaj strpljenja i drži svoje granice.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 00:59   #13
ovako na prvu reka bi da si papak i da te obe iskoristavaju

sorry
__________________
lepljiv od znoja i mastan od krvi...
jebe se non is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 03:47   #14
popi politre loze i opali sakon o sto inace ce te razvlacit ko zvakacu gumu a djeci reci nek te slobodno zovu oni a ne mater
__________________
Cika Strile kaže: ja imam pravo i izraziti svoje mišljenje na ovom Forumu.
..." ne može se raditi o slobodi govora jer ti nju na ovom forumu zapravo nemaš." by moderator Pizvo
Tudumsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 07:45   #15
Mislim da bi trebao razgovarati s obje; bivšu upozoriti da te ne zivka bezveze, a ovoj sadašnjoj objasniti da tebe ta malena zove ''tata'', i priupitati je kako bi se ona osjećala da je u tvoj koži... netko je ovdje preporučio da kažeš djevojci da ako nešto treba da ti se direktno obrati a ne preko majke. malo mi nije jasan stav tvoje supruge prema tom nedužnom djetetu, shvaćam da ste svježe u braku... ali nije baš toleratna prema tebi...
coccolino_mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 09:57   #16
Naslov teme me asocirao na nešto sasvim drugo, al dobro ...


Meni bi to bio gadan problem. Razmijem žene, ali mislim da malo pretjeruju. No ipak su to samo žene ...
Kao osoba koja se jako veže za djecu, teško bih raskinuo sve veze sa tom djevojčicom. Naime, moja je nečakinja odrastala uz mene bez svog tate, pa znam o čemu pričam.
Ako si i ti takav, obavijesti obje žene o tomu. I ne odustaj od tog djeteta.
el Torro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 12:31   #17
zakomplicirao si ga do krajnjih granica , sad više neznam ni ko koga ni ko s kim , al ajmo ovako , ta cura , koja nije tvoja , al se ti prema njoj ponašaš ko otac i to je u redu , u redu je da joj i dalje pomažeš , za očekivat je da se tvoja sadašnja duri , jer te želi samo za sebe , sadašnju si nahvalio i po tome bi i ona trebala biti razumna i shvatiti da jedan odnos koji si stvorio prema toj curi se ne može preko noći prekinuti , jbga , čovjek se veže za neku životinjicu i ne može je tek tako odbaciti , tvoja sadašnja malo pretjeruje , a tvoja bivša to koristi , jer bivša zna i te kako zna da ovoj to smeta , nije ona tako naivna i nesposobna kako si je ti prikazao , žensko je to čovječe , žensko
stoga bivšu odjebi , nek ona digne guzicu i nek podmiruje potrebe svoga djeteta , a sadašnja nek malo olabavi i s vremenom će se i priviknuti , u svakom slučaju nije ti lako , upa si čovik moj u kašetu brukava
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 20:35   #18
Quote:
iexplorer kaže: Pogledaj post
Mislim da ona pretjeruje, i da to što traži od tebe nije u redu.

Iako nisi biološki otac kćeri svoje bivše žene, kroz kroz 13 godina zajedničkog života i odgoja se stvori privrženost prema djetetu, i to je nešto što bi ona, po mojem sudu trebala poštovati.
Mala je imala 15.godina kad smo se rastali.....ja sam bio sam 1.godinu i onda sam upoznao sadašnju suprugu s kojom sam 2.g....a prije 4.mjeseca smo se vjenčali...
Vukovarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 21:33   #19
Quote:
Vukovarac kaže: Pogledaj post
Kako da je tamo postavim.......
TEMU SAM PREBACIO NA ŽIVOT U DVOJE...
PA MOLIM TAMO KOMENTIRAJTE...
ZAHVALJUJEM I ISPRIČAVAM SE ZBOG PROPUSTA....
Vukovarac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:08.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger