Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2012., 11:39   #61
žašto se uopće dogodila ova priča u kanadi ?

Moja pretpostavka po kronologiji događanja je sljedeća :
1) 1996. je u jednim lokalnim novinama pukla priča o toj "velikoj bitki"
2) 1999. je pokrenuta istraga o trovanju časnika Stapforda u Medačkom džepu
3) otprilike u to vrijeme su počeli bilježiti povećan broj PTSP-a kod pripadnika te jedinice pod nazivom 2PPCLI
4) postojalo je još nekoliko manjih istraga o ponašanju u prethodnom sektoru sjever u daruvaru i utrošku municije u MDž. Dodouše nije nitko optužen

Tada , nakon svega toga Jim Calvin zapovijednik kanađana u Medačkom džepu kreće u ofenzivu da spasi sebe od moguće istine i kreira medijsku priču o herojskoj cijelodnevnoj bitki sa HV-om.
danas je Calvin visoko rangirani časnik u najvišim razinama kanadske vojske
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 07:11   #62
posto si bio na tim kanadskim forumima daj mi reci kako je prosla ta debata i sta oni sami sada govore i misle o tome? jesi li ih uspio opovrgnuti svim ovim dokumentima?
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 09:29   #63
Quote:
Mustang51 kaže: Pogledaj post
posto si bio na tim kanadskim forumima daj mi reci kako je prosla ta debata i sta oni sami sada govore i misle o tome? jesi li ih uspio opovrgnuti svim ovim dokumentima?
Uspio sam staviti mislim 4 posta, u toku kojih su me banirali 4 puta, za svaki post po jedan ban.
Onda mi je moderator rekao da mu moram prvo objasniti koje su moje namjere na forumu i svoj ratni put da bih mogao nastaviti pisati jer da oni ne trpe da netko mijenja povijest ?!?! čak su mi rekli da sam HDZ-ovac ha ha ah
evo pa vidi http://forums.army.ca/forums/index.p...ic,64.100.html.

počeo sam na 5. stranici ali su mi stalno brisali postove, mijenjali pa me banirali i slično na kraju sam totalno baniran, a da se nisam ni dotakao najbitnijeg

Zadnje uređivanje hr1u00 : 25.05.2012. at 10:11.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 18:49   #64
pa lik koji je tamo moderator je srbin!
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 20:41   #65
Quote:
Mustang51 kaže: Pogledaj post
pa lik koji je tamo moderator je srbin!
Nisam to znao, ali to objašnjava sve.
Danas me je potpuno banirao...
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 09:50   #66
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Nisam to znao, ali to objašnjava sve.
Danas me je potpuno banirao...


Svaka čast za postove.. Preporučujem ti da se idući put predstaviš kao srbski civili iz nekog sela Međačkog džepa i napomeneš kako si bio svjedokom njihove herojske borbe... Možda na taj način, kroz priču i hvalisanje sudionika herojske borbe saznaš puno više, nego i direktnim pitanjima nečeg što oni ne prihvaćaju...

Smisli dobru priču i u napad....
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 11:45   #67
Ne mogu vjerovati razinu rasprave na kanadskom forumu, pa čak i za komunizma u nas se objektivnije pisalo o događajima u drugom svjetskom ratu, tamo čim milimetar ostupiš od verzije koju je smislila grupa trovača i naoružanih civila dobiješ ban. Jednostavno nema smisla, ljudi uživaju svoje mirovine i prisječaju se divnih dana kad su sami samcati razbili cijeli profesionalni sastav hrvatske vojske koji nije u stanju u 15 sati pogoditi ni jednog kanađanina, ni ogrebotinu, osim kad su četvorica ranjena u bombardiranju Medaka, ali to se ne računa jer smo tad mislili da gađamo srbe, kasnije, kad su dobili zapovijed da unište hrabri kanadski bataljon hrvatski vojnici su od straha ispalili sve metke preko kanadskih glava na srpske položaje!
Jedino se možeš lažno prestaviti i malo čačkati mečku, ali mislim da bi te brzo izignorirali ili banirali kad bi se malo odmaknuo od potpunog obožavanja njihovih herojskih djela i spomenuo takve sitnice kao što su npr. službeni dokumenti.
KoJeMentor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 03:58   #68
Problem ovdje u Kanadi, je da je srpska propaganda absolutno zavladala sve.Sve do danas spominje se da Srbi su bili Jugoslaveni i htjeli su čuvati Jugoslaviju od Hrvatskih Ustaša, da je DR bio građanski rat gdje je svakog svakoga ubijo di su svi bili krivi. A da su Srbi najviše dali u borbi protiv fašizma na balkanu u vrijeme drugoga svjetskog rata. Još bivši primjer Brian Mulroney koje vlado Kanadu u vrijeme DR bio oženjen sa srpkinjom Mila Pivnički. Pisalo sve i svašta u novinma u tim danima protiv Hrvata i Hrvatskome osamostaljenje od strane srpskih pisca koji su lažno prestavili sebe kao Kanađane. Ima velika srpska dijaspora i zato ima velik lobi u ovoj zemlji. čak ima ih u vojsku kod mene i isto tako propagiraju svud gdje stignu.

Drugi problem je kao bivša kolonija, oni su ustvorili takav mentalitet da se moraju prikazati da su drugačiji i bolji od drugih. Tako su ustvarili te priče ne samo o Međačkom đzepom nego o prvim, drugim, i korejskom rat. I tako uče dijecu u školama kako su bili hrabriji i bolji od biloj koj Njemčaki, Američki, Fransuski, Engleski, i sada Hrvatski vojnika.

Zadnje uređivanje DADO1986 : 31.05.2012. at 04:55.
DADO1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 05:51   #69
Quote:
DADO1986 kaže: Pogledaj post
Bok Svima !

Mlad sam , živim u Kanadi dugo godina i neznam puno o događajima u DR....pa sam htjeo pitat vas i branitelje o Medačkom Džepom.

Imam neke saradnike sa posla koji su bili Kanadski vojnici i učestovali na misiji UN-a u Medačku Džepu. Rekli su mi i mislim malo izazivali mene da su pobili 27 naših vojnika , pobjedili taj sukob protiv HV a samo imali par ranjenih na njihovoj strani.

Nisam to njima htjeo vjerovati i došo sam ovdje da vas pitam jeli to istina?


Hvala Lijepo !
Pozdrav iz Toronta

U pocetku Kanadjani su ovdje rekli da su ubili 55 pripadnika HV-a.
max soldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 06:18   #70
Quote:
max soldo kaže: Pogledaj post
Pozdrav iz Toronta

U pocetku Kanadjani su ovdje rekli da su ubili 55 pripadnika HV-a.
Pozdrav iz Edmontona

Da baš se sjećam tu vijest, umro sam od smijeha
DADO1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 07:05   #71
http://www.hazud.ch/2010/12/budimo-k...bskim-zlocinci
topair44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 09:50   #72
Krajem 90ih haško tužiteljstvo je otvorili istragu o Medačkom džepu.

jedan od ključnih dokaza bio je iskaz hrvatskog vojnika (nizozemac tilder) dan u srpskom zarobljeništvu, koji je odmah nakon davanja iskaza ubijen. Srpski izvori dali su tri različite verzije njegovog stradavanja.

drugi važni nalazi o etničkom čišćenju dolazili su iz baš iz ovih kanadskih izvora i Jima Calvina. Iako Finalni izvještaj vijeća sigurnosti UNa iz 1994 o Medačkom džepu koji je radio kanadski major demantira sve ključne teze kanađana iz Medačkog džepa.

treći važan element optužnice su srpski civili-svjedoci. Zanimljivo je da ih je pripremao Veritas Save Štrbca, a taj isti program pripreme svjedoka unutar Veritasa je financirala kanadska Vlada preko ambasade u Beogradu.
Jako je bitno da reći Finalni izvještaj vijeća sigurnosti UNa iz 1994 upravo navodi kao ključni problem nevjerodostojnost srpskih svjedoka i neprofesionalno napravljenu obdukciju sa srpske strane , koju je radio pijani doktor !
dalje isti zvještaj kaže da je nemoguće utvrditi da je postojalo planirano etničko čišćenje i ubojstva civila, i da je nemoguće pravno teretiti zapovijednike za pojedinačne zločine kojih je bilo !

Ova cijela priča oko medačkog bila je tek priprema i uvježbavanje za veliku akciju na temelju koje je optužena Oluja. Metode su potpuno iste !
također, je pitanje zašto je taj izvještaj UNa izbačen i cijele priče ?
Zašto su ključni elementi optužnice utemeljeni na pristranim izvorima, izvorima s jedne strane u sporu ?

Zadnje uređivanje hr1u00 : 31.05.2012. at 11:17.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 10:24   #73
Quote:
max soldo kaže: Pogledaj post
Pozdrav iz Toronta

U pocetku Kanadjani su ovdje rekli da su ubili 55 pripadnika HV-a.
Za to nisam znao, ali kad su objavili da su ubili 27 hrvatskih vojnika kao dokaz su naveli da su tu vijest objavili hrvatski mediji, iako takva vijest ne postoji u arhivi ni jednog ozbiljnog medija u RH. I naravno nikad nije objavljena.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 13:12   #74
Imate na http://www.militaryphotos.net/forums...k-Pocket/page9 temu medački džep, koji laži su tamo napisali to pas s malom ne bi pojeo.
Zanima ne dali je taj forum besplatan ako tko zna?
PO-top is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 19:58   #75
Quote:
PO-top kaže: Pogledaj post
Imate na http://www.militaryphotos.net/forums...k-Pocket/page9 temu medački džep, koji laži su tamo napisali to pas s malom ne bi pojeo.
Zanima ne dali je taj forum besplatan ako tko zna?
Besplatan je, samo banirat će te i tamo prije nego stigneš prosurfat po temama...Ima jedan lik koji je neko vrijeme bio mod tamo, a koji je bio srpski lobist u jednoj ustanovi s kojom sam neko vrijeme komunicirala...
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 21:07   #76
nakon tri posta dobio sam pozdrav od srbina :

You have been banned for the following reason:
ustase propaganda

Date the ban will be lifted: Never
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 21:24   #77
Bogami jači neki forum.
PO-top is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 02:04   #78
Lukavi su srbi uvlače se u razne udruge, sajtove i lako ih upotrebi u njihovoj korist. Tako i sa ljudima. Recimo kod mene Kanađani su vrlo jednostavni, daješ im besplatno piče, hranu, zafrkavaš se sa njima i ti si njihov najbolji prijatelj. Tako srbi daje im šljivovicu, peče im svinju ili bizon , prodaju se, pričaju im viceve, tu propogandu i pole istine protiv Hrvata i Hrvatsku i na kraju im vjeruje. Kao što sam prije reko u vrijeme DR srpski pisci u Kanadi su lažno prestavili sebe kao kanađane i pisali protiv Hrvata i Hrvatskog osamostaljenja i mogu ti reč mnogi su vjerovali u tome. Tako več godinama su vodili taj specijalni rat i mnogo su uspjeli. Evo vidi primjer rezultate na Militaryphotos, razne druge forume, društvo u kanadi i u bilo koj zemlji gdje su večina. U ratu su izgubili ali su mnogo toga uspjeli u miru uz pomoč njihove taktike , pola istine, i lažima..

Zadnje uređivanje DADO1986 : 01.06.2012. at 02:41.
DADO1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 05:18   #79
Quote:
DADO1986 kaže: Pogledaj post
Lukavi su srbi uvlače se u razne udruge, sajtove i lako ih upotrebi u njihovoj korist. Tako i sa ljudima. Recimo kod mene Kanađani su vrlo jednostavni, daješ im besplatno piče, hranu, zafrkavaš se sa njima i ti si njihov najbolji prijatelj. Tako srbi daje im šljivovicu, peče im svinju ili bizon , prodaju se, pričaju im viceve, tu propogandu i pole istine protiv Hrvata i Hrvatsku i na kraju im vjeruje. Kao što sam prije reko u vrijeme DR srpski pisci u Kanadi su lažno prestavili sebe kao kanađane i pisali protiv Hrvata i Hrvatskog osamostaljenja i mogu ti reč mnogi su vjerovali u tome. Tako več godinama su vodili taj specijalni rat i mnogo su uspjeli. Evo vidi primjer rezultate na Militaryphotos, razne druge forume, društvo u kanadi i u bilo koj zemlji gdje su večina. U ratu su izgubili ali su mnogo toga uspjeli u miru uz pomoč njihove taktike , pola istine, i lažima..
U dobu rat najgori pisac protiv Hrvata je bio Peter Worthington. Sjecas li ti onaj vojni pisac Taylor?

(sorry for the grammar)
max soldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 09:28   #80
da se vratim na konkretne dokumente. evo neki ključni zaključci iz njrelevantnijeg dokumenta valjda na svijetu koji postoji o toj akciji. Osim što dokument (baziran na istrazi kanadskog majora) ne spominje nikakvu kanadsku bitku, zaključuje da nije bilo nikakvog etničkog čišćenja ili planiranog ubojstva civila, te ne postoji zapovjedna odgovornost Norca, Ademija ili nekog drugog zapovjednika...

United Nations - Security Council Final Report
28 December 1994
http://www.ess.uwe.ac.uk/comexpert/ANX/VII.htm#fn2 - Cijeli dokument

Quote:
However, the majority (71%) of the located dead were military. Although not strictly comparable, this was a higher percentage of military casualties than the global figures in WWII, the Korean War, or the Vietnam War.

Further, the examinations done by the Serb authorities were unsatisfactory. They were extremely undetailed and were conducted in an unprofessional atmosphere, i.e., the supervising judge's drunkenness and corruptness.

Thus, conclusions reached in the preceding examinations are unreliable. As earlier mentioned, an independent examination of what material remains (Dr. Kirschner's report) also fails to disclose any convincing pattern.

Many civilians were fleeing in the company of retreating Serb soldiers, armed Serb civilians or were themselves armed. Thus, the actions of many Croat soldiers were possibly lawful and, at least, ambiguous. Much of the firing was at night. They may have believed they were firing on retreating non-surrendering enemy forces, which remain lawful targets. The law of war does not impose a standard of perfection on soldiers. It accepts that unfortunately civilians near military objectives may be incidentally killed without necessarily breaching the law of war. The inherent ambiguities surrounding this aspect of the Medak Pocket Operation make building a prosecution for unlawful targeting of civilians difficult. The evidence is not sufficiently reliable or clear to obtain a conviction.
Yet, even using a stringent standard, it is obvious from the many witnesses' experiences that Croatian forces fired on fleeing civilians, killing some. However, this action cannot be proved to be illegal.

Care must be taken in relying upon local witnesses. They tend to be unreliable due to their extremely emotional attachment to their own community's cause and their demonization of the enemy. Witness "9" has given several versions of her experiences. While her versions are not inconsistent, they do not cover the same material, some of which it is surprising not to hear in all versions. Her testimony should be confirmed and carefully considered before presentation.
One or even two local witnesses may be insufficiently reliable to obtain a conviction.

The irrationality of the parties to this conflict is shown by the absurd excuse given by the Croat authorities for the deaths of the two elderly women. They say one was killed while operating anti-aircraft artillery and another used a grenade to kill herself rather than face capture.
(jedna od te dvije babe , baba Danica http://www.youtube.com/watch?v=oXg60O4fmOI

All this being said, some dead were probably murdered. However, no individual can be proved to be directly responsible. Further, there is no strong unambiguous pattern of willful killing emerging from the evidence available to this point. Without such a pattern, it is impossible to affix criminal responsibility upon the Croat commanders.

Clearly, assignment to command military troops is accompanied by broad authority and heavy responsibility. This has been true of all armies throughout recorded history. It is absurd, however, to consider a commander a murderer or rapist because one of his soldiers commits a murder or a rape.»

There are some suspicious circumstances and even some probable murders. However, no convincing pattern can be proved such that a commander can be held indirectly criminally responsible using the doctrine of command responsibility.

Zadnje uređivanje hr1u00 : 01.06.2012. at 09:40.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.