Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2010., 10:10   #1
Stresanje kod bebe

Malo nespretan naslov, ali nisam znala kako ga oblikovati. Naime, zadnjih par dana sam primjetila kako moja 7,5mjesecna curica se cesto strese...onako kao da ju jeza prodje. Nije joj hladno, to sam prvo provjerila i nije se prestrasila nekog naglog zvuka. Kako dani prolaze sve vise primjecujem da se to cesto dogadja.
E sad, guglanjem sam nasla ove uzroke: iskonski strah od padanja, beba tog trena se popiski u pelenu, zubi, e.coli u urinu...

Pedica je ponudila jednu mogucnost, no moram ju pratiti da vidim da li postoji i simptom odsutnosti dok se stresava.

Ima li tko iskustva s tim?
Hvala!
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 11:19   #2
koliko često bi rekla da vam se to događa? R se stresla par puta u životu. možda sam to tri puta do sada vidjela.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 11:22   #3
moj se tako strese nakon što se pokaki
a koju je mogućnost dala pedica?
__________________
švrljbrlj
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 11:42   #4
a tijekom dana dosta...samo sto sam ja vidjela bilo je mozda oko 5,6-10puta...

evo sad opet...

ako je odsutna tijekom stresanja da moze biti epilepsija...ali nikakva panika odmah..treba prvo napraviti sve pretrage. ali prvom moram vidjeti dali se cini odsutnom tijekom streskanja.

mozda je samo nesto bezazleno...
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 11:46   #5
Ja to tebe baš neki dan htjela pitati jer i moja Tara se nekad strese, a i ima ešeriju

i idu joj zubi, ja mislim da je ak ju malo zaboli ili nešto , kao da osjeti nelagodu...



ne želim te plašit naravno!!

off: msn
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 11:59   #6
Quote:
tarapearl kaže: Pogledaj post
Ja to tebe baš neki dan htjela pitati jer i moja Tara se nekad strese, a i ima ešeriju

i idu joj zubi, ja mislim da je ak ju malo zaboli ili nešto , kao da osjeti nelagodu...



ne želim te plašit naravno!!

off: msn
ma ne plasis me...zelim znati sve opcije, pa zato sam stavila temu da vidim kakva iskustva imaju ljudi....

off: cim ode spavati
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 12:06   #7
Moja se strese kad se popiski, mislim da se vidi razlika epi i obicnog stresanja ali bolje sve provjeriti.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 12:12   #8
koliko sam ja upućena, kada se strese gledaj joj oči.. ako je epi napad na očima se vidi da ih stane kolutati...

iskreno, ja uopće ne bih čekala što i kako pedica to vidi, ja bih uzela uputnicu i sa bebom na neurologiju...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 12:56   #9
i moja se stresala, ponekad nakon kakanja, ponekad nakon piškenja.. meni je to djelovalo kao da se strese od ugode što se olakšala
nije mi palo na pamet ništa loše nikad vezano uz to
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 14:03   #10
kod nas su dijagnosticirani mioklonizmi,isto strese glavicom,ponekad i ramenom u isto vrijeme.Pogled se nekad zamrzne,a ponekad fokusira moje lice dok joj se to dešava i čim stane makne pogled i nastavi gdje je stala.
Sada kada je starija najviše joj se to dešava kada ju hranim,razlog i povezanost sa hranjenjem ne znam,možda joj je tlaka jesti,ali ne odbija hranjenje

Polako na pretragice i bez panike,vjerovatno bi ostavilo nekakve posljedice da je nešto ozbiljnije ili opasno.
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 14:04   #11
Moj se klinac isto zna stresti kao da ga je neka jeza prošla. Meni se to uvijek činilo normalno (često kad se pokakao).
Kolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 14:12   #12
moja se strese kad prvi put jede novu namirnicu...i skoro svaki zalogaj kad joj dajem jabuku...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 14:21   #13
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
koliko sam ja upućena, kada se strese gledaj joj oči.. ako je epi napad na očima se vidi da ih stane kolutati...

iskreno, ja uopće ne bih čekala što i kako pedica to vidi, ja bih uzela uputnicu i sa bebom na neurologiju...
koliko se ja sjecam djevojcice od nase gazdarice ona nikada nije kolutala ocima vec bi se stresla lagano i "zaledila" na kratko, zapiljenog pogleda negdje u daljinu ili kroz tebe.. i samo bi se nakon nekog vremena "odledila", to se dogadjalo i kad smo bile starije djevojcice npr za vrijeme igre, ali ona tad nije reagirala na nikakve podrazaje niti dozivanja
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 21:53   #14
Ja sam primjetila da se i moja N. zna protrest,ali to većinom bude ako ju počnem hraniti neki mix od klope,pa onaj prvi okus,tada se strese,a zna se nekad strest i kad je držim,onako glavicom i ramenima,ali to uopće ne uzimam za neko zlo,i mi se znamo odrasli nekad strest (bar ja),a najviše se strese kad joj dajem Plivit D3 kapi.kieslo joj bude
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 22:08   #15
i moja mišica se znala često stresti - cca s 5 mj. prvi put - mislili smo da je od zubića, jer je tada to ličilo na stresanje/škrgutanje.
pa je stalo, pa prešlo sa cca 7 mj. u asimetrično micanje glave.

pa smo išli na eeg s nekih 9 mj, kod neurologa i sve je bilo ok

treba pratiti da li je dijete odsutno, oči budu mirne, kao da se zagledalo dijete - upravo to što ste rekle, da nije nedajBože epilepsija.

sad već cca 3-4 mj. uopće nema nikakvo stresanja ni ičeg sličnog
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 09:40   #16
Eh, sad, ne želim te plašiti, ali ću ti ovo reći zato da ne čekaš dugo sa pretragama.

Ja imam epilepsiju koja se manifestira upravo "stresanjem". Kad me strese, na meni se to ništa ne vidi. Suprug me pratio i kaže da nema šanse da se to primjeti niti u očima niti u licu. Jedino primjeti onaj tko je skroz uz mene, jer se osjeti kad se stresem.

Da, bebe se stresaju. I moji su se stresali dok su bili skroz mali. kažu da se bebe stresu dok piške. Ali to nije tako često i još nisam čula da je nekoj bebi to počelo tek sa 7 mjeseci.

Dakle, moj savjet je da idete neurologu.Držim fige da odete i da se ustanovi da ste došle bez razloga
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 13:06   #17
ja msa kod G primjetila jednom da se stresla, sveki mi je isto prokomentirala da se možda popiškila.

kak su i cure rekle, odite rađe na pregled pa da je ništa nego da nastanu neki problemi.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~ da nije ništa!
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 22:39   #18
Često kad piški, strese se kao ja je jeza prolazi. Skužili smo da je uzrok to tek kad nas je baka uputila da su i njena djeca tako radila kod piškenja.
I je, obratili smo pozornost na plaži i bilo je točno to. Kad ima pelenu i sjedi kući ne možeš skužit jer ne znaš kad piški.I to se nije događalo kao malenoj bebi u ležećem položaju nego kad je već stabilno sjedila u kolicima.Meni je isto bilo čudno što je to ?!
Od sina očekujem isto al se ovaj put neću čudit kog vraga se treseš sad?!
__________________
http://public.fotki.com/danaira
...ništa mi neće ovaj dan pokvarit, nikakvi crnjaci ni ružne stvari...
danaira is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.