Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2015., 17:12   #3001
Quote:
MayaG kaže: Pogledaj post
To možeš isprintat s neta ako imaš onu lozinku za e-građanin.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Korisno za znati, još to nisam ni aktivirala.

Zvala sam ja u ured na Remetincu i žena me pitala jesam li zaposlena (jesam) i rekla da trebam doći s ocem djeteta i da trebamo samo OIB-ove.
Pitala sam trebam li tu potvrdu o zaposlenosti i trebam li presliku rodnog lista djeteta. Rekla je da ne, s tim da ovo drugo ne treba jer smo to priložili zahtjevu za jednokratnu naknadu.
Eto.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 19:31   #3002



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 14:01   #3003
Produžila sam danas porodiljni i dobila lošu vijest. Zato jer nisam zaposlena na puno radno vrijeme neću drugi 6 mjeseci dobivati 2600, nego onih 1600.
Pa jel to zbilja tako? Nisam to znala, a prije otvaranja porodiljnog mi nije tako rečeno.
Znači moja satnica (kolko kuna zaradim po jednom radnom satu) njima nije bitna nego samo broj radnih sati.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 14:40   #3004
hooly a nekako je i logicno nece ti oni placat 8 h ako nisi zaposlena na puno radno vrijeme
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 14:49   #3005
Da, vjerojatno je to tako, jer i nama koji radimo puno radno vrijeme je max naknada 2.660 kn bez obzira na našu satnicu. Isto totalna glupost. Posebno nekome tko ima duplu plaću od toga. Al tako je. Mislim da će u budućnosti smanjiti tih godinu dana porođajnog (kako se stalno uspoređuju s EU - osim po plaćama naravno).....
erin3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 14:52   #3006
Quote:
vedrana84 kaže: Pogledaj post
hooly a nekako je i logicno nece ti oni placat 8 h ako nisi zaposlena na puno radno vrijeme
To razumijem, al s druge strane nije logično jer toliko dobivaju i nezaposleni drugih 6 mjeseci.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 14:56   #3007
Quote:
hooly kaže: Pogledaj post
To razumijem, al s druge strane nije logično jer toliko dobivaju i nezaposleni drugih 6 mjeseci.

E pa da, šta ne bi trebala dobiti bar nešto više? Ipak si zaposlena. Neki dan sam pročitala (ne znam dal na ovoj temi ili trudnice/majke i njihova prava) da je jedna mama dobila oko 1.800 kn naknadu. Ne znam da li isto nije zaposlena na puno radno vrijeme. I kako oni to uopće računaju? Jer stvarno nije ok da dobivaš naknadu kao i nezaposlena osoba.
erin3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 15:03   #3008
Quote:
hooly kaže: Pogledaj post
To razumijem, al s druge strane nije logično jer toliko dobivaju i nezaposleni drugih 6 mjeseci.

Evo, ovo je bio odgovor na pitanje jedne mame zašto je dobila 1.800 kn naknadu:

"mame koje su na pola radnog vremena radile prije odlaska na roditeljski, dobiju 1660 kn, vjerojatno one koje su između pola r.v. i punog dobiju u naknadu tako proporcijalnu"

Žalosno je jedno da kada otvaraš porođajni nitko ti ne zna dati točnu informaciju o tvojim pravima.
erin3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 15:13   #3009
Ja zbilja ne znam, sutra ću nazvati pravnu službu u Jukićevoj da me malo informiraju. Razumijem da po nekoj logici ne mogu dobivati isto kao i zaposleni na puno radno vrijeme, ali što ako ja i s nepunim radnim vremenom imam veća primanja od nekog s punim radnim vremenom? Dakle, moja plača uopće nije faktor, nego je jedini faktor puno/nepuno radno vrijeme.
Ako moje radno vrijeme iznosi npr. 80% punog, zašto ne mogu dobiti 80% od te 2600 nego automatski padam na 1600? Nekako mi nema smisla i moram to provjeriti. Ali možda ipak postoji nešto između ako kažeš da je netko dobio 1800 kuna.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 09:00   #3010
Imam pitanje,

porodiljna naknada se računa kao prosjek zadnjih 6 mj rada.
Ja ću mjesec dana biti na komplikacijama, odnosno bolovanju i onda mi kreće onih 45 dana prije poroda.

Ako idem na bolovanje od 06.07., za porodiljnu naknadu mi se računaju plaće isplaćene u 6, 5, 4, 3, 2 i 1. mjesecu? Ili se računa i plaća u 7 mjesecu s obzirom da mi se isplaćuje do 5. u mjesecu (odnosno skoro pa na dan kad otvaram bolovanje)?

I odgovor je vjerojatno ne, ali.. da li oni gledaju sve isplate od poslodavca? Naime jedan mjesec sam dobila plaću dva puta, odnosno jedno je bio bonus (mali, ali značio bi nešto za prosjek). Ali pretpostavljam da gledaju samo neto plaću?
__________________
''I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work.'' Thomas Edison
TSkye is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 15:43   #3011
Quote:
TSkye kaže: Pogledaj post
. da li oni gledaju sve isplate od poslodavca? Naime jedan mjesec sam dobila plaću dva puta, odnosno jedno je bio bonus (mali, ali značio bi nešto za prosjek). Ali pretpostavljam da gledaju samo neto plaću?
Ne. Gleda se samo plaća, a ne i povremeni primici radnika koji se isplaćuju tek povremeno u nekoj godini. Inače bi se dešavalo da se fiktivnim obračunima bonusa, regresa, božićnice i slično nabija viša osnovica za prosjek.

Zadnje uređivanje Darsey : 10.06.2015. at 15:57.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 22:16   #3012
Cure, odmah da priznam ...lijena sam... počela sam čitati prvi post pa sam zapela na linku / zakon... pa čitam zadnje postove...
Naime, možda netko ima odgovor iz rukava pa se smiluje. ..
Radim već 15 godina. .. termin poroda mi je 17.09.
Otvorila mi komplikacije nekih 14 dana prije 28 dana zakonskog prodiljnog.
Da li moram na Hzzo? Kakvi mi dokumenti mi trebaju? Kakve komplikacije da otvorim obzirom da vodim trudnoću u privatnog dok.?
Da li je plaća manja kod komplikacije točnije 40 dana prije termina?

Hvala hvala
lina1li is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 13:59   #3013
Zanima me ako netko zna ako otvaram pordiljni 1.8 koje mi plaće ulaze u prosjek zadnjih 6 mjeseci? jel samo ispalćene plaće ili bi trebala i plaća za 7 mjesec s obzirom da ju dobivam tek oko 13. og u mjesecu?
vicana365 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 15:27   #3014
E pitanje.
rodila sam u 5.mj,papire predala do 10.6.
jos nisam dobila rjesenje za rodiljnu naknadu za nezaposlene. Niti rjesenje o jednokratnoj pomoći za bebu od hzzo.
kaj me ne trebao kaciti porodiljni od ovog mjeseca?
Canjab is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 16:36   #3015
Quote:
vicana365 kaže: Pogledaj post
Zanima me ako netko zna ako otvaram pordiljni 1.8 koje mi plaće ulaze u prosjek zadnjih 6 mjeseci? jel samo ispalćene plaće ili bi trebala i plaća za 7 mjesec s obzirom da ju dobivam tek oko 13. og u mjesecu?
U prosjek ti ulaze plaće isplaćene 6 mjeseci prije mjeseca u kojem se otvara porodiljni, u tvom slučaju plaće za 6,5,4,3,2,1 mj.
Znaci ova za 7 ne ulazi u prosjek bez obzira kad je isplata.
tamagoci is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 16:53   #3016
Quote:
Canjab kaže: Pogledaj post
E pitanje.
rodila sam u 5.mj,papire predala do 10.6.
jos nisam dobila rjesenje za rodiljnu naknadu za nezaposlene. Niti rjesenje o jednokratnoj pomoći za bebu od hzzo.
kaj me ne trebao kaciti porodiljni od ovog mjeseca?
Dobit ćeš sve odjednom, čak i za 3-4 mjeseca. Mislim da to neće biti tako skoro jer je sad vrijeme godišnjih odmora.
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 23:26   #3017
Sta nije za jednokratnu pomoc odmah tamo u hzzo-u sve teta napravila? Nama je jednokratna sjela odmah, a porodiljni tek za 2 mjeseca. I rjesenje se dobiva samo za porodiljni, ne pise nista za jednokratnu pomoc tamo. Mislim da bi trebala dobiti porodiljni sad u petak za 5. i 6. mjesec. A uvijek mozes nazvat hzzo i pitati, tak sam ja.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 07:52   #3018
Imam pitanje
Primam naknadu za dijete u iznosu od 1663kn. Nisam ostvarila 12 mj rada tako da primam tu osnovnu naknadu. Ovaj mjesec mi je uplaceno 1267kn. Zna li netko o cemu je rijec? Prije nego ih krenem zvati? Zasto mi je uplaceno manje?
Hvala
__________________
puno čitam, malo pišem..
BuBuBubiiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 08:13   #3019
Nikako da tu napisem - dakle, prije par mjeseci se tu povela rasprava koliko novaca dobiju tate za svoja dva mjeseca porodiljnog pa se govorilo o 1600 kn. Evo ja sad mogu reci da tata isto dobije 2600 kn kao i mama.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 10:48   #3020
Nykas hvala na info.
Muz ce dakle dobivati za svih 5 mjeseci svog porodiljnog 2600 kn.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.