Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2016., 10:43   #3121
Kako nece? Komplikacije isplacuje HZZO, ne poslodavac.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 12:19   #3122
pa bas zato, potvrdu o placi joj ispunjava poslodavac, tada nije radila, bit ce joj nula sati podjeljeno sa nula kuna, jbg ne radi trazilica na forumu vec misecima, bilo je govora o tome vec x puta
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 15:58   #3123
Hvala na odgovoru. Ja zapravo u svibnju imam pola place, a pola sam bila na bolovanju. Racunala sam da mi to rusi porodiljnu naknadu za 500 kn mjesecno, a to mi je puno. Kad bi mi uzeli bolovanje u obzir i ne racunali ga u prosjek to bi mi puno znacilo.
ljetna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 09:57   #3124
Zna li netko što se događa u slučaju kada se ponovno ostane trudan a trenutno se nalazi na produljenom porodiljnom radi njege djeteta?
Bila sam na porodiljnom godinu dana, zatim cca 2 mj na bolovanju jer sam čekala rješenje za njegu i otada na njezi. Koji prosjek mi se gleda? Ostaje li mi uvećani dječji doplatak svakako kada prekinem njegu zbog drugog porodiljnog? Hvala!
Enigma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 12:55   #3125
Pozdrav

Mene zanima ako netko zna dali mogu prebaciti porodiljni na muža
ja sam nezaposlena, on je nezaposlen, imam parvo bit doma tri godine al bi se vratila radit nakon godinu dana ako cu moc i prebacila porodiljni na njega.

Tete na zdravstvenom sam pitala rekle su mi da nemogu prebacit jer on nije zaposlen, al mi se sad cini da su one krivo skuzile da ja jesam zaposlena...





Poslano sa mog LG-H440n koristeći Tapatalk
samojaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 15:51   #3126
samoja ne mozes prebacit na njega porodiljni nazalost, dobro su ti rekle, mora bit zaposlen da bi mogao koristit porodiljni.
enigma mislim da ti ne moze ostat uvecani dd kad prekines njegu jer je on vezan za istu. a sta se tice prosjeka, hm, a kako ti se vodilo to bolovanje? znam da kad ides s porodiljnog na porodiljni da ti se gleda prosjek koji si predala za otvaranje prvog porodiljnog a ti tu imas prekid porodiljnog ili? onda bi tribala imat neki minimalac, ne znam, nek me neko ispravi ako grijesim.
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 16:01   #3127
😞😞😞aaah
A jel mozda znas jel neki uvjet ima kolko dugo mora bit zaposlen??

I hvala ti na odgovoru!!

Poslano sa mog LG-H440n koristeći Tapatalk
samojaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 20:32   #3128
vedrana hvala na odgovoru! Tako je, imam prekid porodiljnog cca 2 mj i za to vrijeme sam bila na bolovanju na osnovu djeteta.

Radi se o tome da se razmišljam prijaviti u drugoj firmi i nabiti si placu da nabijem prosjek ako je potrebno Samo ne znam koliko bi mi onda isplatnih listi trebalo. I meni se cini da ce mi tih dva mj bolovanja raditi problem i da ce mi
Gledati kao minimalac :/
Enigma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 11:01   #3129
moras imati minimalno dvije platne liste , znaci tri miseca rada.
samo ja hm, pretpostavila bi da se i na oca odnosi da mora imat ispunjen uvjet staza za punu naknadu na porodiljnom. al ona ionako za drugu i trecu godinu porodiljnog iznosi minimalac tako da... mozda najbolje da pitas na zavodu. također, ne znam dali znas al ako se zaposlis na pola radnog vremena npr,, udvostrucuje ti se vrijeme na porodiljnom (ako imas dvije godine porodiljnog mozes cetiri godine radit pola radnog vrremena). zavod bi ti svejedno placao 1663 kn za tih pola rv
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 01:10   #3130
Quote:
vedrana84 kaže: Pogledaj post
... al ona ionako za drugu i trecu godinu porodiljnog iznosi minimalac tako da... mozda najbolje da pitas na zavodu. također, ne znam dali znas al ako se zaposlis na pola radnog vremena npr,, udvostrucuje ti se vrijeme na porodiljnom (ako imas dvije godine porodiljnog mozes cetiri godine radit pola radnog vrremena). zavod bi ti svejedno placao 1663 kn za tih pola rv

ja ionako imam minimalac cijeli porodiljni jer sam dobila otkaz...

Ovo drugo nisam znala... zanimljivo...


Poslano sa mog LG-H440n koristeći Tapatalk
samojaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 21:01   #3131
što treba za drugih 6mj. porodiljnog ?i kad? beba sad ima 5 mjeseci i 20 dana
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 21:40   #3132
Quote:
lega_iz_osijeka kaže: Pogledaj post
što treba za drugih 6mj. porodiljnog ?i kad? beba sad ima 5 mjeseci i 20 dana
Malo kasnite. Nije da necete dobiti pare ali vam sljedeca isplata moze kasniti.Sto prije u hzzo. Treba ispuniti obrazac i suprug treba potpisati da se odrice prava na roditeljski dopust. Dovoljno je daon ide ako zna ispuniti i treba ponijeti tvoju zdravstvenu na uvid. To je to ako nesto nisu mijenjali. Pravilo je da se drugi dio prijavljuje mjesec dana prije isteka prvog dijela kako bi isplate redovno tekle.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 22:28   #3133
Zahtjev, izjava muza da se odrice prava, osobna muza, moja osobna, potvrda smo u radnom odnosu, rodni list djeteta.
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 11:26   #3134
Ako se vracam na posao, jel trebam na hzzo ili ne tj. oni to automatski prestaju isplacivat?
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 11:52   #3135
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Ako se vracam na posao, jel trebam na hzzo ili ne tj. oni to automatski prestaju isplacivat?
Ako ne produžuješ sljedećih 6 mjeseci ništa ne trebaš. Porodiljna se prestaje isplaćivati, a za roditeljski se moraju predati papiri tako da si mirna. Ali na korištenje roditeljskog imate pravo sljedećih 8 godina ti ili suprug...
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 12:20   #3136
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Ako ne produžuješ sljedećih 6 mjeseci ništa ne trebaš. Porodiljna se prestaje isplaćivati, a za roditeljski se moraju predati papiri tako da si mirna. Ali na korištenje roditeljskog imate pravo sljedećih 8 godina ti ili suprug...
tenkju
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 11:42   #3137
pomoć :)

Molim vas, ako netko ima informaciju ili je bio u istoj situaciji.
..
Nezaposlena sam. Djete mi navršava godinu dana 18.11. , od kada se rodio primam naknadu porodiljnu od hzzo-a 1663kn.

Sada to nekako prestaje, kada? Točno taj dan na rođendan?

Trebam otići do hzzo-a? Sa kojom dokumentacijom?

Na zavodu za zapošljavanje su mi rekli da u roku od mjesec dana od isteka naknade sa hzzo-a moram se doći prijaviti kod njih, jer imam još pravo nekoliko mjeseci primati od njih novčanu naknadu. Na telefon mi se ne javljaju ni jedni ni drugi, mailom su mi sa zavoda ovo odgovorili, međutim na pitanje što da ponesem od dokumentacije na zavod nisu.

Sva sam zbunjena
OstaviteMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 14:22   #3138
Quote:
OstaviteMe kaže: Pogledaj post
Molim vas, ako netko ima informaciju ili je bio u istoj situaciji.
..
Nezaposlena sam. Djete mi navršava godinu dana 18.11. , od kada se rodio primam naknadu porodiljnu od hzzo-a 1663kn.

Sada to nekako prestaje, kada? Točno taj dan na rođendan?

Trebam otići do hzzo-a? Sa kojom dokumentacijom?

Na zavodu za zapošljavanje su mi rekli da u roku od mjesec dana od isteka naknade sa hzzo-a moram se doći prijaviti kod njih, jer imam još pravo nekoliko mjeseci primati od njih novčanu naknadu. Na telefon mi se ne javljaju ni jedni ni drugi, mailom su mi sa zavoda ovo odgovorili, međutim na pitanje što da ponesem od dokumentacije na zavod nisu.

Sva sam zbunjena
Nemas li rijesenje od hzzo-a?Na njemu ti pise datum do kada imas pravo. Nekada zna biti nekoliko dana prije prvog rodjendana. Dakle,najkasnije do 18.11. imas roditeljski dopust pa ces za tih 18 dana dobiti i novce u prosincu.
Najbolje da vec sutra odes na zavod za zaposlavanje.sa hzzo-a ti vjerojatno treba samo rijesenje koje si trebala dobiti.

http://www.hzz.hr/default.aspx?id=10130
http://www.hzz.hr/default.aspx?id=10085

Na drugom linku mozes vidjeti sto ti treba od dokumenata. Po ovome bih ja svatila da sa hzzo-a treba rijesenje i ispis novcanih naknada - to ti odmah isprintaju tamo. Samo pokazes zdravstvenu.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 08:09   #3139
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Nemas li rijesenje od hzzo-a?Na njemu ti pise datum do kada imas pravo. Nekada zna biti nekoliko dana prije prvog rodjendana. Dakle,najkasnije do 18.11. imas roditeljski dopust pa ces za tih 18 dana dobiti i novce u prosincu.
Najbolje da vec sutra odes na zavod za zaposlavanje.sa hzzo-a ti vjerojatno treba samo rijesenje koje si trebala dobiti.

http://www.hzz.hr/default.aspx?id=10130
http://www.hzz.hr/default.aspx?id=10085

Na drugom linku mozes vidjeti sto ti treba od dokumenata. Po ovome bih ja svatila da sa hzzo-a treba rijesenje i ispis novcanih naknada - to ti odmah isprintaju tamo. Samo pokazes zdravstvenu.


Skužila sam puuuno vam hvala
OstaviteMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 16:09   #3140
Naravno da imam sranje s papirima


dakle, 3.5.2016. sam na porodiljnom (obaveznih 30 dana prije termina)

31.5. je mala rodjena


porodiljni onda prestaje 30.11. (kada mala navrsi 6 mjeseci)


meni na papiru od ginekologa kad mi je otvaran porodiljni pise do 30.10.? jel se to sestra zeznula u racunanju? ili se racuna 6 mjeseci od datuma otvaranja porodiljnog? (u tom slucaju sam se trebala vratit na posao 30.10. a mala je tad imala 5 mjeseci).


Tko je sjebao? i koje sad papire trebam ici ganjat? Pretpostavljam sad kod ginekologa da vidi jel mi moze promijenit to i onda na hzzo?
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.