Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2012., 09:48   #201
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Curee, ima li koja od vas leftovere Utrogestana (ili da za ekoga tko ima viska)?
Treba mi....
Moze li se to bez recepta kupit?

Probaj zvrcnut neku ljekarnu u blizini dok ne dobiješ odgovor od cura....
Možda da objasniš hitnoću pa da im recept onda lako naknadno dostaviš u ponedjeljak...
Rosalin04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 10:17   #202
Nemam recept jer koristim crinone, ali sam samoinicijativno od cetvrtka dodala utrice oralno 2 kapsule na dan. Bilo mi ih ostalo od prvog postupka i ponestat ce mi ih u srijedu pa ce mi tek tad biti frka...Ali valjda tko ima koji blister da mi da/proda, stogod, placam duplo
Ne smijem ic dr-u i rec vidite ja sam zato i zato odlucila sebi ppojacat progesteron hahah, ali ako si ga ne uspijem nabavit na crnjaka do srijede morat cu ic i istrest im dusu
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 12:02   #203
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Curee, ima li koja od vas leftovere Utrogestana (ili da za ekoga tko ima viska)?
Treba mi....
Moze li se to bez recepta kupit?
Imas PM
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 12:05   #204
Quote:
Rosalin04 kaže: Pogledaj post
..
Ima li kakvih novosti kod tebe?
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 15:28   #205
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Curee, ima li koja od vas leftovere Utrogestana (ili da za ekoga tko ima viska)?
Treba mi....
Moze li se to bez recepta kupit?
ako ti piše na nekom papiru/nalazu onda možeš kupiti..a možda ti čak daju i da kupiš i bez toga. mislim da je kutija oko 40 kuna. meni su napravili neku zbrku s receptima pa sam jednom kupila.
inače, danas ujutro sam jednoj curi poštom poslala 2 kutije koje mi ostale od postupka. eto, gljivile kod mene 2 mjeseca, a danas svima trebaju. nadam se da ćeš ih nabaviti.

Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Nemam recept jer koristim crinone, ali sam samoinicijativno od cetvrtka dodala utrice oralno 2 kapsule na dan. Bilo mi ih ostalo od prvog postupka i ponestat ce mi ih u srijedu pa ce mi tek tad biti frka...Ali valjda tko ima koji blister da mi da/proda, stogod, placam duplo
Ne smijem ic dr-u i rec vidite ja sam zato i zato odlucila sebi ppojacat progesteron hahah, ali ako si ga ne uspijem nabavit na crnjaka do srijede morat cu ic i istrest im dusu
e, a zašto si odlučila pojačati? koliko se gela uzima dnevno? inače utrogestan je vlašić svima davao 3x2 i ja stala tek u 17-tom tjednu po preporuci oba ginekologa koji mi vode trudnoću...iako postoji smjer koji kaže već u 12-tom stati. sreća moja što mi se i privatnik i soc slažu oko dijagnoza pa nemam problema sa receptima i uputnicama.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:08   #206
Hvala Think Pink ko da si mi ih dala
Cesnjovka

TP odlucila sam dodat jos progesterona jer se kod mene svasta nesto desava, i uzasno se bojim da ne procurim u ponedjeljak, a nebih sada o detaljima pa cu vam radije pricati retrogradno
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:14   #207
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Hvala Think Pink ko da si mi ih dala
Cesnjovka

TP odlucila sam dodat jos progesterona jer se kod mene svasta nesto desava, i uzasno se bojim da ne procurim u ponedjeljak, a nebih sada o detaljima pa cu vam radije pricati retrogradno
ooooo maco pa ti imaš +

ja sam ipak stara lija, ne možeš mene prevariti

držim palečeve čvrsto, čvrsto i mislim na tebe

nadam se da ćeš brzo nabaviti lijekove...da sam barem još koju kutiju viška uzela još mi dragi kaže da sam bezobrazna da uzimam lijekove koje je dr greškom napisao više na recept. ja sam samo prokomentirala da će nekome sigurno jakooo trebati pa će baš ti moji lijekovi pomoći. i stvarno su išli u dobre ruke.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 19:34   #208
Quote:
cesnjovka-sis kaže: Pogledaj post
Ima li kakvih novosti kod tebe?
A šta da ti kažem, pisala sam tamo na AIH temi.
U kratkim crtama, inseminacija obavljena jučer, a nalaz spermiograma koma, 1% brzo pokretnih i 95% nepokretnih....S priznala da je to za IVF ali da ipak idemo na još 2 AIH-a...
Inače O mi nije jučer bila, a nekako mislim da neće niti danas, vidjeti ću sutra ujutro bazalnu.
Ujutro idem i na pregled ponovno.

Uglavnom, nisam dobila štopericu što mi je onako, skroz čudno.
I jučer mi je bio 13 DC, a ja u životu nisam imala O prije 15 DC i to je bilo vrlo rijetko u onim najurednijim ciklusima koji mi se u posljednjih 5,6 mjeseci ne događaju.
Ne znam kakva je procedura ako sutra stvarno potvrde da O još nije bila, ponavljaju li aih ili šta....uopće ne znam da li da danas imamo odnos ili da pričekamo sutra za svaki slučaj.
Rosalin04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 19:49   #209
Rosalin jedva cekam report i navijam da je puko ko kokica!
Ne rade dupli aih, to sma bas pitala curu kojoj sad vec evo dva ciklusa krivo gadjaju tajming, i isto nije odbivala stopericu, ona se rijetko daje, a nekim curama ne pukne ni uz nju.
Samo vi obavite sta imate i ne cekajte, ako nije puko folikul mislim da ce ti ovaj ciklus pisati kao "ciljani" a ne kao inseminaciju. Ali mislim da to svejedno ne znaci da se ovo ne broji pa da morate jos 3X.
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 20:32   #210
Quote:
Rosalin04 kaže: Pogledaj post
A šta da ti kažem, pisala sam tamo na AIH temi.
U kratkim crtama, inseminacija obavljena jučer, a nalaz spermiograma koma, 1% brzo pokretnih i 95% nepokretnih....S priznala da je to za IVF ali da ipak idemo na još 2 AIH-a...
Inače O mi nije jučer bila, a nekako mislim da neće niti danas, vidjeti ću sutra ujutro bazalnu.
Ujutro idem i na pregled ponovno.

Uglavnom, nisam dobila štopericu što mi je onako, skroz čudno.
I jučer mi je bio 13 DC, a ja u životu nisam imala O prije 15 DC i to je bilo vrlo rijetko u onim najurednijim ciklusima koji mi se u posljednjih 5,6 mjeseci ne događaju.
Ne znam kakva je procedura ako sutra stvarno potvrde da O još nije bila, ponavljaju li aih ili šta....uopće ne znam da li da danas imamo odnos ili da pričekamo sutra za svaki slučaj.
nisu mi baš previše jasne odluke doktorice S...po svemu što čitam na forumu totalno drugačiji pristup ima rješavanju problema od dr V. nas je on odmah sprašio na ivf, a spermio je bio normo svaki put...moje dijagnoze sve iste prije i poslije prirodne trudnoće, osim očito začepljenih jajovoda /prohodnost je fol bila dobra na nalazu, ali ja ne vjerujem u tu teoriju/.

imam osjećaj da bih kod dr S još bila na aih-u. ne znam da li je to moguće kod vas kao pacijenata, ali mene je dr V pitao što mislim, što bih željela i da li se slažem da idemo odmah na ivf /eto i toga ima /...ako ikako možeš pitaj doktoricu što misli o tome da te nakon ovog aih-a /ja ti držim palčeve čvrsto, čvrsto da uspije sada/ šalje odmah na ivf.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 20:44   #211
TP, sto nemas ti i endometriozu i miome? Osim toga pokusavali ste u kucnoj radionsti godinama, ne? Vi ste odradili inseminacije doma
Nas je Smiljan isto odmah uputila na ivf-icsi, znaci razlicito pristupa razlicitim slucajevima.
A sumnjam da drugi doktori imaju puno vise manevarskog prostora s obzirom na to da im je ona ipak svima sefica.
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 20:52   #212
Hocu rec samo da se izbor postupka vjerojatno desava sukladno dijagnozama. Ako je kod nje all clear a pocetni spermiogram im nije bio tako los kao ovaj zadnji postoje indicije da bi i inseminacija mogla uroditi trudnocom. U vasem slucaju, obzirom na anamnezu (raniji spontani) i sve tvoje dijagnoze i dob mislim da je dr. imao dovoljno razloga da idete odmah na ivf i da bi istu odluku donijela i profesorica.
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 21:04   #213
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
TP, sto nemas ti i endometriozu i miome? Osim toga pokusavali ste u kucnoj radionsti godinama, ne? Vi ste odradili inseminacije doma
Nas je Smiljan isto odmah uputila na ivf-icsi, znaci razlicito pristupa razlicitim slucajevima.
A sumnjam da drugi doktori imaju puno vise manevarskog prostora s obzirom na to da im je ona ipak svima sefica.
ja sam sa istim /današnjim/ dijagnozama ostala prirodno trudna iz prvog pokušaja.

kod dr Vlastelića /ne znam da li si i ti možda bila njegov pacijent/ mi smo godinu dana izgubili u kućnoj radinosti...jer samo što nismo ostali trudni...on mi je radio i rtg hsg i rekao da su jajovodi prohodni i ajmo još malo vježbati doma jer eto samo što nismo. ja sam bila baš u komi kada je on odlazio u mirovinu jer mi je bio super i baš me lijepo tješio i tapšao po ramenu...

kad sam uletila kod mladog dr V ko bela lala, izašla sam preneražena...ja računala na isti stav, kao sve je super i samo što niste, a on je imao pristup tup u glavu...po njemu su se jajovodi začepili usljed infekcije nakon kiretaže i ja više nisam mogla po njemu prirodno zatrudnjeti. rekao je da će biti teško ali da će napraviti sve što je u njegovoj moći.

mislim da je njegova procjena bila točna...jer...prvi ivf bez j.s....drugi sa biokemijskom i treći sa ovim čudom u trbuhu.

najveća prednost dr V je što uvažava mišljenje pacijenata. ja sam mu nakon neuspješnog stimuliranog uletila na konzultacije i molila ga da me primi u prirodnjak... i nije bio nešto oduševljen, jer je bila grozna gužva i sve popunjeno za taj mjesec...ali eto ispunio mi je želju ipak na kraju.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 21:09   #214
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Hocu rec samo da se izbor postupka vjerojatno desava sukladno dijagnozama. Ako je kod nje all clear a pocetni spermiogram im nije bio tako los kao ovaj zadnji postoje indicije da bi i inseminacija mogla uroditi trudnocom. U vasem slucaju, obzirom na anamnezu (raniji spontani) i sve tvoje dijagnoze i dob mislim da je dr. imao dovoljno razloga da idete odmah na ivf i da bi istu odluku donijela i profesorica.

Bio nam je samo mrvicu bolji spermiogram, imali smo 4% brzo pokretnih i 85% nepokretnih...ali ja znam da je razlog inseminacija moj uredan hormonalni nalaz....no situacija se promijenila od 1. konzultacija do sada, uostalom prošlo je punih 5 mjeseci od onda, ciklusi mi više nisu uredni, ne znam kako će izgledati slijedeći AIH ako mi se ponovi ciklus od 46 dana s O 34-ti dan...
Želim reći da se stvari mijenjaju iz dana i dan i da je vjerovatno pristup pacijentu potrebno prilagođavati.
Rosalin04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 21:20   #215
Quote:
Rosalin04 kaže: Pogledaj post
Želim reći da se stvari mijenjaju iz dana i dan i da je vjerovatno pristup pacijentu potrebno prilagođavati.
mene samo zaboli kad pročitam ili čujem od cura kako se dr S odnosi prema njima i koliko im treba da s njom sklope neki mirovni sporazum.

nadam se da će vam već ovaj postupak biti dobitni i da ti ništa dalje neće niti trebati.

i uopće ne sumnjam u njenu stručnost /jer sam iz pouzdanih izvora čula da je najjača po znanju tamo/....ali joj sasvim sigurno fali jedan ljudski i topao pristup da cijelu tu bolnu proceduru koju tamo ljudi prolaze ipak nekoliko olakša.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 21:45   #216
Pa, da, TP, to sam i mislila...imali ste dijagnoze i imali ste puno kucne radinosti i zato je dr. rekao da si odmah ide na IVF.
Rosalinina prica je potpuno drugacija od vase, ali bas ono dijametralno suprotna. No, slazem se da pristup treba mijenjati kako se mijenjaju i okolnosti.
A to o pristupu dr. S. mi vec pomalo izlazi na usi fakat, kome dobro dobro kome nije nek ide dalje i bog!
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 22:03   #217
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Pa, da, TP, to sam i mislila...imali ste dijagnoze i imali ste puno kucne radinosti i zato je dr. rekao da si odmah ide na IVF.
Rosalinina prica je potpuno drugacija od vase, ali bas ono dijametralno suprotna. No, slazem se da pristup treba mijenjati kako se mijenjaju i okolnosti.
A to o pristupu dr. S. mi vec pomalo izlazi na usi fakat, kome dobro dobro kome nije nek ide dalje i bog!
htjela sam samo skrenuti pažnju na to da smo kod starog dr V nažalost izgubili previše vremena. po meni trebao je brže reagirati. uglavnom znam kakav je osjećaj kad se ne mičeš s mjesta.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 22:09   #218
Imamo mi vec skoro pune dvije godine pokusavanja. A vidjeti cemo sta i kako dalje, mislim tesko je kad znas da su sanse za uspjeh zaista minimalne, a svejedno "moram" nesto odradjivati. Ponavljam, ne ceznem za Ivf-om i rado bi ga izbjegla, samo se bojim da do toga nece doci, vec cu ga samo odgoditi.
Rosalin04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 22:12   #219
I da, rekla mi cura u cekaonici da sh njoj ponavljali aih, prvi napravljen 10 DC, drugi 12 DC.
Rosalin04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 12:20   #220
1011

Jel se ovo meni stvaaarno desava?????
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.