Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2012., 09:13   #61
Daj ostavite se krvoločne gušterice na miru i lockajte temu.
Alsam Lud is offline  
Old 04.06.2012., 11:37   #62
Lol @ kraljica u 21. stoljeću
__________________
"Očito je da se prevelika sloboda neće izroditi ni u što drugo nego u pravo ropstvo, i za pojedinca i za državu. Dakle, vjerojatno je da tiranija neće nastati ni iz kakvog drugog ustroja nego iz demokracije, iz najveće slobode nastat će najveće i najokrutnije ropstvo." - Platon trolla SAD
Trumbettoo is offline  
Old 04.06.2012., 11:38   #63
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Hvala, sve je to istina što kažeš, Srbi su skoro 200 godina imali svoju državu, a HR je bila mala relativno nevažna Austrougarska pokrajina ili u okviru prve Jugoslavije. Pa kako onda da GB podržava Hrvate, na primjer ne podržava nitko Baske, jer su dio Španjolske. I užasno se je teško otcijepiti, gotovo nemoguće, od neke države, koja postoji već duže vrijeme, to nitko ne podržava, u našem slučaju, u početku čak ni Njemačka. Da li bi netko podržao da se Istra želi otcijepiti, možda Talijani?Možemo biti sretni što smo dobili nezavisnost!

Mislim da sada GB više simpatizira Hrvatsku, nego Srbiju. To mi je rekao i jedan viši diplomata GB u Zagrebu. Ali po običaju to HR ne zna iskoristiti.
Malo realnosti, Srbi su imali 100 godina kraljevinu, možd ajesu vladlai Jugoslavijom,ali Srbija tada nije postojala.

A Hrvatska nije bila pokrajina, nego krunska zemlja, i za razliku od Srbij,koja stoljećima nije postojala, Hrvatska, makar mala i često samo na papiru,ali je postojala kroz cijelu povijest osim 1918.-1939.

Svaka čast Srbima na 19. stoljeću,ali ako ideš na realnost, pruči činjenice,ovo nije da te nešto spustim,nego ti dajem savjet
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 04.06.2012., 11:49   #64
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Mislim da sada GB više simpatizira Hrvatsku, nego Srbiju. To mi je rekao i jedan viši diplomata GB u Zagrebu. Ali po običaju to HR ne zna iskoristiti.
.. da, ovo je zbilja argument nad kojim bi se mi hrvati trebali poceti temeljito preispitivati....
Michelagnola is offline  
Old 04.06.2012., 12:13   #65
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali mislim da nisi u pravu, Britanija nam nije nesklona, u prošlosti bilo je puno više simpatije za Srbe, zbog njihovog lobija, ali sada mislim da su više skloni HR nego Srbiji.

Također nikad neko naše lobiranje ovdje, za vrijeme zadnjeg Tuđmanovog posjeta Londonu, razgovarao sa jednim našim ministrom i predložio da organiziramo lobiranje za HR, koje bi ja financirao i imo par sposobnih Engleza, koji bi se u to uključili, ali to je odbijeno, jer mi je rečeno da za to postoji HR diplomacija, a oni nisu ništa napravili.
Hmm... po čemu misliš da nam je sklonija nego Srbiji? Mislim nemoj me krivo shvatiti, ali većina u Hrvatskoj nema takav dojam. to se moglo vidjeti kada je Hrvatska ulazila u EU, te kakve je problema imala s pristupom upravo jer je netko iz britanije vidio neke greške.
master_mind_ is offline  
Old 04.06.2012., 12:20   #66
Hvala svima na odgovore na moje postove: Revenger, Power Lock, KR itd. Pogotovo, jer sam neke činjenice iz povijesti zaboravio, a dobro se uvijek na to potsjetiti.

Oprostite, ali mi se čini beskorisnim diskutirati što je bilo u prošlosti, i na osnovu toga izvlačiti neke zaključke za sadašnjost. Kako sam već rekao: "Tjedan dana je dugo vremena u politici", jučer jedno, a danas drugo.

Ali čvrsto vjerujem da što bolji odnosi sa GB su interesu Hrvatske, zapravo važniji za HR nego za GB. Jer ipak GB ima nekog utjecaja u svijetu, pogotovo zbog prisnih odnosa sa USA.

Sa druge strane, komentari poput "kraljica je krvoločna gušterica" i slično, nisu dostojni jedne inteligentne osobe, i vise govori o nekim Hrvatima, nego neke pozitivne stvari. Poštuj svakoga, a će i drugi poštovati tebe!

Hvala!
PL, znam sve o Glennyiju, kako se ponašao nekad, a kako sada.

Zadnje uređivanje Blues Dada : 04.06.2012. at 12:40.
Blues Dada is offline  
Old 04.06.2012., 12:37   #67
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Hmm... po čemu misliš da nam je sklonija nego Srbiji? Mislim nemoj me krivo shvatiti, ali većina u Hrvatskoj nema takav dojam. to se moglo vidjeti kada je Hrvatska ulazila u EU, te kakve je problema imala s pristupom upravo jer je netko iz britanije vidio neke greške.
Možemo biti sretni, da GB nije blokirala ulaz HR u EU, pogotovo poslije iskustva sa Rumunjskom i Bugarskom, kojima se dosta progledalo kroz prste, jer te države su bile u Ruskoj sferi utjecaja, a to HR nikad nije bila. Zato je bilo strože sa HR.

GB je sklonija HR, zbog idiotskog ponašanja/politike Srbije, pogotovo sada Nikolić, a i HR je članica NATO-a i ulazi u EU. Meni je nerazumljivo da u HR nemaju takav dojam.

Uostalom GB je ukinula vize za HR prije dužeg vremena, a i prva u EU dozvolila uvoz mesnih proizvoda, sireva itd bez kontrole. Bio sam ponosan, kada je je na službenim stranicama objavljeno da je uvoz takovih proizvoda dozvoljen iz svih zemlja EU i Hrvatske. Znam da to u HR ljudima ne znači ništa, ali je dobro a su napravili izuzetak za Hrvatsku, a nisu trebali.
Blues Dada is offline  
Old 04.06.2012., 12:53   #68
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Možemo biti sretni, da GB nije blokirala ulaz HR u EU, pogotovo poslije iskustva sa Rumunjskom i Bugarskom, kojima se dosta progledalo kroz prste, jer te države su bile u Ruskoj sferi utjecaja, a to HR nikad nije bila. Zato je bilo strože sa HR.

GB je sklonija HR, zbog idiotskog ponašanja/politike Srbije, pogotovo sada Nikolić, a i HR je članica NATO-a i ulazi u EU. Meni je nerazumljivo da u HR nemaju takav dojam.

Uostalom GB je ukinula vize za HR prije dužeg vremena, a i prva u EU dozvolila uvoz mesnih proizvoda, sireva itd bez kontrole. Bio sam ponosan, kada je je na službenim stranicama objavljeno da je uvoz takovih proizvoda dozvoljen iz svih zemlja EU i Hrvatske. Znam da to u HR ljudima ne znači ništa, ali je dobro a su napravili izuzetak za Hrvatsku, a nisu trebali.
ALi je Britanija jedina i uvela vize kada nitko više nije imao.

Ne vidim nikakvu zadršku prema Srbiji,dapače, gurali su je iako je skrivala Karadžića,Mladića i Hadžića,dok su nas lokirlai zbog nekih nepostojećih topničkih dnevnika
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 04.06.2012., 13:12   #69
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
E objasni to narodu kojemu je Bog šepavi bravar iz Zagorja. Iako nisam ljubitelj monarhija jer smatram da je republika puno poštenije uređenje. No, ono što je meni facinantno kod Hrvata je sljedeće: veliki dio njih obožava Englesku i njihovu kraljicu iz ne znam kojih razloga. No, onda prošle godine umre i posljednji, barem počasni car države u kojoj smo bili gotovo 400 godina i nitko se na to ne obazire. Ne kužim, možda sam glup, ali što mi dugujemo britanskoj kraljevskoj obitelji da je HRT prenosila cijelo vjenčanje? A nisu prenosili sprovod čovjeka koji je lako mogao biti car monarhije u kojoj smo bili do 1918. godine. Tko je iz vlade RH išao u Beč na pokop Otta von Habsburga? Bio je Fuchs. Super. Taj isti dan je Pravda bio na Brijunima s BoTom. Da se razumijemo ne idealiziram Habsburgovce, smatram da su nam puno nepravde napravili kroz povijest, no opet ne volim niti ove dvostruke aršine.
Nekoliko ispravaka krivih navoda. Nije bilo televizijskog prijenosa pogreba, ali su svi hrvatski mediji posvetili dosta prostora Ottovoj smrti. Na pogrebu je Hrvatsku predstavljao veleposlanik u Austriji, a ne Fuchs. I na koncu, Otto je pokopan 16. srpnja, a Tadić je bio na Brijunima dva dana poslije.
the edge is offline  
Old 04.06.2012., 13:17   #70
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Nekoliko ispravaka krivih navoda. Nije bilo televizijskog prijenosa pogreba, ali su svi hrvatski mediji posvetili dosta prostora Ottovoj smrti. Na pogrebu je Hrvatsku predstavljao veleposlanik u Austriji, a ne Fuchs. I na koncu, Otto je pokopan 16. srpnja, a Tadić je bio na Brijunima dva dana poslije.
Svejedno je jel bio Tadić, mislim da je naš predsjednik morao otići i da je to golema sramota
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 04.06.2012., 13:19   #71
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
ALi je Britanija jedina i uvela vize kada nitko više nije imao.
Jest, ali je isto tako Britanija bila među jedinima u zapadnoj Europi (mislim još Italija, Njemačka, Austrija i više nitko) koja nije tražila vize kada su ih svi drugi tražili i kada je bilo najpotrebnije da se hrvatskim državljanima omogući što slobodnije putovanje - za vrijeme trajanja samog rata. (Pri čemu treba znati da je John Major uveo vize za sve ex-YU države osim Slovenije i Hrvatske).

Čak je i tvoja Irska zahtjevala vizni režim za Hrvate od 1991 do 1995-e ; ali ga se moglo lako zaobići - trebalo je samo ući u Britaniju bez viza i onda produžiti za Irsku koja sa Britanijom nema režim pogranične kontrole. (Potpuno ista stvar vrijedila je i u razdoblju 1998-2004 kada je Britanija zahtjevala vize, a Irska nije. Trebalo je samo sjesti na avion i sletjeti u Dublin i tamo proći pograničnu kontrolu, a onda nastaviti za GB bilo kojim prijevoznim sredstvom bez ikakvih daljnih kontrola)
PowerLock is offline  
Old 04.06.2012., 13:32   #72
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Svejedno je jel bio Tadić, mislim da je naš predsjednik morao otići i da je to golema sramota
Da, dalo bi se razgovarati o tome jesmo li trebali biti zastupljeni na višoj razini od veleposlaničke, ali ne zato jer je čovjek mogao biti car (uostalom, on je sam odustao od toga) nego zato jer nam je puno pomogao u kritičnim godinama.

Usput, čestitam PL-u dijamantni jubilej. On je najbliže Britancu od svih ljudi koje poznajem. Meni je ta strka i pompa oko monarhije baš fora. A da se onaj klipan od njezina strica nije zaljubio u krivu žensku, ne bi nam ništa bilo od Elizabetice.
the edge is offline  
Old 04.06.2012., 13:39   #73
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Čak je i tvoja Irska zahtjevala vizni režim za Hrvate od 1991 do 1995-e ; ali ga se moglo lako zaobići - trebalo je samo ući u Britaniju bez viza i onda produžiti za Irsku koja sa Britanijom nema režim pogranične kontrole. (Potpuno ista stvar vrijedila je i u razdoblju 1998-2004 kada je Britanija zahtjevala vize, a Irska nije. Trebalo je samo sjesti na avion i sletjeti u Dublin i tamo proći pograničnu kontrolu, a onda nastaviti za GB bilo kojim prijevoznim sredstvom bez ikakvih daljnih kontrola)
Da se razumijemo, "ta moja Irska" je zatvarala oba oka kada su lojalisti i Britanska vojska ubijale katoličke civile s jednako posljedica kao ubiti zlatnu ribicu.

Većina vlada u Republici Irskoj, pogotovo desnih,kao i Katolička Crkva, su po meni krivi za kolaboraciju s Britancima.
OK,dobru su postupili kada su u WW2 bili neutralni, bilo bi suludo ginuti za ekipu koja im drži dio otoka pod okupacijom,a opet samoubilački biti uz daleke Njemce.

Pravi Irci su oni koji osijećaju poseljdicu toga, kao u Derry-u ili West Belfastu,a ne potrošači i kozumeristi iz Dublina ili nekog drugog grada i dalje ipak bogate Irske, koji nikada nisu osijetili diskriminaciju zbog svog porijekla
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 04.06.2012., 13:40   #74
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
ALi je Britanija jedina i uvela vize kada nitko više nije imao.

Ne vidim nikakvu zadršku prema Srbiji,dapače, gurali su je iako je skrivala Karadžića,Mladića i Hadžića,dok su nas lokirlai zbog nekih nepostojećih topničkih dnevnika
Jer je preveliki broj Srba sa hrvatskim putovnicama tražio azil u GB!

Drugo, imaš pravo na svoje mišljenje, probleme sa topničkim dnevnicima zakuhala je sam Hrvatska.
Blues Dada is offline  
Old 04.06.2012., 13:48   #75
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Jer je preveliki broj Srba sa hrvatskim putovnicama tražio azil u GB!
.
Još jedna zanimljivost, etničkih Hrvata ima po nekim podacima 6.000 u Velikoj Britaniji,iako smo narod sa jako velikom dijasporom.

Srba ima preko 70.000, što znači da su mnogo,mnogo više dobrodošli zar ne?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 04.06.2012., 13:55   #76
Ma nisu nam Britanci apriori neprijatelji niti nas mrze, nego jebiga, gledaju svoje interese koji se često ne poklopaju s našim.
JustOnPaper is offline  
Old 04.06.2012., 14:03   #77
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Još jedna zanimljivost, etničkih Hrvata ima po nekim podacima 6.000 u Velikoj Britaniji,iako smo narod sa jako velikom dijasporom.

Srba ima preko 70.000, što znači da su mnogo,mnogo više dobrodošli zar ne?
Srba tamo ima 30 tisuća po britanskom popisu stanovništva. Drugo, koliko ima europskih zemalja u kojima je hrvatska dijaspora brojnija od srpske?
the edge is offline  
Old 04.06.2012., 14:14   #78
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Jest, ali je isto tako Britanija bila među jedinima u zapadnoj Europi (mislim još Italija, Njemačka, Austrija i više nitko) koja nije tražila vize kada su ih svi drugi tražili i kada je bilo najpotrebnije da se hrvatskim državljanima omogući što slobodnije putovanje - za vrijeme trajanja samog rata. (Pri čemu treba znati da je John Major uveo vize za sve ex-YU države osim Slovenije i Hrvatske).

Čak je i tvoja Irska zahtjevala vizni režim za Hrvate od 1991 do 1995-e ; ali ga se moglo lako zaobići - trebalo je samo ući u Britaniju bez viza i onda produžiti za Irsku koja sa Britanijom nema režim pogranične kontrole. (Potpuno ista stvar vrijedila je i u razdoblju 1998-2004 kada je Britanija zahtjevala vize, a Irska nije. Trebalo je samo sjesti na avion i sletjeti u Dublin i tamo proći pograničnu kontrolu, a onda nastaviti za GB bilo kojim prijevoznim sredstvom bez ikakvih daljnih kontrola)
Rado se prisjetim koliko su Britanci i Austrijanci za vrijeme rata imali razumijevanje za obične Hrvate, koji su trebali hitno putovati u HR, a nisu imali YU pasoše ili ih nisu htjeli upotrebljavati. Dozvoljavali nam putovanje sa nekim potvrdama, , bez pasoša.
Blues Dada is offline  
Old 04.06.2012., 14:23   #79
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Još jedna zanimljivost, etničkih Hrvata ima po nekim podacima 6.000 u Velikoj Britaniji,iako smo narod sa jako velikom dijasporom.

Srba ima preko 70.000, što znači da su mnogo,mnogo više dobrodošli zar ne?
Ovo nije pametan komentar, Srbi dobrodošli, Britanija je široke ruke što se tiče izbjeglica, i mnogima pruža utočište. Za vrijeme zadnjeg rata, relativno jako malo Hrvata tražilo je azil u stranim zemljama, a na tisuće Srba sa HR putovnicama je tražilo i dobilo azil u GB. Putovali su preko Beograda, jer im je tamo HR dala putovnice.
Blues Dada is offline  
Old 04.06.2012., 14:51   #80
"kraljica" ne vlada velikom britanijom.

"Kruna" koja se spominje na svim sluzbenim dokumentima je u stvari "kruna korporacija"

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Crown

http://en.wikipedia.org/wiki/Governm...ed_corporation

Pa tako ako se sjecate one djevojcice koja je objasnila zasto se bankari bogate u krizi ?

http://www.bljesak.ba/web/article.as...d-638763899a91

U njenom predavanju fali jedna vazna cinjenica a to je "kruna korporacija iz kanade"

http://en.wikipedia.org/wiki/Crown_c...ions_of_Canada

A "kruna korporacija" ima sjediste u Cityu koji cak nije ni teritorijalni dio velike britanije nego je drzava/grad za sebe (identicno kao vatikan)

O tome mozete procitati ovdje

http://en.wikipedia.org/wiki/City_of_London

http://en.wikipedia.org/wiki/City_of_London_Corporation

Ukratko, kraljica elizabetha je samo javno lice krune (korporacije).

I nema nikakvu stvarnu (politicku ili ekonomsku) moc.

Stovise, cak i njena slika na novcanicama od funte

http://www.iforexnews.com/wp-content...2/01/POUND.jpg

nema veze sa njom nego sa "engleskom bankom"

A engleska banka se nalazi u cityu nad kojim engleska kraljica nema nadleznost.

Ili da objasnim jos jednostavnije...kraljica je muppet lutka kojom drugi upravljaju

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...ow_(album).png

Sve te infomacije koje sam naveo se nalaze u linkovima sa wikipedije pa ih mozete provjeriti.
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.