Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2023., 09:55   #1
Jesu li radnici dužni reći svoje ime i prezime?

Primjer: Zovem info broj Zagrebačke Banke te nakon obavljenog razgovora tražim ime i prezime, kako bi se mogao pozvati na dotičnu osobu. Jeli ta osoba dužna meni ostaviti svoje podatke ili ima pravo ostati anonimna?
Goksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2023., 10:59   #2
Ovisi valjda o pravilima tvrtke.

Ja imam sličan posao i izričito nam je zabranjeno davati klijenta ikakve osobne podatke izuzev imena.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2023., 21:50   #3
U razgovorima, u kojima se radi o nekakvim obavezavajucim podacima (termini, sadrzaj dijela ugovora, trajanje obaveze....), ako sam se ja u tom razgovoru indentificirao, i trazim nekakvu informaciju, na koju se kasnije mogu pozvati, uobicajeno je da se osoba s druge strane predstavi.
Ja si onda to zapisem: "Razgovarao sa tom-i-tom osobom, tog-i-tog datuma, u toliko sati.
U Austriji i Njemackoj je takva zabiljeska sluzbeni dokument, kao takav priznat na sudu (tzv "Handnotiz")!!!

Ima kod nas i paradoksalnih stvari.
Zove me nekakva teta iz nekakve institucije, zeli mi nesto uvaliti.
Kaze ona, ovaj razgovor se snima.
Samo snimajte, kazem ja, i ja snimam.
Vi to ne smijete, kaze teta.
Ma nemoj, kazem ja.
Ona prekine....
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2023., 22:07   #4
to je najcesce jadni sljam, posebno razni inkasatori. jednom me zove, neka glupost, i nece reci prezime, kao ne zanima vas. bio sam nervozan i rekao sam joj "odlezati cu te ku*ketiono ako opet zoves", onda kaze da ce me prijaviti... a ja "super, onda cu znati tvoje ime, prezime i gdje zivis" nikada vise nije zvala
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2023., 07:48   #5
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Ovisi valjda o pravilima tvrtke.

Ja imam sličan posao i izričito nam je zabranjeno davati klijenta ikakve osobne podatke izuzev imena.
Predstavljate se svojim imenom, ili vam dodijele zamjensko kojim se predstavljate?

Teško mi je povjerovati, a i statistički je malo vjerojatno, da u Hrvatskoj postoji toliko Helgi, Vilibalda, Ledi, Leona, i da su svi zaposleni u službi za korisnike jednog telekom operatora.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2023., 15:03   #6
Quote:
Goksa kaže: Pogledaj post
Primjer: Zovem info broj Zagrebačke Banke te nakon obavljenog razgovora tražim ime i prezime, kako bi se mogao pozvati na dotičnu osobu. Jeli ta osoba dužna meni ostaviti svoje podatke ili ima pravo ostati anonimna?
Nije dužna reći svoje ime iako je politika nekih banaka takva da se sami predstavljaju. Pozivanje na dežurnu osobu imenom i prezimenom nema smisla. Ionako eventualni problem rješava netko drugi.
Goldenrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2023., 19:27   #7
Quote:
Goksa kaže:
Primjer: Zovem info broj Zagrebačke Banke te nakon obavljenog razgovora tražim ime i prezime, kako bi se mogao pozvati na dotičnu osobu. Jeli ta osoba dužna meni ostaviti svoje podatke ili ima pravo ostati anonimna?
Quote:
Goldenrose kaže: Pogledaj post
Nije dužna reći svoje ime iako je politika nekih banaka takva da se sami predstavljaju. Pozivanje na dežurnu osobu imenom i prezimenom nema smisla. Ionako eventualni problem rješava netko drugi.
Bas i nije tako.
Objasnih par redaka vislje zasto.

Ne znam dal´ je jos uvijek tako, teleoperateri su imali naviku snimati razgovore, i razgovor ciljano voditi u smjeru, da das nekakav pristanak za nesto.
I onda je to bio temelj za (na primjer) produzenje ugovora.

Naravno, kod nas je sve moguce, pa valjda i to, jednosmjerno tumacenje .
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2023., 12:08   #8
Quote:
RobinUd kaže: Pogledaj post
Bas i nije tako.
Objasnih par redaka vislje zasto.
Napisao si da je uobičajeno (znači nije obavezno), a ja sam napisala da nisu dužni, ali da je politika banaka da se sami predstavljaju. Ne vidim neku bitnu razliku.
Goldenrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2023., 12:30   #9
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Predstavljate se svojim imenom, ili vam dodijele zamjensko kojim se predstavljate?

Teško mi je povjerovati, a i statistički je malo vjerojatno, da u Hrvatskoj postoji toliko Helgi, Vilibalda, Ledi, Leona, i da su svi zaposleni u službi za korisnike jednog telekom operatora.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.