Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2013., 11:42   #221
Mame skolaraca nizih razred (1-4), jeste li dobile lozinku za gledanje ocjena?
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 12:17   #222
Gdje početi? Prvi razred. Jučer nije htjeo u školi ništa raditi. Ustao se usred sata i nešto škrabao po ploči. Pio je vodu usred sata. Nakon nastave sa još dvoje roditelja ostali na razgovoru. Upisala im loše vladanje u imenik. Savjetuje posjet školskom psihologu. Išli kod privat psihologa, žena veli da je mali iznadprosječno inteligentan i da je sa njim sve ok i da više nije potrebno dolaziti kod nje. Učiteljica želi disciplinu.
Ja sam umorna i jadna i ne znam kako više dalje. Malom raste zub, učiteljica nema razumijevanja. Mali grize sve što nađe. Učiteljica se žali da stalno ima olovku u ustima. Da mogu sada bih se rasplakala, ali ne mogu, nisam sama.
Kako dalje?
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 13:25   #223
Quote:
chani kaže: Pogledaj post
oprosti,ako pop daje blagoslov, to je religija... u mojoj tradiciji nema toga pa povezivati sa svjetskim danom hrane je mazanje ociju...sekularnost drzave je teska utopija,na zalost...
isto kao i lektira,npr. Hlapic gdje ima dio koji baca sugestiju da onaj tko se ne prekrsti je zao crni covjek...
ove lekcije iz prirode koje se tiču praznika (bilo državnih, bilo vjerskih) su ti u knjizi iz prirode uvijek bile na kraju knjige.
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 13:36   #224
Quote:
Paw kaže: Pogledaj post
Gdje početi? Prvi razred. Jučer nije htjeo u školi ništa raditi. Ustao se usred sata i nešto škrabao po ploči. Pio je vodu usred sata. Nakon nastave sa još dvoje roditelja ostali na razgovoru. Upisala im loše vladanje u imenik. Savjetuje posjet školskom psihologu. Išli kod privat psihologa, žena veli da je mali iznadprosječno inteligentan i da je sa njim sve ok i da više nije potrebno dolaziti kod nje. Učiteljica želi disciplinu.
Ja sam umorna i jadna i ne znam kako više dalje. Malom raste zub, učiteljica nema razumijevanja. Mali grize sve što nađe. Učiteljica se žali da stalno ima olovku u ustima. Da mogu sada bih se rasplakala, ali ne mogu, nisam sama.
Kako dalje?
prelazak iz vrtica u školu je veliki stres za dijete.
jedan pametan učitelj od 1-4 razreda OŠ je jednom rekao da nastavnici ubiti vrse (blago) nasilje nad djecom u prvom razredu, (samim tim sto su djeca od 6-7 godina prisiljena sjediti nekoliko sati u razredu i biti koncentrirana.).

nemam ti neki pametan savjet, jer moje dijete je bilo stvarno spremno i zrelo za polazak u skolu i nije joj nikakvi problem bio sjediti u klupi par sati i nakon toga doma pisati domaci.
mislim da kod ovakvih situacija ne pale i nemaju smisla nikakve kazne, jer to i nije za kaznu. valjda treba samo proci malo vremena dok djeca sazriju.
osim ucestalih razgovora s djetetom, da sam na tvom mjesu ne bi bas obadavala ove učiteljicine minuse i slanja psiholozima, ako je jedini razlog to što djete grize olovku ili se digne usred sata
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 18:10   #225
Mandolina, nije ni njemu problem sjediti par sati u klupi, problem je što je on u školi od 07,30 do 16,00 sari jer ide u cjelodnevni. Učiteljica u cjelodnevnom također zahtijeva mir i disciplinu, i sam kaže da mu je previše biti toliko dobar svugdje. Pored svega je počeo piškiti u krevet, jasan znak da je sve ovo malo pretjerano. Ljuta sam na učiteljicu i više ne osuđujem dijete već njenu bezobzirnost. Moje dijete nema problema sjesti i napisati zadaću, nego ne vidim zašto je toliki problem što se cca dva puta ustao pod satom i prošetao. Zaista se bojim kako će to izgledati kada ih počne ocijenjivati. Živa radost!
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 19:08   #226
Quote:
Paw kaže: Pogledaj post
Mandolina, nije ni njemu problem sjediti par sati u klupi, problem je što je on u školi od 07,30 do 16,00 sari jer ide u cjelodnevni. Učiteljica u cjelodnevnom također zahtijeva mir i disciplinu, i sam kaže da mu je previše biti toliko dobar svugdje. Pored svega je počeo piškiti u krevet, jasan znak da je sve ovo malo pretjerano. Ljuta sam na učiteljicu i više ne osuđujem dijete već njenu bezobzirnost. Moje dijete nema problema sjesti i napisati zadaću, nego ne vidim zašto je toliki problem što se cca dva puta ustao pod satom i prošetao. Zaista se bojim kako će to izgledati kada ih počne ocijenjivati. Živa radost!
A kako bi to izgledalo u ucionici i kad bi ostala djeca pod satom jedno dvaput ustala i malo se prosetala?

Naravno da uciteljica trazi disciplinu u razredu,kako bi drugacije mogla raditi sa djecom.

Stisni svog malog da se uozbilji i ne smeta drugoj djeci.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 20:10   #227
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
A kako bi to izgledalo u ucionici i kad bi ostala djeca pod satom jedno dvaput ustala i malo se prosetala?

Naravno da uciteljica trazi disciplinu u razredu,kako bi drugacije mogla raditi sa djecom.

Stisni svog malog da se uozbilji i ne smeta drugoj djeci.

nisu sva djeca ista i sigurno se ne bi šetali svi po razredu. djeci treba pružiti malo više slobode u prvom polugodištu prvog razreda dok se ne priviknu na novi režim.

znam dosta djece iz naše škole a i ovako iz priče koja dosta teško prihvacaju to nametanje krute discipline (plać, povraćanje prije škole, piškenje u krevet i sl) a radi se stvarno o dobroj, intelignentnoj djeci. mislim da bi se prvih par mjeseci u školi (pogotovo dok se još uvijek samo uče "crtice i točkice") učiteljice trebale više posvetit potrebama djece a pogotovo upoznavanju s djecom nego nekom velikom učenju i disciplini.
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 20:17   #228
Quote:
Paw kaže: Pogledaj post
Mandolina, nije ni njemu problem sjediti par sati u klupi, problem je što je on u školi od 07,30 do 16,00 sari jer ide u cjelodnevni. Učiteljica u cjelodnevnom također zahtijeva mir i disciplinu, i sam kaže da mu je previše biti toliko dobar svugdje. Pored svega je počeo piškiti u krevet, jasan znak da je sve ovo malo pretjerano. Ljuta sam na učiteljicu i više ne osuđujem dijete već njenu bezobzirnost. Moje dijete nema problema sjesti i napisati zadaću, nego ne vidim zašto je toliki problem što se cca dva puta ustao pod satom i prošetao. Zaista se bojim kako će to izgledati kada ih počne ocijenjivati. Živa radost!

ja inače nisam baš ljubitelj cjelodnevnog boravka, pogotovo u školama gdje su i drugu smjenu osuđeni biti u razredu jer nemaju ni slobodne dvorane ni nikakav drugi sadržaj. a i mislim da će im se kasnije biti teže priviknuti na samostalno učenje...
a ta učiteljica koja je u cjelodnevnom pa ne može zahtjevati da dijete mirno sjedi toliko sati
jel ih vodi bar dva-tri sata negdje da se izigraju ili su stalno po razredu?
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 20:53   #229
Imamo i mi sličan slučaj. Moj se doduše ne ustaje, ali malo gleda kroz prorzor pa deset puta dnevno digne ruku da učiteljicu pita nešto šta je njemu taj tren palo na pamet. Ja svaki dan tupim isto i učiteljica već kaže da je puno bolji nego prvi tjedan.

Bili smo i kod školskog psihologa na preporuku učiteljica, psihologica tvrdi da mu samo treba malo više vremena za prilagodbu, preporučila je učiteljici da mu da malo lufta, ali naša učiteljica je dosta stroga tako da ga ne šljivi, ali malo pomalo popravlja se.

Nezgodno je šta je u cjelodnevnom, moj je samo 3 i po sata u školi, toliko sam mu rekla da mora izdržat. Ali svaki dan mi po stom puta istu pjesmu:škola nije vrtić, učiteljica ti nije ni mama ni tata ni teta, radi šta ti kaže, sve šta zada moraš napravit pa makar i ne sve točno itd
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 21:25   #230
Quote:
chani kaže: Pogledaj post
oprosti,ako pop daje blagoslov, to je religija... u mojoj tradiciji nema toga pa povezivati sa svjetskim danom hrane je mazanje ociju...sekularnost drzave je teska utopija,na zalost...
isto kao i lektira,npr. Hlapic gdje ima dio koji baca sugestiju da onaj tko se ne prekrsti je zao crni covjek...
Oprosti, a gdje u knjizi iz prirode pop daje blagoslov

A za hlapića ti ne mogu pomoći....žali se potomcima ivane brlić mažuranić, možda nešto srede.ne do bog da u našoj sekularnoj državi nekog ateistu nešto povrijedi
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 00:24   #231
Quote:
Paw kaže: Pogledaj post
Mandolina, nije ni njemu problem sjediti par sati u klupi, problem je što je on u školi od 07,30 do 16,00 sari jer ide u cjelodnevni. Učiteljica u cjelodnevnom također zahtijeva mir i disciplinu, i sam kaže da mu je previše biti toliko dobar svugdje. Pored svega je počeo piškiti u krevet, jasan znak da je sve ovo malo pretjerano. Ljuta sam na učiteljicu i više ne osuđujem dijete već njenu bezobzirnost. Moje dijete nema problema sjesti i napisati zadaću, nego ne vidim zašto je toliki problem što se cca dva puta ustao pod satom i prošetao. Zaista se bojim kako će to izgledati kada ih počne ocijenjivati. Živa radost!
O jadno malo. Stvarno suosjećam. Dijete treba stalnu podršku, nježnu, blagu, obzirnu; dogovor, kompromis, uvjeravanje, poticaj, motivaciju,i od vas kod kuće i od učiteljice, no od nje to sigurno nema. Najgore bi sad bilo da pomisli da je kriv i nevaljao jer se "loše" ponaša u školi. Od 7.30 do 16.00 dugo je i odrasloj osobi u uvjetima besprijekorne discipline u smislu koji opisuješ.

Prvo, smiri dijete: mazi ga, tješi ga, podupri ga, ohrabri ga, igraj se s njim (zaboravite malo školu kod kuće), idite nekamo, škakljajte se, smijte se... Usput, dogovori s njim pravila koja MOŽE ispoštivati (ti ćeš najbolje znati što u ovome trenutku može s obzirom na zrelost). Korak po korak dodajte neka nova pravila. Npr. MOGU biti na mjestu i raditi koliko traje crtić Power Rangers. Reci mu i da ima prava: SMIJEM reći ako mi je teško. SMIJEM dignuti ruku i pitati: Mogu li na WC...

Drugo, smiri učiteljicu: daj joj do znanja da cijeniš njezine napore, ali istovremeno da očekuješ od nje da uvažava osobnost i zrelost djeteta; nedvosmisleno joj reci što tvoje dijete MOŽE, a što u ovome trenutku NE MOŽE; traži od nje da organizira nastavu da bude primjerena djeci (dijete je upisano u prvi razred, prošlo je komisiju, pregled, uključujući psihologa, povjerenstvo za procjenu sposobnosti i pokazalo se da je spremno za prvi razred pa neka gospođa učiteljica primijeni prikladne oblike školovanja. Valjda zna da je ONA odgovorna ako normalno dijete, bez prepreka upisano u prvi razred, ne može izvršavati njezine zahtjeve. Neka se zapita o svojim metodama, oblicima rada, stankama, motivaciji, odnosu s učenicima. Pobogu, nema vojnike, ima djecu pred sobom.

Treće, u školi postoji stručna služba i ravnatelj; inzistiraj na tome da dijete dobije svu stručnu pomoć u školi: ako mu se ne sjedi, neka ga odvede pedagogu, psihologu, logopedu da napravi pauzu u radu kad mu padne koncentracija, pri čemu dijete ne smije osjetiti krivnju jer ne može trenutačno biti toliko vremena u stavu mirno.

Jasno mi je da neka djeca teško prihvate nova pravila, no ova mi se čine previše zahtjevnima. Sve će s vremenom doći na svoje, samo da sad, u početku ne zamrzi školu i ne razvije neke nove poteškoće, i u odnosu prema školi i u odnosu prema učiteljici.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 00:42   #232
Quote:
Paw kaže: Pogledaj post
Mandolina, nije ni njemu problem sjediti par sati u klupi, problem je što je on u školi od 07,30 do 16,00 sari jer ide u cjelodnevni. Učiteljica u cjelodnevnom također zahtijeva mir i disciplinu, i sam kaže da mu je previše biti toliko dobar svugdje. Pored svega je počeo piškiti u krevet, jasan znak da je sve ovo malo pretjerano. Ljuta sam na učiteljicu i više ne osuđujem dijete već njenu bezobzirnost. Moje dijete nema problema sjesti i napisati zadaću, nego ne vidim zašto je toliki problem što se cca dva puta ustao pod satom i prošetao. Zaista se bojim kako će to izgledati kada ih počne ocijenjivati. Živa radost!
Draga Paw, riskirajući da ćeš me oprati kao Aruenu, a i nadajući se da si na forumu jer želiš različita mišljenja, ponovit ću: a kako bi to izgledalo kad bi svih, neznam, 25 djece 2 puta ustalo i malo prošetalo????? Ma nek je to po djetetu samo minuta (30 sec po "šetnji) nije teško izračunati da od sata ne bi bilo ništa..Eto..
U školi je dijete u kolektivu! I naravno da je teško, nitko to ne negira, i naravno da dijete ima svoja dječja prava svugdje, ali svatko realan ipak mora priznati da se u svakom kolektivu glada interes cijelog kolektiva, pa, ako bi tvoje dijete htjelo malo pod satom šetati, drugo bi možda htjelo zapjevati, treće zapljeskati, četvrto ispričati vic...nastavi niz...a neko dijete bi možda, eto slučajno htjelo pratiti nastavu...i sad ..kako sve te želje, potrebe i prava pomirit??Škola je ipak mjesto za pratit nastavu na satu!I to je to! I dok se ljutiš na učiteljicu i tražiš neke posebne kriterije za svoje dijete zapitaj se je li to u redu??Zašto bi tvoje dijete bilo toliko posebno da se njemo na neki poseban način izlazi ususret??

Iz privatnog iskustva sa svojm djecom reći ću ovo. djetetu treba objasnit da je u kolektivu-razredu, da tamo nije samo, da tamo vrijede neka pravila jednaka za svu djecu, koja su takva kakva jesu..u školi poštujemo školska pravila, a doma imamo svoja pravila- no big dil
Ako ti na to tako gledaš, tako će i dijete gledat, ako si ti frustrirana radi toga i dijete će biti! Olakšaj mu!

Zapravo, sve to oko ponašanja u školi za vrijeme nastave i za vrijeme odmora je propisano različitim pravilnicima koje učitelji i razrednici na prvom roditeljskom pročitaju...tako da to da li on smije ili ne smije šetati pod nastavom zapravo i nije stvar pregovora i dobre volje učiteljice

I ako dijete toliko teško podnosi te uvjete, ne bi bilo loše ispisati ga iz boravka, pa popodne organizirat privatno čuvanje s nekom tetom-bakom, koja će ga odvesti u šetnju, park, na neku dodatnu fizičku aktivnost, sport...ima načina..
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 01:08   #233
Quote:
anin1 kaže: Pogledaj post
Draga Paw, riskirajući da ćeš me oprati kao Aruenu, a i nadajući se da si na forumu jer želiš različita mišljenja, ponovit ću: a kako bi to izgledalo kad bi svih, neznam, 25 djece 2 puta ustalo i malo prošetalo????? Ma nek je to po djetetu samo minuta (30 sec po "šetnji) nije teško izračunati da od sata ne bi bilo ništa..Eto..
U školi je dijete u kolektivu! I naravno da je teško, nitko to ne negira, i naravno da dijete ima svoja dječja prava svugdje, ali svatko realan ipak mora priznati da se u svakom kolektivu glada interes cijelog kolektiva, pa, ako bi tvoje dijete htjelo malo pod satom šetati, drugo bi možda htjelo zapjevati, treće zapljeskati, četvrto ispričati vic...nastavi niz...a neko dijete bi možda, eto slučajno htjelo pratiti nastavu...i sad ..kako sve te želje, potrebe i prava pomirit??Škola je ipak mjesto za pratit nastavu na satu!I to je to! I dok se ljutiš na učiteljicu i tražiš neke posebne kriterije za svoje dijete zapitaj se je li to u redu??Zašto bi tvoje dijete dvestibilo toliko posebno da se njemo na neki poseban način izlazi ususret??


Upravo tako.Ako je dijete (a je,fala Bogu) zdravo i pravo,cemu onda specijalni tretman?

Kakvu onda poruku uciteljica salje onoj drugoj djeci koja su mirna pod satom?

Da za jednog ucenika vrijede jedna pravila,a za ostale druga?
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 08:53   #234
Quote:
Paw kaže: Pogledaj post
Gdje početi? Prvi razred. Jučer nije htjeo u školi ništa raditi. Ustao se usred sata i nešto škrabao po ploči. Pio je vodu usred sata. Nakon nastave sa još dvoje roditelja ostali na razgovoru. Upisala im loše vladanje u imenik. Savjetuje posjet školskom psihologu. Išli kod privat psihologa, žena veli da je mali iznadprosječno inteligentan i da je sa njim sve ok i da više nije potrebno dolaziti kod nje. Učiteljica želi disciplinu.
Ja sam umorna i jadna i ne znam kako više dalje. Malom raste zub, učiteljica nema razumijevanja. Mali grize sve što nađe. Učiteljica se žali da stalno ima olovku u ustima. Da mogu sada bih se rasplakala, ali ne mogu, nisam sama.
Kako dalje?
sve ovo mi izgleda kao loše odrađena priprema za školu normalno je da učiteljica želi disciplinu jer teško je raditi ako nema iste.i iznad prosječno inteligentnu djecu treba naučiti samokontroli i disciplini, uvažavanju drugih u kolektivu. nije baš da djeca sjede u školi cijelo vrijeme, pa imaju male i veliki odmor i za to vrijeme malo protegnu noge.ovo što dijete u 7-oj ili -8-oj godini grize olovku jer mu raste zub
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 23:19   #235
olovku u ustima ima jer je nervozan, a ne zato sto mu rastu zubi.

Glupo mi je da uciteljica nakon mjesec dana skole upisuje lose vladanje prvasicu u imenik. Cemu to sluzi?

Djetetu nemoj citati bukvice, jer ocigledno osjeca pritisak, ali mu objasni pravila ponasanja u skoli.

Kako ide pisanje zadaca i ucenje? Jel to obavi u boravku, ili s njim radite jos kod kuce? Jer ako je on cijeli dan u skoli, i onda jos radi kod kuce, to je puno previse. Ono vrijeme kad je kod kuce nek bude ugodno provedeno vrijeme u druzenju s roditeljima.

Ne bi ga trebalo pustiti pred tv, komp, igrice, jer one daju krivu procjenu vremena, pa ce on imati dojam da je apsolutno cijeli dan bio u skoli.

smanjiti ovih dana kritike i kazne, a dati puno poticaja, ohrabrivanja i pohvala.

Ne pokazivati preveliko razocarenje zbog njegova ponasanja pred njim, jer ga to dodatno opterecuje.

Uvesti nagrade - svaki dan poslije skole, ako je prosao dobro - dobije smajlic, koje na kraju tjedna zamjeni za nesto po izboru.
Malena Mu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 13:12   #236
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
Oprosti, a gdje u knjizi iz prirode pop daje blagoslov

A za hlapića ti ne mogu pomoći....žali se potomcima ivane brlić mažuranić, možda nešto srede.ne do bog da u našoj sekularnoj državi nekog ateistu nešto povrijedi
ne u knjizi,
nego dolaze taj dan u skolu i izvode cijeli ritual...

ne radi se o tome da ce nekog ateistu nesto povrijediti nego se radi o ucenju tolerancije,a ne stvaranju bezveznih predrasuda i to jos putem lektire ...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 12:28   #237
Quote:
mandolina2013 kaže: Pogledaj post
ove lekcije iz prirode koje se tiču praznika (bilo državnih, bilo vjerskih) su ti u knjizi iz prirode uvijek bile na kraju knjige.
Imas pravo, upravo sam iskopala knjigu i nasla na kraju, jedino sto mi pada na pamet da je moja vjerojatno bila uglavnom bolesna kad su radili lekcije o blagdanima,a uciteljica im uvijek kaze od koje do koje strane da uce,a kako lekcije idu po redu, ne spomene i te na kraju knjige.
Mada sjecam se da je u prvom r. crtala kruh,peciva i sl. te samo napisala dani kruha bez ikakvog objasnjenja,2.r se ne sjecam,a tad je bila bolesna pa nije bila u skoli kao i ove godine....
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 01:38   #238
Quote:
Paw kaže: Pogledaj post
Gdje početi? Prvi razred. Jučer nije htjeo u školi ništa raditi. Ustao se usred sata i nešto škrabao po ploči. Pio je vodu usred sata. Nakon nastave sa još dvoje roditelja ostali na razgovoru. Upisala im loše vladanje u imenik. Savjetuje posjet školskom psihologu. Išli kod privat psihologa, žena veli da je mali iznadprosječno inteligentan i da je sa njim sve ok i da više nije potrebno dolaziti kod nje. Učiteljica želi disciplinu.
Ja sam umorna i jadna i ne znam kako više dalje. Malom raste zub, učiteljica nema razumijevanja. Mali grize sve što nađe. Učiteljica se žali da stalno ima olovku u ustima. Da mogu sada bih se rasplakala, ali ne mogu, nisam sama.
Kako dalje?
Paw, jesi li rekla učiteljici što kaže psiholog? Možda je napredniji od ostale djece u razredu pa mu je dosadno. U tom slučaju bi mu učiteljica trebala zadati dodatne zadatke i zaokupiti ga.
Naravno da traži disciplinu, u školi se od prvog dana moraju postaviti pravila i pridržavati ih se, zato postoji Kućni red škole u kojem to sve piše. Pa kako bi izgledalo da joj ravnatelj uđe na sat matematike, a jedno dijete pije vodu, troje šara po ploči, petero šeće... ne ide to baš tako.
Netko je napisao da nisu sva djeca ista i da ne bi svi šetali. Nisu ista, istina, ali da, svi bi šetali, prije ili kasnije. Oni ispipavaju granice i čim jednom dozvoliš i drugi će to htjeti. Ako jednom dozvoliš da ispriča što je jučer jeo za ručak i ostalih 20 će htjeli ispričati svoju priču...i tako unedogled. To više ne bi bila škola već cirkus.
Nemoj biti stroga s njim, nije mu lako. Ali ako je ovo što sam prvo napisala, probaj pričati s učiteljicom.
U svakom slučaju, sretno
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 17:21   #239
Možete li mi napisati kako vaša djeca provode i gdje onaj dio dnevnog boravka kad odmaraju i igraju se.
Jesu li na školskom igralištu,igraju li se sa tom učiteljicom u nekakvim igrama ili sami bauljaju okolo naokolo u slobodnoj igri?

Zanima me konkretno jer naši su pušteni po cijelom igralištu (cca 6 razreda odjednom),igralištu koje cijelo niti ne pripada školi i potpuno je nemoguće da učiteljica uspjeva pratiti svu djecu,ma niti polovicu nema na oku.

Što da se neko dijete ozljedi u igri u vrijeme trajanja dnevnog boravka,a nije u krugu škole,jer samo mali dio tog igrališta pripada baš školi?
__________________
Nisu sale za umove male
vibica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 14:55   #240
Kod nas se igraju u krugu skole i čini mi se da su pod kontrolom učiteljica
zimogrozzna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:31.