Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2017., 21:49   #2621
Quote:
koriiii kaže: Pogledaj post
Evo prošla su skoro 3 tjedna od kada je tata doma...trebalo je vremena se priviknut, u početku misliš da ćeš ispalit, al uhodaš se, ali najblaže rečeno intenzivno je.
Ništa od Sv. Nedjelje, ne mogu pomoć.

Ima trzajeve u nogama ponekad, naravno nekontrolirane i on ih ne osjeća, ali ja vidim da se miču i kad radimo higijenu kaže da osjeća dodir u području oko anusa.
Znam da je moždina jako osjetljiva i da je metastaza na kralježnici napravila štetu, ali nekako još gajim nadu da ću iskopat neki tretman koji bi mogao popravit tu štetu.

Druga kemo ide sljedeći tjedan, a zračenje kralježnice i glave za 10-ak dana..počela je dolazit i fizioterapeutkinja privatno..borba.

Pošto leži uglavnom na ledjima ne može se iskašljat, kad pokušava zvuči strašno, pa ga svaki put okrenem na ledja..jel to normalno u ovakvim okolnostima da se nemoze iskasljat?

Šećer divlja od dexa, pa je počeo uzimat i tablete koje je i prije uzimao pa je sad podnošljivije, neide preko 15..malo smo smanjili dex..inače jel netko od vas smanjivao dozu dexa na svoju ruku i kako znati koliko smanjiti ili povećati?

Pozdrav svima, držte se.
Dex se skida po 2mg dnevno. Doza se regulira odokativno shodno neuroloskim ispadima.
Secer vam je trenutno najmanji problwm, a dex nuzno zlo. Tablete drze stvar koliko zoliko pod kontrolom. Kad krene zracenje, bit ce bolje. Poboljsanje dodje ponekad u tjedan dana jer su te mete prilicno radio osjetljive.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:02   #2622
Pozdrav svima, tek sam otkrila ovu temu i, priznajem, nisam pročitala sve, ali vidim da je ozračje puno podrške, prekrasno.
Mojoj mami su prije nekoliko mjeseci otkrili rak debelog crijeva. Obavila je 10 zračenja i gotovo.
Nema smisla, kažu, raditi kemo. Dali su joj par mjeseci života i to je to.
Ima li smisla tražiti drugo mišljenje i ima li netko iskustva s poliklinikom u Svetoj Nedelji?
XenaRatnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:56   #2623
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, tek sam otkrila ovu temu i, priznajem, nisam pročitala sve, ali vidim da je ozračje puno podrške, prekrasno.
Mojoj mami su prije nekoliko mjeseci otkrili rak debelog crijeva. Obavila je 10 zračenja i gotovo.
Nema smisla, kažu, raditi kemo. Dali su joj par mjeseci života i to je to.
Ima li smisla tražiti drugo mišljenje i ima li netko iskustva s poliklinikom u Svetoj Nedelji?
Probajte traziti drugo misljenje kod dr.Cepulica.
Ako je mama dobrog opceg stanja, ne vidim zasto ne bi bila kandidat za terapiju koja moze usporiti tijek bolesti.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:23   #2624
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Probajte traziti drugo misljenje kod dr.Cepulica.
Ako je mama dobrog opceg stanja, ne vidim zasto ne bi bila kandidat za terapiju koja moze usporiti tijek bolesti.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Prilicno je slaba, izgubila je skoro 30 kg, uz to dijabeticar.....
Ali hvala na savjetu, potrazit cu njegovo misljenje.


Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:53   #2625
Inekoj, tako mi je žao
nadam se da si se uspjela oprostiti od njega i da ćeš naći mir u svom srcu
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:53   #2626
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Prilicno je slaba, izgubila je skoro 30 kg, uz to dijabeticar.....
Ali hvala na savjetu, potrazit cu njegovo misljenje.


Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
Ja isto preporucam dr Cepulica kod kojeg smo i mi trazili drugo misljenje za mamu (ca pluca), a osim tog aon je dugogodisnji ljecnik moje tete, pa stvarno mogu reci da je za svaku preporuku.
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 21:56   #2627
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Inekoj, tako mi je žao
nadam se da si se uspjela oprostiti od njega i da ćeš naći mir u svom srcu
Hvala ti..
Jesam, bila sam tu kad je izdahnuo posljednji put.. Da nije bilo propusta, bilo je, al nemam snage o tome pisat.. Ugl sam dobila savjet da vrana vrani nece oci vadit
A ja i mir.. Tesko.. Nikad se necu pomirit s tim da ga nema. Jos ga navecer cekam, pricam sa njim. Prvih 10ak dana sam se nekako i nosila sa svim, ali sam se pocela raspadat na sve moguce nacine. Isla sam i psihicu, ali mi nista pametno nije rekla, pa.. Nezz kako cu se iskoprcat iz ovoga svega
inekoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 01:30   #2628
Xena, ja isto preporučam dr. Čepulića, kod njega sam i ja išla po drugo mišljenje za tatu, nažalost nije mi mogao puno pomoći s obzirom na dijagnozu (ca pluća i metastaze na jetri a moguće i na kostima, što sam doznala tek nakon tatine smrti)... Što se tiče sv. Nedelje tamo drugo mišljenje nismo mogli dobiti, nisu me htjeli ni primiti na konzultacije jer je njihova politika da nemaju posla s tuđim pacijentima. Mi nismo htjeli riskirati i izvući tatu iz bolnice samo radi drugog mišljenja. Pogotovo zato jer bi to u njegovom slučaju bilo ustvari četvrto mišljenje - a svi ostali su zaključili isto. Čak smo doveli i nekog alternativnog "liječnika" za kojeg se ispostavilo naravno da je šarlatan. Da je bilo koje od tih drugih mišljenja bilo drugačije od prvog tražili bi i sto mišljenja ako bi netko ponudio drugačiji ishod, pogotovo zato što se činilo da kod tate kemoterapija djeluje i da ju dobro podnosi, no nažalost nije bilo tako... Malo sam zbrda-zdola napisala ovo, ali ukratko - da, treba tražiti drugo mišljenje.

Poslano sa mog B1-770 koristeći Tapatalk
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 01:43   #2629
Inekoj, znam točno kako ti je, ja sam oduvijek bila racionalna i snažna osoba i uvijek sam se sama iskopala iz svega ali tatina smrt me skršila i psihički i fizički do te mjere da sam i sama skoro završila u bolnici (imala sam "sreće" da su bili prenatrpani pa su me liječili kao vanjskog pacijenta)... Mene je psihićka izvukla iz svega, doduše lijekovima ali mislim da u mom stanju drugačije nije išlo. Sad sam se već skinula s lijekova svojom odlukom i nije mi lako ali nakon što sam počela liječiti i fizičke posljedice (štitnjača mi otišla kvragu doslovno od stresa) ipak mi je lakše. Najgoru fazu sam preživjela. Još uvijek se povremeno "zaletim" pa odem do tate pohvaliti mu se za neki uspjeh na poslu npr. (kao neki dan) a onda se sjetim da ga nema i slomim se. Ali nakon svakog sloma se brže priberem. Drago mi je da sam za vrijeme tatine bolesti imala ovaj forum i sve drage ljude ovdje, ne znam kako bi inače preživjela sve ovo...

Poslano sa mog B1-770 koristeći Tapatalk
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 10:54   #2630
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
Ja isto preporucam dr Cepulica kod kojeg smo i mi trazili drugo misljenje za mamu (ca pluca), a osim tog aon je dugogodisnji ljecnik moje tete, pa stvarno mogu reci da je za svaku preporuku.
Hvala, evo baš ga guglam.

Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Xena, ja isto preporučam dr. Čepulića, kod njega sam i ja išla po drugo mišljenje za tatu, nažalost nije mi mogao puno pomoći s obzirom na dijagnozu (ca pluća i metastaze na jetri a moguće i na kostima, što sam doznala tek nakon tatine smrti)... Što se tiče sv. Nedelje tamo drugo mišljenje nismo mogli dobiti, nisu me htjeli ni primiti na konzultacije jer je njihova politika da nemaju posla s tuđim pacijentima. Mi nismo htjeli riskirati i izvući tatu iz bolnice samo radi drugog mišljenja. Pogotovo zato jer bi to u njegovom slučaju bilo ustvari četvrto mišljenje - a svi ostali su zaključili isto. Čak smo doveli i nekog alternativnog "liječnika" za kojeg se ispostavilo naravno da je šarlatan. Da je bilo koje od tih drugih mišljenja bilo drugačije od prvog tražili bi i sto mišljenja ako bi netko ponudio drugačiji ishod, pogotovo zato što se činilo da kod tate kemoterapija djeluje i da ju dobro podnosi, no nažalost nije bilo tako... Malo sam zbrda-zdola napisala ovo, ali ukratko - da, treba tražiti drugo mišljenje.

Poslano sa mog B1-770 koristeći Tapatalk
Boldano: njih sam zvala neki dan i rekli su da nema problema za drugo mišljenje, cijena 500 kuna i može, samo nek mejlam nalaze pa će me nazvati.
Pogledat ću sad kako je kod dr Čepulića...
XenaRatnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 20:54   #2631
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Hvala, evo baš ga guglam.


Boldano: njih sam zvala neki dan i rekli su da nema problema za drugo mišljenje, cijena 500 kuna i može, samo nek mejlam nalaze pa će me nazvati.
Pogledat ću sad kako je kod dr Čepulića...
Ajde super za sv. Nedelju! Kod dr. Čepulića sam platila 700 kn konzultacije, s tim da je to uključivalo i druge konzultacije nakon provedene kemoterapije, gdje je trebao vidjeti s kojim lijekovima krenuti dalje.
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 08:22   #2632
Što je najbolje koristiti da bi se nakon kemoterapije popravila krvna slika prije slijedeće serije kemoterapije?
Leukociti su nakon prve serije bili 5,5 a ostalo je bilo nešto ispod preporučenih veličina.
zgabareto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 13:06   #2633
Quote:
zgabareto kaže: Pogledaj post
Što je najbolje koristiti da bi se nakon kemoterapije popravila krvna slika prije slijedeće serije kemoterapije?
Leukociti su nakon prve serije bili 5,5 a ostalo je bilo nešto ispod preporučenih veličina.
Moja mama je oba puta koristila naribane mrkva (1kg)+jabuka(1kg)+cikla(1kg)+zlica-dvije meda. I prije 20 godina i prije 3 joj je krvna slika tokom kemo bila savrsena. To bi si tak sve sirovo naribala i onda svaki dan jela nekad manje nekad vise, u prosjeku bi joj trajalo po 4-5 dana jedna tura.
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 15:38   #2634
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
Moja mama je oba puta koristila naribane mrkva (1kg)+jabuka(1kg)+cikla(1kg)+zlica-dvije meda. I prije 20 godina i prije 3 joj je krvna slika tokom kemo bila savrsena. To bi si tak sve sirovo naribala i onda svaki dan jela nekad manje nekad vise, u prosjeku bi joj trajalo po 4-5 dana jedna tura.
Ja svaki dan cijedim cikle+mrkve+jabuke, a dodam malo meda sa propolisom i cvjetnim prahom. Pije i cijeđene kupine i zelene smoothie, ali se pitam je li to dovoljno. Prije prve serije mu je krvna slika bila savršena, ali prije druge više nije mada je pio taj sok.
zgabareto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 16:40   #2635
Quote:
zgabareto kaže: Pogledaj post
Ja svaki dan cijedim cikle+mrkve+jabuke, a dodam malo meda sa propolisom i cvjetnim prahom. Pije i cijeđene kupine i zelene smoothie, ali se pitam je li to dovoljno. Prije prve serije mu je krvna slika bila savršena, ali prije druge više nije mada je pio taj sok.
Ovo nase je bas kasa, a ne sok, cjedjenjem se vecina vlakana i podosta hranjivih i korisnih stvari baci. Propolis i cvjetni prah su isto super za onoga tko moze. (Moja mama ne moze nista osim meda jer jako burno reagira.)
Mislim da su za leukocite dobri spek, cvarci i luk, tj mnogi oboljeli se kunu u to
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 01:37   #2636
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
Ovo nase je bas kasa, a ne sok, cjedjenjem se vecina vlakana i podosta hranjivih i korisnih stvari baci. Propolis i cvjetni prah su isto super za onoga tko moze. (Moja mama ne moze nista osim meda jer jako burno reagira.)
Mislim da su za leukocite dobri spek, cvarci i luk, tj mnogi oboljeli se kunu u to
Valjda su mu leukociti i bili dobri jer svako jutro jede slaninu ili čvarke i češnjak ili luk.
Probala sam praviti kašu umjesto soka pa mu nikako nije prijala. Pokušat ću opet.
Uza sve to problem je i kandida
zgabareto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 02:21   #2637
Quote:
zgabareto kaže: Pogledaj post
Valjda su mu leukociti i bili dobri jer svako jutro jede slaninu ili čvarke i češnjak ili luk.
Probala sam praviti kašu umjesto soka pa mu nikako nije prijala. Pokušat ću opet.
Uza sve to problem je i kandida
Uh...to je sr**e za koje nemam nikakav "as u rukavu" jer sam se i sama godinama borila s njom, a nisam onkoloski pacijent. Nadam se da ce se javiti netko pametniji i iskusniji s kakvim savjetom.
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 19:45   #2638
Kako se manifestira kandida? Moj tata je imao u ustima pa je dobio nekakav gel od kojeg je nestalo za dva dana.

Poslano sa mog B1-770 koristeći Tapatalk
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 22:39   #2639
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Kako se manifestira kandida? Moj tata je imao u ustima pa je dobio nekakav gel od kojeg je nestalo za dva dana.

Poslano sa mog B1-770 koristeći Tapatalk
Ako se mozes sjetiti mozda imena tog gela pa da Zgabareto mozda moze dr traziti?

Kod vecine onkoloskih pacijenata zbog smanjenog imuniteta manifestira se tako u grlu, ustima i zubnom mesu. Kod nas, neonkoloskih zenskih osoba, se manifestira najcesce u intimnom podrucju. Ima cijela tema o tome na Zenskom zdravlju.
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 00:55   #2640
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Kako se manifestira kandida? Moj tata je imao u ustima pa je dobio nekakav gel od kojeg je nestalo za dva dana.

Poslano sa mog B1-770 koristeći Tapatalk
Bile siraste naslage po jeziku i grlu.
Soor.
Tretira se rojazol gelom, a moze muckat usta i sodom ili mineralnom
inekoj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.