Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2015., 21:28   #2021
Dobro, sad mi je drago i lakše jer znaš, pa te evo zbog plodne diskusije pitam, zašto nismo uzeli besplatno:

B206BIII (OH-58A/C) koji su nuđani isto ? Kako ćemo raditi obuku next 20 godina kako kažu kolege ?

Zašto nismo uzeli neke zrakoplove tipa helikopter za obalnu stražu, SAR i takve stvari iz AMRACa pa i po cijenu da se nešt nadoplati ?

Zašto >Obalnu stražu< gospoda u Zagrebu, tkz "politička elita" doživljava kao čudnovatog kljunaša u vidu

PH-33
koji je izgrađen 1971. u yardu Stocznia Północna ?

A kad treba kupit zrakoplove za nadzor granice pa i na moru sa sjedištem u Zagrebu, kupuju se EC-135, SuperKing

Air.. AW139...sve za živu lovu ali sve po PLANU !!

Kad treba za vojsku, daj što daš, da im smirimo duhove, neki će imat dodatak na plaću i mirna Bosna ..

e to mi pada na pamet sad
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 21:29   #2022
@VFA
Tablica ti nije točna čak niti za RH...

@Zračni EC-135 su kupljeni bez plana ispod tezge, nakon toga
je neplanski ugovoren dobar helić (AW139) sasvim slučajno. (uz tri zrna vilinske prašine)
Isto će se vrlo teško ponoviti 15-12-2015. jer bi neki htjeli opet neku igračku bez dovoljno para
a da pri tome nisu zadovoljili minimum minimuma uljuđene države prava i ekonomije.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 23:19   #2023
Kolega AirBag ta izvrsna pitanja su upućena na krivu adresu i ja Vam na njih nažalost ne mogu dati odgovor na pitanja koja si vidim i Vi postavljate.

Zašto?

Zato što na ta pitanja na koja postavljamo i Vi, i ja i još neki na ovome forumu, ali na njih odgovore trebaju dati oni koji o tome odlučju, oni kojih se odgovori na ta pitanja izravno tiču i oni koji na tome trebaju raditi i kojima je to i rad i život, na to odgovore trebaju dati MORH, HRZ, ETH, EH, HRM, Obalna straža, HKoV, ...

Mi u tome ''društvu'' nažalost više nismo ili nikada nismo niti bili.

Kolega 9aplus, što se tiće podataka iz te tablice žalite se na drugu adresu, Flight Global i njihove podatke iz WAF 2015, a ne meni. Uostalom i oni navode broj letjelica u posjedovanju ili ugovorene i u trenutnom postupku nabave, a ne onih koje su trenutno operativne ili u letnom stanju, prema tome brojke za nas su točne, e sad što od svega toga trenutno može na izvršavanje zadaća to je nešto sasvim drugo.
VFA-125 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 23:45   #2024
No dobro, moj point je da su podaci po principu, što se babi snilo....
Napr. što radi u RH AW139 među vojnim H, ako su svi "državni" uključeni
gdje su onda još 3 x B206, 1 x B212, 2 x EC135
ili imamo li mi zaista 14 kom Mi8 MTV-1 ?
Gdje su nestale sve Mađarske 24-ke koje nisu letne ali nisu niti prodane....
Ili gdje su ostale Bugarske 24-ke , ima barem još jedna u letnom stanju tamo
i par izvan resursa.
Ta tablica je
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 00:28   #2025
Kolega 9aplus, što je navedeno u toj tablici?

Helikopteri koje se nalaze u inventaru vojske i paravojnih (Border Guard, Coast Guard i Home Guard) službi.

Naša Obalna Straža se vodi pod HRM zar ne? Naša Granična Služba se vodi pod MUP (Super King Airborne Technologies i AW139) zar ne? Naša PPE (CL-415 i AT-802) se vodi pod MORH zar ne?

Kako da se navedu Mađarski Mi-24 unutar inventara, kad ih i samo Mađarsko Ratno Zrakoplovstvo već godinama ne navodi u svom inventaru, već navode samo slijedeće letjelice:

9x Skylark I UAV,
3x Yak-52,
8-12x Mi-8T/Mi-17N
2x An-26
3x C-17 (NATO SAC u zračnoj bazi Papa) i
12x JAS-39C/D

Ne navode više ni L-39, ni MiG-21, ni MiG-23, ni MiG-29.

Što se tiče Bugara, znate valjda i sami što su nedavno napisali naši istočni susjedi:
http://tangosix.rs/2015/20/11/bugars...ikopter-mi-24/

Dakle kod Bugara Mi-24 po njima nikako ne lete više od 2010. godine, a taj Mi-24V je jedan-jedini i nijedan više, i to od ove godine!
VFA-125 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 21:35   #2026
Bitno je samo da naše OH 58 imaju vrata montirana, jer u uvjetima leta iznad Ravnih Kotara ispod Velebita ne postoji mogućnost leta.
Također s obziorm da j to mali helić pilot i kopilot bi trebali imati obilato ispod kvintala, svaki.
Također ,trebaju se aktivirati strelišta oko Benkovca koje je koristila JNA (Lisičić, Raštević) uz one ispod Dugog otoka.
Pucačina će biti česta i jakog intenziteta, danju i noću.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 21:55   #2027
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
pilot i kopilot

Kolega, poštovani

taj zrakoplov po svojim pravilima ima DVA (2) pilota

jedan je PILOT IN COMMAND

drugi je PILOT NOT in COMMAND


znači dodatak za letenje na borbenom i naoružanom imaju dva (2) pilota

znaći da se na OH-58D(R) ne radi preobuka i školsko letenje za kopilota jer isti ne postoji

jedina obuka iznad pilota je obuka za pilota koji nakon opravke isprobava helikopter i potpisuje ispravnost,


Ja sam tužan glede ovog.. jer ..
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 22:24   #2028
Znaš kako se kaže ;"privari se i pop na oltaru"
U principu nebitno, vrata su bitna i poligoni za pucanje oko baze.
A za njih ionako triba dva leteća personalca ,ma kako ih zvali- znači za ovu ekadrilu 45 minimalno, a toliko sad nemamo.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 22:38   #2029
A sutra ćemo kao imati?
Ustvari hoćemo kada ove sa osmica (otpisanih&prodanih&neremontiranih) prebacimo pred penziju na KW
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 22:40   #2030
Ima tko je plaćen da misli o ovome.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 22:43   #2031
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Bitno je samo da naše OH 58 imaju vrata montirana, jer u uvjetima leta iznad Ravnih Kotara ispod Velebita ne postoji mogućnost leta.
Također s obziorm da j to mali helić pilot i kopilot bi trebali imati obilato ispod kvintala, svaki.
Također ,trebaju se aktivirati strelišta oko Benkovca koje je koristila JNA (Lisičić, Raštević) uz one ispod Dugog otoka.
Pucačina će biti česta i jakog intenziteta, danju i noću.


"Mi lažemo da bismo obmanuli sebe, da utešimo drugoga; lažemo iz samilosti, lažemo iz stida, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju bedu, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid srpskog patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije. Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno."
Nachtjager is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 22:44   #2032
Talking

Pa nijesmo mi Srbi
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 22:49   #2033
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
znači za ovu ekadrilu 45 minimalno, a toliko sad nemamo.
Jes kolega samo što je brojka negdi ok 65 neš virovat ?!?

A to ko misli, Ti misliš da niki misle i možda imaš pravo

5 pukovnika u jednoj sobi, mrze sebe do podne a sve ostale posli podne


'oš još ?
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 22:49   #2034
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Ima tko je plaćen da misli o ovome.
Znaš frende do kuda smo došli kada MUP u hodu mijenja uvjet tendera,
za novi srednji helikopter.... za type rating sa 6 na 5 pilota...
Mlađe, školovano zrakoplovno osoblje je rijetka zvjerka u ovoj pustoj zemlji, nesretnih ljudi...

@Zračni... Što sada ti to, pa nismo mi valjda po NATO standardu...
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 22:52   #2035
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Jes kolega samo što je brojka negdi ok 65 neš virovat ?!?

A ko misli Ti misliš da misle i imaš pravo

5 pukovnika u jednoj sobi, mrze sebe do podne a sve ostale posli podne


'oš još ?
nemoj o stanju svijesti i zaposlenosti rukovodećeg operativnog kadra jer to ti je vojna tajna.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 22:55   #2036
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Znaš frende do kuda smo došli kada MUP u hodu mijenja uvjet tendera,
za novi srednji helikopter.... za type rating sa 6 na 5 pilota...
Mlađe, školovano zrakoplovno osoblje je rijetka zvjerka u ovoj pustoj zemlji, nesretnih ljudi...
Što sad kupuju ? isto AW ?
Imamo vrtoljeta ko kobasica u SSSR-u.
Tko će ganjati tih 55 helića u vojsci i policiji.
A možda se uspijemo organizirati, nikad ne znaš ?
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 23:02   #2037
Zna se što bi htjeli, al se nezna se što kupuju.
Da je RH država prava, bila bi druga priča, ovako svašta je moguće...
Pa i hladan tuš, kada vide koliko stvarno koštaju muzičke želje.

Po pitanju zrakoplovstva nacionalna sigurnost je odavno ugrožena,
i nikome ništa.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 23:13   #2038
Znači, spasa nam nema -propasti ne možemo.
Nada je otišla, love nema, sustava i kadrova nema-bar ne po stadardima EU.
Onda nam članstvo u EU nije za sada od koristi u plovljenju zrakom.
Bit će bolje, jer odjedmo tehnike ko kobasica a tehničara ni svićon.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 23:16   #2039
Članstvo u EU nam je od koristi da (mladost) lakše ode(mo) "ploviti" negdje drugdje....
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 23:18   #2040
Ireverzibilni proces?
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.