Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2017., 14:31   #3361
Robbie MO ili dudu su moderatori kod Jacka u vidu "AMKOSA", koji stalno zelene tovari, da su propali kao stari kauc.
Cak je ona Jackov omiljeni kolacic, tkoji banira "napaljenu" dijasporu. Opet ste mu usli u sesnaesterac. Izjebacete mu sajt.

Bice totalno sludjen, posizice od vas i vase destrukcije, ubaceni elementi 007.

Nego poslusajmo kuknjava, kako su Srbi u katastru 1963 pravili katastarske cesnice GOLEME za malo srpsko pucanstvo.
Prisvajali drzavne sume, planine, doline, reke.....

Re: Popis 2013
PostPostirao/la Jack » 08 apr 2017 08:08
Srbi su sad fakticki sludjeni.Nestali su iz Bihaca i Kljuca.Dobrim dijelom nastradali su u Sanskom Mostu gdje su cak 12 naselja izgubili u odnosu na zadnji popis.Od tog jedno naselje je gradic Sanski Most.Sto znaci da etnicka teritorija Bosnjaka prije rata zvana Cazinska Krajina ili Bihacki dzep se sve vise povecava jer broj Srba je minoran

Naravno,ako gledas mapu samo

Bosanska Gradiska,pola sela nasih uzeli.Uzeli sve katolicko
Laktasi sve Srpsko
Banja Luka sve Srpsko sem Simica
Prnjavor sem 3-4 Bosnjacka naselja u opcini.Sve je Srpsko
Bos Dubica sve Srpsko
Bos Kostajnica sve Srpsko
Bos Novi sem 3-4 sela nasa.Sve Srpsko
Krupa na Uni+Ostra Luka

Sto znaci da ce Srbi pokusati sad da promjene etnicku strukturu u nekim selima Doboja(Kotorsko).Kao i Prijedora gdje najvise zelene boje na tom podrucju u regiji Banja Luka.Posebno jer neka sela katolicka su mala,pa bi mogli nesto da urade

Super samo grad Jajce nema hrv. vecinu.Nije nasa greska sto se je termin Musliman uvukao kao samostalan iako jos bivsi ustav je rekao drugacije

Donji Vakuf 39 Srpskih sela,popis 1991
Donji Vakuf 1 Srpsko selo.Popis 2013

PostPostirao/la Jack » 08 apr 2017 19:24
Bugojno 20 Hrvatskih sela,popis 1991
Bugojno 9 Hrvatskih sela,popis 2013

Stvarno ne znam kolika muka treba da se Bugojno napravi

Hasani selo imaju 77 km2 povrsinu.Ma,ja.Kako da ne :rofll: .Fazon je da su Srbi vecinom zivjeli kraj Sume,i oni su odmah cijelu tu sumu,brdo,planinu ubacili kao svoje,takvo sta su radili u Bihacu i Kljucu pa odjednom Bosnjaci dobise lutriju zemljisnu na stotine kilometara kvadratnih

Vojevac 30,8 km2 povrsina sela.Inace Bos Krupa .Obicna vukojebina u sumetini i cuj povrsine.Pa veca povrsina od cijelog grada Mostara
Zemljisno ovo ''Srpsko'' plavo nema veze s vezom preko drzavnih suma,gdje niko ne zivi,i oni sebi ubroje tu teritoriju.Haj,dobro

Volim takve ''Srpske'' igre.

Kako ce tek Grmec da pozeleni.

Re: Popis 2013
PostPostirao/la krhan » 08 apr 2017 19:49
Sjajne primjere si naveo. A mi moramo to korigovati. Cuj par djikana u selu i sve njihovo npr. 30 km2.
Sipak.
Trebamo na mapi napraviti sve sto je izmedju 50-100 osoba obojiti kao nenaseljeno ili kao drzavna zemlja.
Oni cesto puta kako sam ja zapazio svijetu prikazuju bas tu sliku sto si ti naveo kao da je to istina i da je to djikanska zemlja.

Na tome se mora poraditi i volio bih bas vidjeti tu mapu kako ce izgledati kao sto sa ja dao kao primjer. Ne bi bas toliko bilo djikanskih sela ko dosada.

PostPostirao/la Jack » 09 apr 2017 12:19
Realno,evo selo Bosnjaci kod Sanskog Mosta

Na osnovu cega ja to sad treba da kazem da je Srpsko?Jer sto je tamo zivio 1 Srbin?Koliko je on imao godina?Sta ako je imao preko 60 na popisu?Preko 70?Da li treba cijelu sumu da ubrojim kao Srpsko jer na ivici sume zivi Bosnjak

Ako je to osnova svih popisa.Onda bih ja na datum iduceg popisa.Rasporedio Bosnjake po rubovima tih sela.Dao im hrane i vode za 3 dana.Dao im materijala,primjer sator.Razapani sator po tim sumskim selima.Kad dodje popisivac ti reci da posjedujes imovinu u selu,pokazes mu sator koji si kupio u trgovini.

Iako to zvuci i jeste debilno.Jos debilnije je da radis mape gdje su Bosnjaci jedini bili podijeljeni u 101 grupu gdje deklarisani ''Bosanac'' bio zaduzen za Bosnjake,pa nije rijesio nista,gdje se je brojanje vodilo od strane cetnika i ustasha.

To je ironija.Ovaj popis iako je prilicno los,zapravo sranje od popisa.Posebno fantomski ''Hrvati'''.Pokazao nam je da su oni svoj plafon dogurali,Ne moze bolje od ovog

Ps;Sto se tice u interesu neke mape koja ima smisla.Ja bih nenaseljeno ubojio u zuto

Ispod 10 stanovnika ostavio bih u bijelo

Jer jel ja treba da kazem da Srbi drze 80 km2 povrsine u Kljucu
Da u 2 sela imas 40 km2 povrsine Srba tamo

Debilizam

Jer ne postoje Bosanci,Bosanci i Hercegovci u selima;Citluk,Posusje,Grude i Siroki Brijeg
Jer nije bila rijesena metodologija za Bosnjake

Na osnovu kojeg crtanog filma.Zapravo ni Hans Kristijan Andersen ne bi napisao bajku takozvana Hrvatska vecina u Gornjem Vakufu.Sama carsija je nasa.Sve zgrade u Gornjem Vakufu su nase
Ustaski dio ima 50 tak kuca na kraju grada

Nema uporite,nema nebodera,nema povrsine

I sad jos vise ''Hrvata''

Ovaj popis od Ravna,posebno selo Trebimlja gdje je popisano 700 ''Hrvata'' je cirkus sam za sebe i jedino Sda paraziti su ti koji su tolerisali ovakve podjele i sranja
Ravno gdje imas 10 osnovaca,da ima 3000 stanovnika.Pa blesimetar bi pukao koliko je to debilno

Gornji Vakuf gdje hrv. ne drze nista,da imaju njihovu vecinu?

Ko god misli da je tamo hrv. vecina savjetujem mu da navrati u sam Gornji Vakuf

Kojih crnih 2400 Hrvata

Garant su lokalno groblje popisivali ovdje,jer njih nema toliko.Koja izmisljotina i sranje kao s birackog spiska

Ali,dobro.Iduci put lijepo zovnuti Amerikance i Njemce da rade popis.Bakira i ostale parazite sutnuti u cosak.Pa ces vidjeti da broj takozvanih Hrvata nece preci 300 000

Duvno?Livno?Ravno?Gornji Vakuf grad :rofll: :rofll:
Esad Dzudzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 14:32   #3362
KIMe, ja bih te molio da se ostaviš teorija zavjere kad je moja malenkost u pitanju, odnosno ako i znaš istinu, nemoj me raskrinkavati.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 14:38   #3363
http://stlic.org/2017/04/07/otvorena...reisu-l-uleme/

Otvorena dzamija u St.Luisu, za duhovne potrebe Jacka i jos 100 tisuca sunarodnjaka , tkoji su novu domovinu i otadzbinu nasli u crnackim jeftinim kvartovima. Pratimo njihovu pricu, sa sajta, gde proklinju svoju cnrnu sudbu.

Neki predlazu da se pokrste, tj, vrate vjeri pradjedovskoj.

@ dudu morao sam reci, jer me progonite tamo juznije, gdje cveta limun zut. Savest i krscanske vrednote mi ne daju mira.
Esad Dzudzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 14:46   #3364
PostPostirao/la Jack » 08 apr 2017 17:33
''Novo Brezovo Polje'' je naselje za pravoslavne vlahe Tuzlanskog kraja mahom Smoluca i Srebrenik dignuto je 6 km od naseg sela,na nasoj zemlji.To sam ja prije znao,rekao sam da ce biti ogroman broj Srbendi u Brezovom Polju
Veoma vazno selo za Srb. prilike.Isto su pokusali oni u selu Brod,ali nisu im dali dozvole Amerikanci,ali su tolerisali ono sto su napravili u Brezovom Polju

Sto moze da bude veoma opasno za nas,jer cetnici imaju demografski de iure i de facto koridor.Gorice+ Krepsic su njihova naselja
No,dijelovi grada Brcko tipa Ivici i Meraje,gdje prolazi koridor tamo gdje glavna bolnica su gusto naseljeni Bosnjacima

Katolici van grada Mostara,ne cine 20% u nijednom gradu s preko 10 000 stanovnika

Grad Brcko nema apsolutnu vecinu Srb/ ,znaci 50%.Oni su pjevali borbene da ih je 70% u gradu.Malo morgen jer Bosnjaka prvacica je 43% u gradu.Mi smo se mozda malo eto vise popisali,ali nista drasticno ako gledas procente

PostPostirao/la Jack » 08 apr 2017 18:31
Srbi ce pozobati katolike po Teslicu i Brodu.Nemaju oni sanse protiv Srba tamo.Ima da ih sataru ljudi.Njima je u interesu jaca veza Bosanske Posavine.Pa poklopili su Gornju Komusinu kraj Teslica.Sramota.Kad ih pravoslavni vlaski bogalji mogu da poklapaju.Nemaju oni intelektualnog kapaciteta ali protiv ustasha.Ide

Ne bi me cudilo da i mi i oni okrenu ka Cadjavcu(Brcko) u odlucujucu bitku za to selo.Mi smo vec upali a sigurno oni nece gledati kako Bosnjaci poklapaju Cadjavac.Nije dobro za njihove interese.Nas nije bilo na popisu 1991 a sad smo prisutni u Cadjavcu

Inace Bosnjaci su krenuli ocigledno u kupovinu Kalajeva kraj Ljubije.Bosnjaka nije bilo na popisu 1991.Sto je znak da Bosnjaci nece predati sela kao ustashe nego ce jos kupovati i doseljevati se

Bosanska Gradiska ja sam skeptican dole po tom pitanju.Srbi ce ih poklopit.Predaleko su od Federacije

Prijedor je drugi par carapa jer Srbi su zijanili 12.12 sela u Sanskom Mostu :!: .Nije to mala stvar.Sela oko grada bivsa Srpska su Bosnjacka.Ljubija je sumetina.A tamo nema Srba.Zapravo Srba imas oko grada Prijedora i malo po sumetinama Grmeca oko Lusci Palanke.I to je to.Unsko-Sanski kanton je sve vise Bosnjacki kraj.Homogeno
Srbi su nestali iz Bihaca,nestali iz Kljuca.Zijanili su 12 sela u Sanskom Mostu.I nestaju iz jos par sela

Realno.Oni ce se osokoliti pa ce navaliti sad na Kozarac.

Nema dalje..Vide ako ce im bilo ko smetati ka nezavisnosti su Bosnjaci tog kraja
Ustasha nema.To je sve staro i oronulo
Bilo bi dobro kad bi se Jakes i Modricki Lug pripojili Odzaku.Zacas bi poklopili tu opcinu.

PostPostirao/la Jack » 08 apr 2017 18:58
5 Srpskih sela Sanskog Mosta,ima ispod 10 stanovnika

Bosnjaci 1:1 Srbin
Djedovaca 6:6 Srba
Ilidza 3:3 Srba
Kozin 6:6 Srba
Bosanski Milanovac 9:9 Srba


Kljuc:

Zavolje 2:2 Srbina
Donje Sokolovo 2:2 Srbina

To je to.Imaju jos 2 sela u Kljucu

Kopjenica 37:3 Bosnjaka i 33 Srba
Sanica Gornja 62:28 Bosnjaka i 34 Srba


To je sve za Srbe na podrucju Kljuca.
Udarna Zavoljska brigada vojske Rs.Pa,kako da ne

Jedino me brine Bosanski Petrovac.Mozda je moglo bolje ovdje.

PostPostirao/la Bistrik » 08 apr 2017 23:10
Madžari na svojim demografskim mapama sve što je rijetko naseljeno označavaju kao takvo rijetko naseljeno i bez ikakve pripadnosti etničkoj/vjerskoj itd grupe (Madžari su poprilično vjerski podjeljeni katolici/reformirana crkva).
Zato što sam ko duduci prihvatali sve srpske i šokačke podvale imali smo situaciju da se njihove boje sjaje na ogromnim prostorima Bosne gdje im je jedna ili dvije babe živjele.

Crtanje po katastarskim jedinicama usvojenim za vrijeme Jugoslavije odgovara samo srbima jer su ih oni crtali onako kako je njima odgovaralo.

Najbolja je prestava na mapama sa pitama učešća pojedinih etničkih grupa po naseljenim mjestima s tim da se navedene razlikuju proporcionalno u veličini u odnosu na broj stanovnika.

I nikako ne dozvoliti srpčurdama da koriste crvenu boju - namjerno to rade - budući da je crvena najefektivnija.

Što mi ne možemo biti predstavljeni crvenom bojom već zelenom koja umiruje i odmara oči????


Re: Demografske mape Bosne
PostPostirao/la Jack » 09 apr 2017 02:31
Na primjeru Bihaca s popisa 1991.Opcina Bihac 920 km2.Racunao sam i ovaj dio cirka 240 km2 Drvara sto je pripao Bihacu
Hrvati vecinu imali na 90 km2.Bosnjaci na 210 km2.A Srbi na preko 600 km2.Pa onda vidis megalomaniju oko povrsine.Veliki Stjenjani.Hrgar,Racic.Nasa sela velika po km2 povrsinu.Isto to su i ustashama radili u planinskim zabitima Pljesevice.Neki bi mapu tu prikazali kao da je to neka realnost,neko sveto slovo,ali pola te ''plave'' boje ''Srpske'' su sumetine.I volio bih da vidim samo da neko napravi mapu za naselja s preko 100 stanovnika i ispod 100 stanovnika,i da napravi mapu zuta boja ispod 100.A zelena preko 100.Sve bi se zutilo,jer fakticki po Istoku Bosne rijetko koje selo ima preko 100 stanovnika.Kalinovik van centra haman i nema neka veca sela.Neum takodjer,sve su to zabiti.

Ili pogledaj Prijedor.Srbi zive u sumi Kozara,pa su napravili povrsinu svojih naselja,kao da su oni faktor tamo.A drzavna suma,i tamo niko ne zivi.Smeta mi to
Ne smeta mi sto su Bosnjaci navodno izgubili grad Gornji Vakuf s popisa jer ovaj popis je bio smijesan.Svak zna da ustaski dio grada nema nijednu zgradu.Pa sem ako nisu lokalno groblje popisali,nema sanse u pravom zivotu da su oni vecina u Gornjem Vakufu :rofll: .Da ne pricam da su sve njihove maske pale.Ako je ovo najbolje sto su popisali a izgubili 15% naselja Srednje Bosne.Onda tesko mi je zamisliti,kako ce biti kad se losije popisu

Gledam one podatke.Broj Bosanaca i Muslimana je iznosio 60 000 ili skoro 1.7% stanovnistva.99% tih ljudi je reklo da prica Bosanskim.Sto znaci nas udio skace s 50,1% s popisa 2013 kako su nam rekli na skoro 52%.Uz neizjasnjene i ostale,to vam dodje haman isto kao procent Bosanskog jezika skoro 53%

Ide mi na zivce neka silna povrsina.Isto vazi i za Bosnjacka naselja.Poput Dreznice.Gornja i Donja Dreznica imaju 214 km2 povrsine.Fakat to su 2 sela u po sume.Nema smisla da se oznacavaju teritorije kao neke eksluzivne kad niko ne zivi tamp

PostPostirao/la Jack » 09 apr 2017 03:03
Meni apsolutno ne smeta da naprimjer u Zdaljevcu kraj Jajca nema Bosnjacke vecine danas.Selo je prilicno malo.Udio Bosanaca,Bosanaca i Hercegovaca i Muslimana tamom ne postoji.Onda je jasno ko je vecina


Smeta mi kad neko tvrdi da grad Jajce ima ustasku vecinu takozvanu Hrvatsku.Nema

Broj Bosanaca,Muslimana i Bosanaca i Hercegovaca po nekim ''gradovima

Drvar 3
Bos Grahovo 2
Glamoc 5
Livno 65


Siroki Brijeg 0!
Posusje 0!
Grude 0!
Citluk 0
Toliko o tome.Na podrucju ta cetiri 'grada'' gdje zivjelo 20 000+ stanovnika imamo 0 Bosanaca,Bosanaca i Hercegovaca i Muslimana.0.Sto xnaci da 99,99% Stanovnistva koje se je izjasnilo kao takvo.To su Bosnjaci

Onda je suludo vjestaske podjele o nazovi Bosancima ubrajati.I dati ustashama vecinu u gradicu Jajcu.Kad su popisali cijelu Slavoniju gore,niti ih ima,niti je metodologija za Bosnjake bila rijesena.Niti je termin Musliman mogao da bude uvrsten kao samostalan.Citaj novi ustav Bih kad se Muslimani brisu i pisu u Bosnjake.
Sam grad Jajce ima 278 Bosanaca,Bosanaca i Hercegovaca kao i Muslimane.Mi ne trebamo da uvazavamo etnicke podjele i da nam narod kroje Srbokatolici.Nestajuci 'narod''.1037 naseljenih mjesta njihova s popisa 1991 i 884 s popisa 2013
To su sve nasi ljudi i procent u gradovima nekim je daleko veci.Posebno Bosnjaka za Jajce,Travnik i Bugojno


Bugojno 243
Travnik 683
Donji Vakuf 130
Bihac 1117
Konjic 230
Mostar 505
Gorazde 207
Sarajevo cirka 16 500
Zenica 3663
Tuzla 5779
Srebrenik 215

PostPostirao/la Jack » 09 apr 2017 12:05
Drina je napisao/la:
Naselja ispod 10st treba oznaciti kao nenaseljena. Pogotovo ova planinska


Sva naseljena mjesta s ispod 10 stanovnika trebali bi oznaciti zutom bojom.Jer dosta tih naselja ce u veoma blizoj buducnosti nestati.
Neka ''Srpska'' dominacija gdje na rubu sume zivi 1 ili 5 starih vlaha nema uporiste s realnoscu a to je da veoma malo imas pravih sela u Usk koja su Srpska naprimjer.Pod ''prava'' sela ubrojao sam sela koja imaju 100 stanovnika.Jer kakvo mi je sad selo naprimjer Bosnjaci kod Sanskog Mosta gdje je popisan 1 stanovnika prije 3/1/2 godine i sad mozda je taj covjek umro?Sta da ja sad popisem to kao Srpsko?Na osnovu cega?Laznog popisa ?

Izmisljotine ustasha i cetnika.Katastra iz 1963 godine koji su vidi bas ''Srbi'' napravili.I to onako svojski su podjelili cijele planine kao njihove

Ja mislim da bi trebalo napraviti mapu naseljenih mjesta

I podjeliti ih u

Nenaseljeno
Ispod 10 stanovnika
Ispod 100 stanovnika
Od 100-1000 stanovnika
Preko 1000 stanovnika
Preko 10 000 stanovnika

Jer cijela ova povrsina koja se namece.Pa naprimjer u cijeloj opcini Kalinovik imamo 2 naselja s preko 100 stanovnika a jedno od tih naselja je na putu da ima ispod 100 stanovnika
Ljubinje van centra gradica,ima sela fakticki,rijetko koje selo ima 100 stanovnika

Isto to vrijedi za Gornje Podrinje.Stvara se neki osjecaj da su Srbi ''jaki'' u Sanskom Mostu jer zive na rubovima suma,pa su sebi zacrtali povrsinu.Ali realnost je da sva bolja njihova sela blize gradu,plodnija,uz rijeku.Danas su Bosnjacka

A,sad na osnovu koje matematike.To je sad njihovo?
Esad Dzudzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 14:49   #3365
Srbi se odrekli USK-a prije 20+ godina, a ovaj još kaka u gaće zbog 100 srpskih baba u Sanskom Mostu i Ključu. čak i paničari zbog 200-tinjak Srba u Željuši kod Mostara. nevjerojatno koliko su mu Srbi utjerali strah u kosti.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 14:58   #3366
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
Srbi se odrekli USK-a prije 20+ godina, a ovaj još kaka u gaće zbog 100 srpskih baba u Sanskom Mostu i Ključu. čak i paničari zbog 200-tinjak Srba u Željuši kod Mostara. nevjerojatno koliko su mu Srbi utjerali strah u kosti.
Strasno je prepadnut od Srba. Stalno prenapuhava svoju tragicnu pricu kako su ga Srbi zlostavljali, mozda i silovali, njega i cijelu obitelj. Udarali kundacima, pokrali Cepter lonce i serpe. Sada je u St.Luisu sam kao list na vjetru. Neozenjen, bez obitelji i potomstva, dok drugima propagira po 3-4 djece.

Srbi mu krivi 1963 jer su crtali karte (normalno jer su njegovi bili 20 tisuca u SS handzarima, te Srbi kolo vodali 18god. iza rata). Da su ih prejebali za podjelu u Dejtonu, jer su "kontrolirali" 67% teritorije, po karticama. Srpska urota i podvala.
Esad Dzudzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 15:01   #3367
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
preuzeli smo većinu u Gornjem Vakufu, Novom Travniku, Vitezu i Jajcu, kao i u Livnu, Mostaru i sličnim središtima. to je naravno na uštrb sela, nešto kao kod Srba u RS-u.
Imajuci u vidu ovo sto si naveo, ovaj popis kakav god da je mozete lepo iskoristiti kao argument za pokusaj osnivanja treceg entiteta, barem se meni tako cini. Srbi u RS su entitetsku vlast koncentrisali i sprovode je na celo podrucje opstine upravo kroz sredista opstina, u kojima imaju dominantnu vecinu, bez obzira na to ko ima vecinu po selima. Sa tog gledista, zaista imate jedan argument vise.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 15:08   #3368
Quote:
Esad Dzudzo kaže: Pogledaj post
Strasno je prepadnut od Srba. Stalno prenapuhava svoju tragicnu pricu kako su ga Srbi zlostavljali, mozda i silovali, njega i cijelu obitelj. Udarali kundacima, pokrali Cepter lonce i serpe. Sada je u St.Luisu sam kao list na vjetru. Neozenjen, bez obitelji i potomstva, dok drugima propagira po 3-4 djece.

Srbi mu krivi 1963 jer su crtali karte (normalno jer su njegovi bili 20 tisuca u SS handzarima, te Srbi kolo vodali 18god. iza rata). Da su ih prejebali za podjelu u Dejtonu, jer su "kontrolirali" 67% teritorije, po karticama. Srpska urota i podvala.
Jos da saznamo koliko tacno ljudi zivi u Hambarinama, Kozarusi i Kozarcu i bosnjackim selima oko Kozarca. Sam Jack je iznosio da u opstini Prijedor ima prepopisanih 11 hiljada Bosnjaka, i da je u opstini relano 18 hiljada Bosnjaka. U Kozarcu gotovo nema izjasnjenih Srba,ali u susednoj Kozarusi ispade da se broj Srba utrostrucio od 1991 i dosao do 750, mozda otuda panika

Gravitirajuce podrucje Kozarca, 1991 i 2013.

1991 : 21.993

Bosnjaci 18.694 (85.00 %)
Srbi 2.050 (9.32 %)


2013 : 18.316

Bosnjaci 15.851 (86.54 %)
Srbi 2.103 (11.48 %)

Prema podacima Zavoda Srpske, na tom podrucju zapravo zivi 13.881 stanovnika (u Kozarcu je razlika neverovatna : 4.397 stanovnika po Sarajevu, 2.585 u reali)., dakle skoro 5 hiljada prepopisanih Bosnjaka, od kojih su barem 4500-4700 hiljada Bosnjaci.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat

Zadnje uređivanje Lookey : 09.04.2017. at 16:13.
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 15:11   #3369
više od samih središta, na uštrb seoskih naselja su najviše narasla prigradska naselja uz sama središta, recimo Žabljak kod Livna, Trn pokraj Širokog, Rastovača pokraj Posušja i vjerojatno je takvih primjera diljem BIH.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 15:21   #3370
@ Looky ti si u pravu, a on ne shvata grupiranje naroda na svom podrucju. Prirodno je da svatko ide u svoj tor i kod svojih.
Prirodni procesi preseljenja su u RS doseljenih oko 4.000/odseljenih oko 3.000. Prvi su Srbi, drugi su Bosnj. i malo Hrv.

Plus migracije Hrv./ BiH, Srb, Srb, Cg/BiH. Ljudi u mirovini se vracaju u svoj zavicaj, da provedu pozno zivotno doba.
Esad Dzudzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 15:26   #3371
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Imajuci u vidu ovo sto si naveo, ovaj popis kakav god da je mozete lepo iskoristiti kao argument za pokusaj osnivanja treceg entiteta, barem se meni tako cini. Srbi u RS su entitetsku vlast koncentrisali i sprovode je na celo podrucje opstine upravo kroz sredista opstina, u kojima imaju dominantnu vecinu, bez obzira na to ko ima vecinu po selima. Sa tog gledista, zaista imate jedan argument vise.
bolje je imati paritet u FBIH i upravljati 50% s 2 milijuna ljudi, nego svesti entitet na pola milijuna ili manje.

popis je definitivno dobra osnova za formiranje novih općina, pogotovo u Srednjoj Bosni, gdje su gotovo sve općine mješane i problematične, a možeš dobiti bez problema nekoliko novih dominantnih hrvatskih ili muslimanskih općina.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 15:33   #3372
Evo sa ratnim linijama;
http://imgur.com/a/kfQyc
a i mreže naselja po SBŽu;
http://imgur.com/a/b1ly8
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 15:44   #3373
Quote:
Esad Dzudzo kaže: Pogledaj post
Sva srpska sela ili prazna ili zelena 39 kom.
Zeleni se i hrvatsko maslinasto braon boja.
Poklopise vas masovno. Ceha, prodaj stan i dovedi obitelj u mjesano sjelo SBZ.

Muslimani su poklopili vas i neko naše selo iza ratnih linija.
S time da su sela u Jajcu miješana, naši odselili u grad gdje smo većina.
Mi smo njih poklopili u gradovima Jajcu, Uskoplju, a poklopili smo i Novi Travnik gdje su prije rata Srbi bili relativna većina.
@Dudu
@KiM, pa pošalji Jacku ovu kartu kaj sam radio. Nije valjda problem
USK je vjerojatno sav pozelenio i pobijelio i tu su svojski počistili Srbe, kao i u SBŽ, točno se vidi što su muslimani tu radili.
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
bolje je imati paritet u FBIH i upravljati 50% s 2 milijuna ljudi, nego svesti entitet na pola milijuna ili manje.

popis je definitivno dobra osnova za formiranje novih općina, pogotovo u Srednjoj Bosni, gdje su gotovo sve općine mješane i problematične, a možeš dobiti bez problema nekoliko novih dominantnih hrvatskih ili muslimanskih općina.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 15:46   #3374
Quote:
Esad Dzudzo kaže: Pogledaj post
@ Looky ti si u pravu, a on ne shvata grupiranje naroda na svom podrucju. Prirodno je da svatko ide u svoj tor i kod svojih.
Prirodni procesi preseljenja su u RS doseljenih oko 4.000/odseljenih oko 3.000. Prvi su Srbi, drugi su Bosnj. i malo Hrv.

Plus migracije Hrv./ BiH, Srb, Srb, Cg/BiH. Ljudi u mirovini se vracaju u svoj zavicaj, da provedu pozno zivotno doba.
Ovo za Kozarac treba da stavim u potpis na forumu Skolski primer kapmanjskog popisivanja dijaspore na veliko

Dakle, naselje Kozarac po Sarajevu 4.397 stanovnika, po Banja Luci 2.585 stanovnika. Po broju ucenika u skoli, cini se da je Banja Luka u pravu. Samo ovde imamo prepopisanih 1.812 Bosnjaka, a ko zna mozda je rec i o celih 2000. Jackova kampanja popisivanja dijaspore se upravo vidi kroz ovo.

U prilog ovome :

Naselje Kozarac (Zavod Srpske) :

Stanovnika 2.585, od cega

0-4 : 93 (18-19 u proseku po godini - prosecan natalitet 7.20 promila???)
5-9 : 93 (kao i prvo)
10-14 : 83 (16-17 u proseku po godini - prosecan natalitet 6.40 promila???)

Ucenika od 7-15 godina oko 140 iz naselja.

Ili je iseljavanje veliko, ili su se i ovde ubacili dijasporci srednje dobi koji kvare stopu nataliteta.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat

Zadnje uređivanje Lookey : 09.04.2017. at 16:10.
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 16:32   #3375
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Prema podacima Zavoda Srpske, na tom podrucju zapravo zivi 13.881 stanovnika (u Kozarcu je razlika neverovatna : 4.397 stanovnika po Sarajevu, 2.585 u reali)., dakle skoro 5 hiljada prepopisanih Bosnjaka, od kojih su barem 4500-4700 hiljada Bosnjaci.
Da proverim, mozda nije na odmet

Popis 2013., glediste Sarajevo (prvi broj) i Banja Luka (drugi broj)

BABIĆI 899/649 (-250), mesovito, verovatno 220 brisanih su Bosnjaci, 30 Srbi
BRĐANI 1.343/1259 (-84), 80 su Bosnjaci
GORNJI GAREVCI 85/81 (-4), svo cetvoro Srbi
DERA 1.099/753 (-346), ovde su skoro svi brisani Bosnjaci
JARUGE 276/196 (-80), ovde verovatno zbog znakovite razlike preovladjuju Bosnjaci u brisanima
KAMIČANI 2.915/2.307 (-608), svi brisani su Bosnjaci
KEVLJANI 1100/746 (-354), svi brisani su Bosnjaci
KOZARAC 4.397/2.585 (-1.812), svi brisani su Bosnjaci
KOZARUŠA 3.004/2.538 (-466), velika vecina brisanih su Bosnjaci, odnos verovatno kao i kod Babića
TRNOPOLJE 2.662/2.275 (-387), najmanje 330 brisanih bi mogli biti Bosnjaci
HRNIĆI 621/492 (-129), svi brisani su Bosnjaci

Obrisanih Srba : oko 100-120
Obrisanih Bosnjaka : oko 4.300-4.400

Cela opstina Prijedor : 89.397/80.916 (-8.481). Sudeci po samim Bosnjacima koji priznaju dijasporsko popisivanje, Zavod Srpske je jos dobro i stao sa secomi.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat

Zadnje uređivanje Lookey : 09.04.2017. at 17:53.
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 19:31   #3376
Medjutim,ima mesta gde bosnjacki inat zaista rastura...opstina Srebrenica,cak i po podacima Zavoda Srpske pokazuje da su Bosnjaci dosta bolji od Srba, poredeci sela slicne velicine,cak i ona od 0-50 stanovnika. Kao recimo i u Sandzaku, sto selo ima vise muslimanske populacije ispostavlja se da je vitalnije sa tom razlikom sto Bosnjaci povratnici izgleda zaista pokusavaju da otpocnu novi zivot.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 20:21   #3377
Od 65 sela Grada Tuzle Hrvati su većina u 26. Nisam imao pojma da ih ubedljivo više od pola živi van grada.

Tuzlanska sela:

Bošnjaci - 23.881 (65,39%)
Hrvati - 9.391 (25,71%)
Srbi - 892 (2,44%)
ostali - 2.358 (6,46%)
ukupno - 36.522
Cakson is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 20:28   #3378
OPŠTINA SREBRENICA - promene u etničkoj strukturi 1991/2013 (Sarajevski podaci, kombinovani sa podacima Banja Luke).

Komentar starosne strukture sela na osnovu podataka Banja Luke

I deo : sela A-O

BABULJICE

1991. : 456 st., 403 Muslimani i 52 Srbi
2013 (S) : 67 st., svi Bosnjaci, nema Srba
2013 (BL) : 66 st.

Selo koje iako je malo se obnavnja populaciono, 18 stanovnika je mladje od 20 godina

BAJRAMOVIĆI

1991. : 432 st, 419 Muslimani i 9 Srbi
2013 (S) : 94 st, 91 Bosnjaci i 3 Srbi
2013 (BL) : 75 st

Selo nesto losije od prethodnog, ali za sela svoje velicine vrlo dobro : 15 stanovnika ispod 20 godina.

BEŠIREVIĆI

1991. : 551 st, 543 Muslimani, 6 Srbi
2013 (S) : 51 st, svi Bosnjaci
2013 (BL) : 41 st

Selo je odlicno, cak 30 % stanovnistva je mladje od 20 godina

BLAŽIJEVIĆI

1991. : 284 st, 151 Muslimani i 131 Srbi
2013 (S) : 6 st, svi Srbi
2013 (BL) : 2 st.

Ovo je moze se sada reci bivse selo.

BOSTAHOVINE

1991. : 495 st, 479 Muslimani i 8 Srbi
2013 (S) : 299 st, svi Bosnjaci
2013 (BL) : 272 st

Nelose selo, svaki peti stanovnik ima ispod 20 godina, no od 0-10 godina drastican pad broja dece

BOŽIĆI

1991. : 150 st, svi Srbi
2013 (S) : 84 st, svi Srbi
2013 (BL) : 59 st

Lose, tek svaki sedmi stanovnik mladji od 20 godina

BRAKOVCI

1991. : 221 st, 217 Muslimani
2013 (S) : 124 st, svi Bosnjaci
2013 (BL) : 121 st

Selo izvrsno, skoro svaki treci stanovnik ispod 20 godina

BREZOVICE

1991. : 533 st, 467 Muslimani i 64 Srbi
2013 (S) : 59 st, 38 Bosnjaci, 8 Srbi, 13 Nepoznato
2013 (BL) : 32 st

Svaki peti mladji od 20 godina, ni tamo ni vamo

BREŽANI

1991. : 276 st, 5 Muslimani i 271 Srbi
2013 (S) : 104 st, svi Srbi
2013 (BL) : 94 st.

Lose, tek svaki jedanaesti je mladji od 20 godina

BUČINOVIĆI

1991. : 386 st, 380 Muslimani, 4 Srbi
2013 (S) : 222 st, 221 Bosnjaci
2013 (BL) : 215 st

Svaki cetvrti mladji od 20 godina, spada u bolja sela

BUČJE

1991. : 76 st, svi Muslimani
2013 (S) : 43 st, svi Bosnjaci
2013 (BL) : 42 st.

Jos jedno malo selo sa 30 % stanovnika mladjihz od 20 godina

BUJAKOVIĆI

1991. : 174 st, 7 Muslimani i 166 Srbi
2013 (S) : 198 st, svi Srbi
2013 (BL) : 170 st.

Selo stabilnog broja stanovnika, ali tek sesti stanovnik j mladji od 20 godina

CRVICA

1991. : 473 st, 469 Srbi
2013 (S) : 552 st, 549 Srbi
2013 (BL) : 484 st

U selu porast broja stanovnika, ali sa losim demografskim pokazateljima : samo 4 dece od 0-4 godine, tek svaki jedanaesti stanovnik mladji od 20 godina

ĆIĆEVCI (ČIČEVCI)

1991. : 241 st, 61 Muslimani i 180 Srbi
2013 (S) : 92 st, 21 Bosnjaci i 71 Srbi
2013 (BL) : 92 st

Svaki peti mladji od 20 godina, prosek

DIMNIĆI

1991. : 265 st, svi Muslimani
2013 (S) : 56 st, 53 Bosnjaci
2013 (BL) : 31 st

40 % stanovnistva ima ispod 20 godina, izuzetno dobro selo

DOBRAK

1991. : 392 st, svi Muslimani
2013 (S) : 177 st, svi Bosnjaci
2013 (BL) : 90 st

Svaki peti stanovnik mladji od 20 godina

DONJI POTOČARI

1991. : 1.147 st, 981 Muslimani i 147 Srbi
2013 (S) : 705 st, 363 Bosnjaci i 330 Srbi
2013 (BL) : 673 st

Srbi su vise nego udvostrucili broj u selu. Svaki cetvrti stanovnik mladji od 20 godina, tesko je reci ko je bolji, moze se pretpostavljati na osnovu okolnih sela.

FOJHAR

1991. : 460 st, 455 Muslimani
2013 (S) : 86 st, 77 Bosnjaci i 9 Srbi
2013 (BL) : 85 st

Svaki sesti stanovnik mladji od 20 godina, vuce na losije parametre.

GAJ

1991. : 437 st, 252 Muslimani, 182 Srbi
2013 (S) : 157 st, 87 Bosnjaci i 69 Srbi
2013 (BL) : 136 st

Jako lose, svaki dvanaesti stanovnik mladji od 20 godina

GLADOVIĆI

1991. : 528 st, 526 Muslimani
2013 (S) : 108 st, svi Bosnjaci
2013 (BL) : 60 st

Svaki peti do sesti mladji od 20 godina, nista spektakularno

GOĐEVIĆI

1991. : 36 st, svi Srbi
2013 (S) : 15 st, svi Srbi
2013 (BL) : 13 st

Selo u nestajanju, nema mladjih od 20 godina

GORNJI POTOČARI

1991. : 896 st, svi Muslimani
2013 (S) : 265 st, svi Bosnjaci, Muslimani i Bosanci
2013 (BL) : 247 st

Svaki cetvrti do peti mladji od 20 godina, prosek ka boljem.

GOSTILJ

1991. : 148 st, 35 Muslimani i 113 Srbi
2013 (S) : 503 st, 266 Srba i 235 Bosnjaka
2013 (BL) : 461 st

Ovde su se ocigledno menjale granice naselja. Parametri osrednji ka boljim, svaki cetvrti do peti je mladji od 20 godina.

KALIMANIĆI

1991. : 397 st, 292 Srbi i 105 Muslimani
2013 (S) : 377 st, 363 Srbi i 14 Bosnjaci
2013 (BL) : 366 st

Porast broja Srba i nestanak Muslimana. No, tek svaki sesti je mladji od 20 godina.

KARAČIĆI

1991. : 410 st, svi Muslimani
2013 (S) : 38 st, svi Bosnjaci
2013 (BL) : 34 st

Svaki peti stanovnik ima manje od 20 godina,ali u kategoriji izmedju 5-15 godina nema stanovnika.

KLOTJEVAC

1991. : 308 st, 299 Muslimani, 9 Srbi
2013 (S) : 39 st, 34 Bosnjaci, 5 Srbi
2013 (BL) : 36 st

Svaki peti mladji od 20 godina

KOSTOLOMCI

1991. : 235 st, 234 Srbi
2013 (S) : 167 st, 164 Srbi
2013 (BL) : 161 sst

Svaki peti do sesti stanovnik mladji od 20 godina.

KRNJIĆI

1991. : 124 st, 113 Srbi i 11 Muslimani
2013 (S) : 57 st, svi Srbi
2013 (BL) : 55 st

Svaki peti do sesti mladji od 20 godina. Nema stanovnika od 0-4 godina.

KRUŠEV DO

1991. : 408 st, 407 Muslimani
2013 (S) : 76 st, svi Bosnjaci
2013 (BL) : 55 st

Svaki sesti mladji od 20 godina, osrednje ka losem.

KUTUZERO

1991. : 285 st, 284 Muslimani
2013 (S) : 43 st, svi Bosnjaci
2013 (BL) : 39 st

Odlicno selo, skoro svaki treci stanovnik ima ispod 20 godina

LIJEŠĆE

1991. : 524 st, 377 Muslimani, 97 Srbi
2013 (S) : 266 st, 92 Bosnjaci i 170 Srbi
2013 (BL) : 213 st

Ovde je doslo do promene etnicke strukture u korist Srba, pa ipak su sanse da ima prekopopisanih Srba velika. Svaki sesti stanovnik ima manje od 20 godina.

LIKARI

1991. : 589 st, 567 Muslimani, 20 Srbi
2013 (S) : 206 st, 203 Bosnjaci, 3 Srbi
2013 (BL) : 194 st

Svaki sesti stanovnik ispod 20 godina.

LIPOVAC

1991. : 173 st, svi Muslimani
2013 (S) : 38 st, svi Bosnjaci
2013 (BL) : 31 st

Svaki cetvrti do peti stanovnik mladji od 20.

LUKA

1991. : 599 st, 591 Muslimani
2013 (S) : 273 st, svi Bosnjaci
2013 (BL) : 161 st

Bosnjaci su se prekopopisali ovde. Lose su i performanse, tek svaki osmi je mladji od 20.

LJESKOVIK

1991. : 538 st, 536 Muslimani
2013 (S) : 66 st, svi Bosnjaci
2013 (BL) : 56 st

Odlicno selo, svaki treci mladji je od 20.

MALA DALJEGOŠTA

1991. : 353 st, 320 Muslimani, 33 Srbi
2013 (S) : 88 st, 62 Bosnjaci i 26 Srbi
2013 (BL) : 73 st

Lose performanse, svaki jedanaesti ima ipod 20.

MEĐE

1991. : 217 st, 130 Srbi i 87 Muslimani
2013 (S) : 61 st, 49 Srbi i 12 Bosnjaci
2013 (BL) : 48 st

Lose, svaki sedmi je mladji od 20, pritom od 0-4 godine nema stanovnika.

MILAČEVIĆI

1991. : 744 st, 732 Muslimani i 10 Srbi
2013 (S) : 125 st, svi Bosnjaci
2013 (BL) : 103 st

Ima prekopopisanih Bosnjaka, ali od stalno prisutnih skoro svaki peti je ispod 20.

MIHOLJEVINE

1991. : 148 st, 144 Muslimani i 1 Srbin
2013 (S) : 3 st, svi Bosnjaci
2013 (BL) : 3 st

Selo je prakicno nestalo.

MOĆEVIĆI

1991. : 321 st, svi Muslimani
2013 (S) : 22 st, 20 Bosnjaci
2013 (BL) : 11 st

Svaki peti stanovnik je ispod 20.

NOGAČEVIĆI

1991. : 173 st, 112 Muslimani i 58 Srbi
2013 (S) : 70 st, 62 Srbi i 8 Bosnjaci
2013 (BL) : 50 st

Porast broja i udela Srba, no izgleda prekopopisanih Srba ima najmanje 12, pa je porast broja upitan. Tek svaki dvanaesti stanovnik mladji od 20, ali svi mladji od 20 su u kategoriji 0-9 godina.

OBADI

1991. : 590 st, 453 Srbi i 130 Muslimani, 3 Hrvata
2013 (S) : 167 st, 136 Srbi i 24 Bosnjaka, 2 Hrvata
2013 (BL) : 165 st

Svaki sesti stanovnik ispod 20, nije preterano dobro.

OPETCI

1991. : 186 st, 185 Muslimani
2013 (S) : 116 st, svi Bosnjaci
2013 (BL) : 110 st

Svaki peti mladji od 20.

ORAHOVICA

1991. : 423 st, 327 Srbi i 95 Muslimani
2013 (S) : 90 st, 78 Srbi i 12 Bosnjaci
2013 (BL) : 86 st

Svaki osmi mladji je od 20, lose.

OSATICA

1991. : 465 st, 447 Muslimani, 13 Srbi
2013 (S) : 46 st, 45 Bosnjaci
2013 (BL) : 41 st

Svaki osmi do deveti mladji od 20.

OSMAČE

1991. : 948 st, 941 Muslimani, 6 Srbi
2013 (S) : 264 st, svi Bosnjaci
2013 (BL) : 251 st

Svaki peti stanovnik je ispod 20 godina.

OSREDAK

1991. : 196 st, 195 Srbi
2013 (S) : 10 st, svi Srbi
2013 (BL) : 10 st

Pola stanovnika je mladje od 35 godina, dvoje dece u kategoriji 0-4. Ovako malo ispada bolje od mnogo vecih srpskih sela,no i brojevi su jako mali.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat

Zadnje uređivanje Lookey : 09.04.2017. at 21:02.
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 21:41   #3379
OPŠTINA SREBRENICA - promene u etničkoj strukturi 1991/2013 (Sarajevski podaci, kombinovani sa podacima Banja Luke).

Komentar starosne strukture sela na osnovu podataka Banja Luke

II deo : sela P-Ž

PALE

1991. : 313 st, 280 Muslimani i 33 Srbi
2013 (S) : 93 st, 88 Bosnjaka i 5 Srba
2013 (BL) : 77 st

Moze se ubrojati u bolja sela, svaki cetvrti je mladji od 20.

PALEŽ

1991. : 0 st
2013 (S) : 1 st, 1 Srbin
2013 (BL) : 1 st

Jedno selo, jedan covek

PEĆI

1991. : 572 st, 569 Muslimani
2013 (S) : 93 st, 89 Bosnjaci i 4 Srbi
2013 (BL) : 49 st

Ima dosta prekopopisanih Bosnjaka. Mladjih od 20 je oko 20 %

PEĆIŠTA

1991. : 817 st, 757 Muslimana i 49 Srba
2013 (S) : 550 st, 356 Bosnjaka i 190 Srba
2013 (BL) : 445 st

Ima prekopopisanih, sam Bog zna koliko od kojih Svaki cetvrti je ispod 20 godina, solidno.

PETRIČA

1991. : 136 st, svi Srbi
2013 (S) : 277 st, 270 Srba
2013 (BL) : 265 st

Svaki peti je ispod 20, prosek.

PODGAJ

1991. : 297 st, 287 Muslimani i 7 Srbi
2013 (S) : 146 st, 141 Bosnjaci, 5 Srbi
2013 (BL) : 140 st

PODOSOJE

1991. : 87 st, svi Muslimani
2013 (S) : 9 st, svi Bosnjaci
2013 (BL) : 9 st

Malo,ali vrlo mlado selo, jedan stanovnik 60-65, 7 stanovnika mladje od 35 godina, 4 mladje od 10

PODRAVNO

1991. : 413 st, 412 Srbi
2013 (S) : 143 st, 142 Srbi, 1 Hrvat
2013 (BL) : 133 st

Svaki peti mladji od 20.

POSTOLJE

1991. : 104 st, svi Srbi
2013 (S) : 32 st, svi Srbi
2013 (BL) : 19 st

Selo u nestajanju.

POZNANOVIĆI

1991. : 450 st, 447 Muslimani
2013 (S) : 149 st, 148 Bosnjaci
2013 (BL) : 67 st

Bosnjaci prekopopisani. Lose performanse, svaki osmi ispod 20.

PRIBIDOLI

1991. : 479 st, 421 Muslimani, 58 Srbi
2013 (S) : 130 st, 79 Bosnjaci i 51 Srbi
2013 (BL) : 103 st

Svaki deseti je ispod 20, lose.

PRIBOJEVIĆI

1991. : 125 st, svi Srbi
2013 (S) : 77 st, svi Srb
2013 (BL) : 55 st

Svaki dvadeseti mladi od 20, svaki peti ima izmedju 40 i 45 godina, vrlo vrlo lose.

PROHIĆI

1991. : 405 st, 404 Muslimani
2013 (S) : 125 st, 117 Bosnjaci, 1 Srbin, 7 Bosanaca
2013 (BL) : 108 st

Svaki sesti ispod 20.

PUSMULIĆI

1991. : 448 st, 395 Muslimani, 52 Srbi
2013 (S) : 136 st, 115 Bosnjaci, 14 Srbi, 7 Bosanaca
2013 (BL) : 90 st

Bosnjaci se malo vise prekopopisali. Svaki sesti mladji od 20.

RADOŠEVIĆI

1991. : 215 st, 207 Srbi, 8 Muslimani
2013 (S) : 30 st, 18 Srbi, 12 Bosnjaci
2013 (BL) : 26 st

Promena etnicke strukture u korist Bosnjaka,ali uz strmoglavi pad broja stanovnika. Zanimljivo je da skoro pola stanovnika ima manje od 20 godina.

RADOVČIĆI

1991. : 643 st, 568 Muslimani, 10 Srbi, 65 ostali
2013 (S) : 90 st, 89 Bosnjaci
2013 (BL) : 80 st

Svaki sesti ispod 20, dakle polose.

RAĐENOVIĆI

1991. : 510 st, svi Muslimani
2013 (S) : 103 st, svi Bosnjaci
2013 (BL) : 88 st

Solidno selo, ima dosta mladih - svaki treci stanovnik je mladji od 20 godina.

RATKOVIĆI

1991. : 338 st, 337 Srbi, 1 Musliman
2013 (S) : 45 st, 44 Srbi i 1 Hrvat
2013 (BL) : 5 st

Srbi se prekopopisali. Selo je u nestajanju, najmladji stanovnik nije mladji od 35 godina

SASE

1991. : 538 st, 442 Muslimani i 82 Srbi
2013 (S) : 55 st, 31 Bosnjaci i 22 Srbi
2013 (BL) : 51 st

Nista za pohvaliti, tek svaki sesti je mladji od 20.

SKELANI

1991. : 1.123, 950 Muslimani i 160 Srbi
2013 (S) : 825 st, 605 Srbi i 217 Bosnjaci
2013 (BL) : 807 st

Proglasenje za privremeno opstinsko srediste tokom 90tih, i doseljavanje Srba kao i odlazak i ratni progon Bosnjaka doveli su do promene etnicke strukture u ubedljivu vecinu. Uz Potocare znacajno mesto danas, sa osrednjom starosnom strukturom - svaki peti stanovnik je mladji od 20 godina,svaki treci je mladji od 30.

SKENDEROVIĆI

1991. : 249 st, svi Muslimani
2013 (S) : 28 st, svi Bosnjaci
2013 (BL) : 22 st

Jos jedno u nizu naselja koja se oporavljaju pocev od male populacije - svaki cetvrti je mladji od 20 godina, polovina je mladja od 35.

SLATINA

1991. : 339 st, 330 Muslimani i 9 Srbi
2013 (S) : 131 st, 123 Bosnjaci i 8 Srbi
2013 (BL) : 114 st

Mladje selo, svaki treci do cetvrti je ispod 20 godina, a 60 % je mladje od 35 godina.

SREBRENICA

1991. : 5.746 st, 3.673 Muslimani, 1.632 Srbi, 34 Hrvati, 328 Jugosloveni
2013 (S) : 2.410 st, 1369 Srbi, 998 Bosnjaci
2013 (BL) : 2.241 st

Naselje Srebrenica nema dobre parametre. Tek svaki sesti je mladji od 20, najbrojnije je stanovnistvo u 6. deceniji zivota.

STAROGLAVICE

1991. : 102 st, 101 Muslimani
2013 (S) : 46 st, svi Bosnjaci
2013 (BL) : 46 st

Svaki sesti je mladji od 20, a svaki drugi je mladji od 35.

SUĆESKA

1991. : 338 st, svi Muslimani
2013 (S) : 142 st, svi Bosnjaci
2013 (BL) : 138 st

Svaki cetvrti je ispod 20 godina, svaki drugi je mladji od 35.

SULICE

1991. : 712 st, 710 Muslimani
2013 (S) : 31 st, svi Bosnjaci
2013 (BL) : 28 st

Svaki sesti je mladji od 20.

ŠUBIN

1991. : 154 st, svi Muslimani
2013 (S) : 10 st, 9 Bosnjaci
2013 (BL) : 3 st

Selo je prakticno nestalo, nema mladih.

TOKOLJAK

1991. : 567 st, 558 Muslimani
2013 (S) : 76 st, svi Bosnjaci
2013 (BL) : 68 st

Vrlo mlado selo, 30 % stanovnika ispod 20 godina, 60 % ima ispod 35 godina.

TOPLICA

1991. : 267 st, 254 Srbi, 13 Muslimani
2013 (S) : 166 st, 105 Srbi i 61 Bosnjaci
2013 (BL) : 119 st

Cini mi se da su se Bosnjaci prekopopisali, cudan je porast broja Bosnjaka ako se granice nisu menjale. Performanse su jako lose, tek 10 % stanovnika je mladje od 20.

URISIĆI

1991. : 327 st, 326 Muslimani
2013 (S) : 52 st, svi Bosnjaci
2013 (BL) : 51 st

Svaki treci mladji je od 20 godina

VELIKA DALJEGOŠTA

1991. : 323 st, 321 Muslimani
2013 (S) : 78 st, 75 Bosnjaci, 3 Srbi
2013 (BL) : 64 st

Svaki peti stanovnik mladji od 20.

VIOGOR

1991. : 131 st, 98 Srbi, 32 Muslimani
2013 (S) : 14 st, 9 Srbi, 5 Bosnjaci
2013 (BL) : 14 st

Selo u nestajanju, nema mladih.

ŽABOKVICA

1991. : 681 st, 571 Srbi, 52 Muslimani
2013 (S) : 225 st, 218 Srbi, 6 Bosnjaci
2013 (BL) : 144 st

Ovde su se Srbi prekopopisali. Lose performanse, tek svaki sedmi do osmi je mldji od 20.

ŽEDANJSKO

1991. : 306 st, 305 Muslimani
2013 (S) : 116 st, svi Bosnjaci
2013 (BL) : 115 st

Selo ima 30 % stanovnistva mladjeg od 20 godina, ali svega 4 u kategoriji od 0-4, naspram 18 u kategoriji 15-19.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat

Zadnje uređivanje Lookey : 09.04.2017. at 22:38.
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 23:07   #3380
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Medjutim,ima mesta gde bosnjacki inat zaista rastura...opstina Srebrenica,cak i po podacima Zavoda Srpske pokazuje da su Bosnjaci dosta bolji od Srba, poredeci sela slicne velicine,cak i ona od 0-50 stanovnika. Kao recimo i u Sandzaku, sto selo ima vise muslimanske populacije ispostavlja se da je vitalnije sa tom razlikom sto Bosnjaci povratnici izgleda zaista pokusavaju da otpocnu novi zivot.
I pre rata bili su drastično vitalniji i mlađi. Vidi popise 71 i 91:
Popis________1971______1991_____priraštaj(%)
Srebrenica___33.357____36,666________+9,9%
Muslimani____20.968____27.572_______+31,5%
Srbi_________11.918_____8.315_______-30.2%
Nik1977 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:08.