Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2017., 05:59   #9401
Kriza se neće riješiti u Europi nego tamo odakle ti ljudi dolaze.
Mislim da svi možemo razumjeti zašto ti ljudi se upućivaju prema EU i da je EU ili zapad i djelomični krivac. I ovo je još ništa, što još može iz Afrike krenuti. I na kraju ćemo svi plaćati jer su neki zarađivali prija/sada silne pare u tim državama. Ili ćemo platiti sa većim troškovima zaštite granica ili sa većim zbrinjavanjem ljudi. Jer a ogroman dio ljudi pravo na azil po sadašnjim zakonima.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 09.09.2017., 06:49   #9402
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Kriza se neće riješiti u Europi nego tamo odakle ti ljudi dolaze.
Mislim da svi možemo razumjeti zašto ti ljudi se upućivaju prema EU i da je EU ili zapad i djelomični krivac. I ovo je još ništa, što još može iz Afrike krenuti. I na kraju ćemo svi plaćati jer su neki zarađivali prija/sada silne pare u tim državama. Ili ćemo platiti sa većim troškovima zaštite granica ili sa većim zbrinjavanjem ljudi. Jer a ogroman dio ljudi pravo na azil po sadašnjim zakonima.
Dug trebaju plaćati oni koji su po Bliskom istoku vodili ratove a to definitivno nisu sve članice EU. Tu se opet vraćamo na početak rasprave a to je da Brisel nema nikakvo pravo ostalim članicama nametati migrantske kvote jer ni uzrok problema nije bio univerzalan.

Što se tiče Afrike, tu je u pitanju nešto drugo jer se uglavnom radi o ekonomskim migrantima. Afričke zemlje imaju neovisnost već desetljećima i ako u tom periodu nisu sposobni stvoriti kakve-takve funkcionalne zajednice to je onda njihov problem. Krcati su prirodnim resursima i ako smanje natalitet i provećaju produktivnost vjerujem da će im biti puno bolje. Njih treba prestati financirati i početi ih educirati jer taman da EU sutra prihvati 10 milijuna afrikanaca to neće riješiti njihov problem. Prognoze su da će ih do 2050. biti 2,5 milijarde što je duplo više nego sad.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 09.09.2017., 07:36   #9403
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Dug trebaju plaćati oni koji su po Bliskom istoku vodili ratove a to definitivno nisu sve članice EU. Tu se opet vraćamo na početak rasprave a to je da Brisel nema nikakvo pravo ostalim članicama nametati migrantske kvote jer ni uzrok problema nije bio univerzalan.

Što se tiče Afrike, tu je u pitanju nešto drugo jer se uglavnom radi o ekonomskim migrantima. Afričke zemlje imaju neovisnost već desetljećima i ako u tom periodu nisu sposobni stvoriti kakve-takve funkcionalne zajednice to je onda njihov problem. Krcati su prirodnim resursima i ako smanje natalitet i provećaju produktivnost vjerujem da će im biti puno bolje. Njih treba prestati financirati i početi ih educirati jer taman da EU sutra prihvati 10 milijuna afrikanaca to neće riješiti njihov problem. Prognoze su da će ih do 2050. biti 2,5 milijarde što je duplo više nego sad.
Pa jasno da nisu sve države krive, ali ona najveća je predaleko za male brodove. A sa nekim drugima imamo zajednicu i kojoj nas mogu većinski obavezati na neke stvari. Ne radi se samo o ekonomskim migrantima. Imaš par "veći" ratova i još par mali u Africi.
Znači osobe iz tog područja ispunjavaju većinom uvjete azila.
O sposobnostima ili ne raspravljati je druga tema.
Ono glavno je ipak da bi valjda ti kao i ja pokušali se maknuti od tamo i pomoć rata u susjedstvu bi bili u mogućnosti dobiti azil.
Europa neće izaći na kraj bez kvota, ne mislim na ove o raspodjeli nego najprija o broju koliko uopće primiti. Znaci gornje granice i ako se ispunjavaju već u 3. Mjesec se treba i pokušati osigurati granice tako da bude što manji broj ili čisto dijeliti dozvole ulaza samo van granica.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 09.09.2017., 15:04   #9404
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
U krivu si jer je Italija također sudjelovala u rušenju Gadafija u sklopu NATO-a ali to je sad nevažno. NGO nemaju nikakvo pravo dovlačiti ilegalne migrante u bilo koju državu i da je talijanska vlada zatvorila pomorske luke migrantski val bi prestao istog trenutka. Sjeti se kako je to radio Berlusconi ili kako su sadašnje vlasti ovo ljeto blokirale ulazak Identitarcima u sicilijanske luke?! To da ih je EU šikanirala je istina ali su si sami krivi. S druge strane je Frontex taj koji je počeo migrante prevažati u Italiju dok su se NGO priključile tek kasnije. Treća stvar je talijaska mafija koja ubire ogromne novce od šverca migranata a umiješana je u politiku.

Znači krivnja je na talijanskoj vladi koja je to dopustila. Uostalom kakva je to država u kojoj skupina stranih aktivista financirana stranim kapitalom radi što hoće?! Prolistaj temu pa ćeš vidjeti moje postove gdje se lijepo vidi da je migrantska kriza organizirana a Italija je jedan od organizatora. Migrante također skupljaju ispred španjolske obale ali ih sve voze u talijanske luke jer španjolci ne dozvoljavaju da ih iskrcavaju kod njih. Opet stvar vladajućih i kako su se postavili prema tom problemu.
Gle, italija je morala uletit s natom da zaštiti svoje kolonijalne interese, pogotovo zbog ENI, ali da se njih pitalo gadafi bi živio vječno, ali to jest off topic.

U italiju su probijali imigranti i u vrijeme Berlusconija, ali si u pravu kad kažeš da tehničko-liberalne vlade u italiji nisu učinile ništa, osim podilazile europskim interesima radi kojih su instalirani na vlast. Oni su zapravo pod malim valovima već desetljećima prije ovih velikih valova i s time se bore već desetljećima.

Iako, tu se mora uzeti u obzir i pritisak, talijani nisu tek tako mogli zatvorit luke, niti su ih mogli topit na otvorenom moru s mornaricom - nadalje 90% ljudi su im doteglili i bacili u more ispred talijanske obale, a jako mali broj je ušao u luke i tamo istovarivao ljude.

Nadalje - u italiju je uglavljen ogroman broj NGO-a i to još od razdoblja 50-ih, a na italiju se vrši pritisak zadnjih pola stoljeća i oni su u prilično nezavidnoj situaciji.

Činjenica je da su talijani rekli - tko vas hebe, ok. primit ćemo imigrante, a onda neka idu lijepo u europu - to i je bio njihov odgovor na stanje u koje ih je eu stavila.

A tko kontrolira frontex - talijani ili merkel s francuzima?

Hebena je situacija s talijanima i ne možeš je tek tako crno bijelo postaviti, a po pitanju poszicije italije kad stvari budu pucale budi siguran da će promijeniti bandjeru i pridružiti se višegradu - naravno kad budu sigurni da će imati više koristi od štete - to je stari talijanski način koji svi poznamo.

I za kraj, oni su sada i zaustavili val - u prevodu, europa ih više ne želi? ok. to značiu da možemo spiz... NGO-e i zaustavit valove - to prije nisu mogli, jer bi krenuli pritisci, neredi i revolucije.

Stvar je jako kompleksna i teško je postaviti samo kroz - što nisu? Trebali su?
hilderik is online now  
Old 09.09.2017., 15:08   #9405
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Pa jasno da nisu sve države krive, ali ona najveća je predaleko za male brodove. A sa nekim drugima imamo zajednicu i kojoj nas mogu većinski obavezati na neke stvari. Ne radi se samo o ekonomskim migrantima. Imaš par "veći" ratova i još par mali u Africi.
Znači osobe iz tog područja ispunjavaju većinom uvjete azila.

O sposobnostima ili ne raspravljati je druga tema.
Ono glavno je ipak da bi valjda ti kao i ja pokušali se maknuti od tamo i pomoć rata u susjedstvu bi bili u mogućnosti dobiti azil.
Europa neće izaći na kraj bez kvota, ne mislim na ove o raspodjeli nego najprija o broju koliko uopće primiti. Znaci gornje granice i ako se ispunjavaju već u 3. Mjesec se treba i pokušati osigurati granice tako da bude što manji broj ili čisto dijeliti dozvole ulaza samo van granica.
Ovo jednostavno nije istina - preko 90% su ekonomski imigranti i po međunarodnim zakonima te ljude treba deportirat, a ne im davat azil - izbjeglice? ok. neka apliciraju za azil i ako su izbjeglice onda imaju pravo na azil, a ako ne ćao. I to je rješenje, a ne rasprava o tome koliko ih tko treba primiti. Već sam rekao - njemačka ih želi? Nema problema, neka ih onda i uzme, a oni koji ne žele ih trebaju odbit ili deportirat - i to je sve po slovu zakona.
hilderik is online now  
Old 09.09.2017., 15:51   #9406
Nisam mislila na ove koji su došli, nego da imaš par milijuna koji lako mogu izpuniti današnje uvjete azila, ili zbog rada ili zbog režima u njihovim državama.
Bit će i dalje sigurno veliki dio lažnih, to je druga priča.
Ja samo postavljam tezu, da ima prevelik broj osoba koji po današnjim kriterijama imaju pravo na azil.
I da će tako ostati, dok se ne promjeni nešto u postupanju.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully

Zadnje uređivanje MrsGahan : 09.09.2017. at 16:25.
MrsGahan is offline  
Old 09.09.2017., 20:40   #9407
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Nisam mislila na ove koji su došli, nego da imaš par milijuna koji lako mogu izpuniti današnje uvjete azila, ili zbog rada ili zbog režima u njihovim državama.
Bit će i dalje sigurno veliki dio lažnih, to je druga priča.
Ja samo postavljam tezu, da ima prevelik broj osoba koji po današnjim kriterijama imaju pravo na azil.
I da će tako ostati, dok se ne promjeni nešto u postupanju.
Istina, zbog toga javnost u eu treba vršiti pritisak da se promijene deklaracije i zakoni koji izbjeglice tretiraju na način 50-tih...

Migration Cannot Be Cast In Terms Of Individual Rights, by Paul Collier on 8 December 2016

Quote:
We’ve got a model of dealing with refugees, UNHCR, which is still stuck in 1950 where refugees are seen to be needing food and shelter. That would be true if refuge was a matter of a few months or a few weeks but 90% of refugees, the refugees who have fled Syria and globally, actually ignore UNHCR because their top priority is not food and shelter. If you’re going to be a refugee for some years your top priority is to be able to earn a living. And at the moment the haven countries for quite good reasons don’t provide the right to work. Because their own populations feel threatened. And what we as an international community should be doing is bringing work to the refugees in those havens.

How can that be facilitated?

Given modern globalisation that is entirely feasible. Germany’s been doing that, bringing jobs to Turkey for years and now we can scale that up. That’s starting to happen in Jordan. It’s very exciting, it’s also starting to happen globally, that’s why Chancellor Merkel went to Ethiopia to see an industrial zone which is now scheduled to provide jobs both for refugees in Ethiopia and jobs for Ethiopians. We can make deals which work both for the haven governments and for the refugees.
Kontroliranu imigraciju je moguće imati ako postoje takve "buffer" zone posijane diljem kontinenta.
cestar is offline  
Old 09.09.2017., 23:35   #9408
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Nisam mislila na ove koji su došli, nego da imaš par milijuna koji lako mogu izpuniti današnje uvjete azila, ili zbog rada ili zbog režima u njihovim državama.
Bit će i dalje sigurno veliki dio lažnih, to je druga priča.
Ja samo postavljam tezu, da ima prevelik broj osoba koji po današnjim kriterijama imaju pravo na azil.
I da će tako ostati, dok se ne promjeni nešto u postupanju.
Imaju pravo na azil u prvoj sigurnoj zemlji, ali sigurno ne u Njemackoj, o tome smo vec pisali:
Quote:
Ako se govori o postupanju Njemacke, onda nije bitna nikakva opcenita definicija "izbjeglice" jer njihov Grundgesetz (Ustav) clanak 16a, stavak 2 jasno kaze da se na pravo na azil ne mogu pozvati oni koji dolaze iz zemalja "europskih zajednica" (Europska Unija) ili trece zemlje u kojoj je osigurana primjena Sporazuma o pravnom polozaju izbjeglica i Konvencija o zastiti ljudskih prava i temeljnih sloboda.
A to su svi koji ne dolaze direktno avionom ili brodom preko Sjevernog mora.
Prema zakonu o azilu, §18 tim "Ausländerima" se mora odbiti ulazak u zemlju tj. protjerati ih ako ih se uhvati u ilegalnom prelasku blizu granice.
Quote:
Ovdje je bitno da se radi o drzavama koje ne granice direktno sa zemljama u kojima se vodi rat/gradjanski rat/progon odredjenog stanovnistva.
Znaci ne krsi se clanak 31. ili clanak 33. Zenevske konvencije o izbjeglicama:
Članak 31
Izbjeglice koji se ilegalno nalaze u zemlji izbjeglištva
Stavak 1) Države ugovornice neće izreći kazne zbog ilegalnog ulaska ili boravka na njenom teritoriju izbjeglicama koje dolaze direktno s teritorija gdje je njihov život ili sloboda ugrožena u smislu članka 1, a ulaze ili se nalaze na njenom teritoriju bez dozvole i ako se bez odgađanja jave vlastima, te predoče valjane razloge svog ilegalnog ulaska ili boravka.
Članak 33

Zabrana protjerivanja ili vraćanja („refoulment”)
Stavak 1) Nijedna Država ugovornica neće protjerati ili vratiti („refouler”) izbjeglicu na granicu teritorija gdje bi njegov život ili sloboda bili ugroženi zbog rasnih, vjerskih, nacionalnih razloga, kao i zbog pripadnosti određenoj društvenoj grupi ili zbog političkog mišljenja.
Miss_Fine is offline  
Old 10.09.2017., 01:02   #9409
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
U krivu si jer je Italija također sudjelovala u rušenju Gadafija u sklopu NATO-a ali to je sad nevažno. NGO nemaju nikakvo pravo dovlačiti ilegalne migrante u bilo koju državu i da je talijanska vlada zatvorila pomorske luke migrantski val bi prestao istog trenutka. Sjeti se kako je to radio Berlusconi ili kako su sadašnje vlasti ovo ljeto blokirale ulazak Identitarcima u sicilijanske luke?! To da ih je EU šikanirala je istina ali su si sami krivi. S druge strane je Frontex taj koji je počeo migrante prevažati u Italiju dok su se NGO priključile tek kasnije. Treća stvar je talijaska mafija koja ubire ogromne novce od šverca migranata a umiješana je u politiku.

Znači krivnja je na talijanskoj vladi koja je to dopustila. Uostalom kakva je to država u kojoj skupina stranih aktivista financirana stranim kapitalom radi što hoće?! Prolistaj temu pa ćeš vidjeti moje postove gdje se lijepo vidi da je migrantska kriza organizirana a Italija je jedan od organizatora. Migrante također skupljaju ispred španjolske obale ali ih sve voze u talijanske luke jer španjolci ne dozvoljavaju da ih iskrcavaju kod njih. Opet stvar vladajućih i kako su se postavili prema tom problemu.
Htjela bih se nadovezati na boldano. Danas sam procitala clanak o situaciji sa izbjeglicama u Italiji na news.at. Ko zna njemacki, moze pogledat.
Imala sam neku ideju, ali isto me malo sokiralo kad sam procitala sta se dogadja danas u 21. stoljecu u jednoj zemlji Europske unije. Ti Afrikanci kad sidju "spaseni" s brodova zavrsavaju u kampovima gdje ih mafija iskoristava kao moderno roblje u poljoprivredi tj. kod berbe.
Ona kontrolira prihvatne centre i pronevjerava novce iz Rima a poslije "zaposljava" izbjeglice Afrikance kao jeftinu radnu snagu na poljima po citavoj Italiji. Mafija navodno kontrolira cijelu poljoprivredu Italije i njima odgovara da izbjeglice iz Afrike stalno pristizu.
Bez papira i prava zive u "kampovima"- derutnim kucama ili satorima- u dezolatnim uvjetima, bez vode i struje i rade na poljima za 2 Eura po satu, zene se prostituiraju.
Procijenjeno je da ih ima oko 130 000. Mafija je naravno povezana s policijom i politikom, niko ih ne dira.
I sto reci onda na takvu drzavu, osim sramotno, da clanica Europske unije tolerira prakticki ropstvo tisuca ljudi i gradi svoje gospodarstvo na najgorem izrabljivanju. Najbolje je kad briselski dusebriznici napadaju Madjarsku "jer ne podrzava europske vrijednosti". Ne mogu vjerovati da oni stvarno ne znaju sta se dogadja s tim ljudima u Italiji.
Ali tu im nisu u opasnosti europske vrijednosti i civilizacijski standardi...
Miss_Fine is offline  
Old 10.09.2017., 15:35   #9410
To je sasvim očekivano da će mafija tako nešto napraviti. A očito i državi to odgovara, inače bi reagirala.
peggy-nely is offline  
Old 10.09.2017., 15:40   #9411
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
bila sam jučer u školi, priredba, prvi dan škole, prvašići..s obzirom na to da je moje naselje blizu porina, u našu školu idu klinci iz porina..
i tako ja pričam sa mladom ženom iz crvenog križa koja ih vodi (imamo 3 prvašića u školi, odlično su napravili što su ih razdvojili, da se bolje uklope i nauče jezik, svatko u jedan razred) i veli mi ona da to što klinci idu u školu, da to apsolutno ništa ne znači, da ako dobe šup kartu, ne odobre im ostanak a rijetkima se odobri (njene riječi), da moraju otići..
prilazi nam mali, jede onaj kaokao, što je sve prvašiće dočekalo na stolu, pazi na svaku mrvicu da mu ne padne na pod, on sretan ko malo dijete što je krenuo u školu, već pruža ruke s našom djecom i upoznaje se, gledam ga i mislim si: pronaći ćeš prijatelje, taman stvoriti uspomene i temelje, možda i prvu simpatiju, naučiti i svladati perfektno jezik, učit hrvatske pjesmice i hop, nakon dvije godine (jer tko zna koliko procedura može trajati) može doći rješenje da morate otići.
gledam tog malog i srce mi skoro puklo..
U Porinu ima stvarno prekrasne djece (u Prihvatilištu u Kutini još više). Šteta što moraju boraviti na tako odvratnom mjestu kao što je Porin.
peggy-nely is offline  
Old 22.09.2017., 06:28   #9412
Austrija, Mađarska i Češka pokazale volju da se brane

Pametne zemlje će se braniti od onakvog teatra apsurda kakav se odvijao 2015,
kada su tisuće migranata nekontrolirano prelazile granice:
http://vijesti.hrt.hr/405464/vojna-v...za-za-migrante

Quote:
Tri srednjoeuropske države, Austrija, Mađarska i Češka, odlučile su se na zajedničku vojnu vježbu. I to kako bi izbjegle događaje otprije dvije godine kada ih je migrantska kriza ulovila potpuno nespremne.

Više tisuća vojnika bilo je podijeljeno u dvije skupine - one koje nasilno žele prijeći granicu i one koje ih u tome zaustavljaju.

Po scenariju ni stotinu kilometara od Beča prava drama. Migranti žele nasilno prijeći granicu i krenuti prema glavnom gradu Austrije. No granična policija i vojska neumoljive. Nema prolaza ni za koga. Politika otvorenih vrata za migrante više ne postoji.

Mađarska strana, ovaj put samo kao promatrač, oduševljena je vježbom. Znaju oni da njihova migrantska politika nije najpopularnija u Bruxellesu, ali svejedno dosljedni. Ministar tvrdi - samo dobro čuvana granica jamstvo je sprečavanja ilegalnih migracija koje uništavaju Europu.

Bruxelles nije zadovoljan zbog ove vježbe. Poručuju da sila nije rješenje problema. No unatoč svemu, vježbu su uz ministre obrane Austrije, Mađarske i Češke promatrali i brojni drugi promatrači iz još nekoliko zemalja Unije. I, kako se doznaje, bili itekako zadovoljni onim što su vidjeli.
Kako protumačiti boldano? Izgleda da ekstremisti iz Bruxellesa podržavaju bezakonje!
Hlebyn is offline  
Old 30.09.2017., 19:06   #9413
Novi plan EU da zaustave ilegalnu migraciju iz Afrike je taj da će u određenim afričkim državama postaviti izbjegličke centre te će u sljedeće dvije godine u Europu dovesti 50 tisuća izbjeglica.
https://theoldcontinent.eu/relocation/

Očito je da ne žele zaustaviti ilegalnu migraciju jer sumnjam da su toliko glupi da ne vide da u Italiju stižu ekonomski migranti a ne izbjeglice.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 30.09.2017., 19:21   #9414
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Novi plan EU da zaustave ilegalnu migraciju iz Afrike je taj da će u određenim afričkim državama postaviti izbjegličke centre te će u sljedeće dvije godine u Europu dovesti 50 tisuća izbjeglica.
https://theoldcontinent.eu/relocation/

Očito je da ne žele zaustaviti ilegalnu migraciju jer sumnjam da su toliko glupi da ne vide da u Italiju stižu ekonomski migranti a ne izbjeglice.
Stižu ljudi koji su većinom platili sleperskon industriji dosta novaca za opasan put, i ako dio tih ljudi vidi mogućnost na jeftiniji i sigurniji način doći u Europu će ih to sigurno dovesti do tih centara, naravno samo one koji imaju neko pravo na pomoć.
Ali i uz taj put bi se trebalo dogovoriti kvote, jer sigurno neće to biti jedinstveno 50.000 nego prija godišnje. Samo se tada mora i zaoštriti postupak prema svima koji dođu drugim putem ili pogotovo neopravdano.
Ali zato opet postoji problem da će se te na odredištu odlučiti o pravu na azil. Znaci opet od tih 50.000 mogu biti 1% ili 99% ekonomski migranti.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 30.09.2017., 23:04   #9415
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
.
O kakvim kvotama ti pričaš?! Nitko ne može natjerati zemlje EU da se solidariziraju sa državama Afrike i počnu prihvaćati njihov višak ljudi zato jer se afrikanci prekomjerno razmnožavaju. Izbjeglice ako dođu u UN-ove izbjegličke kampove tj. sigurne zone onda su na sigurnom i nema potrebe da nastavljaju put na drugi kontinent a ako je netko u EU spreman prihvatiti te izbjeglice onda će relokacija ići dobrovoljno a ne nametanjem kvota.

Ova odluka EU je bacanje pijeska narodu u oči jer da hoće, ilegalnu migraciju bi zaustavili preko noći osiguravanjem granica i deportacijom ilegalaca.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 30.09.2017., 23:13   #9416
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
O kakvim kvotama ti pričaš?! Nitko ne može natjerati zemlje EU da se solidariziraju sa državama Afrike i počnu prihvaćati njihov višak ljudi zato jer se afrikanci prekomjerno razmnožavaju. Izbjeglice ako dođu u UN-ove izbjegličke kampove tj. sigurne zone onda su na sigurnom i nema potrebe da nastavljaju put na drugi kontinent a ako je netko u EU spreman prihvatiti te izbjeglice onda će relokacija ići dobrovoljno a ne nametanjem kvota.

Ova odluka EU je bacanje pijeska narodu u oči jer da hoće, ilegalnu migraciju bi zaustavili preko noći osiguravanjem granica i deportacijom ilegalaca.
Govorim o konačno zajedničkoj liniji EU-a.
Zajedno čuvanje granica, zajedno hvatanje slepera i kao od tebe opisani centri u Africi, znači ako si iz Afrike dobivaš tamo visu i ako je nemaš pravo zatražiti azil.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 30.09.2017., 23:28   #9417
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post

Očito je da ne žele zaustaviti ilegalnu migraciju jer sumnjam da su toliko glupi da ne vide da u Italiju stižu ekonomski migranti a ne izbjeglice.
U Italiji je totalni kaos po pričanju događaja iz jednog maturanog putovanja. Vojska na ulicama skupa s ljudima. Nevjerojatno je kako smo spremni pomoći ljudima koji nisu iz našeg područja a nismo spremni pomoći našim ljudima koji spavaju po klupama i koji bi se uklopili više u naš život jer imigranti misle valjda da je naš kapital neovisno o klasama pao s neba i koriste zabludu područja kao da je neka privilegija što smo mi rođeni ovdje dok je Afrika plodna zemlja recimo Mugabe je farmere koje je protjerao zvao natrag jer je zemlja nakon odlaska njih doživjela ekonomski krah. Bio sam prije 10 god u Americi i vidio još onda kako multikulti ne valja jer to rezultira tako da jedna kultura uvijek nameće volju drugoj,već tu kod nas je to problem na regionalnoj,gradskoj,selskoj razini a kamoli ovo.

Prihvaćanje takvih je dovođenje agresivnog proletera koji će napasti kapital svakoga tko ima više,uključujući i kapital radnika. Viša klasa neka ne očekuje prihvaćanje od strane njih jer će završiti ko farmeri u nekadašnjoj Rodeziji a današnjem Zimbabweu. Umjesto masovnog priljeva novca na imigrante,možemo imati priljev novca na radničke plaće pa će biti i nataliteta,sigurnosti za sve u protivnom bi se potplaćeni radnik mogao pridružiti imigrantima.
Detektor is offline  
Old 30.09.2017., 23:38   #9418
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno je kako smo spremni pomoći ljudima koji nisu iz našeg područja a nismo spremni pomoći našim ljudima koji spavaju po klupama i koji bi se uklopili više u naš život
I to ne bilo kojim stranim ljudima već pomno odabranim migrantima koji će sprovoditi zamišljenu ideologiju. 2,5 milijuna ukrajinaca je raseljeno ali njih ko jebe zato jer ne odgovorajau EU liderima. Ovdje uopće nisu u pitanju ljudski životi i to je ono najgore. Nije ih briga za strance kao ni za domaći narod i to treba pod hitno mijenjati. Sličnu politiku u SAD-u furaju demokrati gdje crnce i latinose koriste isključivo kao glasačku bazu.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 05.10.2017., 21:41   #9419
Quote:
Hrvatska obvezala prihvatiti 150 ljudi ove godine te dodatnih 100 iduće godine. Radi se o građanima Sirije koji se trenutno nalaze u Turskoj.

- Radi se o alatu međunarodne solidarnosti sa trećim zemljama, ali i alatu za upravljanje migracijama. Prije dolaska u Hrvatsku sve osobe moraju proći sigurnosnu provjeru. Planira se da prva skupina preseli u Hrvatsku do kraja studenog ili početkom prosinca ove godine, a tijekom tijekom 2018. Hrvatska može preseliti dodatnih 100 ljudi - rekao je Božinović.
https://www.24sata.hr/news/sprijecil...-sezonu-542807

Preseljenje imigranata iz Turske u Hrvatsku?
Je li to dio onih nametnutih nam kvota koje pojedine članice EU odbijaju?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 05.10.2017., 22:09   #9420
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
https://www.24sata.hr/news/sprijecil...-sezonu-542807

Preseljenje imigranata iz Turske u Hrvatsku?
Je li to dio onih nametnutih nam kvota koje pojedine članice EU odbijaju?
Da, ma ništa od toga čak ni ove veće zemlje ne prevoze...Nešto se krenilo u početku tamo 2016 i brzo su svi prestali. Od ovoga dogovora je prošlo preko 2,5 godine i već vidimo kako se u Siriji polako rat bliži kraju.
Prošle godine se tamo vratilo 682 000 dok ove samo do srpnja 602 000 osoba.

Mi smo trebali već 2015 do studenog prihvatiti oko 500-ak osoba, dok smo čitavu kvotu od 3200 trebali prihvatiti do 2017 godine. Eto skoro je 2018 i vjeruj od ovoga neće biti ništa. To sam isto pisao i 2015 godine...

Ono što valja spomenuti kako masovan broj migranata i dalje pristiže diljem EU, pretpostavaljam da se radi o priključivanju obitelji.
arizin is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.