Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2004., 13:16   #21
bok,

steta sto je ova tema stala, stvarno me zanimaju iskustva ljudi koji su operirali oci. Sa nekolicinom sam razgovarao i imaju samo najbolje reci o postupku. Ali ne zelim se zavaravati sa tim malim uzorkom.
Moram napomenuti da su PRK, LASIK i sve slicne metode jos uvijek eksperimentalne i ne zna se dugotrajni rizik odnosno posljedice. I to iz jednostavnog razloga sto su metode relativno nove, cca.15-20 godina.
Uspjesnost je vrlo velika, cak i sa visim dioptrijama, medjutim kao kod svake operacije, tako i kod ove postoji rizik kojeg nije lako izmjeriti. Takodjer postoje slucajevi recidiva i dodatnih komplikacija.
Nije istina da poslije operacije treba stalno nositi zatamnjene naocale, ali je svakako potrebno odredjeno razdoblje oporavka i prilagodbe (ovisno o metodi), te nosenje zastitinih pomagala i koristenje steroidnih kapi i umjetnih suza.
Ima li netko s takvim iskustvima da pomogne "drugovima u nevolji" 8-)

hvala unaprijed
 
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 15:09   #22
mene je to zanimalo, ali koliko sam čuo još nije pronađen savršen način korekcije vida operacijom. Čuo sam za neki ruski, ali o tome ne znam ništa, osim da traje 15-tak minuta i da nema perioda oporavka. Bitno je da ako si u životnoj dobi rasta dioptrije, znači do oko 35. godine, operacija se ne isplati. Ako dioptrija ima tendenciju rasta, i ako se smanji na nulu, nastavit će rasti iznova. Moja okulistica mi je strogo preporučila na ne idem na operaciju, budući da imam oko -3.
Prvi Vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 16:02   #23
sto se tice savrsenog nacina, njega naravno nikad nece ni biti. Svaki postupak nosi svoje konsekvence, pa tako i nosenje leca, naocala ili laserska korekcija.
Sto se tice prestanka rasta diptrije do 35g, to je vrlo diskutabilno. Naime kod svih operacija se rade testovi koliko ste uopce "podobni" za odredjenu vrstu operacije. Jedan od zahtjeva je 20 godina starosti i stabilna dioptrija odredjeno vrijeme. Ovo su vrlo diskutabilni i vrlo individulani parametri, ali vrijede za vecinu populacije sto ne znaci i za sve. Znaci vecini ljudi sa slicnim problemima se dioptrija ustabili nakon puberteta, a to je vecini opet oko 20te godine.
Neki su u pubertetu i sa 50...malo sale 8-)
Govoreci o Rusima, oni su majstori noza i prije vece popularnosti lasera kruzili su okolnim morima brodovi puni ruskih kirurga koji su radili operacije. Bili su i u Jadranu. I o toj metodi se da naci dosta toga na internetu.
 
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 23:33   #24
Ja imam na jednom oku -2, na drugom -3.75 sa cilindrom -1.25 mislim.. I ja sam razmisljala o operaciji, al necuu nista radit do 25te il dok se bar dioptrija ne zaustavi.. Dizem ju svakih 6-12 mjeseci..

Inace, nosim i cvike i lece . Acuvue i Acuvue toric. Sve najbolje o njima!!
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2004., 09:32   #25
Inace, nosim i cvike i lece . Acuvue i Acuvue toric. Sve najbolje o njima!! [/B][/QUOTE]


Kakve su to leće? Tvrde ili meke? Nikad čuo za tu firmu, jel ih ima u hrvatskoj? Ja koristim Bausch & Lomb meke godišnje i fenomenalne su mi, a probao sam više vrsta i uvijek se njima vraćam.
Prvi Vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 22:16   #26
oči

jel bi mogli zaživit ponovo tu temu?
eto ja si razmišljam da se bacim pod nož ali me isto muči nedostatak informacija, pa dajte ljudi neš konkretnoga!!
 
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 22:45   #27
Moj poznanika je operirao laserom oba oka i pre zadovoljan je. Imao je dioptriju -10. Sada po prvi put u životu nema nikakvih očnih pomagala.
na operaciju je išao u češku jer kad je sve izračunao ispalo je kod istog doktora koji radi Zagrebu i Češkoj jeftinije ispadne u Češkoj. O kojem se iznosu radi neznam (budem ga pitala).

Sama operacija traje svega 15-ak min. Par dana je bio po njihovim nadzorom i onda doma. Nakom 6 tjedana drugo oko.

Pitam ga detalje pa javim!
Herogljifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 23:19   #28
koja je cijena skidanja dioptrije?
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 23:35   #29
super thanx,
ja znam samo za optiku www.svjetlost.hr
kaže da košta 8000kn, al ne znam jer to podrazumjeva oba oka ili...
 
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 13:39   #30
laserska korekcija vida

Molim upućene za par odgovora
-da li se radi na manjim dioptrijama (do -2.00)?
-da li ima kakvih negativnih posljedica?
-cijena? da li to pokriva zdravstveno? naočale mi smetaju u poslu, a leće mi ne 'leže'
maks is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 18:33   #31
u pragu je par tisuća eura
taj kojeg ja znan je to sam platija, oću reć ćaća mu je platija
ima je dioptriju ispod -5 čini mi se
to je sve šta ti znan o tome
smješka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 23:23   #32
- nije preporucljivo
- jos se nezna, premlada metoda
- cijenu ne znam, zdravstveno ne pokriva
- probaj mekane lece
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 19:20   #33
Laserska operacija vida

Ne znam postoji li već ovaj Thread al nema veze...
Jel bio tko na takvoj operaciji?
S koliko godina i kod koga(Excimer ili dr.)?
Koliku je imao dioptriju prije operacije i da li je dioptrija ostala konstantna nakon operacije ili se pogoršala...?
Mucaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:05   #34
Quote:
Mucaco kaže:
Ne znam postoji li već ovaj Thread al nema veze...
Jel bio tko na takvoj operaciji?
S koliko godina i kod koga(Excimer ili dr.)?
Koliku je imao dioptriju prije operacije i da li je dioptrija ostala konstantna nakon operacije ili se pogoršala...?
Ola mucaco!
Eto bila je moja frendica u Rusiji prije dvije godine. Operacija uspjela, pacijent umro. Ma zezam se, naravno. Ovako dioptrija je bila, lijevo oko -8, desno -9, sve u svemu nije previse vidjela bez leca. Uglavnom u Zg-u je bila na pregledu u hotelu Dubrovnik i via Rusija, tocnije Petrograd. Platila je oko 18 000 kn. rezultati su fantasticni, vidi preko 100% na oba oka. cak smo gledali i snimku operacije na vhs-u. Isla sam po nju na aerodrom u Zg i jedva me je prepoznala, onda mozes zamislit ucinak. Za detaljne info te mogu spojit s njom.
shkmish is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 14:12   #35
a s koliko godina je bila na operaciji?
Mucaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 15:16   #36
tada je imala 21 godinu...rekla je da je bilo svih dobnih skupina, od 16-60.
shkmish is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 19:37   #37
ma daj...od 16-60g? Inače kažu kao da se prije 18g ne smije ići na takve operacije...
Mucaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 19:49   #38
Quote:
Mucaco kaže:
ma daj...od 16-60g? Inače kažu kao da se prije 18g ne smije ići na takve operacije...

Neki će ti doktori preporučit da pričekaš i do 25.
__________________
SO WHAT

I'm a modern man.
Petrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 12:12   #39
A o čemu to ovisi,to koliko trebaš čekat?
Mucaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 13:54   #40
Quote:
Mucaco kaže:
A o čemu to ovisi,to koliko trebaš čekat?

A neki doktori kažu da se oko razvija do 25,26,27 i da ne valja dirati ništa prije toga, a neki da nema problema ni ranije.
Ipak bilo je slučajeva kad su ljudi išli sa 17,18 a da im je vid privremeno bio onakav kakav je jamčila operacija pa se zbog tog daljnjeg razvoja pogoršao (ovo je bitno za one kojima je genetika dodjelila slab vid) a operacija se izvodi samo jednom.
__________________
SO WHAT

I'm a modern man.
Petrić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.