Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2005., 04:59   #1
Srpska hegemonija u SFRJ

Hrvatski politicari, od komunista do ustaša, pozvali su pucanstvo „u boj, u boj, za narod svoj...”, i za neodvisnu Hrvatsku, tvrdeci da se ne može vise trpiti srpska - hegemonija!

A evo kako stvari stoje, kad se pogleda istini u oci:
Od Drugog svjetskog rata, pa tokom postojanja Jugoslavije sa komunistickim rezimom, dobro je poznato da je do svoje smrti, l980.godine apsolustni vodja, dozivotni predsjednik, i vladar kojem se nije smjelo reci ne, bio drug Tito,„najveci sin naših naroda i narodnosti” (njegova omiljena titula), a uz to, bar za Srbe, i „ljubicica bela”.
On je, zna se, bio - Hrvat!
Nedavno su ga Hrvati čak proglasili,u masovnoj anketi, za najveceg Hrvata u njihovoj istoriji.
Naravno, znali su i zašto su ga tako ocjenili. Učinio je Hrvatsku, porazenu u oba svjetska rata, vecom nego sto je ikada bila.

Međutim,ovaj topik pišem zato što se iz sljedecih cinjenica, bez obzira na Tita, može jasno KONSTATOVATI da su Srbi, pa i ostali narodi i narodnosti, bili pod HEGEMONIJOM HRVATA!

Ovome treba dodati da je Titov najblizi saradnik i tvirac ustavnog sistema na svim nivoima bio SLOVENAC EDVARD KARDELJ.

Naime,zapanjujuca je cinjenica da je od l945.godine do l992., kad je prestala postojati Jugoslavija, tokom tih 47 godina, na CELU JUGOSLOVENSKE VLADE 30 GODINA BILI HRVATI!!!
A u preostalih l7 GODINA - na predsjednici Vlade bili su SVI OSTALI.
SAMO JEDAN OD NJIH BIO JE SRBIN - OD 1963. DO 1967. predsjednik Vlade bio je PETAR STAMBOLIC.

Ako se sve ovo ima na umu pitanje je: - KAKO JE ONDA moguće RECI DA SU SRBI BILI TI KOJI SU DOMINIRALI KAO PO0LITICKI LIDERI U ZEMLJI?!

Naravno,veliki dio hrvatskog pucanstva ne zna ove podatke, pa vjeruje svojim vodjama koje su ga kroz secesiju i gradjanski rat dovele do neodvisne države koju zapadne sile, pogotovo Njemacka, sada tretiraju kao svoju koloniju, odnosno protektorat.


LET THE GAMES BEGIN



__________________
...sve te tisuce, hiljedarke, konjanici i rudari, stavljani davno u stranu za neki san da se ostvari.
Nestali u brojkama, brojke kao snjeg okopnile...
Karlovcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 05:47   #2
Opet prazna slama...po n-ti put.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 05:50   #3
Milijun puta ako triba...

Yugoslavia would be ruled much like the first, by a highly centralized system, much like the Soviet model, in which the Russians dominated. In the periods after the war, the Serbs once again abused the centralist system. The Serbs would remain dominant even when Federalism was taken seriously in federal administration. In 1969, data was published, and out of 5, 885 federal officials, 4,334 were Serbs. Montenegrins were disproportionately represented as well, with 424 officials, representation three times higher than their proportion in Yugoslavia’s population. Ethnic Albanians, a people two and a half times more numerous than the Montenegrins were represented by only 11 federal officials. (Anzulovic 1999, 95)

The most notable figure for using the centralized system for Serbian nationalist aims was, Alexander Rankovic, the founder of the Yugoslav Secret Police and minister of internal affairs. He is remembered for beefing up Serbian minorities throughout Yugoslavia and for his persecution of Kosovo’s Albananian majority. While other Yugoslavs regarded him as the number one instrument of oppression, Serbs hailed him as a national hero, and they had plenty of reason to. (Anzulovic 1999, 96) The Serbs would control the security apparatus in Yugoslavia straight up until the 1990s. Serb peasants from the most backward regions of Croatia, Bosnia and Herzegovina formed the backbone of Tito’s army. The ethnic composition of Yugoslavia’s security forces was a constant source of Croat resentment. The Serbs constituted only twelve-percent of Croatia’s population, while Serbs formed seventy-percent of the republic’s police force. (Bennett 1995, 63) In 1990, when Croatia would revamp its police force accordingly, the Serbs, especially from Serbia, cried foul and would accuse Croats of some very nasty things, among them, that the Croats were genetically predisposed to commit genocide.

Od 5, 885 duznosnika, 4,334 su bili Srbi. Ma, ne, nikakve srpske hegemonije i dominacije nije bilo.



LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 06:07   #4
1969
__________________
...sve te tisuce, hiljedarke, konjanici i rudari, stavljani davno u stranu za neki san da se ostvari.
Nestali u brojkama, brojke kao snjeg okopnile...
Karlovcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 06:11   #5
Re: Srpska hegemonija u SFRJ

Quote:
Karlovcanin kaže:
Učinio je Hrvatsku, porazenu u oba svjetska rata, vecom nego sto je ikada bila.
Budalo mahnita... Banovina Hrvatska za vrijeme prve Jugoslavije je bila veca od Titove SRH te od RH.

Koji si ti kreten.



Hrvatske granice kroz povijest
LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 06:27   #6
O no no no... Ti si kreten , a uz to jos i lazljiv....
Kada bi se gledale najvece granice koje su posjedovali Srbi ili Hrvati siguran sam da bi vi dosli sve do Zemuna i da bi imali pola Slovenije zahvaljujuci svabama. Prateci istu logiku Srbiji bi pripadao citav Thesaloniki (Grcka), sve do Karlovac/Karlobag (znas vec i sam dokle). Nazalost sto je bilo bilo je, stvarno stanje je mnogo drugacije.

A ovaj tekst sto si ostavio je najobicnija laz i izmisljotina i volio bih da mi kazes gdje si ga nasao (vjerujem da si radio copy/paste pa mjenjao brojeve.)

Ako se uzme 4334srba + 424 Crnogorca + 11 = 4769

Gdje su tu Slovenci pa muslimani iz Bosne, Makedonci ti ces reci da vas na kraju nije ni bilo na politickoj sceni u SFRJ.
__________________
...sve te tisuce, hiljedarke, konjanici i rudari, stavljani davno u stranu za neki san da se ostvari.
Nestali u brojkama, brojke kao snjeg okopnile...
Karlovcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 06:46   #7
Jel zna tko,kako se zove srpsko Vrapče?
__________________
Generaldopapučarnik
Imenovanjem gosp. Generala Papučarskog Zbora Ninje
od 11.06.2008 Ur.br. 761/213 imenovan zamjenikom zapovjednika 1.Papučarske Gardijske Bojne!
Zagorakis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 06:50   #8
reci
__________________
...sve te tisuce, hiljedarke, konjanici i rudari, stavljani davno u stranu za neki san da se ostvari.
Nestali u brojkama, brojke kao snjeg okopnile...
Karlovcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 06:51   #9
Quote:
Karlovcanin kaže:
O no no no... Ti si kreten , a uz to jos i lazljiv....
Kada bi se gledale najvece granice koje su posjedovali Srbi ili Hrvati siguran sam da bi vi dosli sve do Zemuna i da bi imali pola Slovenije zahvaljujuci svabama. Prateci istu logiku Srbiji bi pripadao citav Thesaloniki (Grcka), sve do Karlovac/Karlobag (znas vec i sam dokle). Nazalost sto je bilo bilo je, stvarno stanje je mnogo drugacije.

A ovaj tekst sto si ostavio je najobicnija laz i izmisljotina i volio bih da mi kazes gdje si ga nasao (vjerujem da si radio copy/paste pa mjenjao brojeve.)

Ako se uzme 4334srba + 424 Crnogorca + 11 = 4769

Gdje su tu Slovenci pa muslimani iz Bosne, Makedonci ti ces reci da vas na kraju nije ni bilo na politickoj sceni u SFRJ.
Kretenu jedan.... napisao si da je Tito napravio Hrvatsku vecom nego sto je ikada bila...

A ta tvoja tvrdnja se lako moze oboriti. Samo treba pogledati granice BANOVINE HRVATSKE u Kraljevini Jugoslaviji. A od 1848, jos onda kada Hrvatska apsolutno veze nije imala sa Srbijom, njezine su granice poprilicno iste - tj. vec tada omedjane.

Koja si ti budaletina.

Di su Hrvati, Slovenci i muslimani? Pa oni su obnasali one duznosti sto je preostalo od Srba.

A podatke sam nasao u knjizi:

Heavenly Serbia: From Myth to Genocide, New York University Press, 1999.

To sam nasao u knjizi, a autor knjige je podatke nasao u onome sto je 1969 g. objavila tadasnja Jugoslavenska administracija.

Aha, napravio sam COPY/PASTE pa mjenjao brojeve,

Stvarno ste vi Srbi idioti kakvih nema igdi na svitu.

LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 06:52   #10
Quote:
Karlovcanin kaže:
reci
Neznam! Pitam!
__________________
Generaldopapučarnik
Imenovanjem gosp. Generala Papučarskog Zbora Ninje
od 11.06.2008 Ur.br. 761/213 imenovan zamjenikom zapovjednika 1.Papučarske Gardijske Bojne!
Zagorakis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 06:54   #11
Autor? I koliko ostalih kazu da je bilo...
__________________
...sve te tisuce, hiljedarke, konjanici i rudari, stavljani davno u stranu za neki san da se ostvari.
Nestali u brojkama, brojke kao snjeg okopnile...
Karlovcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 06:57   #12
Quote:
Karlovcanin kaže:
Autor? I koliko ostalih kazu da je bilo...
Daj čovjeće, sredi se!
__________________
Generaldopapučarnik
Imenovanjem gosp. Generala Papučarskog Zbora Ninje
od 11.06.2008 Ur.br. 761/213 imenovan zamjenikom zapovjednika 1.Papučarske Gardijske Bojne!
Zagorakis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 07:01   #13
Quote:
Karlovcanin kaže:
Autor? I koliko ostalih kazu da je bilo...
Branimir Anzulovic, HEAVENLY SERBIA: From Myth to Genocide, New York University Press, New York - 1999.

Je li znas sto znaci rijec official? To ti je jebeni SLUZBENIK.

Od 5,885 sluzbenika SFRJ, 4,334 su bili Srbi. 424 Crnogoraca.

ALBANCI, dva i pol puta brojniji narod od Crnogoraca, imali su samo 11 sluzbenika.

Svi ostalo od tih 5,885, su bili Hrvati, Slovenci i bosanski muslimani.

Sad reci da nije bilo srpske hegemonije, budalasu!

A 70% Milicije u SRH su cinili Srbi, a bili su samo 12% stanovnistva Hrvatske.

kretenu...
LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 07:04   #14
Ako povjerujemo tom gdinu Anzulovicu....Mislim ako uzmes neku od Seseljovih knjiga siguran sam da ces naci interesantnih stvari....koje 99% ljudi u SRBIJI nece prihvatiti kao istinu.
__________________
...sve te tisuce, hiljedarke, konjanici i rudari, stavljani davno u stranu za neki san da se ostvari.
Nestali u brojkama, brojke kao snjeg okopnile...
Karlovcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 07:06   #15
Ja zbilja ne mogu vjerovati da se o ovome danas diskutira!
__________________
Generaldopapučarnik
Imenovanjem gosp. Generala Papučarskog Zbora Ninje
od 11.06.2008 Ur.br. 761/213 imenovan zamjenikom zapovjednika 1.Papučarske Gardijske Bojne!
Zagorakis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 07:17   #16
In these final three chapters, Anzulovic often loses sight of his thesis

Thus some of the material seems superfluous.

First, the fundamental problem with this book is the author's unsupported assertion that Serbia has been responsible for genocide

Second, the author's choice of evidence is on occasion careless

There were several other points in the book where I felt that Anzulovic stretched his evidence

REVIEW BY DENIS MILLER

4334 srbina+424 Crnogorca+11 Albanaca + 200tinjak Makedonaca+ 200tinjak Muslimana + 200stinjak Slovenaca....

Vrag te jabal pa vas nije ni bilo po tome... Nije mi jasno jel' laz ovo sto sam ja naveo ili to sto je tvoj Muslimancic/Ustasic pisao.

Samo mi pobij ako mozes ovo sto sam prvo napisao....onda mozemo raspravljati za ovih 5885.
__________________
...sve te tisuce, hiljedarke, konjanici i rudari, stavljani davno u stranu za neki san da se ostvari.
Nestali u brojkama, brojke kao snjeg okopnile...
Karlovcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 07:26   #17
Who the fuck is Denis Miller?

Unsupported assertion that Serbia is responsible for genocide?

Sto, taj nije imao Tv devedesetima? U knjizi autor jako dobro objasnjava veliko-srpsku, expanzionisticku - genocidnu politku. Anzulovic je koristio ono sto je izdala tadasnja Jugoslavenska administracija, odakle je i izvukao one brojke.

Ajde ti dokazi meni kako je Tito Hrvatsku ucinio "vecom nego sto je ikad bila," pa cemo dalje raspravljati, konju jedan srpski.

Kad mi uspijes dokazati nedokazivo, onda cemo dalje raspravljati. That is, necemo vise.


LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 07:50   #18
cut and paste sa serbian caffea ha mićo?

http://www2.serbiancafe.com/lat/disk...643151.html?51


a ti bi kao Karlovčanin trebao znati da su Srbi u Karlovcu držali sve pozicije.

Evo ajde reci koliko je policajaca bilo Srba. valjda 80posto

a srba u Ka bilo 18 posto.

Da ne govorim o vojnim grlima po karlovačkim kasarnama.

Srbi Srbi Srbi

Reci mi tko je bio direktor Jugoturbine? Hrvat možda?

A direktori škola? i osnovnih i srednjih.

a bolnice na švarči?

zaboravljaš Mićane da ste bili strateški raspoređeni po svim ključnim pozicijama.

Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 07:54   #19
Quote:
Mishko Pishko kaže:
cut and paste sa serbian caffea ha mićo?

http://www2.serbiancafe.com/lat/disk...643151.html?51


a ti bi kao Karlovčanin trebao znati da su Srbi u Karlovcu držali sve pozicije.

Evo ajde reci koliko je policajaca bilo Srba. valjda 80posto

a srba u Ka bilo 18 posto.

Da ne govorim o vojnim grlima po karlovačkim kasarnama.

Srbi Srbi Srbi

Reci mi tko je bio direktor Jugoturbine? Hrvat možda?

A direktori škola? i osnovnih i srednjih.

a bolnice na švarči?

zaboravljaš Mićane da ste bili strateški raspoređeni po svim ključnim pozicijama.

Srba je u Karlovcu bilo oko 50%.
matematicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 08:06   #20
Quote:
Zagorakis kaže:
Jel zna tko,kako se zove srpsko Vrapče?
Pa Vrapče i je srspko. Hrvatski je Vrapčić.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:22.