Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2008., 22:32   #201
lotus koliko sam uspila pročitat o toj metodi, to je nešto slično histeroskopiji koja radi na pricipu da ti optičkim instrumentom uđu kroz vaginu u unutrašnjost maternice i sve ama baš sve vide, postoji dijagnostička i operativna histeroskopija, ako ti nešto nađu što trebaju odstranit, polip, miom, cista, priraslice... skidaju odmah, malo proguglaj meni izgleda da je to jako slično
ja sam to radila u poliklinici Vili kod dr. Radončića
cijena: dijagnostička 1400 kn, operativna 2000 kn i 250 kn ako šalju nalaz na patalogiji
wandast is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 07:42   #202
Quote:
wandast kaže: Pogledaj post
lotus koliko sam uspila pročitat o toj metodi, to je nešto slično histeroskopiji koja radi na pricipu da ti optičkim instrumentom uđu kroz vaginu u unutrašnjost maternice i sve ama baš sve vide, postoji dijagnostička i operativna histeroskopija, ako ti nešto nađu što trebaju odstranit, polip, miom, cista, priraslice... skidaju odmah, malo proguglaj meni izgleda da je to jako slično
ja sam to radila u poliklinici Vili kod dr. Radončića
cijena: dijagnostička 1400 kn, operativna 2000 kn i 250 kn ako šalju nalaz na patalogiji
metoda je vrlo slična, no transvaginalna hidrolaparoskopija je navodno manje invazivna (koristi se između ostalog sonda manjeg promjera) i ujedno se i prohodnost jajovoda testira, dok je kod klasične histeroskopije za to potrebno napraviti i hsg (kod nas još uvijek plinom, a ovako tekućinom).
Hvala na cijenama, morat ću sve još odvagniti, ali ako je transvaginalna hidrolaparoskopija tu negdje, mislim da bi radije na to išla jer je hsg još dodatnih 1500kn...
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 17:51   #203
Question MPO - Gdje napraviti AFC

Pozdrav curke, molim vas za vašu pomoć. Liječim se na CEF-u u Petrovoj i tek sam krenula s prvim koracima. Dr me traži da napravim sljedeće nalaze : spermiogram, AMH, FSH i AFC. Za sve sam se uspiješno naručila osim za ovo zadnje, AFC, nitko u Petrovoj nema pojma kaj je to, u Lab su mi rekli da to nije hormonska pretraga, a na ultrazvuku da oni nemaju pojma o tome, nakon što sam im pojasnila da je to ultrazvučna pretraga i doslovno pročitala što sam sama na internetu našla ; Ultrazvukom se, između ostalog, utvrđuje rezerva folikula u jajnicima (AFC, antral follicle count) što je važno za prognozu uspjeha, odgovor je bio da mi neće oni to raditi nego doktor kod kojeg se liječim.
Ono što mi sad nije jasno je: zašto bi dr. tražio da mu donesem nalaz nečega što će mi ionako on raditi, a drugo zašto mi je rekao da se naručim u podrumu u Petrovoj gdje se i nalazi UZV!?
Da li je neka od vas radila AFC i gdje, koja je procedura? Sad stvarno više ne znam što da radim.
madonna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 09:07   #204
normalno ti antralce (AFC) moze izbrojati i obicni ginic..a taj doc se očito ne kuži u materiju..
pretpostavljam da ideš na potpomognutu..?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 09:17   #205
Zanimljivo je kako doktori naruče pretrage bez da pacijentu išta objasne, a ostatak osoblja također nije upućeno.

Pretpostavljam da si kod tog ginića došla prvo na konzultacije i on sada traži prvu obradu.

AFC je brojanje antralnih folikula (onih što postoje prije izdvajanja vodećeg folikula), i najbolje je da se mjeri na početku ciklusa.
Znači trebaš se naručit na UZV tamo treći dan menge da ti ih prebroje.
Pa kad budeš donijela sve te nalaze zajedno doktoru koji i9h je naručio, on te neće gledat na uzv, već će samo očitat nalaze i preporučit postupak.

To brojanje antralaca moraš napravit u istom ciklusu kad vadiš FSH, znači ujutro prvo vadiš FSH (na 3. dan ciklusa), i onda na UZV.
AMH možeš vadit bilo kad, nije vezan za dan ciklusa.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 09:18   #206
Zoroo, ovi doktori ko da nas čitaju, pa reorganiziraju dijagnostiku
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 15:39   #207
Hvala cure na odgovorima ali izgleda da ne ide drugačije nego da sutra zovem dr. kod kojeg se liječim na CEF-u jer sam danas opet zvala u Petrovu i svi se išćuđavaju izrazu AFC i opet me upućuju na laboratorij. Ne kužim kak ću ja nekaj znati ako oni ne znaju.
madonna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 11:29   #208
Wanda, ispalo je kako si i rekla, 3. dc vadim hormone i onda kod svog dr. na CEF da mi napravi UZV/AFC.
madonna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 13:12   #209
pozdrav cure,nova sam na forumu..
zamolila bih vas vaša mišljenja ili možda iskustva:-)
pokušavamo već dvije godine dobiti bebača ali nam ne ide,sada smo napravili sve testove i ja sam imala problema sa štitnjačom(bila je povišena) a progesteron mi je nizak,doktorica predlaže inseminaciju jer kaže da nemam ovulaciju pa da će ju izazvati,šta vi mislite da li bi to bilo pametno?nemam više koga pitati,vi ste mi zadnja nada ,hvala vam curke svima unaprijed
mia majdak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 13:18   #210
Mia dodi ovdje https://www.forum.hr/showthread.php?t=347192

Ova tema je malo umrla
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 13:27   #211
da dignem malo temu

ja sam nakon nekoliko neuspjelih ciljanih odnosa uz klomifen i stopericu promijenila ginica. novi gyn mi je radio doppler ultrazvuk i izrazio sumnju na endometriozu.
to se laparoskopski i potvrdilo, kao i cinjenica da imam dosta zaraslica, da je desni jajnik malte ne ugušen s zaraslicama od slijepog crijeva, da je desni jajovod bio začepljen (lijevi je bio ok) i tako
desni jajovod je uspješno propuhivan, ali što kaže luči, drž' vodu dok majstori odu..ali o tome ne razbijam glavu jer od laparoskopije na tom jajniku nemam ovulaciju, mada imam antralaca.

vezano za endometriozu sam čekirala imunologiju i vitamin D koji mi je bio skroz nizak.
pred prvi IVF je rađena genetika, kariogrami, postkoitalni test i famozni AMH jer je on često nizak kod pacijentica s endometriozom.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 15:49   #212
ja za tjedan dana idem kod giniće, uvjerit ju da stvarno nemam ovulacije, ili ako imam, nisu dobre (bazalna je čudna, a lh negativne). uz loš spermio (imamo oligo) morat ćemo nešto poduzeti, barem klomifene
zadnji puta je rekla da će mi raditi sada papu i briseve. nadam se da će se toga držati.
pa pitanje, koliko prije pape i briseva ne smijem imati seks?

imam preporuku endokrinologice da vadim hormone, nadam se da će i to gin tražiti
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 13:50   #213
Dakle dragi je bio na spermiogramu kbc rijeka i dobio nalaz asthenozoospermia

COUNT SUMMARY
Total 19.5 100 %
Motile 7.3 37 %
Progressive 4.1 21%

WHO Comparison
Total conc 19.5 pass
motility 37 fail
rapid cells 27 pass

MEAN VALUES
Path velocity 57.3
Prog. velocity 49.7
track speed 83.3
lateral amplitude 3.6
beat frequency 17.2
straightness 87
linearity 61
elongation 89
area 1.6

VELOCITY distribution
Rapid 27%
Medium 10%
Slow 19%
Static 43%

Može li mi netko objasniti apsolutne sve ove parametre na ovom nalazu jer on naravno ništa nije čuo doktoricu. Da li postoji mogućnost za normalno začeće i kolika je ona?? Da li će se s godinama njegovo to stanje pogoršavat jer trenutno ima 23.
malechna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:26.