Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2013., 19:28   #1
Svjetska banka: Hrvatska do kraja godine izlazi iz krize

http://www.jutarnji.hr/svjetska-bank...odine/1108555/

Svjetska banka očekuje rast hrvatskog gospodarstva u 2014. godini za 1,5%. To je rezultat politike stabilnog proračuna. Baš me zanima kako će u budućnosti izgledati kritike ove vlade kad budemo u plusu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 19:36   #2
Taman ćemo u plus pred nove izbore i evo aduta SDP-a za ostanak na vlasti i novi mandat
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 19:39   #3
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/svjetska-bank...odine/1108555/

Svjetska banka očekuje rast hrvatskog gospodarstva u 2014. godini za 1,5%. To je rezultat politike stabilnog proračuna. Baš me zanima kako će u budućnosti izgledati kritike ove vlade kad budemo u plusu
To ti je zbog EU-a. Na državnim firmama će se uštediti velika lova.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 19:42   #4
Bilo je i vrijeme više. Valjda će stvari napokon krenuti nabolje.
SunForYou is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 19:52   #5
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/svjetska-bank...odine/1108555/

Svjetska banka očekuje rast hrvatskog gospodarstva u 2014. godini za 1,5%. To je rezultat politike stabilnog proračuna. Baš me zanima kako će u budućnosti izgledati kritike ove vlade kad budemo u plusu
U plusu sigurno necemo biti zbog ove vlade.
__________________
Standing on a hill in my mountain of dreams, telling myself it's not as hard, hard, hard as it seems.
FlorentinoAriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 19:53   #6
Quote:
FlorentinoAriza kaže: Pogledaj post
U plusu sigurno necemo biti zbog ove vlade.
sigurno zbog prosle
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 20:02   #7
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Svjetska banka očekuje rast hrvatskog gospodarstva u 2014. godini za 1,5%. To je rezultat politike stabilnog proračuna. Baš me zanima kako će u budućnosti izgledati kritike ove vlade kad budemo u plusu
To su prazni statisticki podaci koje svatko koristi za manipulaciju kak mu pase.. daleko smo mi u hr od izlaska iz krize... hebote.. vecina zaposlenih po javnim proracunima nije jos ni osjetila krizu, a vi bi vec kraj krize..
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 20:09   #8
jos kad nebi jutarnji.hr bio down da mogu procitat

Jutarnji.hr is DOWN for everyone.
It is not just you. The server is not responding...
Micek123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 20:17   #9
Quote:
FlorentinoAriza kaže: Pogledaj post
U plusu sigurno necemo biti zbog ove vlade.
Ne, nego zbog marsovačke vlade, jel?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 20:47   #10
Ako SDP uspije izući Hrvatsku iz krize trebamo biti pošteni i dati im ruku. Nije bitno ko spasi Hrvatsku, bitno je da Hrvatska ima budućnost. Ako uspijemo stvoriti blagostanje i bolji standard od Jugoslavenskog, sve više će ljudi preboljeti Jugoslaviju i prestati više razmišljati o prošlosti.
patak360 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 20:51   #11
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Taman ćemo u plus pred nove izbore i evo aduta SDP-a za ostanak na vlasti i novi mandat
Ma da u pravu si, ekonomski razvoj nije razlog za ostanak na vlasti. Razlog za dolazak nekog drugog na vlast su "gosti u hrvatskoj" ruže tomašić i prljava i čista ruka u sisku

E hrvati, hrvati
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 20:53   #12
Ako EPH ukinu sav porez i donesu zakon obavezne pretplate na Jutarnji svih domaćinstava mislim da će BDP skakati u EPH tiskovinama i do 20% godišnje.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 20:55   #13
joj, pa nadajmo se. Ali nismo trebali vec ovu godinu izaci iz krize ? pa sada sljedecu...pa sljedecu ce biti ona jos sljedeca..... time se sluzi sotona... odgadanjem....i na kraju umres u krizi.
Klipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 20:56   #14
Ako uspijemo izaći iz krize to će biti zbog ove Vlade,ali ako ne uspiemo to je i dalje krivnja one bivše Vlade,jel tako vojnici?
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 21:01   #15
Quote:
Klipan kaže: Pogledaj post
joj, pa nadajmo se. Ali nismo trebali vec ovu godinu izaci iz krize ? pa sada sljedecu...pa sljedecu ce biti ona jos sljedeca..... time se sluzi sotona... odgadanjem....i na kraju umres u krizi.
Ova vlada je zatekla daleko katastrofalnije stanje kad je preuzela vlast, nego što se to mislilo. Naprimjer šukerovo sakrivanje ekstra 20 miljardi eura zaduženja i tako dalje
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 21:04   #16
Quote:
Humphrey kaže: Pogledaj post
Ako uspijemo izaći iz krize to će biti zbog ove Vlade,ali ako ne uspiemo to je i dalje krivnja one bivše Vlade,jel tako vojnici?
I vice versa.

A ove (pre)optimistične prognoze znače samo jedno - još raniji rebalans.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 21:09   #17
Koliko je ono puta korigirana prognoza svjetske banke za 2013. godinu? Mislim, uz sviježi kapital iz EU fondova stvarno moraš bit maher da ne podigneš BDP.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 21:13   #18
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Koliko je ono puta korigirana prognoza svjetske banke za 2013. godinu? Mislim, uz sviježi kapital iz EU fondova stvarno moraš bit maher da ne podigneš BDP.
jesu li to oni isti fondovi za koje se prica da ih necemo znati iskoristiti?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 21:14   #19
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Koliko je ono puta korigirana prognoza svjetske banke za 2013. godinu? Mislim, uz sviježi kapital iz EU fondova stvarno moraš bit maher da ne podigneš BDP.
A da li je u taj plus od EU novca uracunat i minus od EU clanarine?


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 21:16   #20
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ova vlada je zatekla daleko katastrofalnije stanje kad je preuzela vlast, nego što se to mislilo. Naprimjer šukerovo sakrivanje ekstra 20 miljardi eura zaduženja i tako dalje
Dobro, sada te ozbiljno pitam: je si li ti tajnik SDP-a sto je sada dosao malo reklamirati SDP? jer kako pises tako nekako izgledas. Ovaj je upis tu cisto reklamiranje SDP
Klipan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.