Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2005., 10:26   #41
Quote:
funat kaže:
to je samo moj primjer. meni najbliži. ne pada mi na pamet raditi analize od svega.

ne slažem se o bilo kakvoj ugroženosti Hrvata u SFRJ. Priče za djecu.

Policija je bila dobrim dijelom ne hrvatska, jer je trend da u policiju i državne strukture idu ljudi iz siromašnijih krajeva, što vidimo i danas. A siromašniji krajevi u SRH su bili oni gdje je postotak Srba dotizao i prelazio 50%.

Danas u vojsci i policiji imaš Hercegovce i ljude iz Zagore koji su isto pobjegli od kamena. Ili u svijet šverca i kriminala, ili u policiju i državnu upravu. Školovanje je tek rijetkima bila privilegija.
Nije stvar samo vojske, policije, nego i državne sigurnosti, Partije, pravosuđa, uprave, vodećih položaja u poduzećima. To što si ti vjerojatno živio u kraju koji je gotovo u potpunosti hrvatski pa te stvari nisi baš mogao vidjeti u njihovu punom sjaju, ili te u tvojoj orijentiranosti na lovu nije bilo briga za te stvari, to ne znači da srpske prevlasti nije bilo.
Inače kad smo kod vojske i policije, kako to da za vrijeme Juge u vojsku i miliciju nisu išli ruralni tipovi Hrvati, nego isti takvi , ali samo Srbi? A isti takvi Hrvati su za Juge morali na bauštele i to u nesrazmjerno visokom postotku u odnosu na ostale jugoslavenske narode (od svih gastića 1971. godine njih 40%posto su bili Hrvati, a Hrvati su u isto vrijeme činili samo 20 posto stanovništva tadašnje Jugoslavije - dakle u stvarima koje nam nisu išle u prilog bili smo iznadprosječno zastupljeni, dok je u privilegijama bilo obratno).
ostoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 10:32   #42
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Zašto za vrijeme Jugoslavije u Hrvatskoj nisu policajci bili Hrvati iz Zagore nego baš Srbi?
Bilo je i njih.

Ali dobar dio ih je bio u ustašama ili domobranima, pa baš nisu mogli odmah u sigurnosne službe.
funat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 10:35   #43
Quote:
funat kaže:
Bilo je i njih.

Ali dobar dio ih je bio u ustašama ili domobranima, pa baš nisu mogli odmah u sigurnosne službe.
Da previše je dvadesetogodišnjaka 1970. bilo u Ustašama i Domobranima...
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 10:36   #44
Quote:
crtica kaže:
funate, pardon my french, no sereš kvake...Idi i igraj se analiza o iranskoj vojsci...to ti manje ljudi prati, pa neće skužiti koliko lupetaš...
vidim sve se praši od tvojih umnih analiza i kontraargumenata. prošeći molim te sa svojim "nadmoćnim" spikama.

DS je vrvila od Hrvata, i to podosta i na saveznoj razini.
U saveznim institucijama je koliko ja znam postojao i pravilnik koliko ovih ili onih mora biti.
funat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 10:37   #45
Quote:
funat kaže:
U saveznim institucijama je koliko ja znam...
... a ne znaš baš puno...
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 10:38   #46
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Da previše je dvadesetogodišnjaka 1970. bilo u Ustašama i Domobranima...
ali im je ćaća bio. samim tim nije mogao ići u partiju urgirati da sina prime u miliciju.
jer biti u miliciji ili u DS ili u općini bila je privilegija. za eliminaciju konkurencije koristili su se i udarci ispod pojasa.

jebiga, tako je bilo. više nije. na sreću.

Ali naravno, Srbi su krivi. Jebate, žao mi je što nisam živio prije 1918.

KO JE ONDA BIO KRIV?
funat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 10:40   #47
Quote:
funat kaže:
ali im je ćaća bio. samim tim nije mogao ići u partiju urgirati da sina prime u miliciju.
jer biti u miliciji ili u DS ili u općini bila je privilegija. za eliminaciju konkurencije koristili su se i udarci ispod pojasa.
Sve si rekao.

Naslov teme je, da podsjetim, "Srpska hegemonija u SFRJ".
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 10:40   #48
Quote:
funat kaže:
KO JE ONDA BIO KRIV?
uglavnom turci i domaci izdajnici (muslimani) koji su napadali hrvatsku stotinama godina....
mirc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 10:43   #49
Quote:
Srbiji bi pripadao citav Thesaloniki (Grcka), sve do Karlovac/Karlobag (znas vec i sam dokle). Nazalost sto je bilo bilo je
Nazalost

Dakle, ovdje prestaje sva rasprava sa debilom iz Karlovca.

Inace, ove teze o Kardelju, Brozu, Bakaricu kao dokazu da su zapravo Srbi bili ugrozeni a Hrvati hegemonisti, to vam je stara velikosrpska skola laganja i podmetanja.

Preporucam svima bar jedan sedmicni obilazak Istorije na SC sajtu, naucicete vise o psihopatama nego iz svih knjiga koji se bave tom problematikom. To su jednostavno receno bolesni ljudi.

I ne kuzim sto se uopce raspravljate sa bolesnicima, pa oni pate jebote, pokusajte zamisliti muku ovog debila sto nije docekao da nad Karlovcem vidi belog orla. Neka pati, nemojte hraniti idiota.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 10:43   #50
Quote:
funat kaže:
13 zapravo 1991. Stari je bio privatnik od 1989. i imali smo dosta para, 2 stana i 2 auta. I lokal i teniska igrališta na moru. I podosta toga.
A jesi li provjerio postoji li zastara kod mucki oko placanja poreza?

Znas kako je Al Capone zavrsio... doduse, ovo je Balkan... ista bljuzga prije i poslije 1990... what is new around here?
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 18:53   #51
Ma jos mi niko nije rekao jel' ovo tacno ili ne....
A ti Mishko Pishko dobro znas da je bilo vise Srba nego sto ti kazes....Pa jebo ga ti samo ovi koje si ti naveo u Miliciji, Vojsci, po skolama plus njihove porodice .
__________________
...sve te tisuce, hiljedarke, konjanici i rudari, stavljani davno u stranu za neki san da se ostvari.
Nestali u brojkama, brojke kao snjeg okopnile...
Karlovcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 21:49   #52
Quote:
rambi kaže:
A jesi li provjerio postoji li zastara kod mucki oko placanja poreza?

Znas kako je Al Capone zavrsio... doduse, ovo je Balkan... ista bljuzga prije i poslije 1990... what is new around here?
Zastara nastupa nakon 5 god.
__________________
Generaldopapučarnik
Imenovanjem gosp. Generala Papučarskog Zbora Ninje
od 11.06.2008 Ur.br. 761/213 imenovan zamjenikom zapovjednika 1.Papučarske Gardijske Bojne!
Zagorakis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 21:51   #53
Quote:
funat kaže:
ali im je ćaća bio. samim tim nije mogao ići u partiju urgirati da sina prime u miliciju.
jer biti u miliciji ili u DS ili u općini bila je privilegija. za eliminaciju konkurencije koristili su se i udarci ispod pojasa.

jebiga, tako je bilo. više nije. na sreću.

Ali naravno, Srbi su krivi. Jebate, žao mi je što nisam živio prije 1918.

KO JE ONDA BIO KRIV?
Da je toliko Ustaša bilo...jebali bi vi ježa u leđa još 41.Ali Njemačka nam nije dala više od 95 000 Ustaša.

Srbi,što su sa kao turske poturice navaljivali na Hrvate.
__________________
Generaldopapučarnik
Imenovanjem gosp. Generala Papučarskog Zbora Ninje
od 11.06.2008 Ur.br. 761/213 imenovan zamjenikom zapovjednika 1.Papučarske Gardijske Bojne!
Zagorakis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 00:30   #54
Quote:
funat kaže:
13 zapravo 1991. Stari je bio privatnik od 1989. i imali smo dosta para, 2 stana i 2 auta. I lokal i teniska igrališta na moru. I podosta toga.

I znam da se(stari) uvijek žalio kako za svaku dozvolu, uslugu ili nešto treće mora urgirati kod komunjara u općini ili gradskoj upravi koji o svemu odlučuju.
Pogotovo ako je htio da se zaobiđe koja procedura da stvar bude brže gotova. Nije bilo nikakvih spominjanja Srba ili nekog trećeg. Uglavnom sporost commie birokracije. I čovjek je Hrvat, ali se nije žalio da ga netko jebe zato jer je Hrvat pri pokretanju biznisa.
Na to su se vadili nesposobnjakovići, koji danas skviče iz belosvetskih pripizdina.

1991. je sve otišlo u Q. Rat je sve otpuvao(pogotovo ovo na moru koje je uništeno ratnim djelovanjima).
Stari vjerujem ti da si imao 13 godina 1991.
Po pisanju nisi ni za mjesec stariji ni danas.
Zato nas oslobodi svojih umotvorina o kojima si uzgred samo slušao i čitaj i pokušaj naučiti od ljudi koji i ovdje pišu argumentirano i koji su još to i proživjeli za razliku od tebe.
Analitika dijela povijesti i društva se ne svodi i ne gleda na način kak je meni bilo i kaj je pričao moj stari meni klincu od desetak godina.
Kuiš ??
__________________
Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo, i lahko zaboravljamo krivice, koje nam drugi učine.
HELIX14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 00:44   #55
Jugoslavija je oba puta bila hrvatska ideja, a priče o srpskoj hegemoniji su pretjerane stoga je Karlovčanin donekle u pravu.
Srba je bilo na položajima, ali u srazmjeru s brojem stanovništva daleko manje nego što je danas na položajima ljudi iz nekih drugih krajeva. Pa ako je koji načelnik policije ili direktor poduzeća i bio Srbin više, ne možemo na takvim primjerima zaključivati da je to srpska hegemonija na djelu ili da je rezultat nekakve urote ili tajnog plana za porobljavanje Hrvata. Ne budite smiješni.

U Karlovcu je bilo 61% Hrvata, 24% Srba, 12% Jugoslavena i 3% ostalih.
Krcko_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 01:38   #56
Quote:
Simba-OS kaže:
A da pogledaš tko je i zašto pokrenuo topic?
Ne moze on to vidit, sve da pogleda. Njega zanimaju "nesposobni" Hrvati - iz "bijelosvijetskih pripizdina."

Znas, toliko smo bili nesposobni, da smo PREPOZNALI na vrijeme 50ima, 60ima i 70ima, i otisli vanka.

Vama vasa jugosrpska tvorevina i Titov "socijalizam," u kojoj, ma ne! "nije bilo srpske hegemonije."

A nama bijeli svijet, demokracija, kapitalizam, mogucnosti svakorazna i novac.

A sto je najbitnije - pravo na IDENTITET!

(Neka se ne nadju uvrijedjeni cestiti Hrvati; zna se na koga ja ciljam.)

Onaj koji je nesposoban je onaj koji PLACE za bivsom drzavom. Nekima nije bilo tesko proci citav svijet, promjeniti zemlje, kontinente, ici u tudje zemlje, nepoznavajuci jezik i stvoriti nesto.

A nekima je tesko u vlastitoj Hrvatskoj miriti se sa - Hrvatskom!!

Kojega li apsurda!

LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 01:55   #57
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Zašto za vrijeme Jugoslavije u Hrvatskoj nisu policajci bili Hrvati iz Zagore nego baš Srbi?
Kome pripada vojska i citavi sigurnosni sustav, njihova je i drzava.
LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 01:59   #58
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Ja bih danas pristao na Jugoslaviju (makar i krnju ) u kojoj bi glavni grad bio Zagreb, u čijoj bi se u vojsci umjesto šajkače nosila lička kapa s šahovnicom umjesto zvijezde i ako bi u toj vojsci službeni jezik bio hrvatski, kojoj bi na čelu bio Srbin onoliki koliki je Tito bio Hrvat, u kojoj bi 70% policajaca u Srbiji bili Hrvati, u kojoj bi diljem Srbije bilo na stotine "malih Zagreba"...

Uglavnom pristao bi odmah danas na Jugoslaviju u kojoj bi uloge Hrvata i Srba bile izmjenjene.

Odakle je sad zvijezda, srpsko obiljezje?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 02:03   #59
Quote:
talia kaže:
Odakle je sad zvijezda, srpsko obiljezje?
Od 1944. g., nakon masovnog prilaska.

LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 02:18   #60
Quote:
LjutiBronxBomber kaže:
Onaj koji je nesposoban je onaj koji PLACE za bivsom drzavom. Nekima nije bilo tesko proci citav svijet, promjeniti zemlje, kontinente, ici u tudje zemlje, nepoznavajuci jezik i stvoriti nesto.

A nekima je tesko u vlastitoj Hrvatskoj miriti se sa - Hrvatskom!!

Kojega li apsurda!

A netko je ostao na istoj zemlji, i bolila ga je kita zove li se ta zemlja Jugoslavija ili Hrvatska, pa je napravio nešto svoje na toj zemlji, kako god ju nazivali. i još uvijek ga boli kita kako ju zovu, njemu je bitno da radi na toj zemlji. Ne za druge, ne za tu zemlju, nego za obitelj i sebe.

I takvim ljudima dolaze ljudi iz Emerike i pričaju o domoljublju, kao da im Etiopljani pričaju o navodnjavanju. Pa se netko popiša na Etiopljanina, a on pita: Što je to?!?!?!?!

Tako je i s tobom Bronx, došao si Kinezima pokazati kako se riža sadi.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:38.