Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2013., 13:38   #4681
Da cula sam za taj evin caj, a ja sam si kupila zenski caj uz teuta mast http://www.ekoherbalia.hr/index.php/...jevi//3/4.html sad sam si ga prvi put skuhala
Hvala za bebu
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 17:04   #4682
meni je menga konačno završila i danas sam mislila počet s canestenom no više ne osjećam svrbež. drugih simptoma nisam imala, osim pojačanog vodenastog bjelkasto-žućkastog-prozirnkastog iscjetka, ali to smatram nuspojavom pilula jer ga imam konstantno od prvog dana pilula.
i sad ne znam, počet ipak s canestenom ili ne pošto me više ne svrbi? jel moguće da ih je menga sama očistila?
mialoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 17:45   #4683
Quote:
mialoo kaže: Pogledaj post
meni je menga konačno završila i danas sam mislila počet s canestenom no više ne osjećam svrbež. drugih simptoma nisam imala, osim pojačanog vodenastog bjelkasto-žućkastog-prozirnkastog iscjetka, ali to smatram nuspojavom pilula jer ga imam konstantno od prvog dana pilula.
i sad ne znam, počet ipak s canestenom ili ne pošto me više ne svrbi? jel moguće da ih je menga sama očistila?
Ja na tvom mjestu radije ne bih jer zazirem više od tih antimikotika, radije si to maži još koji dan s nekim biljnim kremama (Teuta) ili uljima (Gyno-pro), ili pak s Linex Lady ili Acidosalus vag. probioticima
Možeš i s češnjakom probati
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 12:06   #4684
hvala curke na odgovorima, jesam sve briseve radila i nakon prvog 2006 god, i nakon drugog spontanog 2/2012, sve je u redu, nemam ništa, samo te gljivurine- da i papa mi je uvijek odličan-SREĆA !!!e da i urinokulturu sam radila više puta-uvijek uredna!!
borba je počela "gospodična" protiv "gljivurine"!!!![B]
KESK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 14:22   #4685
... evo da se javim i ja opet..moje stanje je za sad pod kontrolom, nema svrbeža ni iziritirane kože dolje... ne vjerujem ni da sam ih se još 100% rješila, ali ulazim u razdoblje pms-a i ,ako to prođe bez njih to će biti wooowww...s obzirom da sam prošlči pms izludila od svrbeža.......

nije bilo za živjet....

što mi je točno pomoglo ne znam ni sama... ali još uvjek sam na bio cult candea probioticima, puno lgg-a, mazala sam se knstantno svakih sat do dva uljem gyno pro i mjenjala dnevne uloške... nekoliko puta sam spavala sa češnjakom unutra i kad se ne bih mazala sa gyno pro onda bih stavila balzam od nevena...

i dalje nastavljam sa pro gyno ..čisto preventivno i da potrošim bočicu do kraja... također ovaj put nisam izbacila skroz slatko iz prehrane..znači jedem slatko i opet ne svrbi ( kuc kuc) )))

ivana_bj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 14:25   #4686
curke pročitala sam negdje da se treba i manje depilirat dolje jer im poguduje glatka koža... pa sam i taj dio malo zapustila,ali ako je u čast toga da se beštije ubiju do kraja, preživjet ću ))
ivana_bj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 15:37   #4687
Ja ih, na žalost, još uvijek imam. Prošli tjedan sam opet bila na brisu i sad su već i ovi na mikrobiologiji skužili da sam česti gost. Rade mi antibiogram da izoliraju vrstu candide, iako su to radili i pred četiri mjeseca i izolirali candidu glabratu. Ta gljivurda reagira samo na nešto što mi ovu u bolnici neće dati jer je preinvazivno za organizam, kao da Diflukan u tim količinama u kojima sam ga ja popila nije invazivan na organizam.
Preostalo mi je još jedino Diflucan intravenozno jer od svih terapija prije nije uspjelo, ali opet ne kužim kak bi ih Diflukan intravenozno ubio ako su imune na diflukan?!
Moram pojačati sa probioticima i oralno i vaginalno. Više ne znam kuda i što.
Imannni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 16:50   #4688
Quote:
Imannni kaže: Pogledaj post
Ja ih, na žalost, još uvijek imam. Prošli tjedan sam opet bila na brisu i sad su već i ovi na mikrobiologiji skužili da sam česti gost. Rade mi antibiogram da izoliraju vrstu candide, iako su to radili i pred četiri mjeseca i izolirali candidu glabratu. Ta gljivurda reagira samo na nešto što mi ovu u bolnici neće dati jer je preinvazivno za organizam, kao da Diflukan u tim količinama u kojima sam ga ja popila nije invazivan na organizam.
Preostalo mi je još jedino Diflucan intravenozno jer od svih terapija prije nije uspjelo, ali opet ne kužim kak bi ih Diflukan intravenozno ubio ako su imune na diflukan?!
Moram pojačati sa probioticima i oralno i vaginalno. Više ne znam kuda i što.
A kaj je s onim amphotericinom b?
Netko je tu pisao da se i to daje za liječenje sustavne mikoze, no ne znam koliko je to rašireno u upotrebi
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 17:22   #4689
imannni Rade mi antibiogram da izoliraju vrstu candide, obišla sam mnogo lječnika još me nitko nije uputio na izolaciju, možeš li mi molim te reć nešto više o tome??meni prva informacija!!i ja bila na terapiji diflucan, ali nije pomoglo
KESK is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 20:00   #4690
Quote:
*tearsinheaven kaže: Pogledaj post
A kaj je s onim amphotericinom b?
Netko je tu pisao da se i to daje za liječenje sustavne mikoze, no ne znam koliko je to rašireno u upotrebi
Rekli su mi u bolnici da to ne dolazi u obzir jer je preinvazivan za moj organizam, što mi je čudno jer je i Diflukan u toj mjeri u kojoj sam ga ja popila isto invazivan, a nije niš napravio.
Imannni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 20:03   #4691
Quote:
KESK kaže: Pogledaj post
imannni Rade mi antibiogram da izoliraju vrstu candide, obišla sam mnogo lječnika još me nitko nije uputio na izolaciju, možeš li mi molim te reć nešto više o tome??meni prva informacija!!i ja bila na terapiji diflucan, ali nije pomoglo
Kad radiš bris ne piše ti koju Candidu imaš, a kad se Candida ponavlja kao što se meni ponavlja već 7 mjeseci, onda ti rade "antibiogram" gdje ti izoliraju vrstu candide, u mom slučaju je to glabrata i rade onu tablicu na koje ljekove reagira. Meni je osjetljiva jedino na 5 fluorocitozin i Amfotericin B kojeg mi ne žele dati jer se daje preko infuzije direktno u krv i nema ih u tabletama i vaginaletama.
Imannni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 20:05   #4692
Inače, ta candida glabrata je imuna na svu terapiju... i teško je se rješiti, jedina dobra strana te gljivetine je što nemam simptome baš jake
Imannni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 20:06   #4693
@KESK - Antibiogram možeš napraviti i u HZJZ, na njihovom odjelu za sustavne mikoze. Ja to planiram obaviti u 2.mj., da se vidi točno u čemu je stvar.


Ma ni oni sami zapravo nemaju pojma, fascinira me kako je Candida toliko raširena među ženama (čula sam od jednog ginekologa da svaka druga žena koja dođe na pregled ima neki oblik gljiva), a da ne postoji neko djelotvorno sredstvo s kojom se ona može potamaniti.

Za amphotericin b sam čitala da, ako se pogrešno primjeni, može dovesti do povraćanja, groznice, zatajenja bubrega i jetra
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 20:08   #4694
Kad sam razgovarala sa doktoricom na mikrobiološkom, gdje nosim briseve, začudila se kad sam joj rekla da mi to ne daju... a niš drugo mi ne djeluje. Sad u četvrtak idem vadit hormone štitnjače... jer navodno i oni mogu utjecat na te gljive..

I diflukan "teško" pada na jetru, ja sam morala raditi jetrene probe da vide jel mi je oštećena zbog terapija diflukanom. Tak da to da može loše utjecat na jetru i nije neki razlog jer sve tablete koje se razgrađuju u jetri "tško" padaju na nju.
Imannni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 23:24   #4695
Quote:
Imannni kaže: Pogledaj post
Kad sam razgovarala sa doktoricom na mikrobiološkom, gdje nosim briseve, začudila se kad sam joj rekla da mi to ne daju... a niš drugo mi ne djeluje. Sad u četvrtak idem vadit hormone štitnjače... jer navodno i oni mogu utjecat na te gljive..

I diflukan "teško" pada na jetru, ja sam morala raditi jetrene probe da vide jel mi je oštećena zbog terapija diflukanom. Tak da to da može loše utjecat na jetru i nije neki razlog jer sve tablete koje se razgrađuju u jetri "tško" padaju na nju.
Jesi se obratila u HZJZ u odjel za sustavne mikoze? Ako ti je kandida osjtljiva na fluorocitozin I amfotericin, a nije na flukonazol - tu spada diflukan, koji ocito tebi ne djeluje, ne kuzim koji bi mozak od doktora onda zahtjevao I mislio da ce upaliti terapija intravenoznom primjenom diflukana!

Sent from my A13-MID using Tapatalk 2
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 01:42   #4696
Pozdrav. Recite mi dali Canesten kremu i vaginalete može propisati dr. opće prakse? Ginekolog mi je u drugom gradu..
goth_madonna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 12:51   #4697
hvala na info, probat ću i tamo, jer se ja mučim već godinama
KESK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 17:35   #4698
Quote:
goth_madonna kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Recite mi dali Canesten kremu i vaginalete može propisati dr. opće prakse? Ginekolog mi je u drugom gradu..
Moze, ali u zadnje vrijeme znaju reci da/to nije njihova domena, al ako si si ok sa dr onda mislim da nece bit problema :-)

Sent from my A13-MID using Tapatalk 2
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 19:50   #4699
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
Jesi se obratila u HZJZ u odjel za sustavne mikoze? Ako ti je kandida osjtljiva na fluorocitozin I amfotericin, a nije na flukonazol - tu spada diflukan, koji ocito tebi ne djeluje, ne kuzim koji bi mozak od doktora onda zahtjevao I mislio da ce upaliti terapija intravenoznom primjenom diflukana!

Sent from my A13-MID using Tapatalk 2

Nema tog odjela kod nas. Sutra idem u bolnicu na odjel Infektologije, ginić mi je napisao uputnicu za kompletan pregled koji uključuje krvne pretrage na sve bolesti i markere na tumore!! Plače mi se kad samo pomislim na to

Na antibiogramu mi je izolirana glabrata koja je sad osjetljiva samo na 5 fluorocitizin i Amfotericin B dok je na flukonazol postala rezistentna (nije ni čudo koliko sam ih popila).

Rekao mi je ginić da se ovo dvoje daje samo kroz infuziju, ali da je dosta opasno jer uništava i dobro i loše... nešto kao kemoterapija (to sam negdje pročitala za jedan od ta dva lijeka, ne sjećam se više za koji, vjerojatno za oba)
Imannni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 19:57   #4700
Quote:
goth_madonna kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Recite mi dali Canesten kremu i vaginalete može propisati dr. opće prakse? Ginekolog mi je u drugom gradu..
Canesten vaginalete i kremu možeš kupiti i bez recepta.
Imannni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.