Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2007., 15:10   #1
KIA Rio II 1.4 16V - Stvarna potrošnja goriva

Dakle, imam jedno pitanje za sve vlasnike i/ili povremene vozače novog modela KIA Rio sa 1.4 16V motorom (97KS).

Koliko vam goriva u stvarnom životu troši vozilica? Nemojte mi navesti samo potrošnju, nego i relacije i lokaciju gdje se vozi.. da bar imamo mali uvid kako se u kojim režimima motor ponaša.
Jer i Lanos od staraca troši 6,5l/100km kad se voza bar 60km po Slavoniji.. no kod nas doma na ruti od 10km i po brdovitom terenu troši i preko 9l/100km (razlika bode u oči, ne? )

Uglavnom, vratimo se na pitanje, koliko vam troši Rio 1.4 16V?

Kad smo već kod Ria, kako ste zadovoljni autom? I slobodno napišite koji komentar više.

(Antimone, znam da ćeš se javiti... pojeo sam već dovoljno korejske integralne riže, hvala.. a ti se samo napapaj svapskih kobasa.. da odmah skratimo raspravu korejci vs. švabe )
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 23:17   #2
hm.. ovo sam vec pisao ujutro, ali nestalo...


Dakle, zar nitko ne vozi Rio ili, kako bi ga Antimon vjerojatno krstio, malog rizojeda?
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 00:33   #3
Bok!

Ja imam novog Accenta, a pošto imaju isti motor, može se usporediti. Ukupno je prešao 6500 km i prosječna potrošnja do sada mu je 8,8 litara. Obično natočim rezervoar do vrha ( oko 35 litara) i s time prijeđem od 300 - 500 km. Ovih 500 je bilo more. Dakle, tu je bilo oko 7 litara.
U gradu (ZG) mi je zasada rekord 12 - došla zima. Inače je oko 10 . Premda moram reći da do posla napravim 4,5 km uz dva stajanja. Dakle, kratke relacije uz hladan motor...
Imao sam već iskustava i s Ponyjem i s Accentom tako da sam znao da Hyundaiu potrošnja baš i nije vrlina ..

pozdrav
MKAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 03:57   #4
mislim d aje problem u kubikazi i konjazi a ne hyundaiu....

Quote:
MKAT kaže: Pogledaj post
Bok!

Ja imam novog Accenta, a pošto imaju isti motor, može se usporediti. Ukupno je prešao 6500 km i prosječna potrošnja do sada mu je 8,8 litara. Obično natočim rezervoar do vrha ( oko 35 litara) i s time prijeđem od 300 - 500 km. Ovih 500 je bilo more. Dakle, tu je bilo oko 7 litara.
U gradu (ZG) mi je zasada rekord 12 - došla zima. Inače je oko 10 . Premda moram reći da do posla napravim 4,5 km uz dva stajanja. Dakle, kratke relacije uz hladan motor...
Imao sam već iskustava i s Ponyjem i s Accentom tako da sam znao da Hyundaiu potrošnja baš i nije vrlina ..

pozdrav
occasional is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 10:05   #5
Quote:
Too_good kaže: Pogledaj post
Jer i Lanos od staraca troši 6,5l/100km kad se voza bar 60km po Slavoniji.. no kod nas doma na ruti od 10km i po brdovitom terenu troši i preko 9l/100km (razlika bode u oči, ne? )
Kad sam pročitala ovu prvu rečenicu pomislila sam si KAAAAJ?Si ti prolupo? dok nisam vidla drugu...

Nisam vozikala Rio,al kad bi na čoravo išla pogađat rekla bih da jede dost riže zbog 2 faktora,a to je da riža obično dost troši (što već vidiš na primjeru Lanosa),a i jeftin je dost,a kad je neš jeftino,obično ima neka kvaka.

Sad,da buš našo tu na forumu nekog ko ima novu Riu, malo teže, jer kolko god neko volio rižu, malo je frkovito padanje cijene u provaliju nakon samo par godina vožnje. Pa ti je onda džabe sve i da malo troši kad ti se ta eventualna ušteda izgubi kod prodaje.
Verona_V is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 10:14   #6
Quote:
Verona_V kaže: Pogledaj post
Nisam vozikala Rio,al kad bi na čoravo išla pogađat rekla bih da jede dost riže zbog 2 faktora,a to je da riža obično dost troši (što već vidiš na primjeru Lanosa),a i jeftin je dost,a kad je neš jeftino,obično ima neka kvaka.
Ne vozimo svim eu kompaniju koja trosi 3l dizle u slobodnom padu s nebodera Neki svojeg zutog voze i po cesti
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 10:47   #7
Imam starog Rija 1.5 16V i pri 90 km/h na otvorenoj ravnoj cesti od Ljubljane do Maribora trošio je 5,8 litri benzina na 100 km.

Navodno novi troši manje.

Pišem trošio jer zadnjih 80 000 km nije pio benzin... snifa samo plin
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 11:23   #8
Quote:
ROAD RUNNER kaže: Pogledaj post
Imam starog Rija 1.5 16V i pri 90 km/h na otvorenoj ravnoj cesti od Ljubljane do Maribora trošio je 5,8 litri benzina na 100 km.

Navodno novi troši manje.

Pišem trošio jer zadnjih 80 000 km nije pio benzin... snifa samo plin
Svaka cast. Onda je tvoj auto jedan od najstedljivijih RIA uopce. Prosjecna potrosnja za rio benzince 1,3 1,5 1,6 , nove i stare je cca 7.5 do 8.0 litri.
Da to nisi ti roadrunner, rekao bi da lazes.



Eto, pogledaj malo najbolji njemacki site za mjerenje potrosnje sa rezultatima za rio.

Max prosjecna potrosnja
http://www.spritmonitor.de/en/overvi...ltype=2&page=5

Minimalna prosjecna potrosnja
http://www.spritmonitor.de/en/overvi...tml?fueltype=2


Ukratko, trazi li netko stedljivog benzinca, rio nije za njega.

To su Toyota prius 1.5, opel 1.2 twinport, 1.0 daihatsov motor (toyota, peugeot 107,C1...).....
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 12:06   #9
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
Ne vozimo svim eu kompaniju koja trosi 3l dizle u slobodnom padu s nebodera Neki svojeg zutog voze i po cesti
Ha-ha wifi. Kao da ne znaš da sam ja više rižojed nego švapska kobasa. Zapravo, evo baš za 5 minuta idem gledat jednog rižojeda.
Verona_V is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 12:53   #10
Quote:
Verona_V kaže: Pogledaj post
Ha-ha wifi. Kao da ne znaš da sam ja više rižojed nego švapska kobasa. Zapravo, evo baš za 5 minuta idem gledat jednog rižojeda.
To ti je dobro za liniju, od svapskih kobasa bi se samo nadebljala
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 13:42   #11
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
To ti je dobro za liniju, od svapskih kobasa bi se samo nadebljala
A-a. Pored krumpira, riža ti je jedan od glavnih izvora ugljikohidrata.Još ako je s milijekom, ajme majko. Znači da deblja. A od prehrane isključivo rižom moš dobit beri-beri, što ti je otprilike ispadne ko da si teeeeški alkos godinama.

Al pitam se kakva je ona rakija od riže,tj. sake?
Verona_V is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 14:03   #12
Quote:
Verona_V kaže: Pogledaj post
A-a. Pored krumpira, riža ti je jedan od glavnih izvora ugljikohidrata.Još ako je s milijekom, ajme majko. Znači da deblja. A od prehrane isključivo rižom moš dobit beri-beri, što ti je otprilike ispadne ko da si teeeeški alkos godinama.

Al pitam se kakva je ona rakija od riže,tj. sake?
Ma cokolada je najbolji izvor ugljikohidrata
A od kobasa dobis kolesterol i srcani... zato se svi eu jedva vucu po cesti... cuvaju srce... ionako im rikne prije nego napuni 200kkm
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 16:13   #13
Quote:
klinsider kaže: Pogledaj post

Eto, pogledaj malo najbolji njemacki site za mjerenje potrosnje sa rezultatima za rio.

Max prosjecna potrosnja
http://www.spritmonitor.de/en/overvi...ltype=2&page=5

Minimalna prosjecna potrosnja
http://www.spritmonitor.de/en/overvi...tml?fueltype=2

.

Zaprepašten sam!!! Nikad nisam uspio progurati toliko benzina kroz njegov motor na 100 km

Neznam kaj im švabe rade
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 12:44   #14
Prema ovim rezultatima sa sprintmonitor-a, izgleda da 1.6 motor troši isto ili čak i manje u prosjeku...

Isto tako, ispada da 1.4 motor većini troši između 7,5 i 8 l/100km...
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 13:37   #15
znam da je ovdje riječ o benzincima ali...kia rio 1.5crdi, 110ks, (motor se još razrađuje, znači troši mrvicu više), s upaljenom klimom ovo ljeto prosjek 6,4-6,8l/100km...gradske..a i malo življe vožnje...
__________________
tihotar kaze: "Ako se prebaciš u strukovnu školu, nikad nećeš završit fax"
nitkoiništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 00:32   #16
Kiju Rio 1,4 16v EX LIFE vozim godinu dasna (od 05.06.2007.), auto po gradu trosi 10 litara benzina i tu nema nista manje. Sve one gluposti o 7,8,litara su za budale koje u to vjeruju. Kia najbolje povuce tek iznad 4000 okretaja, onda iza sebe dize prasinu. Nemojte se zavaravati, to je auto od 1400ccm, 97ks, 16ventila, pa to mora toliko trositi. Maksimalna brzina je nevjerojatnih 190 km/h (isprobano na zaobilaznici). Kod normalne voznje na otvorenoj cesti (80-90 km) trosi 6 litara. inace kod mene u autu je automatska klina podesena na 22 stupnja i stalno radi. Pa zato sam i kupio takav auto. Nateravanje po gradu s njim zaboravite jer nije bas jako startan. Ukratko ZABORAVITE POTROSNJU OD 7 ili 8 litara, toje NEMOGUCE, ilči odustanite od kupnje tog auta. Inace riza je dobra za jesti i nema je u autu. pozdrav
prigorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 14:16   #17
Znaci trosi cca 10l po gradu.

Imas li kakvih iskustava u mjesovitoj voznji?
Jer ja ipak vecinu kilometraze napravim po otvorenoj cesti i po autocesti... mozda 10% voznje je bas gradska (svaki dan 10-ak semafora po Rijeci, ujutro eventualno zaglavim u guzvi 10-15minuta (ukupno mozda 5km gradske) + 12-13km otvorene ceste, vikendom put Ri-Zg ili otvorena cesta u okolici Rijeke).

A 10l ovakve mjesovite ne napravi ni tatin, sada vec stari, Daewoo Lanos. on tu ima 8,5-9l/100km
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 09:50   #18
Ovo ljeto, Rijeka, grad, klima,gužva-sigurno 8-9, sumnjao sam i više, ali ne mogu dokazati...trebao bi potrošiti cijeli rezervoar u istim uvjetima....
Autoput, 2 osobe, do 140km/sat- 7,2 l/100km

Autoput, 4 osobe, do 140km/sat- 7,5 l/100km
Autoput, 4 osobe, do 170km/sat- 8,5 l/100km

"Otvorena cesta" , do 80 km/h- do 7 l/100 km

Računam na autoputu (150 km) , Ri-Zg sa 4 osobe da troši 7,5 l/100km, brzina do 140 km/h
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 10:07   #19
Quote:
Verona_V kaže: Pogledaj post
Sad,da buš našo tu na forumu nekog ko ima novu Riu, malo teže, jer kolko god neko volio rižu, malo je frkovito padanje cijene u provaliju nakon samo par godina vožnje. Pa ti je onda džabe sve i da malo troši kad ti se ta eventualna ušteda izgubi kod prodaje.
Mogu te upoznati sa frendom koji već nekoliko mjeseci bezuspješno prodaje Passata. Samo pazi rekao je da će svatko dobiti šakom u glavu koji iznosi tvrdnje kao ti.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 12:28   #20
Čovjek nebi vjerovao koliko potrošnja ovisi o stilu vožnje....

Zna varirati i do 50% it za istu prosječnu brzinu...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:26.