Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2009., 15:06   #1
Question Mazda 6 CD 140 - potrošnja

prije otprilike mjesec dana sam kupio novu Mazdu 6 2.0 diesel 140 ks. U mjesec dana sam uspio skupiti 1000 km gradske vožnje. Potrošnju ne mogu spustiti ispod 10l, a kad se upali klima potrošnja ide preko 11. Jel to normalno???
cardholder1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 15:15   #2
Gledas li prosjek na putnom racunalu ili prema ulivanju goriva? Meni je zimi dosla do 10 l na ultra kratkim gradskim relacijama, ali je uglavnom izmedju 8-9 u gradu i 6-7 van grada.
Ancient Mariner is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 15:16   #3
Quote:
cardholder1 kaže: Pogledaj post
prije otprilike mjesec dana sam kupio novu Mazdu 6 2.0 diesel 140 ks. U mjesec dana sam uspio skupiti 1000 km gradske vožnje. Potrošnju ne mogu spustiti ispod 10l, a kad se upali klima potrošnja ide preko 11. Jel to normalno???
Zbroji sve boldano i to je još i dobra potrošnja...

Opet, ovisi o tvojoj nozi...

Megane grandtour 1.9 dci neće ispod 10 litara BEZ klime...

Opet, s druge strane, Mazda 323 benz 1.8 115 ks gradske vožnje uz pažnju papučice gasa ode ispod 9 lit...

to ti je sve pod OK.

EDIT: Prijatelj vozi 6 icu ali sa 120 ks, i isto veli zimi po gradu ispod 10 nejde pa nejde...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin

Zadnje uređivanje gogo111 : 14.04.2009. at 15:36.
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 15:34   #4
Quote:
cardholder1 kaže: Pogledaj post
prije otprilike mjesec dana sam kupio novu Mazdu 6 2.0 diesel 140 ks. U mjesec dana sam uspio skupiti 1000 km gradske vožnje. Potrošnju ne mogu spustiti ispod 10l, a kad se upali klima potrošnja ide preko 11. Jel to normalno???

Meni je Mazda 3 1.6 CD 90 u početku trošila oko 7.3 litara pa je kasnije pala. Sad ima 34.000 km i zadnjih nekoliko rezervara potrošnja je redovito bila 5.8, pola grad pola otvorena cesta. Mjereno od vrha do vrha, nema putni kompjutor. Po velikim hladnoćama je nešto veća, ali ne previše. Motori su različitog obujma i tvoj je baš Mazdin, ali pretpostavljam da će kasnije biti nešto niža. Iako kako je gore rečeno definitivno ovisi o načinu vožnje pa i to uzmi u obzir.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 15:47   #5
Quote:
Ancient Mariner kaže: Pogledaj post
Gledas li prosjek na putnom racunalu ili prema ulivanju goriva? Meni je zimi dosla do 10 l na ultra kratkim gradskim relacijama, ali je uglavnom izmedju 8-9 u gradu i 6-7 van grada.
a gle...do posla imam 10 km, uglavnom stanem na svakom semaforu, prosječna brzina mi je 30 km/h.
Možda bi bilo dobro da napravim negdje vani 300-400 km da ga malo propušem, jel bi to koristilo? Fakat ne znam
cardholder1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 15:50   #6
Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
Meni je Mazda 3 1.6 CD 90 u početku trošila oko 7.3 litara pa je kasnije pala. Sad ima 34.000 km i zadnjih nekoliko rezervara potrošnja je redovito bila 5.8, pola grad pola otvorena cesta. Mjereno od vrha do vrha, nema putni kompjutor. Po velikim hladnoćama je nešto veća, ali ne previše. Motori su različitog obujma i tvoj je baš Mazdin, ali pretpostavljam da će kasnije biti nešto niža. Iako kako je gore rečeno definitivno ovisi o načinu vožnje pa i to uzmi u obzir.
na zadnjem tankanju sam baš pazio, rijetko sam šaltao preko 2500 okretaja!
Ne mogu se baš cijelo vrijeme vući po cesti!
ispada točno 10, a sa klimom preko 11, čini mi se 11,5.
cardholder1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 15:51   #7
klikaj miško :
http://www.spritmonitor.de/de/uebers...08&minkm=10000
Vampir Ljubiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 15:57   #8
Pričekaj da auto prođe više kilometara pa mjeri. Iako je ova tvoja relacija koju si opisao osuđena na veću potrošnju. Na tvom mjestu se uopće ne bi zabrinjavao. Samo vozi kao i dosad i nemoj se brinut jer baš i nema razloga za to. Očekujem da će nakon nekoliko tisuća km potrošnja biti nešto niža.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 15:59   #9
Quote:
Vampir Ljubiša kaže: Pogledaj post
mislim da se tu radi samo o otvorenoj cesti, vidiš kakve su kilometraže?
Neka se javi netko tko je uspio spustiti potrošnju ispod 10l, ali isključivo gradske voženje. Volio bih znati kako se to radi!
cardholder1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 16:01   #10
Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
Pričekaj da auto prođe više kilometara pa mjeri. Iako je ova tvoja relacija koju si opisao osuđena na veću potrošnju. Na tvom mjestu se uopće ne bi zabrinjavao. Samo vozi kao i dosad i nemoj se brinut jer baš i nema razloga za to. Očekujem da će nakon nekoliko tisuća km potrošnja biti nešto niža.
ne kužim se baš u mehaniku... jel bi bilo dobro da napravim nešto vanjskih km?
cardholder1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 16:07   #11
Quote:
cardholder1 kaže: Pogledaj post
ne kužim se baš u mehaniku... jel bi bilo dobro da napravim nešto vanjskih km?
nemoj, zna bit pogubno za motor

ma pitanje je toliko elementarno da i sam naslućuješ odgovor. Provozaj se, postoji život i van tog sivog grada. Koristiće i tebi i autu.
Vampir Ljubiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 16:09   #12
Quote:
cardholder1 kaže: Pogledaj post
ne kužim se baš u mehaniku... jel bi bilo dobro da napravim nešto vanjskih km?

Negdje ćeš u slijedećih nekoliko mjeseci sigurno ići van grada. Na godišnji ili kud već. Ovako ćeš potrošit gorivo, nabijat kilometre bez nekog posebog razloga. Nemoj brinut i uživaj u autu.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 16:11   #13
Quote:
cardholder1 kaže: Pogledaj post
mislim da se tu radi samo o otvorenoj cesti, vidiš kakve su kilometraže?
Neka se javi netko tko je uspio spustiti potrošnju ispod 10l, ali isključivo gradske voženje. Volio bih znati kako se to radi!
na poslu sam sa usranim fajer-volom pa mi se pola slikica ne prikazuje pa te ne mogu uputit (ne znam šta vidiš).
aj klikni na ovog ispod
pa mu pogledaj, treba imat ikonice kakva je vožnja (semafor=gradska)
brijem da i taj dasa ima oko desetke u gradu :
http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/280858.html
Vampir Ljubiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 16:12   #14
Quote:
cardholder1 kaže: Pogledaj post
ne kužim se baš u mehaniku... jel bi bilo dobro da napravim nešto vanjskih km?
Prvo:
auto na otvorenoj cesti ("vanjski kilometri") najoptimalnije radi, tj za istu količinu goriva pređe najviše km (nema stani-kreni), 1. 2. brzina...

zato na otvorenos cesti auti znaju i DUPLO manje trošiti...

Drugo:
Novi auto ima nerazrađen motor, pokretni dijelovi nisu "sjeli" kak se spada, a ni vozač nije ulovio "grif" kak da vozi auto najoptimalnije...

Zato se kaže da novi auto nakon što se razradi smanji nešto malo potrošnju...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 16:13   #15
Ne brini se oko potrošnje previše, vjerojatno voziš neku od zagrebačkih ruta sa gomilom semafora, stalnim kreni-stani režimom.
Razmišljaj to ovako: da imaš benzinac iste snage, na istoj ruti bi ti trošio 12.5 L (a ne 10)...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 16:14   #16
Quote:
Vampir Ljubiša kaže: Pogledaj post
na poslu sam sa usranim fajer-volom pa mi se pola slikica ne prikazuje pa te ne mogu uputit (ne znam šta vidiš).
aj klikni na ovog ispod
pa mu pogledaj, treba imat ikonice kakva je vožnja (semafor=gradska)
brijem da i taj dasa ima oko desetke u gradu :
http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/280858.html
to je to, tu sam negdje... njemu se zna popeti i preko 10 bez klime.
Hvala ti na informacijama!
cardholder1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 16:15   #17
To je 2.0 PSA motor, jel tako?
Nije ti još vrijeme za stiskanje, tek nakon 1500-2000 tkm., barem bi ti tako trebalo pisati u priručniku. A potrošnja za tu kubikažu i za gradsku vožnju, te za skroz novi auto koji se tek razrađuje nije prevelika. I povedi računa o potrošnji ulja, dokle god se motor ne razradi. Inače, smanjenje potrošnje možeš očekivati tek iza 10000 pa tamo do 30000 tisuća km. Tek onda se taj motor razradi do kraja.
meddo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 16:16   #18
Quote:
meddo kaže: Pogledaj post
To je 2.0 PSA motor, jel tako?


Ne, to je Mazdin. 1.6 je PSA/Ford.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 16:18   #19
Quote:
cardholder1 kaže: Pogledaj post
prije otprilike mjesec dana sam kupio novu Mazdu 6 2.0 diesel 140 ks. U mjesec dana sam uspio skupiti 1000 km gradske vožnje. Potrošnju ne mogu spustiti ispod 10l, a kad se upali klima potrošnja ide preko 11. Jel to normalno???
Ako se voziš po ZG, normalno je.
alfa mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 16:22   #20
Quote:
meddo kaže: Pogledaj post
To je 2.0 PSA motor, jel tako?
Nije ti još vrijeme za stiskanje, tek nakon 1500-2000 tkm., barem bi ti tako trebalo pisati u priručniku. A potrošnja za tu kubikažu i za gradsku vožnju, te za skroz novi auto koji se tek razrađuje nije prevelika. I povedi računa o potrošnji ulja, dokle god se motor ne razradi. Inače, smanjenje potrošnje možeš očekivati tek iza 10000 pa tamo do 30000 tisuća km. Tek onda se taj motor razradi do kraja.
ne znam fakat čiji je motor, ali znam da PSA nije... u to sam uvjeren.
Kad sam kupovao auto, nije bilo ograničenja oko brzine, s obzirom na kilometražu (novi auto), jedino se tempomat nije smio paliti prvih 1000 km.
Promijenio sam i ulje na 1000, to su preporučili.... sad mi preostaje da čekam da se sama od sebe spušta, ha?
cardholder1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.