Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2006., 15:37   #81
sad sam zvao armirač kažu mi da je kod njih cijena ''bijelog stropa'' od 200-250kn/m2
neznam što bih rekao za buku. prijatelj je stavljao bijeli strop pri renoviranju stana( prije su bile drvene grede) i nije se nitko žalio na buku. zanm da je kod bake u kući u jednoj prostoriji bio pod bez stiropora i da se u prizmemlju čulo svako hodanje...
a da probaš stavit s donje strane spušteni strop sa kamenom vunom, to vi isto trebalo prigušiti zvuk
zlocko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 15:56   #82
Quote:
zlocko2002 kaže:
sad sam zvao armirač kažu mi da je kod njih cijena ''bijelog stropa'' od 200-250kn/m2
neznam što bih rekao za buku. prijatelj je stavljao bijeli strop pri renoviranju stana( prije su bile drvene grede) i nije se nitko žalio na buku. zanm da je kod bake u kući u jednoj prostoriji bio pod bez stiropora i da se u prizmemlju čulo svako hodanje...
a da probaš stavit s donje strane spušteni strop sa kamenom vunom, to vi isto trebalo prigušiti zvuk
jedno je zvuk udara a drugo buka od govora i sl..vuna ispod stropa nece pomoci od udarnog zvuka a sumnjam da je problem buka koje bi ionako vise proslo okolinim putem (kroz vrata) nego kroz estrih+bijeli strop...
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 20:21   #83
beton, dragi moji, samo beton!
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 09:19   #84
ytong kuće

dali netko zna majstora ili tvrtku koja gradi kuće od ytonga i koliko to košta za kuću od 100 m2
 
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 11:35   #85
probaj www.armirač.hr ili www.msplan.hr
zlocko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 08:58   #86
Quote:
zlocko2002 kaže:
ej zlocko....i moj muž je u zrakoplovstvu...pilot....ajde onda ti vjerujem
IvanaB is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 11:52   #87
onda ga vjerojatno znam...
mozda i radimo zajedno
zlocko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 12:39   #88
Quote:
daemon kaže:
Dakle ovako: imam brijeli strop kao međukatnu konstrukciju. Na njega je položeno 7 ( sedam ) centimetara stiropora i plivajući estrih debljine 6 cm. Dole se čuje kada klinci na katu malo potrče. Gore se čuje kada se dole razgovara ( ne razumije se što se govori, ali se čuje neki zvuk ). Nije to nešto strašno, u kući živi jedna obitelj, ali da su dvije gdje svaka hoće svoj mir, bilo bi problema.

Da li bi kamena vuna pomogla ? Možda je nešto bolja, ali tada kada sam radio kuću nisam mogao naći onu tvrdu, nego samo onu meku za izolaciju krovišta.
Po meni, jedino rješenje je ono koje se nekada koristilo u gradnji: na drvenu stropnu konstrukciju radi zaštite od buke nabacali su sloj šute, šodera i ostalog rasutog materijala koji im je došao pod ruku.
Ne kuzim se bas u bijele stropove ali mislim da tvoj problem nije toliko vezan za bijeli strop vec za pogresnu primjenu stiropora tj.sa 7 centimetara stiropora ti si dobio odlicnu toplinsku izolaciju ali ne i zvucnu (vuna i stiropor su jako slicni toplinski izolatori medjutim vuna je puno bolji zvucni izolator ). Prilikom ugradnje ispod klasicnog stiropora za plivajuci estrih trebalo je staviti 1-2 sloja 1cm debelog elastificiranog stiropora za dodatnu zvučnu izolaciju ( EPS EL ). Ako si izolaciju odradio na taj nacin onda je stvarno problem u bijelom stropu.
__________________
Živjet ću sve do svoje smrti
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 15:15   #89
a da li ste vi čuli za celcon? ako niste posjetite www.celcon.hr/webmail
 
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 13:45   #90
Pošto i sam razmišljam o načinu gradnje (građevinska mi je u postupku) naobilazio sam se raznih gradilišta ne bi li se osobno uvijerio u neke stvari.

Pošto mislim raditi u zaleđu Rijeke, želim imati dobru izolaciju na kući.

Za ciglu i stiropor kao izolator se zna da je dobro riješenje, no nedavno mi je prijatelj na Grobniku počeo sa izgradnjom kuće od YTONG-a i vidio sam neke prednosti i neke mane.
Istina je da se zida puno brže neko sa ciglom (ipak su blokovi dugi 600mm), da je termo izolacija bolja nego kod cigle. Samo zidanje je također jeftinije (mislim na zidare) jer gube manje vremena nego zidanjem sa ciglom.

Frend gradi od bloka 36cm, a radio je računicu i o Porothermu 30 + 6cm stiropora.
Cijena ytong zida (/m2) je oko 250kn sa rukama i na taj zid ide samo tanki (završni) sloj fasade (nije uračunat u ovu cijenu).
Porotherm 30 je oko 160kn (/m2), no na to treba ići još termo fasada pa se cijena završenog zida penje na nekih 300kn.
Po računici, Ytong36 ima ista termo svojstva kao i Porotherm 30+6cm stiropora, no Ytong je u samom zidanju skupji, no u konačnici je jeftiniji.

Ovo govorim sigurno jer su to cijene koje je on dobio tražeći ponude za verziju sa Ytongom 36 i Porothermom 30 (cijene su dobiveni prosjeci od četri firme)


Nakon šta sam sve izkalkulirao, mislim da ću ja ipak u gradnju sa ciglom i stiroporom, jer iako u konačnici plačam skuplje, mogu raditi u fazama a to mi je lakše financijski izdržati.
Boris_RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 10:05   #91
pogledajte http://www.siporextuzla.com/bos/dobrodosli.htm (nemojte se prepasti od bikovske glavuše na naslovnici :-) ), vidio sam njihove proizvode, meni laiku to izgleda OK, a cijene dosta niže, pa ko je zapeo za plinobeton ...
e da, nema carine iz BiH ..
Tustonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 11:40   #92
a kolika im je cijena za m3?
za ytong daju 660kn+pdv, celcon 580+pdv
no u Građi prodaju ytong po 690kn/m3 za gotovinu, pdv uračunat...
zlocko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 23:23   #93
cca 300,00 kn +pdv kad sam gledao, negdje početkom godine
Tustonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 17:12   #94
prilično jeftino...
danas sam prolazio pored jedne trgovine građevinskim materijalom i vidio da imaju siporex ali nisam stigao pogledat cijenu.
na njihovim internet stranicama nisam našao nikakve podatke
zlocko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 00:56   #95
Quote:
Codegun kaže:
ja se spremam graditi kuću i mislio sam prije da ce biti od Ytong-a.
I danas mislim sve najbolje o tom materijalu ali moja kuca ce biti klasicna (blok cigla), evo nekih argumenata:

1. cijena. Racunao sam cijenu zida bez izolacija i zidanja samo materijal, pa je situacija otprilike ovakva za 4m2:
obična cigla = cca 900 kn
Porotherm = cca 1600 kn
Ytong = cca 2200 kn.

2. Nije istina da na Ytong ne treba stavljati termo izolaciju. Istina je da je taj materijal bolji termoizolator od svih drugih ali i njemu je potrebna termoizolacija u ovim krajevima. Barem nekakva.

3. Arhitekti su pričali da nije dovoljno kompaktan, da nije podesan za nosive zidove i što ja znam. O ovome nemam kaj reći samo sam tako čuo.

4. mastori koji zidaju moraju znati raditi s Ytong-om. Moguće je da je takve teže naći pa su i skuplji.

5. Navodno da na fasada puca po blokovima pa se mora koristiti specijalna (skuplja Ytong) mrežica koja se stavlja u neki sloj fasade

6. Navodno da ga vole miševi i mravi.

Bez obzira na sve - ja bi svoju kuću rado radio od Ytong-a samo da je jeftiniji, npr. s cijenom u klasi Porotherm-a.

ali sav materijal kuce od 130 setak kvadrata kosta oko 100 000 kn.. koliko bi kostala cigla?
ytong se navodno puno brze gradi i sl
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 00:58   #96
Quote:
firanga kaže:
Mi smo prije 1,5-2 g sagradili kompletnu kuću cca. 350 m2 sa Ytongovim materijalom i bijelim stropom umjesto klasičnog stropa od tvrtke Armirač Sesvete koja radi sa Ytongom. U sklopu kuće je stan i poslovni prostori. Mogu reći da smo i više nego zadovoljni sa kvalitetom materijala i izolacijom. Zbog dobrih termoizolacijskih svojstava ljeti je klima u stanu vrlo ugodna, a zimi također potrošnja grijanja je prihvatljiva. Što se tiče toplinske izolacije, mi na kuću nismo stavili ništa osim mrežice i završne fasade i sve je do sada uredu. što se tiče zidanja sa Ytongom, sami smo našli obične priučene majstore, na gradilište nam je došao majstor iz Ytonga da obući radnike, prije toga su pogledali video zapis sa uputama o zidanju, no muž je stalno sve morao nadgledati jer je to sa majstorima neizbježno. Prednost u tom zidanju je ta što kad to savladaš to ide ko po trakici vrlo brzo i jednostavno i treba se držati par osnovnih pravila. Dalje, bušenje Ytonga je izuzetno jednostavno, nema poslje štemanja, bušenja za instalacije kao kod cigle, već sve ide puno glađe. Mi smo jedino pogriješili što na jednom mjestu kod betonskog serklaža (mislim da se to tako kaže) nismo stavili izolaciju pa je taj dio vlažan, znači treba to imati na umu. Inače imaju dosta dobru tehničku službu tako da i oni mogu pomoći. Još jedna tvrtka koja nudi projekte sa Ytongom je MS plan, podatke bi trebala provjeriti. Mislim da je i porotherm (cigla od Wienerbergera) isto jako dobro rješenje za one koji su pobornici klasične gradnje. A što se tiče majstora sve ovisi o tome da li se kužite kaj u gradnju pa možete nadgledati majstore ili se niš ne kužite i nemate vremena onda svakako treba angažirati majstore koji su već radili sa Ytongom. i naravno dosta toga možete sami napraviti.

kolko je vremena trebalo za zidanje kuce od 350 kvadrata i koliko je radnika radilo?
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 01:03   #97
Quote:
chani kaže:
misevi idu na stiropor,
zbuse si rupicu u fasadi i tu se nakote
a gdje ima stiropora u ytong kucama? nigdje nisam to vidio na xella stranicama
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 12:34   #98
Da li je istina da je porobeton (ytong) kancerogen?

Neki kažu da je skuplji od obične cigle, a proizvođači ga reklamiraju kao jako jefinog. I to me sve zbunjuje, ali sad sam još i čula (ali ne iz pouzdanog izvora) da je kancerogen. Da li je to istina?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 14:19   #99
Porobeton je u startu skuplji materijal od opeke. Problem kod porobetona (siporeksa) je što sadrži radioaktivne sastojke i radioaktivni plin Radon koji je jako štetan. Proizvođači izjavljuju da je postotak radioaktivnih tvari daleko manji od dopuštenog, ali na tebi je da procijeniš.

Više o štetnosti porobetona (radona) možeš naći ovdje:

http://www.xella.hr/html/cro/hr/arhiva.php (na dnu stranice)

http://www.plivazdravlje.hr/?section...id=8540&show=1

http://www.majstor.hr/teme/2003/8/8k...mikalije.shtml

http://www.epa.gov/radon/
dk_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 14:48   #100
Nakon što sam pročitala tekstove koje si mi preporučio, čini mi se da svaki materijal, i cigla, i porobeton i montažne kuće, sadrže u sebi nešto kancerogeno.
Mislim da u današnje vrijeme ljudi previše gledaju da izgradnja bude što jeftinija, "bitno da se ima, ali nije bitno kakvo je". Zato bih molila ako ima na ovom forumu neki stručnjak, građevinac ili slično, da doista kaže sa čime je najzdravije (ne najjeftinije) graditi kuću.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.