Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2009., 09:13   #1
Question Kupnja motora za auto iz Slovenije

Htio bih kupiti motor za auto u sloveniji,da li zna netko kakva je procedura?Da li ce biti problema na granici?
Na osnovu cega cu platiti carinu?I dali mogu sa tim covjekom koji ce mi to prodati napraviti kupoprodajni ugovor tamo?
(ili da motor pokrijem dekom i da kazem da nemam nista za prijaviti)

EDIT: naravno motor je polovan
njuskalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 10:02   #2
pa da, za početak reci da nemaš ništa za prijavit, a ako ti kaže da otvoriš bunker, pravi se blesav, reci da je to polovni motor i da si za njega dao 50 EUR i da misliš da to ne treba prijavit ...
flexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 11:09   #3
Quote:
flexo kaže: Pogledaj post
pa da, za početak reci da nemaš ništa za prijavit, a ako ti kaže da otvoriš bunker, pravi se blesav, reci da je to polovni motor i da si za njega dao 50 EUR i da misliš da to ne treba prijavit ...
Ovo boldano ti definitivno ne pali,jer bu se onda i carinik isto tak pravil blesav(ako te skuži). A kad se on pocne praviti blesav onda ti ne gine stajanje na grani SATIMA, i jebena zajebancija. I ja sam s nekim stvarima(ne bi sad u detalje jer nije tema) išel po sistemu app pa sam tak najebo da mi više nije palo na pamet. Znam i par ljudi koji su imali problema zbog takvih situacija.

Moj savjet ti je ako ikako mozes odma u sloveniji zameni motor i bok.
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 12:27   #4
ma predložio sam to jer često idem preko grane i u zadnje vrijeme od recimo 30 puta što sam išao preko možda su mi jednom gledali što vozim, moraš samo izgledat cool, po mogućnosti povedeš još ženu i djecu i nitko te ne gleda

Naravno da je najbolje ako ga može tamo zamijenit, ali da može valjda ne bi ni pitao.
flexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 12:52   #5
Znam da bi bilo najbolje da ga tamo zamjenim,ali nemogu jer mi auto nije u voznom stanju,a motor sam nasao u nekom slupanom autu tako da cu ga i sam vaditi van.
Ma platio bi i ja carinu(samo da nije neka astro cifra)samo da me ne drkaju i da me puste na miru.
Najvise se bojim da me nebi vracali nazad i da mi ne oduzmu motor Dali to mogu?!

Neznam dvoumim se dali otici ili da nastavim traziti dalje ovdje...
njuskalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 13:42   #6
Quote:
njuskalo kaže: Pogledaj post
Znam da bi bilo najbolje da ga tamo zamjenim,ali nemogu jer mi auto nije u voznom stanju,a motor sam nasao u nekom slupanom autu tako da cu ga i sam vaditi van.
Ma platio bi i ja carinu(samo da nije neka astro cifra)samo da me ne drkaju i da me puste na miru.
Najvise se bojim da me nebi vracali nazad i da mi ne oduzmu motor Dali to mogu?!

Neznam dvoumim se dali otici ili da nastavim traziti dalje ovdje...
Ne znam da li ti mogu oduzeti motor ali sam se uvjeril da mogu svašta ali baš svašta. Carinski zakoni su takvi da u masu slucajeva daju ovlastenoj osobi(cariniku) da odluci kako ce postupiti pa te carinik moze maltretirati kak mu se k.... digne, tako da sve ovisi na koga naletis. Ima normalnih ljudi ali ima....

Možda bi bilo naj bolje da nazoveš carinsku upravu pa se raspitas, ali ni ono kaj ti tam vele nije baš 100%upravo zbog ovog kaj sam ti napisal gore.

A jel se smije znati o kojoj se vrednosti radi,i za koji auto trebaš motor ako nije tajna?
I jel mozes dobiti u SLO kakav papir...
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 13:44   #7
Quote:
flexo kaže: Pogledaj post
ma predložio sam to jer često idem preko grane i u zadnje vrijeme od recimo 30 puta što sam išao preko možda su mi jednom gledali što vozim, moraš samo izgledat cool, po mogućnosti povedeš još ženu i djecu i nitko te ne gleda

Naravno da je najbolje ako ga može tamo zamijenit, ali da može valjda ne bi ni pitao.
Znam, u pravu si samo si mislim da covek ne najebe
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 13:56   #8
Quote:
EGR kaže: Pogledaj post
Ne znam da li ti mogu oduzeti motor ali sam se uvjeril da mogu svašta ali baš svašta. Carinski zakoni su takvi da u masu slucajeva daju ovlastenoj osobi(cariniku) da odluci kako ce postupiti pa te carinik moze maltretirati kak mu se k.... digne, tako da sve ovisi na koga naletis. Ima normalnih ljudi ali ima....

Možda bi bilo naj bolje da nazoveš carinsku upravu pa se raspitas, ali ni ono kaj ti tam vele nije baš 100%upravo zbog ovog kaj sam ti napisal gore.

A jel se smije znati o kojoj se vrednosti radi,i za koji auto trebaš motor ako nije tajna?
I jel mozes dobiti u SLO kakav papir...

Motor je 200 EUR(98.000 tkm,1.vlasnik,servisna knjiga),a tu ih nema ispod 500-600eur a i pitanje je kakvi su....zato sam tako zapeo za taj u slo.
Rover 214Si 97god.
njuskalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 14:05   #9
pa pitaj nekog ko uvozi dijelove....ma motori dolaze masovno iz IT.....i razni dijelovi....sad kako računaju carinu najbolje nazvat i pitat
pazdrkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 14:13   #10
Quote:
pazdrkan kaže: Pogledaj post
pa pitaj nekog ko uvozi dijelove....ma motori dolaze masovno iz IT.....i razni dijelovi....sad kako računaju carinu najbolje nazvat i pitat
dobra ideja!probat cu pa cu vidjet....
njuskalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 22:37   #11
Quote:
njuskalo kaže: Pogledaj post
Motor je 200 EUR(98.000 tkm,1.vlasnik,servisna knjiga),a tu ih nema ispod 500-600eur a i pitanje je kakvi su....zato sam tako zapeo za taj u slo.
Rover 214Si 97god.
Onda kaj se dvoumiš? Ako je takva razlika u cijeni onda ako ti i naplati carinu i pdv što na 200€ ispada 68,4€ isplati se. Samo malo je veci problem ako nemaš neki papir pa te pocne jebat za porjeklo itd.
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 23:08   #12
Ponesi prometnu dozvolu od svog auta i sa tim likom od kojeg kupujes motor napravi kupoprodajni ugovor i sve prijavi na carini, mozda te cak i puste da prodjes a ako ne, ne bi trebala biti velika cifra, pogotovo kad im kazes da ti je motor rika pa si isao po drugi jer nisi takav mogao naci u HR.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.