Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2011., 12:10   #941
Quote:
PERLA_ kaže: Pogledaj post
Možda je to prisilno ponašanje; posebno brojanje?
Sad sam pročitala na netu, da se i to rješava antidepresivima.
Pa mene je to opterećivalo i ograničavalo. Sad sam slobodna od svega, a smiješni su mi ljudi koji se klanjaju nečemu k'o onda u pustinji zlatnom teletu.
A tek oni šrotovi na televiziji tipa Astro show. Isuse koji lopovi. Pa ja bih mogla 10puta bolje složiti nekome priču. Gade mi se kako kradu očajne ljude kojima fali samo malo serotonina.

Ja mislim da bi ti trebala promijeniti liječnicu. Ovdje želim reći da ima pomoći i da mi je život kvalitetniji za 100%. To se toliko ne vidi na vani, ali unutar mene se tako lijepo sve slaže, da sam jako zadovoljna. Shvatila sam da ono sa emocijama nikad neću u potpunosti riješiti, ali bolje je nego je bilo, puno bolje.
Jedini problem je što sam kao dijete kad su emocije u pitanju, pa će mi to uvijek smetati, ali ću zato zauvijek ostati mlada.

Ma ja sam uvijek znala kad mi se mozak spržio. Uvijek, bez greške. I tražila sam pomoć ili iz literature ili priče s nekim, ma bilo što da si pomognem. I sad zadnjih mjeseci čitam Psihologiju i ne znam zašto si ljudi ne žele pomoći i misle da su carevi, a lagano uništavaju sve oko sebe. Možda ja spadam u neki lakši oblik munjare; tako mi stara kaže.

Ali ovo me ponekad muči. Tko sam ja, ona prije terapije ili ona poslije terapije.
Moram to izbiti sebi iz glave.
Čista glupost?
Mješavina?
Žena koja se krije?
slažem se sa svime kaj si napisala.

i ja se oduvijek pitam koja sam ja prava,ali nekak sve uvijek prevagne da sam ja prava ova bez lijekova. jer,svi lijekovi do sada su me uništili,možda ja imam teži oblik,nisu još izmislili pravi lijek!

mene to brojenje ne opterečuje,nego osjećaj da će mi se desiti nešto što neću moći kontrolirati,jer sam control freak!


i ja isto puno čitam,istražujem,ali isto sam emotivka,reagiram ko dijete,kad nekaj nije po mome,i onak kak sam si ja zacrtala i zamislila.

ma,mogla bi pisati do preksutra!
rpxx68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 12:45   #942
I jako se bojim zaljubljenosti, a inače su bipolarci hrabri ljudi, čak fatalni.
Strašno me privlači, ali kad se dogodi, bolesna sam, pa to krijem, gutam, glumim, šutim i pravim se najstabilnijom na svijetu, jer znam kako se treba normalno ponašati i kako sebe uopće ne smijem slušati.
Tu sam kod sebe najviše vidjela taj svoj nedostatak, podvojenost, bipolarnost i strašno sam razočarana.
A savjeti drugima u svezi toga su mi vrhunski, odlični i na svome mjestu, jer mi mozak zna što je dobro, a što loše, a inteligencija mi nije narušena. Savjetujem i samu sebe i to teškom mukom provodim. Bipolarnost mozga i srca. Ja to zovem borbom dva Titana.
Kako ti s tim; kako se nosiš? Sigurno si imala takve epizode, s brakom ili ne?
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 12:59   #943
Quote:
rpxx68 kaže: Pogledaj post
jer sam control freak!
Ovo je alfa i omega cijele priče.

A jesam se danas raspisala i znam zašto. Imam toliko posla po kući, pa odgađam.
Iden ća, radit.
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 15:23   #944
Quote:
PERLA_ kaže: Pogledaj post
I jako se bojim zaljubljenosti, a inače su bipolarci hrabri ljudi, čak fatalni.
Strašno me privlači, ali kad se dogodi, bolesna sam, pa to krijem, gutam, glumim, šutim i pravim se najstabilnijom na svijetu, jer znam kako se treba normalno ponašati i kako sebe uopće ne smijem slušati.
Tu sam kod sebe najviše vidjela taj svoj nedostatak, podvojenost, bipolarnost i strašno sam razočarana.
A savjeti drugima u svezi toga su mi vrhunski, odlični i na svome mjestu, jer mi mozak zna što je dobro, a što loše, a inteligencija mi nije narušena. Savjetujem i samu sebe i to teškom mukom provodim. Bipolarnost mozga i srca. Ja to zovem borbom dva Titana.
Kako ti s tim; kako se nosiš? Sigurno si imala takve epizode, s brakom ili ne?

ja sam poznata po tome! inteligencija na visini,savjeta koliko hočeš. jako dobro znam šta je loše,a šta je dobro, a to je sve naučeno!

i tak se ponašam,a osjećam sasvim nešto drugo.
ja svog muža obožavam,a u roku od par minuta bi ga mogla koknuti!

zaljubljiva sam do bola,pisala sam već da sam u jednom periodu tražila "sa strane",i našla,ali sam uspjela odustati,kad sam skužila kaj radim. sad kad pišem o tome,kroz mozak mi prolazi,Isuse pa ja ne vjerujem,da sam to radila. ko da je to bila neka druga "ja"!

već smo pisali o glumi,kad mi na poslu,oni najbliži,ne vjeruju da imam tu dijagnozu,jer sam savim normalna!

imam taj " acting out",to mi je rekla psihijatrica. to je doslovno ko kad eksplodira bomba! tak ja prasnem!
rpxx68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 18:37   #945
Quote:
rpxx68 kaže: Pogledaj post
ja sam poznata po tome! inteligencija na visini,savjeta koliko hočeš. jako dobro znam šta je loše,a šta je dobro, a to je sve naučeno!

i tak se ponašam,a osjećam sasvim nešto drugo.
ja svog muža obožavam,a u roku od par minuta bi ga mogla koknuti!

zaljubljiva sam do bola,pisala sam već da sam u jednom periodu tražila "sa strane",i našla,ali sam uspjela odustati,kad sam skužila kaj radim. sad kad pišem o tome,kroz mozak mi prolazi,Isuse pa ja ne vjerujem,da sam to radila. ko da je to bila neka druga "ja"!

već smo pisali o glumi,kad mi na poslu,oni najbliži,ne vjeruju da imam tu dijagnozu,jer sam savim normalna!

imam taj " acting out",to mi je rekla psihijatrica. to je doslovno ko kad eksplodira bomba! tak ja prasnem!
Odličan post. To je to. Nismo za baciti, dapače.

Evo da još ubacim koju kapaljku narcisoidnosti, da začinim topik.

Sa dobrom terapijom, nosiš se bolje sa svim poteškoćama.
Kako smo k'o balerine bez lijekova , tako si s lijekovima strava dobar.
Možeš puno više žonglirati, ako se želi, i to bez većeg napora. Samo što se ne smije piti.
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 18:41   #946
Šteta što ti nije uletila doktorica k'o i meni.
Ženu ne mogu nahvaliti.
Nekada je radila sa narkomanima, ali mi je rekla da se počela jako vezivati i kad bi koji umro i to ne od igle, nego otkaže organizam, bilo bi joj jako teško, pa je odustala.
Hrpetina ljudi je hvali, ima nagrada od grada, ali sam čula i neke tračeve na njen račun, jer se odmah može primijetiti da je drugačija, da je otkačena, ali ako i ima što u svojoj intimi, nema veze, jer vrhunski obavlja svoj posao.
Sad kad budem radila, primat će me nedjeljom, kad je dežurna.
E onda odemo na kavu.
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 20:30   #947
Quote:
PERLA_ kaže: Pogledaj post
Ima još nešto nenormalno kod mene, a nisam rekla to ni doktorici, jer nisam mislila da to narušava kvalitetu življenja. To ionako nitko ne vidi i nalazi se u meni. Ja naime sve zbrajam, brojim i praznovjerna sam do bola. I to je sve nestalo s terapijom. Nemam pojma, jel' to ima veze s bipolarnošću.
Ovo su simptomi opsesivno-kompulzivnoga poremećaja (OKP), a budući da se taj poremećaj liječi istim ili sličnim ljekovima kao bipolarni poremećaj, onda je logično da je i to nestalo s terapijom.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 20:49   #948
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ovo su simptomi opsesivno-kompulzivnoga poremećaja (OKP), a budući da se taj poremećaj liječi istim ili sličnim ljekovima kao bipolarni poremećaj, onda je logično da je i to nestalo s terapijom.
Ne znam zašto, ali sam se nasmijala kad sam ti pročitala post. Pisali smo već na ovom topiku da bipolarci imaju hrpu poremećaja.
Ja znam da sam od 18do 25recimo, bila boderliner. Užasno nešto, samo je prošlo, sve sakrila od okoline, pročitala hrpu knjiga.
E za sakrivanje trebaš biti maher.
I to brojenje. Za to nitko ne zna. A ja brojim cijeli svoj život.
Jednom sam to rekla mužu, on me pogledao i nastavili smo živjeti.
Kad sam se bavila tarotom i zašla u te vode, opet sam to prošaltala tako da sam bila zanimljiva ljudima i slagala im priče koje su ih zabavljale.

I rpxx68 nije na lijekovima i ima sve to. Dakle, bipolarci su skloni jednostavno nositi se s time i nitko ništa ne primjećuje. Meni je s terapijom, baš lijepo.
Sad ne glumim da sam stabilna, već stvarno jesam.
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 21:39   #949
Quote:
PERLA_ kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto, ali sam se nasmijala kad sam ti pročitala post. Pisali smo već na ovom topiku da bipolarci imaju hrpu poremećaja.
Ja znam da sam od 18do 25recimo, bila boderliner. Užasno nešto, samo je prošlo, sve sakrila od okoline, pročitala hrpu knjiga.
E za sakrivanje trebaš biti maher.
I to brojenje. Za to nitko ne zna. A ja brojim cijeli svoj život.
Jednom sam to rekla mužu, on me pogledao i nastavili smo živjeti.
Kad sam se bavila tarotom i zašla u te vode, opet sam to prošaltala tako da sam bila zanimljiva ljudima i slagala im priče koje su ih zabavljale.

I rpxx68 nije na lijekovima i ima sve to. Dakle, bipolarci su skloni jednostavno nositi se s time i nitko ništa ne primjećuje. Meni je s terapijom, baš lijepo.
Sad ne glumim da sam stabilna, već stvarno jesam.
tako je,ja sam takva otkad pamtim,sebe,od djetinjstva,imam hrpu "poremećaja,samo kaj sam mislila da je to ok,a puno kasnije sam doznala da su to "poremečaji". dakle sasvim normalno sam funkcionirala onda i sada,smo kaj je to prije par godina dobilo ime,tj. dijagnozu. nemam namjeru piti lijekove,(probala sam desetak,i niš ne djeluje,osim nuspojava),nisam stabilna i toga sam svjesna,svjesna sam da se može desiti da tu stabilnost ne održim stabilnom i da kad tad mogu "puknuti". za sada dobro glumim,infiltrirala sam se među "normalne" i niko niš ne kuži,osim mene same,a u tome narcisoidno uživam jer se tako osjećam superiorno. mozak mi radi 100 na sat,inteligencija na visini,a pod lijekovima,doslovno,ne znam ni najjednostavniju matematičku radnju,a za posao mi treba mozak,i to jako!brzo razmišljam,brzo djelujem!
rpxx68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 21:43   #950
Quote:
rpxx68 kaže: Pogledaj post
tako je,ja sam takva otkad pamtim,sebe,od djetinjstva,imam hrpu "poremećaja,samo kaj sam mislila da je to ok,a puno kasnije sam doznala da su to "poremečaji". dakle sasvim normalno sam funkcionirala onda i sada,smo kaj je to prije par godina dobilo ime,tj. dijagnozu. nemam namjeru piti lijekove,(probala sam desetak,i niš ne djeluje,osim nuspojava),nisam stabilna i toga sam svjesna,svjesna sam da se može desiti da tu stabilnost ne održim stabilnom i da kad tad mogu "puknuti". za sada dobro glumim,infiltrirala sam se među "normalne" i niko niš ne kuži,osim mene same,a u tome narcisoidno uživam jer se tako osjećam superiorno. mozak mi radi 100 na sat,inteligencija na visini,a pod lijekovima,doslovno,ne znam ni najjednostavniju matematičku radnju,a za posao mi treba mozak,i to jako!brzo razmišljam,brzo djelujem!


zaboravila sam napomenuti,da to brojenje održava moje sive stanice,ne smeta mi,uopće,dapaće,cijeli život pamtim brojeve,da ne napominjem br. mobitela i slično,a brojevi mi trebaju i u poslu,dakle ja sam spojila " ugodno-neugodno s korisnim. ustvari sve "poremećaje"iskoristim,u korisne svrhe.
rpxx68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 21:48   #951
evo,momentalno samo xanax SR, ne spava mi se,a točno osjećam da ulazim u maničnu fazu,danas sam opet okrenula namještaj.
pokušavam se malo primiriti,pa pišem,jer mi tijelo,fizički, sve teže podnosi napore,na koje ga mozak tjera. zato uzmem xanax,pa me bar malo sedira.

mozak hoče svašta,pun je ideja,a tijelo ne da,ne podnosi napor!
između ostalog,psujem ko kočijaš,to je jedino kaj me užasno smeta

opet sam se raspisala,opet ne mogu tak brzo pisati,kak mi misli prolaze,ne stignem ih poloviti,i to me smeta
rpxx68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 21:55   #952
Quote:
PERLA_ kaže: Pogledaj post
Odličan post. To je to. Nismo za baciti, dapače.

Evo da još ubacim koju kapaljku narcisoidnosti, da začinim topik.

Sa dobrom terapijom, nosiš se bolje sa svim poteškoćama.
Kako smo k'o balerine bez lijekova , tako si s lijekovima strava dobar.
Možeš puno više žonglirati, ako se želi, i to bez većeg napora. Samo što se ne smije piti.
ja bez lijekova žongliram,hodam po žici,mogla bi raditi u cirkusu

a,isto tako znam da kad žongliraš bez lijekova sve ubrzo padne,rasipa se,a sa lijekovima se fino može žonglirari,bez rasipanja,sve ja to znam,ali draže mi je žongliranje bez lijekova,jer uživam u padovima i ponovnim dizanjima,opet iz čiste narcisoidnosti!
rpxx68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 22:26   #953
Nisam znala koji post ti citirati, isto, sve isto kao kod tebe rpxx68. Drago mi je što sam našla sličnu osobu.
Tamo kod liječnice, nisam upoznala bipolarca. Nema ih na netu; čak sam informativno čitala i Depresija forum, ali ih ni tamo nema, a bome smo na ovom forumu samo ti i ja. Koje rijetke ptice.
Divno.

I sad kad je Martian7 došao sa spoznajom, da vjerojatno imamo i OKP, mislim se, ma neka, samo daj, što je još jedan poremećaj pride.

Vidim da te dere manija.
I mene isto.
Blagi oblik, ali lijep osjećaj.

I kladim se u eure da je meni forum OKP!
I kako sumnjam u to, uredno se i štitim, po običaju.
Stoga se više nigdje neću registrirati. Koji fejsbuk; pljuc, pljuc na njega.
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 23:54   #954
Quote:
PERLA_ kaže: Pogledaj post
Nisam znala koji post ti citirati, isto, sve isto kao kod tebe rpxx68. Drago mi je što sam našla sličnu osobu.
Tamo kod liječnice, nisam upoznala bipolarca. Nema ih na netu; čak sam informativno čitala i Depresija forum, ali ih ni tamo nema, a bome smo na ovom forumu samo ti i ja. Koje rijetke ptice.
Divno.

I sad kad je Martian7 došao sa spoznajom, da vjerojatno imamo i OKP, mislim se, ma neka, samo daj, što je još jedan poremećaj pride.
Došla, molim lijepo. Nisam vam htjela davati dijagnoze, samo pružiti informaciju (to mi je profesionalna deformacija ) o čemu bi se moglo raditi. Ako se netko osjetio povrijeđenim, ispričavam se zbog toga.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 07:26   #955
Quote:
PERLA_ kaže: Pogledaj post
Nisam znala koji post ti citirati, isto, sve isto kao kod tebe rpxx68. Drago mi je što sam našla sličnu osobu.
Tamo kod liječnice, nisam upoznala bipolarca. Nema ih na netu; čak sam informativno čitala i Depresija forum, ali ih ni tamo nema, a bome smo na ovom forumu samo ti i ja. Koje rijetke ptice.
Divno.

I sad kad je Martian7 došao sa spoznajom, da vjerojatno imamo i OKP, mislim se, ma neka, samo daj, što je još jedan poremećaj pride.

Vidim da te dere manija.
I mene isto.
Blagi oblik, ali lijep osjećaj.

I kladim se u eure da je meni forum OKP!
I kako sumnjam u to, uredno se i štitim, po običaju.
Stoga se više nigdje neću registrirati. Koji fejsbuk; pljuc, pljuc na njega.
e,pa tak i ja neznam koji da citiram,pa skačem, ko skakavac, sim tam ,jer sam uzbuđena,od sreće kaj ima neko ko ja ,juuuuuuuuuupi!!!!!!!! koje olakšanje!

fejs je bez veze. jesam na njemu ali jednom mjesečno,već sam ga mislila obrisati. da,puni smo poremečaja,istina! ali,sjećam se kad sam bila dijete,da sam uvijek mislila da je to možda krenuo pubertet,ti čudni osjećaji i ponašanje,ali očito nije!kasnije je sve to bilo izraženije,a svi su oduvijek mislili da sam simpa i otkačena,a tak je i danas! ja sad 100 % znam da sam takva rođena,proučavala sam obitelj,povijest,baka je bila takva,samo tek uz napredovanje medicine i znanosti,ovo dobiva ime!

ustvari,cijeli život se štitim,kontroliram,pazim,nije lako! znaš ono,roditelji te odgajaju,uče,ti se ustvari ponašaš po njihovom obrascu odgoja,a cijelo vrijeme osjećaš da ti to ne odgovara,i samo smišljaš,kak bi ti to po svome. nažalost,postoje pisana i nepisana pravila ponašanja,i moramo ih se naučeno pridrđžavati,inače nas budu smjestili u ludaru. to sve govori o našoj inteligenciji i sposobnosti infiltracije u život i ljude!


inače sam dosta nepovjerljiva,čak i paranoična,u svemu vidim smutnju i zavjeru,sve par puta provjerim,možda je to nesigurnost,baš zbog našeg obilježja?!

ustvari svi naši strahovi,svi poremečaji,ponašanje i razmišljanje,postoji i kod normalnih,samo što je kod nas sve to puno izraženije, i jače!
rpxx68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 07:28   #956
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Došla, molim lijepo. Nisam vam htjela davati dijagnoze, samo pružiti informaciju (to mi je profesionalna deformacija ) o čemu bi se moglo raditi. Ako se netko osjetio povrijeđenim, ispričavam se zbog toga.
ne brini,ja se uopće ne osjećam uvrijeđeno!

profesionalan deformacija?
zanimljivo!

psihijatar,možda?!
baš bi bilo zanimljivo još malo komunicirati sa stručnjakom!

to bi mi bio izazov!
rpxx68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 18:46   #957
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Došla, molim lijepo. Nisam vam htjela davati dijagnoze, samo pružiti informaciju (to mi je profesionalna deformacija ) o čemu bi se moglo raditi. Ako se netko osjetio povrijeđenim, ispričavam se zbog toga.
Nipošto se ne osjećam povrijeđeno, ma kakvi.
Dapače, svako mišljenje je meni dobrodošlo, pogotovo od nekog tko se s tim bavi.

Quote:
rpxx68 kaže: Pogledaj post

ustvari svi naši strahovi,svi poremečaji,ponašanje i razmišljanje,postoji i kod normalnih,samo što je kod nas sve to puno izraženije, i jače!
Ovo je istina. Da se to regulirati, ma od šuba.


Prvi dan na poslu. Umorna sam i sretna.
Uredski posao.
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 19:47   #958
Quote:
rpxx68 kaže: Pogledaj post
ne brini,ja se uopće ne osjećam uvrijeđeno!
Uh, sad mi je lakše.

Quote:
rpxx68 kaže: Pogledaj post
profesionalan deformacija?
zanimljivo!

psihijatar,možda?!
baš bi bilo zanimljivo još malo komunicirati sa stručnjakom!

to bi mi bio izazov!
Ma ne, ne u tom smislu, nisam psihijatar, nego nastavnica na faksu, pa uvijek imam potrebu nekoga nešto poučavati, informirati i objašnjavati.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 07:08   #959
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Uh, sad mi je lakše.


Ma ne, ne u tom smislu, nisam psihijatar, nego nastavnica na faksu, pa uvijek imam potrebu nekoga nešto poučavati, informirati i objašnjavati.
aha,ja nisam ni približno sličnog zanimanja,ali isto to stalno radim,kak bi neki rekli- solim pamet!

ali,dobronamjerno!

znatiželjna sam,puno čitam,informiram se i svašta znam,tak da uvijek imam spreman odgovor,to je ustvari ono kaj sam rekla da sam control freak,jer ne daj Bože da me netko ulovi nespremnu

ali kad treba s vlastitom djecom sjest i učiti i pomoći oko zadaće,e,onda dobijem slom živaca!

a,kak to da ste na ovom forumu?
slučajno?

perla i ja imamo puno zajedničkog,jeste i vi BAP?
rpxx68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 07:10   #960
Quote:
PERLA_ kaže: Pogledaj post
Nipošto se ne osjećam povrijeđeno, ma kakvi.
Dapače, svako mišljenje je meni dobrodošlo, pogotovo od nekog tko se s tim bavi.



Ovo je istina. Da se to regulirati, ma od šuba.


Prvi dan na poslu. Umorna sam i sretna.
Uredski posao.
drago mi je da si sretna,samo nemoj početi ludovati prvih dana,ostavi nekaj za kasnije

sad ćeš od sreće uletit u maniju?
rpxx68 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.