Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2013., 10:28   #41
Quote:
funkomatic kaže: Pogledaj post
Meni ovo prije lici na neku vrstu poremecaja, nego na samo "biti pazljiv prema autu"
Možda ima skuplji auto, zašto bi to bio poremečaj. Jest hranu u autu, stani na odmorištu pa jedi u miru. Ili nabijanje vrata, to me iritira, to žene najčešće rade, ne shvačaju da se može i mirnije zatvoriti. A ovo za tetku vjerujem da je prešlo sve granice i da je zanovjetala i živcirala. Pa sigurno sljedeći put ako je bilo prilike je voziti, bila mirna ko bubica.
Mairon is offline  
Old 20.06.2013., 11:03   #42
Što se tiče lupanja vratima kod zatvaranja, na to sam posebno alergičan, i uvijek upozorim svakog.....o ovim kretenima koji svojim vratima lupaju u tuđi auto ne želim trošit riječi, to je jednostavno stvar neodgoja i zatucanosti.....

Inače, ja isto ne dopuštam jelo i piće u autu, stat ću ako treba i 10 puta, pa nek se jede vani, jer nisam ja za bezveze trošio svoje vrijeme i novac održavajuć unutrašnjost auta čistom, da bi mi je netko zasrao s masnim burekom......

Corvin, malo imaš radikalne mjere ja sam rođakinju vozio za zg, negdje na autoputu ona vadi lak i ide si nokte nalakirat?! tri puta sam rekao nemoj, stat ću negdje, prolit će se, i ništa...... pa sam stao na zaustavnoj, uzeo joj lak iz ruku i bacio ga kroz prozor na livadu

EDIT: ima jedna stvar koja me užasno živcira, a to je kad već netko žica za prijevoz, pristaneš, i onda ti cijelim putem prigovara za vožnju: voziš prebrzo, zašto ideš preticat, jel to bilo potrebno, zašto ne upališ ovo, blablabla..... takvima stajem, otvaram vrata i kažem: ako ti moj način vožnje ne odgovara, odi na bus pa će ti valjda bit bolje
mustang01 is offline  
Old 20.06.2013., 17:24   #43
Quote:
SpaceJesus kaže: Pogledaj post
Jest da je to hrpa pleha i plastike, ali krvavo radim za to jer ne košta 150 kuna nego tisuću puta više.
I ne trpim blatne noge, žderanje u autu, masne papke, pušenje, jer sve to netko na kraju mora očistiti, a to sam JA.
pa u tome i jest stvar, baš zato što su ljudi iracionalni i ulupaju gomilu novca u auto, živciraju se oko svake sitnice i svakog dreka. ko voli nek izvoli, kome je gušt uživat u luksuznoj pili, nek se živcira.

ali trebala bi situacija bit obrnuta, da se većina ne dovede u tu situaciju, tj da je većini bitno kako se pouzdano prevest od A do B, a komocija i luksuz skroz sporedna priča. a ne da se većina natječe tko će u uglancanijoj pili parkat pred uredom ili trgovinom.

malo ljudi je u stvarnosti zaljubljenika u automobile, većina koji misle da to jesu, zapravo su zaljubljenici u 'glamour' i luksuz i poglede, ne u mehaniku i mašineriju koja se krije iza njega.

za ove prve nemam nikakve primjedbe, pogotovo ako su kupili neku staru ragu i svojim radom je pretvorili u labuda.

za ove druge, pomodne tatine sinčiće ili 'gradsku elitu', nema tolerancije.

vrijedi pravilo zdrave sredine: nećeš srat u autu, nećeš lupat vratima u tuđa vrata ili paralelno parkirat odgurujući aute ispred i iza, nećeš namjerno ili bez mozga drugome ili sebi nanosit štetu, održavat ćeš auto redovno, ali nećeš se živcirat ako ga ogrebeš ili te netko drugi ogrebe, nećeš se živcirat ako netko zalupi vratima ili mu padne čik na pod ili ostane masna mrlja na presvlakama od 100kn i slično.

ovo oko gotovana koji te pokušavaju ižmikati je sasvim druga priča, s time se slažem da treba skresati u korijenu, jedino što je meni totalna debilana je maženje i paženje limenih kanta. bio sam i sam neko vrijeme takav i vrlo sam brzo skužio da se ne isplati gubit živce, jer 2 dana star auto je već išao na farbanje radi rupica od kamenčića na haubi, a to farbanje ga je dodatno unakazilo i onda sam proklinjao i sebe i druge.

poslije toga sam naučio lekciju i počeo primjenjivati gornja pravila, ne idem u ekstreme i ne razbijam i ne uništavam ništa namjerno, servisira se i provjerava sve redovno, ako nešto kvrcka ili pucka, odmah se rješava, ali s druge strane, puca me više neka stvar jel ima koja ogrebotina jer je stari parkao ispod borova ili rupe od kamenčića ili sitna udubljenja od tko zna čega.

sve što je hitno i bitno za trajnost vozila treba odmah sanirati, a sve što je kozmetičko odmah odjebati. i život je lakši, nema stresa na cesti, ni na parkingu, ni straha od krađe itd.
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Ja kad se dogovoram za takav prijevoz ide princip - u tolko i tolko sati ću proć tuda, čekaj me tamo ili ne čekaj, tvoja stvar, mora biti neko vrlo specijalan i uz poseban dogovor da bi ja nekoga zivkao ili čekao...
i ovo je točno, tako treba riješiti s ovim žicarošima, kažeš mu, ako hoćeš mogu te pokupit na tom i tom mjestu u to i to vrijeme, ako te nema, ja idem dalje i ne zovem na mob. znači to je princip, vozim u tom smjeru i ne skrećem s rute, vidim te uz cestu, stajem dok ne sjedneš i nastavljam vozit, ako te nema, nema ni mene. ako živiš u nekoj sporednoj uličici van moje rute kretanja, izvoli dopješačit do glavne ceste, inače nema vožnje.

samo u posebnim situacijama i posebnim ljudima dolazim na prag i čekam dok ne dođe.

Zadnje uređivanje NMT : 20.06.2013. at 17:36.
NMT is offline  
Old 20.06.2013., 20:29   #44
Quote:
_ov3rflow_ kaže: Pogledaj post
Nije usko vezano za aute ali je uz odnos prema istom.
Kako se rješavate ljudi koji se ljepe i fektaju prijevoz na posao/gablec i doma, pogotovo k tomu ako su gotovani pa očekuju da ih svako jutro nazoveš 2-3 minute prije nego si na dogovorenom mjestu pa si još i nabijaš račun za tel.
Nisam ja škrtica ni cjepidlaka, ali ako ja nekog vozim 3 mjeseca zaredom ne očekujem niti za gorivo niti hvala, ali barem malo respekta prema autu još ako znaš da sam pedantan pa da ne unosiš cipelama žvake sa stajališta na tepih, ne lupaš vratima ko da su od štale i sl.
Ugl. kako kulturno nekog odbiti?
Nabaviš si ovako nešto i nakačiš na auto. I zaključaš sva vrata osim vozačkih te dođeš na mjesto susreta. Izađeš vani i otvoriš prikolicu da se putnik/putnici ukrcaju. Mislim da kulturnije od toga ne može.
marlasr is offline  
Old 20.06.2013., 22:47   #45
Quote:
marlasr kaže: Pogledaj post
Nabaviš si ovako nešto i nakačiš na auto. I zaključaš sva vrata osim vozačkih te dođeš na mjesto susreta. Izađeš vani i otvoriš prikolicu da se putnik/putnici ukrcaju. Mislim da kulturnije od toga ne može.
frANZi50 is offline  
Old 20.06.2013., 22:55   #46
moj auto je bio izgrebana i izudarana krama...ali vratima nikad nisam nikad puknuo,dok brat je...više pazim na tuđe nego na svoje.jer moje je moje,udarim i pa sta,dok u zid na primjer udarim,ne jako ko sivonja ali tucnem...jebeš mu mater,da je no pazio bi...ali 18 godina star krš..jebe mi se
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Old 20.06.2013., 23:22   #47
Quote:
Corvin kaže: Pogledaj post
Takve treba uredno otkantati bez pardona.
Zašto glumatati?
Kod mene nema jedenja u autu, lupanja, o pušenju da ne govorim.
Besplatna vožnja samo iznimno, sprovodi, svadbe...
Jedanput sam zbog nepoštivanja mojih pravila, ostavio tetku 150 Km od Zagreba.
Nitko nebu mene jebal u mome autu.
Neka si kupi svoj i može srati u njega ako želi.
Ja zbog bahaćenja i seratorstva svog najstarijeg bratića u vukojebini iza Benkovca, a trebao je do ZG samnom i starim. Bio radni dan, ujutro imao važan sastanak, a išli smo na nekakvo obiteljsko okupljanje (kakti, a ustvari egoizdrkavanje i pijanka) i već bio 11 navečer a ja zadnja dva sata kulturno molim da se krene, i on naravno ignorira. A kaj je najbolje, trebao je iz ZG ić s nama ali se gospodin uvalio nekome u BMW do dolje jer mu je Kangoo valjda bio ispod časti. Jesam li zaboravio reći da je odvjetnik? Egotrip u serijskoj opremi.

A ovaj s bemburom je ranije zapalio za ZG i bratić je valjda mislio da sam ja tamo zbog njega. I tak, povuci-potegni, ja već sjedim u autu i kuham i kažem: Ili sjedaš u slijedećoj minuti u auto ili ostaješ u ovoj vukojebini. On meni da kako se ja to s jednim odvjetnikom razgovaram balavac jedan nedojebani, tak nekak, jer je između nas 15-ak godina razlike ako ne i više. I ništa, ja po gasu a kak je on doma došao, neznam niti me zanima, ali od onda ne komuniciramo. A za razliku od njega, s njegovim mlađim bratom sam si super. Pogađate, ni njih dva se nemaju...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Old 20.06.2013., 23:58   #48
meni na novom auto vrijednom preko 30 somova eura poznaju se na vratima ogrebotine od tuđim vratima, neko mi je zgasio i čik na laku, rupa u vratima (djete mi kamen bacilo s igrališta u vrata,dobro da nije u šajbu) a nije auto niti vani nego u garaži i jako malo ga vozim, a to malo šta ga ostavim vani eto ti toga, a mogu mislit kako je onima koji ih stalno vani drže, Hrvati su stoka. (jalna) i tako i uče djecu.
vspec is offline  
Old 21.06.2013., 00:24   #49
To je nažalost realna i jako jadna istina...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Old 21.06.2013., 00:31   #50
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
meni na novom auto vrijednom preko 30 somova eura poznaju se na vratima ogrebotine od tuđim vratima, neko mi je zgasio i čik na laku, rupa u vratima (djete mi kamen bacilo s igrališta u vrata,dobro da nije u šajbu) a nije auto niti vani nego u garaži i jako malo ga vozim, a to malo šta ga ostavim vani eto ti toga, a mogu mislit kako je onima koji ih stalno vani drže, Hrvati su stoka. (jalna) i tako i uče djecu.
Ima logike.
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Old 21.06.2013., 01:01   #51
Quote:
mjau mjau kaže: Pogledaj post
Ima logike.
a jebiga...kredit ga uništava.. bolje da ostatak plaće pojede nego da toči u ato (bez uvrede)
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Old 21.06.2013., 01:13   #52
A gdje piše da ga je uzeo na kredu? Ja sam C-jku za keš uzeo...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Old 21.06.2013., 01:22   #53
i ja sam iskeširo 8k eura za astru...i nakon mjesec dana seka sjela i kombi joj iz kontra smjera uđe u traku i totalka..a tako sam je pazio tih mjesec dana... da bi ujutro gledao karambol...nije mene tolka frka za nešto što je moje,za mene nema garancije da ću ja za 5 minuta uzet malj i porazbijat sve okolo..ali tuđe NE...jebeš auto,to je samo komad lima,opet kad pogledaš nemoraš ga zanemarivat,nije me bolilo što sam pare bacio u vjetar,gledo sam auto hladne glave,ali od svega me najviše zabolilo kad sam vidio njezinu krv unutra i po airbagovima..jebeš mu mater sad...sad opet crnči i kupuj drugo..
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Old 21.06.2013., 01:30   #54
Nisi razumio, nisu ljudi koji su uzeli sa kredom auto jedini koji paze na iste, ili picajzle- takav jesi ili nisi, nema veze s kredom...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Old 21.06.2013., 01:42   #55
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Nisi razumio, nisu ljudi koji su uzeli sa kredom auto jedini koji paze na iste, ili picajzle- takav jesi ili nisi, nema veze s kredom...
ja sam isto to rekao recimo kroz šalu,budući da uzmemo u obzir prosječna primanja hrvata i cijene od 30 k eura...

kad smo vec kod toga,picajzla nisam,jest nedam,pusit dam,ali pod uvjetom da tresu kroz prozor,cistocu cipela ne gledam...ali sve samo ne jest,jos da mi ostavljaju masne papire od bureka po autu i brišu ruke od siceve...

kad cekam nekog,budem tu minutu dvi,njega nema,prva,zmigavac i gas..
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Old 21.06.2013., 02:05   #56
Moj auto više izgleda ko štala i iznutra i izvana nego ko auto, ALI- kad se primim čišćenja, onda znam iznutra potrošit po 5-6 sati, izvana ga u automatskoj riješim za pol sata. Ono na što sam bolestan je tehnička ispravnost auta. Ima oko 250 000 ali je tehnički SAVRŠEN. Danas mi je to striček na tehničkom rekao, da ne vjeruje da je ko da je sad iz dućana izašao po tehničkom stanju.

Jedem u njemu, jbg. često sam na cesti poslovno i često jedem i pijem u letu, ali nema šanse da će iko ikad pušit cigarete u mom autu. Možete jest, pit, ali i pazit na lupanje vrata i slično, ali pušenja (pušačice jelte ne računam u zabranu ) cigara, cigareta i bilo čega osim moje kite ne da nema, nego da nekom padne na pamet pogledat cigarete u mom autu, momentalno je odjeban iz istog kao i za nevezanje. Frendu se desilo da se majmun nije vezao, a nije ga upozorio, bio sudar i ovaj ga još i tužio za ozljede, a nije skrivio prometnu...

A što se lišo prijevoza tiče:



Preferiram prvo dvoje
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Old 21.06.2013., 02:11   #57
ja sam cistio auto iznutra jedino poslje egzibicija sa zenskim celjadima...najvise sam alergican kad me se ometa u voznji,kad se pijana stoka pomlati nazad...stanem,izbacim van odem dalje..a u autu rijetko kad pusim,zapalim kad krenem,poslje toga nista..pa makar i sat vremena voznja bila...
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Old 21.06.2013., 02:15   #58
Samnom se pijana stoka ne vozi, ali pripiti frendovi obično iza spavaju ko zaklani...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Old 21.06.2013., 05:16   #59
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Moj auto više izgleda ko štala i iznutra i izvana nego ko auto, ALI- kad se primim čišćenja, onda znam iznutra potrošit po 5-6 sati, izvana ga u automatskoj riješim za pol sata. Ono na što sam bolestan je tehnička ispravnost auta. Ima oko 250 000 ali je tehnički SAVRŠEN
Ista stvar i kod mene, samo ima 180000km Na servisima nikada ne štedim, redovno održavanje pokušavam držat na nivou, da pokucam- nije još bilo kvarova, osim stvarno sitnica.

Oko prljavštine ne brinem. Ponekad (zimi) mi je u bunkeru cijeli ormar, podovi su krcati mrvica i psećih dlaka, poneki škartoc od prošlotjedne jutarnje krafne, prazna boca Jane (ako zatreba) itd Ipak, svaka dva-tri mjeseca ide na čišćenje do ubera, a onda zmazat iz početka
Nema bolje nego tamanit u vožnji burek ili čips i onda masnim prstima po mjenjaču, volanu, radiu, klimi,..
__________________
Proklet bio dan kad su se stvari s interneta počele vrednovat u stvarnom svijetu...
casualRi is offline  
Old 21.06.2013., 08:27   #60
Quote:
funkomatic kaže: Pogledaj post
Meni ovo prije lici na neku vrstu poremecaja, nego na samo "biti pazljiv prema autu"
Može biti, ali..
Svi koji se voze samnom znaju što se smije a što ne u (mojem) autu. Ako treba pušiti stanem, ako treba pišati stanem, ako treba žderati stanem. Ovo zadnje mi nikako nije jasno. Za dva, tri sata vožnje, netko je baš ogladnio pa bi malo pijuckao jogurt ili drobio pecivo i sl. Neka se najede prije vožnje.
Normalno da se planirane žderačine odojaka i janjaca u birtiji ne računaju.
I naj, najbitnija stvar. Nema prigovora na moj stil vožnje, nema vrištanja, nema uputa kako nešto treba ili netreba raditi. Prestar sam za to i previše je kilometara iza mene (bez nekih incidenata) da me osobe (uglavnom bez vozačke) uče kako voziti.
Što se tiče "tetkice"
1. Joj, kaj je to 160 ili 180?
2. Pazi ide kamion u susret (na autoputu?)
3. Kakva je to muzika? Pa tko to sluša (Van Halen, Pink Floyd, Queen, Metallica...) Nemaš ništa naše?

Nakon toga se vozila samnom još par puta (uglavnom sprovodi), ali sad joj i muzika odgovara.
A bonus, i ostali (su)putnici su nakon "incidenta" osjetno poboljšali svoje ponašanje.
Corvin is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.