Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2013., 21:18   #1
Upoznati nekog novog, a da nije internet dopisivanje

Sve uz pretpostavku da niste pijani ... zanima me pricate li s nepoznatim ljudima u kaficu, upoznate li ikad nekog za susjednim stolom, a da nije preko nekog?


Nisam primjetila da je to nešto uobičajeno, štaviše, koliko vidim po pogledima s visoka u tim situacijama to nije nešto poželjno. Da li takve situacije komentirate "vidi ovoga/ovu" (jesmo li malo kultura umišljenih ljudi) ili vam je to super?
suncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 21:23   #2
Quote:
suncica kaže: Pogledaj post
Sve uz pretpostavku da niste pijani ... zanima me pricate li s nepoznatim ljudima u kaficu, upoznate li ikad nekog za susjednim stolom, a da nije preko nekog?


Nisam primjetila da je to nešto uobičajeno, štaviše, koliko vidim po pogledima s visoka u tim situacijama to nije nešto poželjno. Da li takve situacije komentirate "vidi ovoga/ovu" (jesmo li malo kultura umišljenih ljudi) ili vam je to super?
Jako rijetko.

Da, jesmo, posebno u većim gradovima.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 21:28   #3
Sada se ja baš ne bih složila da su u velikim gradovima umišljeni ljudi, nikako.
Pričljivi i druželjubljivi ljudi si uvijek nađu nekoga za popričati. Možda ipak nije problem u gradovima nego u ljudima
Malo se nasmiješ nekome, i započneš razgovor. Uvijek pali ljubaznost i osmjeh. Lijep osmjeh otvara sva vrata muška i ženska.
Mislim sunčica ako ne možes nikaoga upoznati da poradiš malo na sebi i postaneš malo otvorenija, mislim ja ti to ovako fino ženski dobronamjerno savjetujem. Ja nikada nisam imala problema s upoznavanjem nikoga tako da zbilja ne znam kako je biti u tvojoj koži.
TWO8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 21:52   #4
Prije dok nisam boravio na US podforumu komunikacija sa nepoznatima mi nije prestavljala problem ( živim u Zgbu )

Grad je hladan za razliku od npr. Varaždina ali da se.

----
tapatalk
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 22:13   #5
upoznam cesto od muskih do zenskih jer uvijek netko nes ima za pitat, a sa konobarima se redovito skompam
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 23:11   #6
Festivali su super stvar za upoznat nove ljude i koncertici isto

Dosta ljudi sam upoznala na travici iza tomislavca po ljeti...uvijek se netko nadje s gitarom i prikljucis se i upoznas nova lica
__________________
Have I gone mad? I'm afraid so. You're entirely Bonkers.
But I will tell you a secret, all the best people are.
Alice in Wonderland
Buba Mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 23:13   #7
u crkvi kad bude 'mir s tobom' uletavam što više ljudi

ok, malo se šalim
__________________
Kao djevojčica se smije.
Kao malo dijete se raduje.
youcouldbehappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 00:13   #8
Quote:
youcouldbehappy kaže: Pogledaj post
u crkvi kad bude 'mir s tobom' uletavam što više ljudi

Odličan
suncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 11:24   #9
Quote:
suncica kaže: Pogledaj post
Sve uz pretpostavku da niste pijani ... zanima me pricate li s nepoznatim ljudima u kaficu, upoznate li ikad nekog za susjednim stolom, a da nije preko nekog?
Ovisi, ako je kafić uz more, po danu, zna se dogoditi, i za susjednim stolom, a i konobare.

Ako je samo piće navečer, a ne tip kafića koji može poslužiti i kao varijanta noćnog izlaska, onda baš i ne.

Quote:
Da li takve situacije komentirate "vidi ovoga/ovu" (jesmo li malo kultura umišljenih ljudi) ili vam je to super?
Šta ću komentirati susjedne stolove; ne zanima me što se tamo radi.
Super mi je kad se ljudi spontano upoznaju i druže, da.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 11:33   #10
Apsolutno. Ljudi se ekšli, iza tih svojih izoliranih stolova, klupa, zidića i ostalog na čemu sjede/kraj čega stoje kad su van, zapravo žele družit.

Samo što jedni misle da ovi drugi ne žele da im se prilazi, a drugi misle da prvi ne žele da im se prilazi i nitko s nikim ne priča.

Plus što imaš debila koji uleću tek kad su ful pijani ili nešto i gnjave pošten narod, pa zbog takvih su svi malo oprezniji.


Uglavnom se spontanim uletanjem (po mogućnosti ne da je odmah seksualne prirode ) dožive kul iskustva n stuff.

Samo da podsjetim da među kul ljudima se često nađe netko tko će vam cijelu večer, ako mu/joj uletite pizdjet kako mu je teško u životu i kako je država u kurcu, pa od takvih se okrenut nakon prve rečenice. Neće ić nabolje.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 11:42   #11
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Apsolutno. Ljudi se ekšli, iza tih svojih izoliranih stolova, klupa, zidića i ostalog na čemu sjede/kraj čega stoje kad su van, zapravo žele družit.
Pa naravski da žele, ali u praksi imaš ovo: dođeš prijepodne s frendom/frendicom/društvancem u kafić, naručiš piće i prosjediš tamo sat-dva. U takvim se situacijama nikad nisam dizao i odlazio do drugih stolova, niti je itko došao nama. Osim ako u kafiću nismo prepoznali već otprije poznatu osobu. E sad, zašto su uleti noću prihvatljiviji nego u po' bijela dana, to je i meni misterij.

Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Samo da podsjetim da među kul ljudima se često nađe netko tko će vam cijelu večer, ako mu/joj uletite pizdjet kako mu je teško u životu i kako je država u kurcu, pa od takvih se okrenut nakon prve rečenice. Neće ić nabolje.
Ja sam općenito jako rijetko doživljavao da mi se netko "otvara" sa svojim problemima i teškoćama u životu odmah nakon upoznavanja. Ljudi većinom skrivaju svoje probleme kao zmija noge. Takvim stvarima tlačimo isključivo prijatelje, rodbinu i hordu anonimnih forumaša. Jedino mi je neki deda u autobusu htio ispričati cijelu životnu štoriju, a da mu nisam ni ime znao.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 11:57   #12
Quote:
Sepulchrave kaže: Pogledaj post
Pa naravski da žele, ali u praksi imaš ovo: dođeš prijepodne s frendom/frendicom/društvancem u kafić, naručiš piće i prosjediš tamo sat-dva. U takvim se situacijama nikad nisam dizao i odlazio do drugih stolova, niti je itko došao nama. Osim ako u kafiću nismo prepoznali već otprije poznatu osobu. E sad, zašto su uleti noću prihvatljiviji nego u po' bijela dana, to je i meni misterij.
Nije toliko stvar doba dana, koliko aktivnosti kojom se osoba trenutno bavi. Doći u kafić, popiti kavu i pročitati novine ili popričati s onim s kojim se došlo je prilično zatvorena aktivnost na vanjske podražaje.
Doći na svirku na otvorenom, sjesti negdje na stube i guštati u atmosferi je već nešto otvorenija - bilo to po danu ili noći.

Istina je da se ljudima kava u miru češće pije ujutro, a na svirke se češće ide navečer, ali umjesto da gledate na sat gledajte ljude i kako se ponašaju. Oni koji su naumili sljedećih sat vremena provesti bez vas ili bilo kog novog će to dati naslutiti bez da ih išta pitate. Oni koji su došli nekog upoznati će se otvoriti i fizički svijetu. Pogledom, tijelom - vidi se.

Nisam bila ove ni prošle godine, ali da mi se upoznaje neka ekipa puno bih prije otišla na Stross i tamo se muvala po koncertima i pokušajima koncerata. Kad sjednem u neki klimatizirani birc da bi popila kratki espresso nije mi do upoznavanja, tad hoću mir. I čašu vode
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 12:10   #13
Mislim da je ta zatvorenost dosta i generacijski uvjetovana. Npr. kad u vlaku, busu, avionu pored mene sjedi osoba 40+ godina, u 80% slučajeva ćemo započeti razgovor. Što starija osoba, to opsežniji i kvalitetniji razgovor....naravno, prednjače bakice i dedeki Sad će netko reći da je to zato što starce svi ignoriraju, sami su i nemaju s kime pričati pa dave nepoznate ali ja mislim da se mlađi ljudi boje da, ako počnu razgovor s osobom suprotnog spola, odmah bude protumačeno kao ulet. Pa jebemu, čak i da jest neka vrsta uleta, što ima loše u tome...neće ti kruna s glave otpasti Pored toga, današnja mladež nabije slušalice i/ili non-stop drka po mobitelu i ne daj bože da primijeti nekog pored sebe. :baba:
__________________
All is vanity and grasping for the wind.
Blanche Dubois is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 12:13   #14
Quote:
Blanche Dubois kaže: Pogledaj post
Npr. kad u vlaku, busu, avionu pored mene sjedi osoba 40+ godina, u 80% slučajeva ćemo započeti razgovor.
Ovo je istina i za mlađe ljude danas. Ja sam s puno ljudi započeo razgovor u vlaku, busu ili avionu, a i oni sa mnom. Čisto zato što ti je nekad neugodno sjediti s nekim u zatvorenom prostoru bez riječi, a i zbog toga što ti u razgovoru brže prođe vrijeme. Jedino ako imaju slušalice u ušima, onda znaš da im nije do razgovora.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 12:14   #15
Sramežljivija i povučenija sam osoba pa ne pričam sa strancima, pričam samo ako sam već prijateljica nekom.
Nove ljude upoznajem većinom preko internetskih foruma.
__________________
svaki je ljudski život važan bez obzira koliko nevidljiv bio.
Everything that's realistic has some sort of ugliness in it. Even a flower is ugly when it wilts, a bird when it seeks its prey, the ocean when it becomes violent.
ashes animae is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 12:15   #16
Quote:
Blanche Dubois kaže: Pogledaj post
Mislim da je ta zatvorenost dosta i generacijski uvjetovana. Npr. kad u vlaku, busu, avionu pored mene sjedi osoba 40+ godina, u 80% slučajeva ćemo započeti razgovor. Što starija osoba, to opsežniji i kvalitetniji razgovor....naravno, prednjače bakice i dedeki
MOžda u nekom postotku to stoji, ali ja sam se bome naslušala višesatnih razgovora i mlađih putnika. Sad, ovisi što je tebi mlado - ovi su bili 25-35

Razvezali oni od kad smo krenuli, a do cilja sam uspjela saznati sve što voli i jedna i druga strana, kakvu glazbu slušaju, koje knjige čitaju, ima li Boga...

Ja zabijem slušalice u uši i okrenem se prozoru ili u knjigu, ali čini mi se da sam u tome još uvijek iznimka. I sprijeda i straga se često netko upoznaje ().
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 12:29   #17
Quote:
suncica kaže: Pogledaj post
Sve uz pretpostavku da niste pijani ... zanima me pricate li s nepoznatim ljudima u kaficu, upoznate li ikad nekog za susjednim stolom, a da nije preko nekog?


Nisam primjetila da je to nešto uobičajeno, štaviše, koliko vidim po pogledima s visoka u tim situacijama to nije nešto poželjno. Da li takve situacije komentirate "vidi ovoga/ovu" (jesmo li malo kultura umišljenih ljudi) ili vam je to super?
Pametnoj ženi je dovoljno 15 minuta šarma, duhovitosti, osmijeha i otvorenosti te pristojnosti da upozna koga kod želi i da ga ...kak se kaže, zbari.Bilo gdje.To je ono kaj me fasciniralo...ta spoznaja.
Ljudi su jednostavan stvorenja, bar muški ljudi.
Upoznavanje preko inerneta, traženje ljubavi nekaj preno neta ...samo može rezultirati svakakvim žnjgfrgh facama i bolje se u to ne upuštati.
Sjednite, nasmijte se, gledajte čovjeka u oči, počnite priču, pitanje, osmjehnite se i voila!
Nije to kvantna fizika.
A onaj tko loše na to reagira ili se smrke kao da ga napadate...tome nisu sve vijuge u mozgu ispravne.
Vrit vam net upoznavanje, dejt portali, iskre i slični žnj portali .Tam ničega kvalitetnog nema.
Sve neki sa kuršlusom ili greškom pri proizvodnji ili radu.
Upoznavajte ljude uživo, one koji su hrabri da vam priđu i da vas zavedu.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 12:34   #18
E da, vlakovi su bili prava stvar za te stvari... na putu Zg-St ili Zg-Ri obavezno upoznaš cijeli vagon

I svakakvih dogodovština je bilo , bolje da se ne sjetim

Samo malo bi bilo čudno putovati vlakom samo zato da nekog upoznaš

Nije tema a baš sam neki dan vidio teretni vlak kako prolazi, svi vagoni bili su prazni i otvoreni ... baš poželih ukrcati se u vagon i otići, nebitno kamo, kao u onim starim američkim filmovima

Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Upoznavanje preko inerneta, traženje ljubavi nekaj preno neta ...samo može rezultirati svakakvim žnjgfrgh facama i bolje se u to ne upuštati.
...Vrit vam net upoznavanje, dejt portali, iskre i slični žnj portali .Tam ničega kvalitetnog nema.
Sve neki sa kuršlusom ili greškom pri proizvodnji ili radu.
Yeah sistah, spread the WORD
__________________
Zbogom žohari

Zadnje uređivanje netsky prospekt : 05.08.2013. at 12:40.
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 13:29   #19
Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
E da, vlakovi su bili prava stvar za te stvari... na putu Zg-St ili Zg-Ri obavezno upoznaš cijeli vagon

...

Yeah sistah, spread the WORD
Yeah

Vlakovi su mrak ali možeš sresti zanimljive, dobre ljude bilo gdje.Ako si inteligentna, zanimljiva i spontana osoba. Na nekom trgu, dok čekaš kod liječnika, dok čekaš avijun, bus, dok šetaš, na nekom skupu, koncertu...ma svuda.

Osmijeh, otvoreno iskreno srce, šarm i zafrkancija te ponašanje da toga čovjeka poznaješ godinama i on godinama poznaje tebe ....i nema frke.
Sve to čini da se ljudi otvore, da krene komunikacija i zezancija.
Dobro ajde u početku jesi malkice suzdržan i istina je da ne treba delati bedaka od sebe ni klauna ali....sa svakim se normalnim da sprijateljiti.
Ako si čudan i zatvoren ljudi to osjete pa moš zakačit samo budale ili slične dosadne frižidere.

No izbjegavam ljude koji me ne gledaju u oči ili im je to problem.
To uvijek neki psiho defekt iza toga.Mnogo puta dokazano.
Bježte od fikusa i šutljivih čudaka koji mogu samo o dvije teme razgovarati, o sebi i svojim interesima i koji ne znaju voditi spontan razgovor nego je sve puno tišine.Od takvih odmah....

Sve u svemu treba biti iskren ...nasmijan i spontan a net traženje frendova, partnera, smatranje da se bu nekaj dobro preko iskre ili svih tih a la Arena oglasa našlo....đaba trud!
To su rijetki petki.


I tak....kaj upoznaš, kaj uživo djeluje veselo, pričljivo, duhovito i zanimljivo te normalno... to vodi doma. Net samo za virtualnu komunikaciju i zafrkanciju.

Zadnje uređivanje pozitivax : 05.08.2013. at 14:15.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 15:35   #20
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Pametnoj ženi je dovoljno 15 minuta šarma, duhovitosti, osmijeha i otvorenosti te pristojnosti da upozna koga kod želi i da ga ...kak se kaže, zbari.Bilo gdje.To je ono kaj me fasciniralo...ta spoznaja.
Ljudi su jednostavan stvorenja, bar muški ljudi.
Upoznavanje preko inerneta, traženje ljubavi nekaj preno neta ...samo može rezultirati svakakvim žnjgfrgh facama i bolje se u to ne upuštati.
Sjednite, nasmijte se, gledajte čovjeka u oči, počnite priču, pitanje, osmjehnite se i voila!
Nije to kvantna fizika.
A onaj tko loše na to reagira ili se smrke kao da ga napadate...tome nisu sve vijuge u mozgu ispravne.
Vrit vam net upoznavanje, dejt portali, iskre i slični žnj portali .Tam ničega kvalitetnog nema.
Sve neki sa kuršlusom ili greškom pri proizvodnji ili radu.
Upoznavajte ljude uživo, one koji su hrabri da vam priđu i da vas zavedu.
Ja sam upoznao super ljude preko foruma koje vjerojatno ne bih mogao negdje vani upoznati.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.