Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 20.05.2010., 00:33   #1
HTC Desire

Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Za sve početnike...
Video tutorial kako napraviti svašta nešto...
Prvo si to proučite i pogledajte malo na tom forumu kaj se nudi prije nego tu postavite neka pitanja.
I mi koji znamo neke stvari smo na taj način najviše ndaučili
Besplatno dekodiranje Desirea:

Novi (jednostavniji) način:

Skinite program, spojite mobitel (HTV Sync način), pokrenite program i to je to.

Ako ne ide tako, probajte ovako:

1) Uključite USB Debbuging (Settings> Applications> Development)
2) Spojite mobitel
3) Ako pita- instalirajte drivere.
4) Stavite mobitel u hboot način (objašnjeno u starijem načinu dekodiranja). Ako pita za drivere- instalirajte ove.
5) Skinite i pokrenite program

Ako vas pita za Force Continue- potvrdite.

A, ako nikako neće (niti nakon što detaljno objasnite postupak i problem ovdje na forumu)- probajte straijom metodom.

Stari (kompliciraniji) način:
Upozorenje: besplatno dekodiranje (ovom, starom, metodom) nije kompatibilno sa 2.3.3. (provjerite koju veziju imate u Settings> About phone> Android version).
Tako da jedino možete dekodirati mobitel pa tek onda updateati na 2.3.3.

Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Evo ja uspio pa da napišem

S linka skinete ISO image i spržite na CD...nakon toga stavite CD u komp i napravite restart računala. Prije restarta u BIOSu treba podesiti da je 1 boot device CD-DVD ROM!
Kod bootanja računala ne radite apsolutno ništa!
Kada na računalu piše HBOOT USB PLUG (ili nekaj jaaako slično), upalite svoj Desire na način da stisnete Volume DOWN tipku i dok je držite, stisnete POWER tipku.
Na ekranu HTC- a će vam se pokazati HBOOT screen. Kada se upali mobitel, uključite njegov USB u računalo (preporučam USB utor sa stražnje strane računala jer je direktno na matičnoj ) i na računalu će vam pisati: PRESS ANY KEY TO CONTINUE. Dakle na tipkovnici računala stisnete bilo koju tipku i pustite da odradi svoje.
Kada napiše: DONE! Desire se automatski restarta i računalo se gasi za 10 sekundi. Postupak je gotov.
Meni je uspjelo iz prve i SIEEMPI (lik koji je napravio cijelu stvar) mi je uštedio 200kn i sad mu idem donirati pivu
Neka vam svima uspije i nadam se da je sve jasno napisano. Cijeli postupak traje minutu

Živjeli
Namještenje prioriteta medija za boot se razlikuje od matične do matične- ali, uglavnom ide ovako:
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
U BIOS se ulazi kada se boota računalo. Kada je još crni ekran tapkaš po DELETE tipki (ovisi o računalu, moguće da je negdje F2 ili nekaj drugo, ali u principu ide sa DEL tipkom). Pojavi se plavi ekran sa nekoliko tabova i nađeš tab BOOT nešto (uglavnom, shvatiš kaj se traži)...uđeš u tab i podesiš cd-dvd rom kao first boot priority. Obično je u desnom dijelu ekrana objašnjeno kako se podešava. Nakon kaj si namjestio, stisneš F10 i potvrdiš i to je to. Staviš CD - restart i deri
(hvala članu chillout23 na tutorialu i Eppur si muove na upozorenju i novoj verziji tutoriala )
---Nastavak yohovog posta---

Imam dvije SIM kartice, jedna je T-mobile, a druga je Tele2. Ako stavim T-mobile, nece mi se spojiti na 3G, dok se preko Tele2 uredno spaja na 3G. U cemu bi mogao biti problem?

Zadnje uređivanje assassin : 06.11.2011. at 14:13.
yoh is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.