Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2010., 00:33   #1
HTC Desire

Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Za sve početnike...
Video tutorial kako napraviti svašta nešto...
Prvo si to proučite i pogledajte malo na tom forumu kaj se nudi prije nego tu postavite neka pitanja.
I mi koji znamo neke stvari smo na taj način najviše ndaučili
Besplatno dekodiranje Desirea:

Novi (jednostavniji) način:

Skinite program, spojite mobitel (HTV Sync način), pokrenite program i to je to.

Ako ne ide tako, probajte ovako:

1) Uključite USB Debbuging (Settings> Applications> Development)
2) Spojite mobitel
3) Ako pita- instalirajte drivere.
4) Stavite mobitel u hboot način (objašnjeno u starijem načinu dekodiranja). Ako pita za drivere- instalirajte ove.
5) Skinite i pokrenite program

Ako vas pita za Force Continue- potvrdite.

A, ako nikako neće (niti nakon što detaljno objasnite postupak i problem ovdje na forumu)- probajte straijom metodom.

Stari (kompliciraniji) način:
Upozorenje: besplatno dekodiranje (ovom, starom, metodom) nije kompatibilno sa 2.3.3. (provjerite koju veziju imate u Settings> About phone> Android version).
Tako da jedino možete dekodirati mobitel pa tek onda updateati na 2.3.3.

Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Evo ja uspio pa da napišem

S linka skinete ISO image i spržite na CD...nakon toga stavite CD u komp i napravite restart računala. Prije restarta u BIOSu treba podesiti da je 1 boot device CD-DVD ROM!
Kod bootanja računala ne radite apsolutno ništa!
Kada na računalu piše HBOOT USB PLUG (ili nekaj jaaako slično), upalite svoj Desire na način da stisnete Volume DOWN tipku i dok je držite, stisnete POWER tipku.
Na ekranu HTC- a će vam se pokazati HBOOT screen. Kada se upali mobitel, uključite njegov USB u računalo (preporučam USB utor sa stražnje strane računala jer je direktno na matičnoj ) i na računalu će vam pisati: PRESS ANY KEY TO CONTINUE. Dakle na tipkovnici računala stisnete bilo koju tipku i pustite da odradi svoje.
Kada napiše: DONE! Desire se automatski restarta i računalo se gasi za 10 sekundi. Postupak je gotov.
Meni je uspjelo iz prve i SIEEMPI (lik koji je napravio cijelu stvar) mi je uštedio 200kn i sad mu idem donirati pivu
Neka vam svima uspije i nadam se da je sve jasno napisano. Cijeli postupak traje minutu

Živjeli
Namještenje prioriteta medija za boot se razlikuje od matične do matične- ali, uglavnom ide ovako:
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
U BIOS se ulazi kada se boota računalo. Kada je još crni ekran tapkaš po DELETE tipki (ovisi o računalu, moguće da je negdje F2 ili nekaj drugo, ali u principu ide sa DEL tipkom). Pojavi se plavi ekran sa nekoliko tabova i nađeš tab BOOT nešto (uglavnom, shvatiš kaj se traži)...uđeš u tab i podesiš cd-dvd rom kao first boot priority. Obično je u desnom dijelu ekrana objašnjeno kako se podešava. Nakon kaj si namjestio, stisneš F10 i potvrdiš i to je to. Staviš CD - restart i deri
(hvala članu chillout23 na tutorialu i Eppur si muove na upozorenju i novoj verziji tutoriala )
---Nastavak yohovog posta---

Imam dvije SIM kartice, jedna je T-mobile, a druga je Tele2. Ako stavim T-mobile, nece mi se spojiti na 3G, dok se preko Tele2 uredno spaja na 3G. U cemu bi mogao biti problem?

Zadnje uređivanje assassin : 06.11.2011. at 14:13.
yoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 09:25   #2
Quote:
yoh kaže: Pogledaj post
Imam dvije SIM kartice, jedna je T-mobile, a druga je Tele2. Ako stavim T-mobile, nece mi se spojiti na 3G, dok se preko Tele2 uredno spaja na 3G. U cemu bi mogao biti problem?
A na šta se spaja? na 2G? Možda si u području slabe pokrivenosti T-mobile 3G signalom.
Bizarro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 09:32   #3
Quote:
Bizarro kaže: Pogledaj post
A na šta se spaja? na 2G? Možda si u području slabe pokrivenosti T-mobile 3G signalom.
Thanks na odgovoru. Da, spaja se na 2G, dok se moja stara Nokia bez problema spoji na 3G :/
yoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 13:31   #4
na jednoj drugoj stranici sam nasao ovo bas u vezi t-mobilea i 3G:

otidi u settings/wireless&networks/mobile networks/Access point names/Internet i obriši stavku Proxy znaći izbriši brojeve 212.91.99.9 i ostavi prazno i to je to

ocito su neki problemi sa proxy-ijem i browserom, samo kod većine radi sa namještenim proxyijem a meni je to oćito stvaralo probleme i sad kad sam izbrisao radi
alen76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 19:44   #5
Quote:
alen76 kaže: Pogledaj post
na jednoj drugoj stranici sam nasao ovo bas u vezi t-mobilea i 3G:

otidi u settings/wireless&networks/mobile networks/Access point names/Internet i obriši stavku Proxy znaći izbriši brojeve 212.91.99.9 i ostavi prazno i to je to

ocito su neki problemi sa proxy-ijem i browserom, samo kod većine radi sa namještenim proxyijem a meni je to oćito stvaralo probleme i sad kad sam izbrisao radi
To je to, hvala ti puno!
yoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 10:44   #6
[HTC Desire] Iskustva, mišljenja, komentari

Ovdje pišite iskustva, mišljenja i komentara o HTC Desireu.

Zadnje uređivanje assassin : 26.09.2010. at 12:02.
franikam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:54   #7
[HTC Desire] kabel

Pozdrav,

zna li netko gdje se u Zg moze kupiti usb kabel za HTC Desire (nije standardni miniUSB)?
Moebius is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 08:10   #8
Desire koristi microUSB, imali su ga u Chipoteci (ne znam imaju li sada).
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 15:47   #9
Ajd provjerim pa potvrdim ako ima, hvala.
Moebius is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 22:53   #10
[HTC Desire] problem s wirelessom

Pozdrav svima...tko ima iskustva pomoc je dobrodosla
...imam HTC Desire, spojim se na wireless i prikaze mi connected, ali ne mogu na net...router je Siemensov, a doma sam recimo na optima.hr telefonskom operateru, mada mi se ni kod drugih nezasticenih veza isto nece konektirat...
Jel zna tko kaj ne stima? Fala...
grbavi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 00:24   #11
Quote:
grbavi21 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...tko ima iskustva pomoc je dobrodosla
...imam HTC Desire, spojim se na wireless i prikaze mi connected, ali ne mogu na net...router je Siemensov, a doma sam recimo na optima.hr telefonskom operateru, mada mi se ni kod drugih nezasticenih veza isto nece konektirat...
Jel zna tko kaj ne stima? Fala...
Je li ta mreža na bilo koji način zaštićena, piše li ti još šta uz connected (npr limited), kakva je jakost signala..... Probaj skinuti WIFI manager sa android marketa....
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 14:42   #12
Quote:
grbavi21 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...tko ima iskustva pomoc je dobrodosla
...imam HTC Desire, spojim se na wireless i prikaze mi connected, ali ne mogu na net...router je Siemensov, a doma sam recimo na optima.hr telefonskom operateru, mada mi se ni kod drugih nezasticenih veza isto nece konektirat...
Jel zna tko kaj ne stima? Fala...
Evo grbavi imam isti problem moj je router T-comov Thomson st780.
neznam dali su settingsi krivi jer mi se to dogodilo nakon updatanja Froya.
Ukoliko imaš kakvo rješenje daj ga napiši .
goci is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 21:40   #13
Smile

Quote:
goci kaže: Pogledaj post
Evo grbavi imam isti problem moj je router T-comov Thomson st780.
neznam dali su settingsi krivi jer mi se to dogodilo nakon updatanja Froya.
Ukoliko imaš kakvo rješenje daj ga napiši .
Evo mene opet. našao sam rješenje mojih muka po Desireu.
Što bi hm jednostavno antivirus na kompu. Frajer je sve blokirao.
Pa nadam se da će ovo još nekom pomoći konačno uživam u Desireu.
goci is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 22:57   #14
Quote:
goci kaže: Pogledaj post
Evo mene opet. našao sam rješenje mojih muka po Desireu.
Što bi hm jednostavno antivirus na https://www.forum.hr/newreply.php?do=...28444229#kompu. Frajer je sve blokirao.
Pa nadam se da će ovo još nekom pomoći konačno uživam u Desireu.
uživaš u mobitelu......
Ljudi uživaju u sexu , u dobrom društvu, u godišnjem odmoru, u lakim i teškim drogama........... al da netko uživa u mobitelu e to još nisam vidio, al dobro, svakakvih nas ima....... samo ti uživaj
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 20:44   #15
[HTC Deisre] limited service

Imam problem, jucer navecer sam vidio reklamu na novoj tv za paket od 100 mb 10 kn.. do sada sam koristio samo wireless buduci da imam turbo sim (tmobileova kartica je inace).. pokusavo sam namjestit one postavke u mobile networks apn, data roaming itd.. nesto sam sj*** i sad uopce nemam signala.. pise mi limited service i stavljen je X na mjesto di inace bude ono R od roaminga.. aj pls neke ideje..
marko2781991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 21:08   #16
Quote:
marko2781991 kaže: Pogledaj post
Imam problem, jucer navecer sam vidio reklamu na novoj tv za paket od 100 mb 10 kn.. do sada sam koristio samo wireless buduci da imam turbo sim (tmobileova kartica je inace).. pokusavo sam namjestit one postavke u mobile networks apn, data roaming itd.. nesto sam sj*** i sad uopce nemam signala.. pise mi limited service i stavljen je X na mjesto di inace bude ono R od roaminga.. aj pls neke ideje..
Hard reset
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 18:19   #17
evo probo sam i neceeee......

ako nekog interesira, karticu sam stavio u mob koji inace radi samo na tmobile, napravio 1 poziv, i sa turbo simom vratio u desire-a.. sad opetradi ko i prije.. al navodno da je ovo samo privremeno rijesenje,,

Zadnje uređivanje assassin : 15.10.2010. at 21:43.
marko2781991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 21:55   #18
[HTC Desire] apn settings (internet postavke)

Poz, jel zna neko kako namjestit postavke za net na desireu..

menu > settings > wirles & networks > ( VPN settings pretpostavljam )

kaj dalje??
marko2781991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 22:06   #19
Quote:
marko2781991 kaže: Pogledaj post
Poz, jel zna neko kako namjestit postavke za net na desireu..

menu > settings > wirles & networks > ( VPN settings pretpostavljam )

kaj dalje??
Po milijunti put (kad je već toliko teško potražiti ima li negdi odgovoreno):


Menu / Settings / Wireless & Networks / Mobile Networks / Access Point Names:

Promjeniti jedino APN iz data.vip.hr u APN: gprs0.vipnet.hr

zatim Save i to je to

Edit:
Marko vidim da si na Tmobile-u + turbo sim, i koliko je meni poznato nisu još uspjeli da im radi mobilni internet u toj kombinaciji.
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...

Zadnje uređivanje ghost : 15.09.2010. at 22:28.
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 22:48   #20
e fala care na pomoci..

evo jedan quote sa cafe mobile-a...

"Kupio Turbo Sim (ili Smart Sim) za cca 80kn sa poštarinom.
T-mobile proradio, ali nastali problemi sljedeći:
Čim ukucam APN postavke kao što imam na drugom Android telefonu, postavke se automatski brišu. (Čim ukucam MCC 219).
Tako da samo treba pod APN ukucati web.htgprs i sve ostaviti kako je.

I upaliti data roaming. Obzirom da je lockan na VIP, stalno prikazuje da je u roamingu. Tako da dok imate karticu operatera na čijoj ste mreži, internet radi bez problema.
Za MMS nisam još uspio."

sad dole u replayima ima jedan lik koji isto nije uspio to sredit.. a ovaj pak kaze da treba samo pod apn ukucati web.htgprs i sve ostavit kak je a to je nemoguce jel se postavke onda nezele niti sejvat jel nema imena (naslova)
marko2781991 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.