Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2005., 00:10   #1
Thumbs up Vaši omiljeni preparati za njegu kose

Sigurno vas interesuje sta vam je raditi sa kosom kad s te sami doma i morate je izfrizirati, npraviti nesto od nje za neki izlazak ili cisto da vam je uredna...


Evo navescu neke preprate i njihovo dejsto kako su se pokazala, na trzistu i uopste u salonu gdje ja radim .
Mozda i pronadete neki preparat za vasu kosu kako je odrzavati,u lijepom sjaju.


Kosa je je jedna posebna struktura dalake koja zahtjva da bude njegovana, pakovana, redovno sisana, da bi zdravo rasla.

Mjesecno u toku zime kosa raste 1cm, na proljece 1.50cm, u lejtu duplo vise.
Raste brze danju nego nocu.

Samponi za normalnu kosu koji su se dobro pokazali is a kojima sam ja dosla u dodir su sledeci.


Za normalnu kosu tj. prirodnu nefarbanu, netretiranu bilo kojom hemijem je sledeci.

Pantene sa plavom trakicom oko cepa.

Sampon za suhu kosu koja treba sjaj i koaj je frbana Loreal,
zuta bocica providna.On sadrzi u sebi posebno ulje za farbanu kosu kojoj je potrebna jaka njega dlake.

Sampon za mastan korjen i suhe krajeve je sledeci.
Nivea Zuta letiketa na bocici.

Sampon protiv peruti je sledeci Oriflame, plava bocica.


Regeneratori, Pakovanja za kosu .


Ima ih dosta na trzistu.

U obliku tecnih, hidrantnih, uljanih, u obliku ampula.


Loreal zuto pakovanje z afarbanu kosu preteznoz a crne jako dobro s epokazalo drazati tri minuta.


Sun Skily regeneratori uopste z asvaki tip kose sus e super pokazali to ej ejdna vrsta balzama koaj je jako kvalitetna i postojana.

Po meni za jako suhu poroznu kosu koaj je tretirana blansom, izbjeljivacem za kosu su najbolje AMPULE za kosu ....

SEMI DI LINO

Plava ampula na kojoj pise navedeni naziv.Koristi se na sledeci nacin.

Nakon pranja kose i stavljnja obicnog balzama kosa se isfrotira peskirom i nanese se ampula na kosu znaci i na krajeve i na korjen kose.


Ampula se drzi na glavi tj. kosi 10 minuta laganom masazom utrljavajuci je na kosu.
Ampula pjeni dok se nanosi i lagano masira.Ima lijep miris a jos ljepsi efekat na kosi.

Nakon 10 minuta, ampula se blago ispira sa ksoe ne mzora skroz.


Ampula se koristi jedanput sedmicno tacno sedam puta u sedam sedmica.


Nakon koriscena ampula posle sedam sedmica treba pauzirat 10 dana.

Ampula hrani dlaku, pravi je mekanom i sjajnom iskljucivo z asuhu i farbanu kosu koja ej ostecena.


Sledeca ampula koaj je takode dobra je od Kostane srzi bjela boja ampule.Koja s ene ispira vec utrljava na isfrotiranu kosu posle pranja kose.

Sprijecava pucanje dalke i jaca korijen.



Pod uljanim pakovanjima podrazumjevam Semi di lino kristalne kapi koje se stavljaju na prosusenu kosu, ili suhu nakon feniranja.
Daju sjaj i mekocu kosi ne ispirajus e ne suse kosu.

Suse kosu jedino ako se dlaka zasiti tog preprata onda daje suprotan efekat kao i kod svakog drugog preprata.


Pitajte ako nesto ocete da znate....
 
Old 23.04.2005., 20:36   #2
slazem se jedino za semi di lino. samponi ovi jeftini tipa obican loreal, pantene ili nedajboze nivea ili sunsilk su mi jezivi. od njih mi je kosa kao metla s kojom si pomeo ilicu . za sampon vrijedi dati 50-60 kn iz mog iskustva, loreal linija professionel je odlicna. a sto se tice regeneratora, nema mi neke velike razlike izmedu skupljih i jeftinijih. dobar mi je elseve lorealov i pantene za suhu kosu,a vec sam rekla i maske od schwarzkopfa su super za cijenu od 39kn.
sto mislis o onim maskama i preparatima koji se ne ispiru, tipa lorealovo mlijeko na pumpicu ili oni guhlovi na pumpicu? meni je to odlicno
Lola is offline  
Old 23.04.2005., 20:50   #3
lola ne bi se bas slozila..sve to ovisi od osobe do osobe... ja sam blajhala kosu nekih 7 puta u 2 godine, onda 2 godine svaki mjesec farbam izras (nekad i cijelu) i pramenove. susim isklucivo sa fenom, stavljam puno puno pjene, kosa mi je jako jako duga (jos malo pa do guzice) sisam se prosjecno jednom godisnje i to ne vise od 3 cm a kosa mi je prilicno gusta. i znas sta koristim? gliss kur sampon i regenerator!! i onaj sun silk regenerator koji se ne ispire ljubicasti. a kosa mi super izgleda.
Iva is offline  
Old 23.04.2005., 21:02   #4
a jebga ovcice, da bar je i meni tako. pricam o svojim iskustvima i svojih frendica. blago tebi, imas srece. ovi loreal professionel samponi su mi tako dobri da cak i ne trebam regenerator. kosa mi je suha i frckava i plava. a hvalila sam glis kur masku. to mi je odlicno
Lola is offline  
Old 24.04.2005., 22:35   #5
Cure nekad je bolje imati obicniji sampon a skuplji balzam ili pakovanje.


Svak nade sam od sebe nesto sto mu odgovra ja sam navela proizvode sa kojaima sam imala iskustava pozitivnih.



Ak vas intresuje jos nesto samo pitajte.
 
Old 25.04.2005., 19:26   #6
Re: Preparati za kosu ....

Quote:
tisina kaže:
Ampula hrani dlaku

Pitajte ako nesto ocete da znate....
da, evo pitat ću...

znaš li ti da je kosa mrtvo tkivo, ponavljam:mrtvo tkivo i nema tog prizvoda, preparat nit kemijskog sastojka koji ju može nahraniti?!?!

to nam /vam prodaju maglu...
jednom oštećena kosa se ne može obnoviti niti nahraniti, svi ti silni regeneratori/pakunzi/čuda samo ju oblažu pa izgleda bolje, ona osraje oštećene...

kosa se ne može nahraniti. hraniti kosu je kao hraniti mrtvaca!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 25.04.2005., 19:49   #7
Re: Re: Preparati za kosu ....

Quote:
Lali Puna kaže:


kosa se ne može nahraniti. hraniti kosu je kao hraniti mrtvaca!
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Old 25.04.2005., 21:52   #8
Ok to je tvoje videnje ali mislim da sam ja strucnjak na tom podrucju dlake i vlasi.

Proizvodi poput balzama i pakovanja ne bi bili zastupljeni na trzistu da nemaju od njih koristi prema tome .


Ne znam sta da ti akzem osim da ih i ti sama koristis i sigurno si nekad rekla vidi kako je dobar balazam za kosu ili pakovanje.


Nemoj pricat gluposti.
 
Old 25.04.2005., 21:56   #9
ako si takav struchnjak, zashto tvoja kosa ne izgleda dobro


magic is offline  
Old 25.04.2005., 22:03   #10
Quote:
tisina kaže:
Ok to je tvoje videnje ali mislim da sam ja strucnjak na tom podrucju dlake i vlasi.
frizerka?
Quote:
tisina kaže:

Proizvodi poput balzama i pakovanja ne bi bili zastupljeni na trzistu da nemaju od njih koristi prema tome .
na tržištu ima sva sila svega i svačega i velika većina stvari je nepotrebna.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 25.04.2005., 22:24   #11
Quote:
magic kaže:
ako si takav struchnjak, zashto tvoja kosa ne izgleda dobro




Ko je rekao da moja kosa izgleda lose.


Ja sam zadovoljna sa svojom kosom.


Gledam do nje prema tome daj Magic ne znam sto sis e okomila na mene sta sam to lose uradila da pljujes po meni?
 
Old 26.04.2005., 18:44   #12
Quote:
tisina kaže:
Ok to je tvoje videnje ali mislim da sam ja strucnjak na tom podrucju dlake i vlasi.

Proizvodi poput balzama i pakovanja ne bi bili zastupljeni na trzistu da nemaju od njih koristi prema tome .


Ne znam sta da ti akzem osim da ih i ti sama koristis i sigurno si nekad rekla vidi kako je dobar balazam za kosu ili pakovanje.


Nemoj pricat gluposti.
nije to moje viđenje nego je to odavno znastveno dokazana činjenica koja se uči još u osnovnoj školi


i, da...koristim i regeneratore i pakunge...ali da bi mi kosa bila mekša, da bi s njom lakše baratala, da bi se lakše raščešljavala, da bi se više sjajila, da bi bolje IZGLEDALA, a ne da bi ju nahranila....ne zavaravam se glupošću da se kosa može hraniti...

kad mi je kosa oštećena - ošišam ono što je oštećeno!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 27.04.2005., 12:17   #13
koristim proizvode od keune,šampon
za svakodnevnu njegu od naranče i
masku za kosu (ofarbanu)poslije koje mi je kosa tak mekana
sa pantene nemam + iskustva,nekak mi se sva isuši......
sporty is offline  
Old 27.04.2005., 16:13   #14
zena vam samo daje savjete,sto ste se okomile na nju.
piccola is online now  
Old 29.04.2005., 22:45   #15
Re: Preparati za kosu ....

Quote:
tisina kaže:

Sledeca ampula koaj je takode dobra je od Kostane srzi bjela boja ampule.Koja s ene ispira vec utrljava na isfrotiranu kosu posle pranja kose.

Sprijecava pucanje dalke i jaca korijen.
zamolila bih za malo pojašnjenje kada je riječ o blažem obliku opadanja kose i jačanju korijena... konkretno, da li se pomenuta ampula veže posebice za nekog od proizvodžača ili je dovoljno tražiti ampulu od koštane srži ... da li imate još prijedloga u vezi opadanja kose i jačanja korijena...

pozdravčić od nove...
d i v j i cvit is offline  
Old 29.04.2005., 22:48   #16
hm.
isprobala sam sve i svašta i došla do zaključka da mi je najbolji dove za obojanu kosu, ili sunsilk.
obično koristim i sliikone za vrhove
Kruska is offline  
Old 29.04.2005., 23:01   #17
a ja sam dosla do zakljucka da je sunsilk stvarno grozan sampon(bar za mene)
ispocetka nije los ali meni je uzasno isusio kosu jer je krcat silikona.
a tako sam i od nekih jos cula.
piccola is online now  
Old 05.05.2005., 15:31   #18
Hmm...probaj Wellu pod temom maske itd...Wella
coccotto is offline  
Old 05.05.2005., 17:06   #19
Quote:
coccotto kaže:
Hmm...probaj Wellu pod temom maske itd...Wella
Ajde smiri se malo,sto si navalila
SaraTroroga is offline  
Old 05.05.2005., 23:25   #20
Sun Skilly je dobar za jako radenu kosu farbanu,suhu ja sam ga koristila i mogu rec da je meni ok pokazano.


Piccola grazie sto si skontala da dajem savjete a ne da popujem i punim glave drugima.



Vidim da si razumna cura.


Hvala jos jednom.
 
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.