Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2010., 11:47   #1
Djeca i mobiteli

Kako zivimo u doba interneta i computera i mobitela, i svaki drugi prvacic nosi mobitel u dzepu, zanima me sto mislite o tome, kako vi to prakticirate i u kojoj dobi ste poceli davati ili kupili dijetetu mobitel, za sto ga koristi, nosi li ga stalno, ili eventualno samo kad negdije ide za svaki slucaj,....itd....


Moj mali je sada krenuo u drugi razred, i naravno probudila se u njemu zelja za tim tehnickim vrazijim stvorenjem
Ja nekako mislim da to dijete u drugome razredu ne treba i fino sam mu objasnila zasto i kako i on je to sasvim razumljivo shvatio i odustao. Ali znam da ce se pored svojih vrsnjaka koji imaju mobitele, kad tad opet pojavit ta zelja i pitanje.....

Sto vi mislite o tome i kako je kod vas ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 11:57   #2
Moja cura je sad 4.razred.Mobitel ima od 2.r.

Jednom ga je nosila na izlet i to je to.U skolu ga ne nosi iz razloga sto joj je blizu,pa nema potrebe.Da je dalje,nosila bi ga.
Tu i tamo si napise neku poruku s nekim i slusa glazbu.
I dobro da je tako.Kad odraste ionako se nece odvajat od njega,pa zato bolje sto kasnije.
Sajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 19:31   #3
Moji su imali mobitele i u prvom razredu zato jer su od početka išli sami doma i bili bi neko vrijeme sami doma, a meni je to bio jedini način da u svakom trenu mogu stupiti u kontakt sa njima.
Jako sam im išla na živce jer su mi se morali javljati sa svakom promjenom: "sada mi je završila nastava, čekam seku", "došla je seka, idemo u knjižnicu", "nismo više u knjižnici, idemo doma", "doma smo". Objasnila sam im zašto je to meni važno i oni su to prihvatili.

Da nije bilo potrebe, ne vjerujem da bi ih imali tako rano, ali zbilja ne mogu procijeniti kada točno bi ih imali u nekoj drugoj situaciji.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 19:58   #4
Moj je drugi razred. Ima mobitel, ali ga ne nosi u skolu, jer je zabranjen
theodora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 20:21   #5
najstariji je 4.razred,mobitel je dobio krajem 2.
igra igrice ,slusa muziku u skolu ga ne nosi.
prvo za to nema potrebe,drugo je zabranjen
nosi na izlete i sl. cisto da se moze javiti gdje su i kad treba doci po njega pri povratku.
koka7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 21:31   #6
moj stariji sin je ove školske godine krenuo u prvi razred i ne pada mi na pamet da mu kupujem mobilni niti dajem svoj stari
jer je već izgubio pola pakovanja bojica i jedan lenjir
ni mobilni ne bi bolje prošao
da li je zabranjen-ne znam niti me zanima jer ga dobiti neće još neko vrem, dok ne budem sigurna da će ga čuvati
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 22:00   #7
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
"sada mi je završila nastava, čekam seku", "došla je seka, idemo u knjižnicu", "nismo više u knjižnici, idemo doma", "doma smo".
A nije bilo jeftinije implantirati im GPS u guzicu?

OT: na veliko iznenađenje djece i ponekog odraslog, mobitel ima svoju osnovnu funkciju - komunikaciju. Djetetu mobitel treba onda kad počne odlaziti negdje bez roditelja (u školu, na aktivnosti).

Zabrana nošenja mobitela u školu je teški idiotizam. Ako u školi nisu u stanju drugačije spriječiti korištenje mobitela pod nastavom, nek kolektivno progutaju radne knjižice i diplome.

Još ako je objašnjenje onaj idiotizam "pa što, ni mi nismo imali mobitele, pa što nam je falilo?", toplo sugeriram vraćanje na drvene učeničke pločice i pisanje kredom. Ni njima, navodno, ništa nije falilo.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 22:07   #8
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
A nije bilo jeftinije implantirati im GPS u guzicu?

OT: na veliko iznenađenje djece i ponekog odraslog, mobitel ima svoju osnovnu funkciju - komunikaciju. Djetetu mobitel treba onda kad počne odlaziti negdje bez roditelja (u školu, na aktivnosti).

Zabrana nošenja mobitela u školu je teški idiotizam. Ako u školi nisu u stanju drugačije spriječiti korištenje mobitela pod nastavom, nek kolektivno progutaju radne knjižice i diplome.

Još ako je objašnjenje onaj idiotizam "pa što, ni mi nismo imali mobitele, pa što nam je falilo?", toplo sugeriram vraćanje na drvene učeničke pločice i pisanje kredom. Ni njima, navodno, ništa nije falilo.


nisi me shvatio, cini mi se da se obracas meni

nisam protiv mobitela, jer ga ja nisam imala, nego jednostavno zelim dijetetu sugerirat da mu
a-netreba sve sto mozda imaju druga dijeca
b-smatram da nije dobro da dijecu preokupiramo s internetom, igricama na mobitelu,....
c-mobitel ima vise funkcija od komunikacije, u tome i jest problem.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 22:16   #9
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
nisi me shvatio, cini mi se da se obracas meni

nisam protiv mobitela, jer ga ja nisam imala, nego jednostavno zelim dijetetu sugerirat da mu
a-netreba sve sto mozda imaju druga dijeca
b-smatram da nije dobro da dijecu preokupiramo s internetom, igricama na mobitelu,....
c-mobitel ima vise funkcija od komunikacije, u tome i jest problem.
pa kupi mu onaj najobičniji, koji će služit samo za komunikaciju
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 22:37   #10
Quote:
Maca Micko kaže: Pogledaj post
ni mobilni ne bi bolje prošao
Zgodna ogledna rečenica za susjedni topic o samopouzdanju djeteta.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 22:39   #11
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
nisi me shvatio, cini mi se da se obracas meni
Loše ti se čini.

Quote:
b-smatram da nije dobro da dijecu preokupiramo s internetom, igricama na mobitelu,....
Vrlo jednostavno: "dobar sluga, loš gospodar", ili "svega dovoljno, ničega previše".
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 22:54   #12
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
A nije bilo jeftinije implantirati im GPS u guzicu?
Nije, provjerila sam.

Par godina kasnije sam vidjela da se u Americi može kupiti narukvica za dvjestotinjak dolara i još za dvadesetak mjesečno preko neta redovito pratiti gdje se "narukvica" nalazi. Da je toga bilo kod nas u vrijeme kada su počeli ostajati sami doma, kupila bih.

I ne, ne mislim da pretjerujem jer su moji klinci (pre)rano počeli ostajati sami doma. Od prvog dana škole su išli sami. Kći mi se jednom izgubila u gradu i nije znala doći doma.

Napominjem da nisu išli u kvartovsku školu, a selili smo se cca jednom godišnje, tako da se par puta desilo da fulaju bus ili stanicu (u razdobljima kada bi selidba bila svježa).
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 23:07   #13
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
I ne, ne mislim da pretjerujem...
S davanjem mobitela djeci? Ne. S učestalošću njihovih prijavljivanja? Da.

Mobitel je mogućnost djetetu da se javi kad mu nešto treba. Sve drugo je k'o u onom stripu kad noćobdija šeta gradom i urla "tri su sata i dvanaest minuta, sve je u redu, mirno spavajte!!! Tri su sata i trinaest minuta, sve je u redu, mirno spavajte!!! Tri su sata i četrnaest minuta, sve je mir..." (: zvuk doletjele cipele u glavu

Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 23:27   #14
Moji sva trojica imaju mobitele. Dobili su ih u prvom razredu, mada ih izuzetno rijetko nose u skolu ( gdje nisu zabranjeni), cak ni najstariji, Jedino ako idu negdje poslije skole ili imaju dugo nastavu. Nose ih prvenstveno na treninge, kada idu kod prijatelja i sl. Da znam gdje su i kada ce se vratiti.
Prije su cesto igrali igrice na njima, sada uglavnom slusaju glazbu.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 08:29   #15
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
A nije bilo jeftinije implantirati im GPS u guzicu?

OT: na veliko iznenađenje djece i ponekog odraslog, mobitel ima svoju osnovnu funkciju - komunikaciju. Djetetu mobitel treba onda kad počne odlaziti negdje bez roditelja (u školu, na aktivnosti).

Zabrana nošenja mobitela u školu je teški idiotizam. Ako u školi nisu u stanju drugačije spriječiti korištenje mobitela pod nastavom, nek kolektivno progutaju radne knjižice i diplome.

Još ako je objašnjenje onaj idiotizam "pa što, ni mi nismo imali mobitele, pa što nam je falilo?", toplo sugeriram vraćanje na drvene učeničke pločice i pisanje kredom. Ni njima, navodno, ništa nije falilo.
Koliko sam ja shvatila, zabrana nosenja mobitela u skolu u nizim razredima osnovne ( za vise razrede ne znam) nije iz razloga da ga djeca ne bi koristila na satu, vec jednostavno nasa uciteljica ne zeli biti odgovorna za skupe igracke u slucaju gubitka, kradje ili lomljenja. Lani se navodno dogodilo da je ukraden izrazito skup mobitel, pa su roditelji djecaka digli frku u skoli.
theodora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 08:48   #16
Quote:
theodora kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja shvatila, zabrana nosenja mobitela u skolu u nizim razredima osnovne ( za vise razrede ne znam) nije iz razloga da ga djeca ne bi koristila na satu, vec jednostavno nasa uciteljica ne zeli biti odgovorna za skupe igracke u slucaju gubitka, kradje ili lomljenja. Lani se navodno dogodilo da je ukraden izrazito skup mobitel, pa su roditelji djecaka digli frku u skoli.
I sad roditelji ne bi trebali moći kontaktirati sa svojom djecom jer učiteljica ne želi biti odgovorna?
Ona i nije odgovorna; ako su roditelju djetetu dali mobitel, trebali bi mu i objasniti kako se njime služi i kako paziti na njega. A ako ga netko i ukrade, nije učiteljica kriva.

U školi koju pohađaju moju djecu redovito nas obavjeste da oni ne odgovaraju za njihove stvari, pa tako ni za mobitele.

Uostalom, tko djetetu kupuje izrazito skup mobitel? Klincu se telefon da kako bi se mogao javiti i kako bi roditelji znali gdje je. Znači, treba mu za pozive i poruke. Naravno da se može desiti da ga izgubi.
A mene osobno bi bilo strah dati im "izrazito skup mobitel" u dobi kada imaju osam godina.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 08:55   #17
Quote:
theodora kaže: Pogledaj post
nasa uciteljica ne zeli biti odgovorna za skupe igracke u slucaju gubitka, kradje ili lomljenja.
Sjajno. Imam bolji prijedlog: neka u školu ne idu ni djeca - zamisli kolika je to tek odgovornost sirote učiteljice...

Quote:
Lani se navodno dogodilo da je ukraden izrazito skup mobitel, pa su roditelji djecaka digli frku u skoli.
Dakle, dvoje idiota je uspjelo natjerati školu na idiotsku odluku - i što su rekli/napravili ostali, normalni roditelji, oni isti koji bi za svoju djecu davali svoje unutrašnje organe i kožu na transplantaciju i kojima su djeca početak i kraj, Smisao i Bitak? Rekli su "a dobro" i otišli svojim putem?

Je, tko je lud zamjerati se učiteljici i ravnateljici...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 09:24   #18
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
pa kupi mu onaj najobičniji, koji će služit samo za komunikaciju
pa di toga ima, svi oni imaju jos najmanje sto vragova.....
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 09:33   #19
Moje djete će kad krene u školu dobiti mobitel. Između ostalog i zato što će morati ostajati nekoliko sati sama. Da ću je gnjaviti da mi se stalno javlja, teško. Ja sam na poslu, a i nemam volje slušati (čitati) svakave dječije banalnosti. Ali pošto sa i ja bila sama, znam koliko znači već sama mogućnost da čuješ ili imaš bilo kakav kontakt sa nekim tko će ti uliti malo sigurnosti.

A i zato što su mobiteli postali normalan dio života. Kompjutor ne branim, ali ću braniti mobitel.

Jedino osjećam da će biti frka oko vrste mobitela. Ja sam za neki jeftini, praktični, a moj dragi koji je totalni frik, i privatno i profesionalno, će vjerojatno zapeti za neko čudo moderne tehnike. Mislim da ću ga pustiti nek' joj kupi što hoće. Kad bude prvog izgubila, ukradu ga ili ga uništi, shvatit će moje argumente...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 09:35   #20
Quote:
theodora kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja shvatila, zabrana nosenja mobitela u skolu u nizim razredima osnovne ( za vise razrede ne znam) nije iz razloga da ga djeca ne bi koristila na satu, vec jednostavno nasa uciteljica ne zeli biti odgovorna za skupe igracke u slucaju gubitka, kradje ili lomljenja. Lani se navodno dogodilo da je ukraden izrazito skup mobitel, pa su roditelji djecaka digli frku u skoli.

Prošli tjedan dođem po malog u školu, čekam na porti i taman zove nečiji roditelj portu da je dijete ostavilo jaknu u školi i da će zvat policiju.

Prošle godine je nekome ukradena pernica, pa knjiga iz prirode, ko zna šta još tijekom godine za što ja nisam čula. Sigurno je bilo i vrednijih stvari.

Pa krade se stalno, djeca gube stvari, kako sitnice tako i mobitele.

Moj ima mobitel od prvog razreda i to iz razloga što ga je dobio ono pred ljeto prije početka prvog. Dobio ga je zato što je cijelo ljeto na moru, igra se s djecom sam, kod nekog je, pa da baka i deda mogu doć do njega.
Njemu je ionako bilo to ljeto važnije snimat si preko bluetooth-a pjesme i igrice.
Zato ga je u prvom razredu i nosio u školu. To je trajalo dva mejseca pa je prestao. Više mu nije bilo fora. Sad je drugi i više ne nosi.

Sigurno bi nosio da ide sam kući poslije škole. Ima ga kad je vani ispred zgrade.

Iako moram priznat malo paničarim da ga pokazuje. Mislim, mobitel nije neš posebno, ali stalno mislim da će ga neko pljusnut i uzet mu ga. Ne zbog mobitela, već da će još batina dobit od nekih zbog gluposti. Dobro, to vrijedi i za druge stvari. Općenito bullying.

I nisu učiteljice rekle da je zabranjen jer mi kaže mali da drugi nose. Ne puno njih, ali nekoliko. Samo moraju imat ugašen preko dana. Smiju ga uključit na odmoru ili popodne na boravku kad su vani pred školom.
program is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.