Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2007., 16:18   #41
E sve si ti to lijepo napisala i to nema šanse da nebi funkcioniralo...ali...uvijek ima "ali" a to je izuzetna snaga volje i samokontrola...i ja osobno sam 100 puta počinjala sa takvim planovima, ali nisam bila dosljedna. Doduše ja imam 61kg na 163cm i cilj mi je 55kg, ali mu se baš i ne primičem
LadyZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 17:12   #42
Quote:
suzana_kc kaže: Pogledaj post
Torma, ti kažeš da je zdravije imati 30 kg viška (onda sam kao zdrava) i patiti od bolova u kičmi i koljenima i jesti sve do čega dođem odjednom.Ja mislim da je zdravije mjesec-dva biti na nekom režimu, izgubiti koji kilogram, pa nastaviti dalje s raznovrsnom i pravilnom prehranom, pa onda još ubaciti i vježbanje. Nemaš pojma kakav podstrek ti daje tih prvih par kila koje se izgube.
Nažalost, ovo je zasad jedini način prehrane kod koje su mi kile krenule...još mjesec dana me neće ubiti...pa će ljeto, more, puno plivanja i hodanja.Sigurna sam da mi onda više nikad neće biti potreban Atkins,UN, bolnička, Montignac...i ostali kojih se trenutno ne mogu sjetiti...
Kao prvo ona to nigdje nije rekla, a kao drugo, sto znaci biti mjesec-dva na nekom rezimu, pa nastaviti sa pravilnom i raznovrsnom prehranom???? Helouuuu??? Kao prvo zdrava prehrana ti mora postati nacin zivota, nema tu nekog posebnog rezima od mjesec-dva, pocnes jesti pravilno i vjezbati i prihvatis da je to navika za cijeli zivot, ne neki rezim, jer rezultati brzo dodju ( dobro, nekom prije nekom sporije ) al jos brze i odu. Zaboravi Un, Montignaca i slicne pizdarije, pocni jesti pravilno. Evo recimo sto ja jedem: ujutro integralni keksi, zatim drugi obrok voce, onda treci obrok rucak-piletina, puretina, tuna, posni sir ili slicno sa puno salate i povrca, izbjegavati kruh, bijelu rizu i tjesteninu, zatim iduci obrok energetska cokoladica ak idem na trening, ak ne voce ili nista, i vecera ak dodjem sa treninga shake, ak nemam trening posni sir ili tuna + mala salata samo sa maslinovim uljem. I tako svaki dan, dan za danom. Ak mi dodje kriza pojedem ja pizzu, al dok god ju pojedem jednom u 2 mjeseca i to ne navecer-ne zabrinjavam se.
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 22:57   #43
Uzaludno je ljudima govoriti ovdje išta,jer oni kada vide da im se prijatelj prepolovio na UN dijeti,Kaktus dijeti,Mjesečevoj dijeti itd. itd. trče kao ovce za tim stopama. A da li je to zdravo,to nije bitno. Svi žele čarobnu pilulu - u ovom slučaju dijetu.

Primjetio sam da se savjetuju dva obroka dnevno...

Nitko,ama baš nitko od vas sa takvim stavom neće biti zdrav niti mršav. Shvatit ćete to kada bude kasno
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 23:04   #44
Cinnamon Girl,htio sam reći da neke stvari koje i nisu tako zdrave,ako se unesu u povoljnom trenutku,mogu biti korisne.

To je princip glukoze u obroku poslije treninga. Ima visoki glikemijski indeks,što znači da kada ju ti uneseš u sebe,ona izaziva veliku inzulinsku reakciju...

Hmm,objasnit ću ti ovako :

Treniraš u teretani. Trening je gotov - nastala su mikrooštećenja na mišićnim vlaknima koja žude za tima da ih se pokrpa.
Kako ? Proteinima! Jer oni su njihova gradivna jedinica. Uneseš proteine,no oni ne ulaze toliko brzo u mišiće jer prisutnost inzulina u krvi nije velika. Kako ju učiniti velikom - glukozom! Inzulin šiklja u krv,povlači proteine u mišić,a glukozu u glikogen (mišićno gorivo tj. povrat snage). I to bi bilo to.

A kada bi ti recimo unijela glukozu pred spavanje,inzulin ju fino pospremi u masno tkivo.
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 23:17   #45
Evo ovako: bila sam na UN dijeti nekih 25 dana. Za to vrijeme sam već nakon 4. dana imala 2 kg manje (voda) i to je to, dalje ni makac. A uskoro sam se počela osjećati jako loše, razlog: anemija. Svaka osoba je jedinstvena i nekom je možda UN najbolji način, no moje iskustvo s njom i nije nešto.
SPOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 23:32   #46
Unos vitamina i minerala u obliku tableta je nepohodan za bilo koga na takvoj dijeti. Da ne uništi baš cijeli organizam.
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 10:14   #47
Quote:
brainiac kaže: Pogledaj post
Uzaludno je ljudima govoriti ovdje išta,jer oni kada vide da im se prijatelj prepolovio na UN dijeti,Kaktus dijeti,Mjesečevoj dijeti itd. itd. trče kao ovce za tim stopama. A da li je to zdravo,to nije bitno. Svi žele čarobnu pilulu - u ovom slučaju dijetu.

Nema čarobne pilule.
Kvalitetno mršavljenje je zahtjeva puno rada i truda. I vremena, vremena, vremena.
Ne može 5kg sala otići preko noći. Nemoguća misija
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 10:36   #48
Moj savjet je ne raditi čučnjeve s tolikom prekomjernom masom i ne trčati ako se prije nije trčalo. Evo jednog primjera glede čučnjeva. Išla moja žena radit 50 čučnjeva i to po 10 u komadu i sve super!!! No idućih tjedan dana nije mogla po stepenicama, a bolove je osjećala još dva tjedna!!!! A i nema smisla raditi to za mršavljenje. Moja preporuka je hodati! Ali ne da se dođe doma poslije posla i onda se najesti pa razmišljati o tome kak sad idem hodat. Hodati se može i na posao i na faks!!! Tako to hodanje i nije onda neki napor!!!!
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 01:26   #49
Sta mislite kad bi doručkovala i večerala jabuke, a ručala normalno jel bi to bilo pogubno za organizam!
korina15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 11:59   #50
Pitanje je sta, zapravo, ti zelis?? Da li na brzinu skinuti kilazu (vecinom tekucinu) da samo ljeto profuras manje kilograma, ili napraviti nesto ali da ti se kile vise ne vracaju?

Na taj nacin (koji si napisala) ces skinuti kilograme uz gladovanje, jer rucak kalorijski nije dovoljan za normalnu osobu i osjecat ces glad. A to nije dobro. Nije dobro ni preskakati dorucak (po mom misljenju jabuka ili dvije nisu prava zamjena za normalan dorucak gdje treba unijeti 400 kalorija, naravno, zdravih 400 kalorija)
I na kraju kada podjes normalno jesti sve ce ti se vratiti, koliko god da skines, ili bi morala cijeli svoj zivot da se prehranjujes na isti nacin (bez dorucka i vecere) da bi ostala kako zelis.
Najbolje, ali zaista najbolje je pravilno jesti i trenirati. Znati kada i sta i mozete skoro sve da jedete i to u solidnim kolicinama.
Tulkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 21:35   #51
Quote:
korina15 kaže: Pogledaj post
Sta mislite kad bi doručkovala i večerala jabuke, a ručala normalno jel bi to bilo pogubno za organizam!
Bilo bi.
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 23:36   #52
...eto ja malo danas citala ovaj topic i vise ni sama neznam kaj da mislim...isto moram skinuti kile i isto tako na zdrav nacin uz vjezbanje naravno ...al eto sad sam na un-u jer sam naprosto morala nekako olaksati svoj organizam sad za pocetak,necu ulazit u polemike oko UN-a,zdrava sam i mislim da mi nece bitno nastetit jos ovo kratko vremena sto je ostalo do kraja al isto tako ne mislim na njoj provest vise od onoga koliko traje...e sad...jasno da je najlakse rec treba se smrsavit i svatko al bas svatko ima svoju definiciju kako treba smrsavit al sve su pod zajednickim nazivom "uravnotezena i zdrava prehrana i puno vjezbe" al kad se dublje udje u polemiku misljenja se razlikuju ...tako je meni receno kad sam nedavno kod doktora bila da se nikako u dijetama ne treba puno voca jesti da je to zabluda jer sadrzi dosta secera...

...nadalje jedna cura je stranicu ispred rekla kako je aktivna sportasica vec duze vrijeme i da se zdravo hrani,da uglavnom jede proteine i tako svaki dan a ugljikohidrate da pokusava izbjec osim ako se ne zazeli pizze ili necega slicnoga pa si dopusti...i nitko joj nije rekao da joj to nije zdravo jer sve namirnice moraju bit zastupljene isti dan,a kad to jedna un-ovka kaze koja jede ugljikohidrate redovito,nju se napadne jer cak to sve ne strpa u isti dan...ne branim nikoga ovdje al ipak nekih nelogicnosti ima jel...

...cula sam vec da bi se sve namirnice trebale jesti pomalo svaki dan jer je organizmu potrebno ali koliko bi to onda obroka bilo i tako svaki dan...a sad sam na jednoj stranici procitala da je obrazovani bracni par nutricionista isto preporucio ne mjesanje ugljikohidrata i bjelancevina,daklem nutricionist veli to...

...diljem svijeta zivi milijun ljudi koji se u najnormalnijim uvjetima ne hrane ovako kako bi se trebalo pa se takvima isto nista ne govori,al kad se netko nadje na dijeti pa se ne hrani tako onda mu se ima uvijek sta za prigovorit...

...ja bi itekako htjela naucit sta to tocno znaci zdrava prehrana i sta i koliko tocno treba dnevno,tjedno onoga ili ovoga u organizmu...a mislim i da nutricionisti imaju svaki svoju teoriju i da se price razlikuju od jednog do drugog...neznam stvarno sta bi vise mislila,mozda posjetim nekoga strucnoga da mi odgovori na ovo pitanje jer si planiram uzet malo duze vremena da se dovedem u red al jednostavno mi kojimo smo na dijetama ovakvim il onakvim smo uvijek stigmatizirani nekak mislim...no otom potom
sanjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:07   #53
Zdrava prehrana je ONA koja tebi (manje bitno) i tvom tijelu (bitnije) najviše odgovara
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 17:58   #54
Quote:
sanjo kaže: Pogledaj post

...nadalje jedna cura je stranicu ispred rekla kako je aktivna sportasica vec duze vrijeme i da se zdravo hrani,da uglavnom jede proteine i tako svaki dan a ugljikohidrate da pokusava izbjec osim ako se ne zazeli pizze ili necega slicnoga pa si dopusti...i nitko joj nije rekao da joj to nije zdravo jer sve namirnice moraju bit zastupljene isti dan,a kad to jedna un-ovka kaze koja jede ugljikohidrate redovito,nju se napadne jer cak to sve ne strpa u isti dan...ne branim nikoga ovdje al ipak nekih nelogicnosti ima jel...
To si ti na mene mislila? Ma nisam ti ja aktivna sportasica, treniram kick box 3 put tjedno, al rekreativno. Da, ugljikohidrate pokusavam izbjeci, pogotovo one lose, al za dorucak jedem integralne kekse, i u toku dana sa tunom ili posnim sirom pojedem 2 komada integralnog dvopeka ili onog razenog kruha, onog zapakiranog kao dvopek, ne znam sad kak se zove. Znaci, nije da ne jedem ugljikohidrate, samo pazim kakve jedem i kad jedem. I mislim da covjek treba bit stvarno blesav da jedan cijeli dan trpa u sebe ugljikohidrate, ili jedan cijeli dan voce, ili vodu. A sto se tice pizze, pa da, jednom u 2 mjeseca se bas zazelim pizze, al onda ju pojedem bez griznje savjesti, jedna pizza u 2 mjeseca ( odnosno da preciziram-pola pizze-pol pojedem ja pol dragi ) mi nis nece nastetiti, bitno da je to tak rijetko i da ju ne pojedem navecer.
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 14:31   #55
Ako nekoga zanima besplatno predavanje o zdravoj prehrani neka mi pošalje privatnu poruku da se dogovorimo oko termina.
Nutritional is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 01:47   #56
jel uz tempo gubljenja kila u dva tjedna triba pauza nakon određenog vrimena?
e i šta je sa noktima, kosom, kožom? tribaju li neki vitamini posebno za to?

naravno, mršavljenje bi bilo uz zdravu prehranu i vježbanje.
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 18:39   #57
Quote:
šljivica kaže: Pogledaj post
trebam vašu pomoć. na svojih 166cm imam 88kg, koje sam pretežno dobila u zadnje 2 godine (skočila sam sa 60 na 88- da, znam...)
mislim da je krajnje vrijeme da djelujem. ne želim un dijete, ne želim gladovati, nego želim smršaviti na zdrav način, zadnje što mi sad treba jest da si sjebem zdravlje (koje je već dovoljno sjebano)
ono što od vas tražim jest savjet da li je moj plan dobar.

planiram izbaciti junk food, kruh, slatkiše, čipseve i takve stvari.
piti 2l vode dnevno, a sve ostale sokove potpuno izbacit.
smanjiti ugljikohidrate, povećati voće i povrće.
jesti 5 obroka dnevno(s tim da su dva međuobroka voće povrće) kao i većera koja je isto samo voće/povrće.
količinama hrane se ne mislim zamarivati, više ću se usmjeriti na to da jedem kvalitetno, a ne brojiti kalorije i izluđivati se.

što se tiče vježbanja, tu nisam baš upućena.
planiram svaki dan raditi 100 trbušnjaka i 50 čučnjeva (naravno ne odjedamput jer bi mi umrli mišići nego serije po 25).
malo dizanje utega jer su mi ruke katastrofalne.

dalje stvarno ne znam što da radim. nemam role ni bicikl, niti baš puno vremena za vježbanje(a ni novaca). što još?

dodatno se još mislim mazati kremama za strije, celulit i zatezanje kože.

recite mi, da li je ovo dobar plan?
ne želim ogromne rezultate u kratko vrijeme. imam pred sobom cijeli život, zar ne?
želim kvalitetne rezultate i želim očuvati zdravlje. želim nešto što ću raditi svakodnevno za svoje tijelo i zdravlje, ali ne da ga i uništim.
ne bih pila neke tablete, jer smatram da to nije zdravo.

recite mi da li je ovo dobar način?

zaista,svaka pohvala za razmisljanje!
moja jedina preporuka je da ti u ishrani JESU potrebne zitarice...
sto se tice sokova - limenka koka-kole (odnosno bilo kog gaziranog soka) od 0,33 l sadrzi u sebi 9 do 12 kasicica secera...mislim da vise nikad neces popiti nijedan...unos vode i preko 2l je pozeljan
cips, slatkisi, komercijalna hrana je izvor ne samo debljine vec i raznih bolesti, zato se trudi da unosis samo presnu hranu (znaci zaboravi przenu hranu)...

pogledaj vise na www.pauzaplus.com
 
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 01:14   #58
mrsavljenje!

koliko se moze skinuti u tri tjedna sa zdravom prehranom-smanjen unos ugljikohidrata,i svakodnevnom aerobnom aktivnoscu od 60 minuta?
evelin-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 04:08   #59
Quote:
evelin-zg kaže: Pogledaj post
koliko se moze skinuti u tri tjedna sa zdravom prehranom-smanjen unos ugljikohidrata,i svakodnevnom aerobnom aktivnoscu od 60 minuta?
9 kg ?
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 10:43   #60
ma neeee....pa to nije moguce uopce,jedino mozda da si na infuziji...i ne treba mi toliko..ja bih bila zadovoljna sa nekih 5 kg ako se moze u tom periodu ali nisam bas sigurna...4kg bi mi vec bilo vau..imam 175cm i 62kg
evelin-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.