Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2015., 22:22   #581
Pa kasne za većinama navigacija u unošenju promjena bar godinu dana. Ulice koje su promjenile nazive prije više od dvije godine su na svim drugim navigacijama upisane pod novim nazivom, no Garmin još kaska. Ista stvar je sa dosta novih ulica , izmjenjenih križanja i sl. U Zagrebu je još Ok, ali što dalje to više ajme. Ima jedno selo za koje sam im osobno slao upozorenja da je ravno 500 metara na krivom mjestu (u biti zaselak) tj da im doslovno položaj toga zaselka odgovara stanju iz I svejtskog rata (da selo se doslovno preselilo iz nekog rauloga 500 m niže) ali jok. I to govorim i o Adria route i CN Europe, ovome zadnjem 2016.nešto (neš ti genija već su u 2016). Osobno sam radi toga isto pokušavao prodati garmina ali na kraju sam ga dao starome koji je zadovoljan da nađe adresu a ne jebu ga greške.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 23:01   #582
skini Here app,skini kartu hrvatske i uživaj,ak putuješ van hrvatske skini zemlje koje ti trebaju,ja je isprobao radi odlično i vrlo je precizna i ono najbitnije točno pokazuje adresu i sve
__________________
laganini...
Hrcoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 23:12   #583
Ma imam IGO i zadovoljan sam sa njim.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 00:19   #584
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Pa kasne za većinama navigacija u unošenju promjena bar godinu dana. Ulice koje su promjenile nazive prije više od dvije godine su na svim drugim navigacijama upisane pod novim nazivom, no Garmin još kaska. Ista stvar je sa dosta novih ulica , izmjenjenih križanja i sl. U Zagrebu je još Ok, ali što dalje to više ajme. Ima jedno selo za koje sam im osobno slao upozorenja da je ravno 500 metara na krivom mjestu (u biti zaselak) tj da im doslovno položaj toga zaselka odgovara stanju iz I svejtskog rata (da selo se doslovno preselilo iz nekog rauloga 500 m niže) ali jok. I to govorim i o Adria route i CN Europe, ovome zadnjem 2016.nešto (neš ti genija već su u 2016). Osobno sam radi toga isto pokušavao prodati garmina ali na kraju sam ga dao starome koji je zadovoljan da nađe adresu a ne jebu ga greške.
Hajde daj konkretne lokacije, točke, ulice pa da usporedimo.
Imam i ja i Garmina i IGO, a i google maps.

Inače, koristio sam Garmina od sjevera Njemačke do juga Albanije (a i od Portugala do Ukrajine) i uvijek sam došao kud sam trebao.

Edit:
Čak me i po Estoniji dobro odveo. Istina, ne u nekim zaseocima nego glavnom gradu.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 08:31   #585
Je u većem djelu europe je ok, ali istok je loš. Dobro, ajde mi nađi ulicu Ivice Hrnčevića u Petrinji. Prije jedno 3-4 godine je dobila ovaj naziv. Ako to uspiješ probaj doći iz Zg (simuliraj rutu) od Zg do nje s tim da ideš autoputom od VG do Lekenika (ne izađeš u Buševcu kao što će htjeti jer nema ucrtano da je otvorena). To su dva najočitija primjera koje znam. Ovaj zaselak nećeš ni naći pa nema veze. A da ne govorim da me sa prije par godina u Zadru skoro puknula u jednosmjernu ulicu u suprotan smjer iako je na njoj bila karta iz 6 mjeseca (adria route izlazi 2 puta godišnje, a nju sam imao tada).
A Bosna je kaos (iako istina bog većina navigacija je tamo slaba osim par največih gradova, s tim da je garmin najoćajniji). Ukratko na našem podrućju je nebih preporučio nikom.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 11:10   #586
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Je u većem djelu europe je ok, ali istok je loš. Dobro, ajde mi nađi ulicu Ivice Hrnčevića u Petrinji. Prije jedno 3-4 godine je dobila ovaj naziv. Ako to uspiješ probaj doći iz Zg (simuliraj rutu) od Zg do nje s tim da ideš autoputom od VG do Lekenika (ne izađeš u Buševcu kao što će htjeti jer nema ucrtano da je otvorena). To su dva najočitija primjera koje znam. Ovaj zaselak nećeš ni naći pa nema veze. A da ne govorim da me sa prije par godina u Zadru skoro puknula u jednosmjernu ulicu u suprotan smjer iako je na njoj bila karta iz 6 mjeseca (adria route izlazi 2 puta godišnje, a nju sam imao tada).
A Bosna je kaos (iako istina bog većina navigacija je tamo slaba osim par največih gradova, s tim da je garmin najoćajniji). Ukratko na našem podrućju je nebih preporučio nikom.
Google maps mi nije našao tog Hrnčevića u Petrinji, ali bome ga nije našao ni IGO.
Garmin mi je dolje u autu pa ću probati poslije. No dobro, ako Hrnčevića nisu našli ni google maps ni IGO ne vjerujem ni da će ga naći Garmin.
To naravno ne znači da je lošiji od njih.

Trebao si tad tu jednosmjernu u Zadru pogledati i preko IGO-a. Vjerujem da bi isto bila jednosmjerna u kontra smjeru.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 11:47   #587
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Je u većem djelu europe je ok, ali istok je loš. Dobro, ajde mi nađi ulicu Ivice Hrnčevića u Petrinji. Prije jedno 3-4 godine je dobila ovaj naziv. Ako to uspiješ probaj doći iz Zg (simuliraj rutu) od Zg do nje s tim da ideš autoputom od VG do Lekenika (ne izađeš u Buševcu kao što će htjeti jer nema ucrtano da je otvorena). To su dva najočitija primjera koje znam. Ovaj zaselak nećeš ni naći pa nema veze. A da ne govorim da me sa prije par godina u Zadru skoro puknula u jednosmjernu ulicu u suprotan smjer iako je na njoj bila karta iz 6 mjeseca (adria route izlazi 2 puta godišnje, a nju sam imao tada).
A Bosna je kaos (iako istina bog većina navigacija je tamo slaba osim par največih gradova, s tim da je garmin najoćajniji). Ukratko na našem podrućju je nebih preporučio nikom.
Za koje namjene ti treba gps? Hoću reći ako unaprijed znaš gdje moraš ići na Garminu nije problem locirati cilj na pc-u (za razliku od drugih) i frknuti ga u uređaj. Ja sam možda 2-3 puta u životu tipkao cilj direktno na uređaju iako ne znam kako bi to napravio u nekoj trećoj zemlji na jeziku koji ne znam ni pročitati
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 12:19   #588
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Je u većem djelu europe je ok, ali istok je loš. Dobro, ajde mi nađi ulicu Ivice Hrnčevića u Petrinji..
Našao google maps odmah!






Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 15:56   #589
Pa normalno da ga je našao. Misliš da nisam provjerio date primjere. Imam ja još dosta farminovih bisera. Pa nisam odlučio rješiti se navigacije od parsto Eura i preći na mobitel bez veze.

I netko je predložio Here. Pa oni rade karte za IGO (kompletnije su im od Tom Toma za istoćni dio Europe). Tako da vjerujem da su super.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 16:56   #590
Baš sam skinuo nokia here, jos da nabavim nosac za mobitel i sve 5.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 22:20   #591
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Pa normalno da ga je našao. Misliš da nisam provjerio date primjere. Imam ja još dosta farminovih bisera. Pa nisam odlučio rješiti se navigacije od parsto Eura i preći na mobitel bez veze.

I netko je predložio Here. Pa oni rade karte za IGO (kompletnije su im od Tom Toma za istoćni dio Europe). Tako da vjerujem da su super.
Bome da. Google maps je sad i meni našao.
Valjda sam ujutro fulao neko slovo.

Ali Garmin nije našao. Piše za tu ulicu da je Slavka Kolara, neki odvojak..

Imaš pravo.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 22:35   #592
Google navigacija se iznenađujuće popravila u zadnjih godinu dana. Još da malo porade na sučelju i dopuste ofline upotrebu karata i bila bi u oštroj konkurenciji sa ostalima.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 00:05   #593
Ja nedavno bio u Puli i upalio G maps i govorne naredbe nisu potpuno točne. Primejrice bilo je slučajeva da trebam skrenuti lijevo i na ekranu oznaka pokazuje lijevo, a "google nataša" veli skrenite desno. No da se googl maps popravio to stoji. Po Munchenu i Berlinu je radio posao savršeno, a da ne govorim koliko je koristan za traženje nekih firmi, restorana, dovoljno je upisati samo naziv i vodi te.

Za Maps ti ne treba ni puno interneta, internet ti treba samo da učita rutu ili kod rekalkulacije rute ako fulaš. Primjerice, želiš u Pariz, u HR učitaš rutu i možeš isključiti net, a ni po EU internet više nije skup kao nekad, tako da...

Najgore iskustvo sam imao (još imam) sa Mireo Dont Panic, kad je koristiš naziv karte dont panic postaje malo ironičan.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 21:12   #594
Kupujem navigaciju jer mi je dosta posuđivati od nekoga iz rodbine, pa sad gledam da upiknem nešto što nije preskupo. S obzirom da se ne kužim previše u te navigacije, gledao sam samo Garmine i odabir je konkretno pao na ovog: http://www.chipoteka.hr/artikl/11761...-2689lm-europe

Pa me zanima sad da li ima netko kakvu drugu preporuku, da li od Garmina ili nekog drugog proizvođača - nebitno, samo da je cijena oko 1500HRK. Planiram ju najviše koristiti za vožnju do npr. Njemačke, Španjolske, možda nekih manje razvijenih zemlja poput Rumunjske itd. Ne vjerujem da ću je puno koristiti kroz HR/balkan, ali postoji mogućnost da kroz godine dođe i do toga, ali glavna odredišta su mi ipak druge europske države.

Hvala
Clam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 20:06   #595
Meni je TomTom najbolji. Ali vidim da se u HR ne kupuje. Možda je preskup.
Evo kod mene GO5100 za 200 Eura. Allways Connected, stalno spojen s intenetom, javlja gužve, radove na cesti, kamere (sve to u HR još ne radi ali u puno EU zemalja), jednostavna za koristiti, 4 puta gratis update karata (doživotno) i system update besplatan. Sve to sam imao na GO5000, tako da taj model kasnije može biti još bolji. A možeš naći i taj još na prodaji. Moj tata je imao Garmin, sada sam mu dao svoj TomTom i kaže da se preporodio. A i taj Garamin je u HR bio skup, oko 1500kn. A ja sam taj TomTom platio kod mene 1900kn. Mada ima i jeftinije.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 21:31   #596
Tom tom se u RH ne kupuje jer ima loše karte Hrvatske.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 21:36   #597
Ne bih se složio. Renaultov TomTom i GO5000 koji sam imao su imali odlične karte. TomTom iz 2007-e je imao samo AC, glavne ceste i sela samo glavnu cestu, gradove sve. GO5000 ima sve, sela, gradove, sve ceste. Jedino još fali to što sam napisao, internet veza, radari, traffic... Tata se sada s njom vozi po HR i daleko je zadovoljniji od Garmina kojeg je imao. Čak ima i glasovne komande ali ne na hrvatatski, nažalost.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 21:41   #598
Garmin je opčenito pogubio kompas u zadnjih par godina. Ikao sam instalirane paralelno TOM-Tom i IGO sa Here kartama Hrvatske i TomTom mi je debelo zaostajao sa pokrivenosti. To je bilo početkom ove godine ( karte od cca kraja prošle).
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 21:43   #599
Ok, nećemo sada miješati kruške i jabuke. Ti pišeš o aplikacijama na telefonu, ja pišem o navigacijskom uređaju.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 21:54   #600
Pa sam si rekao da nema hrvatsko glasovno navođenje. Da i nije ovoga sa kartama (karte su iste i za mob i auronavigacije) već to odbije prosjećnog Hrvata. Iako sasvim solidno baratam Engleskim i dosra ga koristim radi posla ako mogu birati između slićnih navigacija sa i bez Hrvatskog, biram ovu sa. Taman posla da još u vožnji moram razmišljatino jeziku.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.