Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2015., 19:37   #10001
Quote:
farfan kaže: Pogledaj post
Premala razlika u cijeni u odnosu na kvalitetu a posebno komfor. Kod hlađenja može proć, ali kod grijanja izbjegavati ako je moguće. Gledaj japance.
Japance Made in Japan ili Japanski brend a proizvedeno u Kini, Maleziji ili u Europi?

Evo npr:

http://www.klima-buhin.hr/web/katalozi/Cjenik2014.pdf

Ururu Sarara kosta malo ispod 18 tisuca kuna a Emura oko 12-13 tisuca kuna.

Dok ovdje isto:

http://www.klima-buhin.hr/web/katalo...ort_Akcija.pdf

Na akciji sada kosta 5700 a pise Proizvedeno u EU za EU.

Dok je GREE:

http://klima-tesar.hr/portfolio-view...ja-3-35000-kn/

3,350 kuna.

Ili Mitsubishi vjerovatno isto made in Kina:

http://klima-tesar.hr/portfolio-view...ja-3-85000-kn/

3750 kuna.

http://klima-tesar.hr/portfolio-view...verter-akcija/

5200.

Dakle rekel bi da izmedju Kineza i "Japanaca" razlika bude skoro 2 tisuce kuna. A pravih Japanaca 10 tisuca kuna.

Da ne velim da GREE i Haier imaju kooperaciju sa Japanskim proizvodjacima klima, i Haier je jedan od najvecih proizvodjaca bijele tehnike u svijetu po prometu.

Mislim nije da ih reklamiram, ali da je mala razlika......pa nije bas tak mala.
europe2seoul is offline  
Old 26.03.2015., 20:15   #10002
a i proizvedeno u EU je dosta širok pojam, šta bi to trebalo značiti?
grčka, bugarska, rumunjska....? Sve je to EU
Da je nešto s čim bi se mogli pohvaliti napisali bi Made in Germany, ili France ili UK ili neznam...a ovako tko zna
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 26.03.2015., 21:17   #10003
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
a i proizvedeno u EU je dosta širok pojam, šta bi to trebalo značiti?
grčka, bugarska, rumunjska....? Sve je to EU
Da je nešto s čim bi se mogli pohvaliti napisali bi Made in Germany, ili France ili UK ili neznam...a ovako tko zna
Pa sto posto da nije Germany, France ili UK. Jer bi to onda i napisali.

Isto kada ti za Maslinovo ulje kazu dobiveno mjesavinom maslinova ulja podrijetlom iz EU i da je extra djevicansko.
Da je dobiveno hladnim presanjem to bi extra naveli. Kao da je iz domacih maslinika.
europe2seoul is offline  
Old 27.03.2015., 00:20   #10004
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa sto posto da nije Germany, France ili UK.

.
Samo da dodam da Daikin svoj sadasnji ,prestizni model ururu-sarara R32 proizvodi u Kini a prodaje na Japanskom trzistu.


http://www.daikin.com/press/2009/090218/index.html

A toga ce biti sve vise sa oznakom " made by China " ali i Indija.......
Sustina je u kontroli kvaliteta i naravno da Daikin nece raditi i prodavati svoje proizvode sa malom zaradom-marzom.
Kada imas iza sebe hemisku industriju ti moras biti " prvi " , a tu je zarada i novac.
1973zoran is offline  
Old 27.03.2015., 08:12   #10005
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ako je ovo istina što pišeš, to znači da je u EU već do našeg ulaska postajala zabrana za neinvertere (radi nas je sigurno nisu uveli, jedino smo mi možda preuzeli taj propis jer smo morali) ali nekako mi se to čini prerano...2013...ali dobro, neznam, nisam siguran....neću tvrditi suprotno, samo izražavam sumnju u tvoju tvrdnju
The ErP Directive for air-conditioners (Lot 10) comes into force on the 01.01.2013 and is valid in all EU countries without national transitional periods.
Note: Air conditioning units, which have been imported into the EU by the manufacturer or supplier before the end of 2012 are not affected and can be sold furthermore.

I naravno čim smo ušli u EU, morali smo se tog pridržavat.
Evo ti i link, stavio bi mitsubishi ali njemu nećeš vjerovat pa evo; http://www.toshiba-klima.at/erp/

Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
http://klima-tesar.hr/portfolio-view...ja-3-35000-kn/
3,350 kuna.

Ili Mitsubishi vjerovatno isto made in Kina:
http://klima-tesar.hr/portfolio-view...ja-3-85000-kn/
3750 kuna.
http://klima-tesar.hr/portfolio-view...verter-akcija/
5200.

Dakle rekel bi da izmedju Kineza i "Japanaca" razlika bude skoro 2 tisuce kuna.
Da ne velim da GREE i Haier imaju kooperaciju sa Japanskim proizvodjacima klima
Mislim nije da ih reklamiram, ali da je mala razlika......pa nije bas tak mala.
Mitsubishi je thailand, meni draže od kine iako je to vjerojatno nebitno. Između ove dve klime je razlika 400kn. Što se tiče ove kooperacije, taj tesar koji si ti linkao nudi za sve japance 5g garancije, za gree ne nudi. A tako i ostali, neki čak do 7g. Mitsubishi ima 3g garancije čim ga ugradiš, gree ima mislim 2. A ova druga klima se neda uspoređivat s prve dvije koje su dosta slične. Zato je i razlika 2000kn.
Osobno bi za grijanje uzeo japanca i minimum drugi model po hijerarhiji, to je kod toshibe suzumi, kod mitsu sf, kod fujitsu lmca.
Ti slobodno ugradi gree ili haier, kad zbrojiš ugradnju imaš 4550 vs 4950kn a to je ispod 10 posto.
farfan is online now  
Old 27.03.2015., 14:13   #10006
Kad je u pitanju nase trziste valjda u prvu klasu spadaju japanci bez obzira gdje se proizvode.U drugu klasu valjda korejci lg samsung kao i brend kinezi haier gree i slicno.U trecu klasu spadaju ostali .

Japanci koji su proizvedeni u japanu,toga pitanje ima li vise uopce,ja kad bi naletio negdje na takvu ponudu kao sto je skoro prica bila u srbiji da je negdje zaostao u nekoj radnji fujitsu stariji koji je made in japan.....ja bi ga vjerovatno kupio.Ti stariji modeli koji su made in japan nemaju vjerovatno parformanse kao ovi novi modeli ali vjerujem da je kvalitet na nivou.

Iako ni to nije garancija da si kupio najkvalitetniji uredjaj......lik u sarajevu ima toshibu daisekai 5 koja je malo starija ali je made in japan......i imao je raznih kvarova na njoj.......desava se :-)
rovaccccc is offline  
Old 27.03.2015., 15:03   #10007
Quote:
1973zoran kaže: Pogledaj post
Samo da dodam da Daikin svoj sadasnji ,prestizni model ururu-sarara R32 proizvodi u Kini a prodaje na Japanskom trzistu.


http://www.daikin.com/press/2009/090218/index.html

A toga ce biti sve vise sa oznakom " made by China " ali i Indija.......
Sustina je u kontroli kvaliteta i naravno da Daikin nece raditi i prodavati svoje proizvode sa malom zaradom-marzom.
Kada imas iza sebe hemisku industriju ti moras biti " prvi " , a tu je zarada i novac.
Moram te ispraviti ovdje jer širiš dezinformacije.
Ururu Sarara ima R32 plin i proizvodi se u Japanu,
Emura se proizvodi u Češkoj, Professional u Češkoj, Comfort u Češkoj, Siesta u Kini, Oki Comfort u Maleziji, parapetna u Japanu te Nexura u Češkoj. To je jedini proizvođač klima koji ima proizvodnju u Europi te jedan od rijetkih koji klime dobiva i iz Japana (nisam siguran da li je jedini).
norkač is offline  
Old 27.03.2015., 15:36   #10008
Quote:
farfan kaže: Pogledaj post
The ErP Directive for air-conditioners (Lot 10) comes into force on the 01.01.2013 and is valid in all EU countries without national transitional periods.
Note: Air conditioning units, which have been imported into the EU by the manufacturer or supplier before the end of 2012 are not affected and can be sold furthermore.

I naravno čim smo ušli u EU, morali smo se tog pridržavat.
Evo ti i link, stavio bi mitsubishi ali njemu nećeš vjerovat pa evo; http://www.toshiba-klima.at/erp/
gledam malo taj link što stavljaš, tu niš konkretnoga ne piše

jedino kaj pametnoga tu vidim jest, evo ovo, samo za Zorana:

Čemu tri klimatske zone za ocjenu učinkovitosti u režimu grijanja?


Klimatski uvjeti imaju velikog utjecaja na performanse klima-uređaja u režimu rada toplinske crpke. Zbog toga su unutar EU-a stvorene tri zone:

Sjeverna Europa: hladno
Središnja Europa: srednje
Južna Europa: toplo

u praksi gledano, meni uopće nije jasno zašto te 3 zone postoje, jer koliko smo imali prilike vidjeti, nakon silnih linkova na kojekakve linkove specifikaicja uređaja na čirilici, hebrejskom, ugro finskom i neznam više koje jeziku i pismu, aposlutno niti jedna specifikacija nije nudila performanse za bilo koju drugu klimatsku zonu osim - average

pa čemu sve?
Čemu u finskoj prodavati i nuditi klime sa specifikacijama za average zonu???

Nakon ovoga, možda i Zoranu postane jasno da to što čita sve silne specifikacije da si može u praksi objesiti mačku za rep



Quote:
farfan kaže: Pogledaj post
[

Mitsubishi je thailand, meni draže od kine iako je to vjerojatno nebitno.
I meni je draže da je moj suzumi Thailand. Sad si još zamisli da se organizira za zadovoljne kupce posjet tvornici u Tahiland. Pri povratak kao zabunom sjedneš na krivi avion i završiš na Phucketu i zaglibiš u nekom resortu tamo...
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 27.03.2015., 15:39   #10009
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Iako ni to nije garancija da si kupio najkvalitetniji uredjaj......lik u sarajevu ima toshibu daisekai 5 koja je malo starija ali je made in japan......i imao je raznih kvarova na njoj.......desava se :-)
koja provokacija

ali dobro što sad, bio ono i neki lik koji je prije par godina zapalio E klasu pred Euroline-om...

forest gump bio rekao: shit happens
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 27.03.2015., 21:13   #10010
Quote:
norkač kaže: Pogledaj post
Moram te ispraviti ovdje jer širiš dezinformacije.
Ururu Sarara ima R32 plin i proizvodi se u Japanu,
Emura se proizvodi u Češkoj, Professional u Češkoj, Comfort u Češkoj, Siesta u Kini, Oki Comfort u Maleziji, parapetna u Japanu te Nexura u Češkoj. To je jedini proizvođač klima koji ima proizvodnju u Europi te jedan od rijetkih koji klime dobiva i iz Japana (nisam siguran da li je jedini).
Nije mi jasno sta je to ovde " dezinformacija ".Pa narvno da se neki modeli Daikina proizvode u Kini.Pa zato su i napravili fabriku zajedno sa Gree ,,,, Drugo Gree poseduje 51 % vlasnistva a Daikin 49 %.
Gree proizvodi klime za Daikin a onda se nalepi nalepnica Daikin.

http://www.gree.rs/gree.html

Procitaj na kraju teksta kako se Gree hvali.
1973zoran is offline  
Old 27.03.2015., 21:34   #10011
Pa i indijska Tata je kupila Jaguar, pa jel Tata kvalietnija od Jaguara?
I da imas novaca sta bi radije kupio TATu ili Jaguara, ak se furas na kvalitetu?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 27.03.2015., 22:32   #10012
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
koja provokacija
Jesi ti smijesan lik :-):-).......kakva bolan provokacija.........tebi izgleda toshiba ko neko porodicno blago koje se prenosi s koljena na koljeno i njeguje heh.

Naprotiv meni toshiba izgleda kao nesto pouzdano i kvalitetno.

Ali to opet nije garancija da se ne moze toshiba pokvarit nekome sutra.

Sve ove klime se slabo kvare ovdje......ali mozda je razlog sto se relativno malo ljudi grije na ovo kod nas.......dao sam ti link svedskog foruma gdje se puuuuuno ljudi grije ovako vec dugo godina.......pa ces vidjet koliko se gore vise kvare toshiba mits fujitsu daikin svi redom......ali valjda zato sto ih puno ima gore.
rovaccccc is offline  
Old 27.03.2015., 23:11   #10013
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Jesi ti smijesan lik :-):-).......kakva bolan provokacija.........tebi izgleda toshiba ko neko porodicno blago koje se prenosi s koljena na koljeno i njeguje heh.

Naprotiv meni toshiba izgleda kao nesto pouzdano i kvalitetno.

Ali to opet nije garancija da se ne moze toshiba pokvarit nekome sutra.

Sve ove klime se slabo kvare ovdje......ali mozda je razlog sto se relativno malo ljudi grije na ovo kod nas.......dao sam ti link svedskog foruma gdje se puuuuuno ljudi grije ovako vec dugo godina.......pa ces vidjet koliko se gore vise kvare toshiba mits fujitsu daikin svi redom......ali valjda zato sto ih puno ima gore.

Sta si se uzvrpoljio odmah?
Pa da se i kvalietno kvari pa to je sasvim normalno i nije neuobicajno, pa zato i postoji garancija.....i na kvalitetnu robu
Moj je neki dobri stari obicaj da ono sto koristim dosta ili je bitno radi necega, doista pokusavam uzeti nesto kvalietno,a ak nemam novaca radije ne kupujem nista.

Da ti ja sad idem nabrajati sta sam sve bio kupovao kojekakve robe, dobrih brandova a o problemima s njima bi mogao ispisati stranice i stranice ovdje.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 28.03.2015., 00:14   #10014
Thumbs up

Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Pa i indijska Tata je kupila Jaguar, pa jel Tata kvalietnija od Jaguara?
I da imas novaca sta bi radije kupio TATu ili Jaguara, ak se furas na kvalitetu?
Pa naravno da bih izabrao Jaguara ali ovde se govori o tome da se i klime Daikin proizvode u Kini.Taj podatak za mene nije iznenadjenje,pa mnogo sta kvalitetnog je proizvedeno bas u Kini.
Naravno da Daikin ima fabrike i u drugim drzavama ali ima i proizvoda iz Kine.
1973zoran is offline  
Old 28.03.2015., 00:22   #10015
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post

Da ti ja sad idem nabrajati sta sam sve bio kupovao kojekakve robe, dobrih brandova a o problemima s njima bi mogao ispisati stranice i stranice ovdje.
Evo mene bas interesuje kakvo ti lose iskustvo imas sa proizvodjacem Mitsubishi , pa se tako lose izjasnjavas o istom.Bas bih da cujem

Ako pricu spustimo na tvoj nivo o automobilima ja licno mislim da Mitsubishi ima jako kvalitetne automobile.

Ja koliko znam sve sto nosi naziv Mitsu uvek je sinonim za kvalitetnu robu.
1973zoran is offline  
Old 28.03.2015., 08:12   #10016
A) nikakva
B) nisam ni rekao da mitsu nisu dobri auti, rekao sam samo da ih nitko vise ne kupuje niti ih tko vozi, i to ni u europi ni u aziji. Ocigledno je negdje greska...
C) moze biti. Ali i kvaliteta ima svoje razrede
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 28.03.2015., 13:19   #10017
Ova konstatacija pod B) je nažalost točna ali zbog sasvim drugih razloga a ne zbog "kvalitete" jer kod nas jako loše prolazi sve što nije "evropsko tj. švapsko" odnosno greška je u našim glavama
Smille is offline  
Old 28.03.2015., 15:03   #10018
Quote:
Smille kaže: Pogledaj post
Ova konstatacija pod B) je nažalost točna ali zbog sasvim drugih razloga a ne zbog "kvalitete" jer kod nas jako loše prolazi sve što nije "evropsko tj. švapsko" odnosno greška je u našim glavama
Ne bih se bas slozio u potpunosti.
Na nasim cestama ces vidjeti i,dosta mazdi, i nissana, i,kia i hyundaija, peugeota, citroena, i svaceg neeuropskog ili nenjemackog, ali,zato mozes cijeli dan sjediti na cesti i gledati koji auti proalze, i neces 3 mitsubishija vidjeti.

Dakle, nije ni problem ni u galavama ni u novcaniku nego u mitsubushiju.
Iako je mitsubishi doista kvalietatan automobil, barem bio svjedobno, gdje su vremena kad su svi slinili i za galantom, i lancerom i pajerom.....?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 28.03.2015., 19:36   #10019
Pozdrav,moze li preporuka za neki dezinfekcijski sprej za ciscenje klime ili gdje bi u zagrebu se moglo nabaviti
__________________
###########??###########
roman28 is offline  
Old 28.03.2015., 20:23   #10020
Quote:
1973zoran kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno sta je to ovde " dezinformacija ".Pa narvno da se neki modeli Daikina proizvode u Kini.Pa zato su i napravili fabriku zajedno sa Gree ,,,, Drugo Gree poseduje 51 % vlasnistva a Daikin 49 %.
Gree proizvodi klime za Daikin a onda se nalepi nalepnica Daikin.

http://www.gree.rs/gree.html

Procitaj na kraju teksta kako se Gree hvali.
Ako su kinezi kao Gree ili Haier toliko losi a Japanci toliko dobri kako to da onda ovi iz prodaje Gree I Haier-a kada formiraju cijenu ne idu sa nizim cijenama kako bi nesto prodali, nego drze razliku na svega par sto kuna? A I sa tako malom razlikom obje kompanije su u rastu I sirenju.
europe2seoul is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.