Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2003., 01:20   #21
što se waking life-a tiče, ne da ima par scena čiji se dijalozi mogu činiti pretencioznima nego je takvo barem pola filma. ako se koncentriraš na ono rečeno, da, apsolutno je istina da je to (većinom) hrpa kvazifilozofskih brbljarija no meni, gledajuć film kao cjelinu, to funkcionira. malo je bizarno ali funkcionira. različiti stilovi animacije za razne scene su, čini mi se, bile neophodne... svaki taj komadić filozofije zahtijeva i svoju atmosferu koju su razni stilovi animacije baš fino dočarali... inače, super mi je bilo prepoznavat cameo uloge poznatih u njihovim animiranim verzijama, k'o da igram 'where's waldo?'

suzie templeton, moram reć da prvi put čujem za nju. no znam da neće biti i poslijednji put...
ne kužim zašto usporedba sa aardman studiom ako se žena bavi lutkarskom animacijom? koliko ja znam aardman radi sa plastelinom... da, dobro, u neku ruku je to slično ali ipak... inače, najpoznatiji aardmanov serijal je 'Wallace & Gromit', gledao sva tri, fenomenalni filmići. kad smo već tu, moram reć da je chicken run bio malo underwhelming... dobar je to film, daleko od tog da nije...ali valjda sam imao prevelika očekivanja. (a i over the top dječiji kraj je malo pretjeran) nego, i u chicken run-u je jako evidentno bio taj igranofilmski pristup, gotovo da je crtić bio filmskiji od filmova... no to ne mogu uzeti pod pohvalnu kategoriju, meni je to jednostavno nešto što bi se moralo uzet' zdravo za gotovo.

Icepick, jesi li ti gledao aardmanove filmiće? ako ne, puno propuštaš... bili su čak i na HRTu, samo sinhronizirani na hrvatski...ugh

nego, reci Liberatore, koji su te animirani filmići oduševili? (kad kažeš da jako voliš animaciju )

hm, kad se već dotičem toliko tema, ajde da još kažem da me For the birds oduševio, izrazi lica te mimika tijela koji su animatori postigli na tim pticama su fenomenalni... naravno, ne mislim da su realistični, nego su stilizirani taman na pravi način.

final fantasy wise - neki kadrovi u toy story 2 su meni bili čak i bolji od prosječnog kadra u FF... ono što ne kužim je zašto je toliko problem napravit motion capture usnica, lip sync je u FFu očajan. s druge strane, motion capture tijela je jako, jako dobro inkorporiran u film...obično me to bode u oči u većini animiranih, bude OČITO da se rabio motion capture...no u FFu je to malo suptilnije...možda su namjerno ubacili neke nesavšenosti.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 09:27   #22
Nisam bio dovoljno jasan kada sam pricao o Aardmanima. Prvenstveno sam mislio na njihovu seriju kratkih filmova,"Conversation pieces" i kasnije "Lip synch"...gdje su radili animaciju na temelju vec snimljenih razgovora. Filmovi kao sto su "Ident", "Going Equipped" i "Creature Comforts" (ispovijest brazilskog studenta i njegovog razocaranja u Englesku, ozivljena je likom lava u zooloskom vrtu - te je lavu dodan, lip synch-an, sadrzaj vrpce).

Inace, i Aardmani rade s lutkicama, prvenstveno doduse s glinom...ali izmedju animacije lutaka i animacije glinom postoje ipak manje znacajne razlike nego sa animacijom na celu npr. (crtez) jer je u pitanju 3d prostor, a ne 2d prostor, svjetlo igra puno znacajniju ulogu, bas kao i tekstura materijala.

Iz tih razloga volim Svankmajera i Bracu Quay. Oni isto rade animaciju u 3d prostoru, ponekad glinom i animaciju lutaka ali najcesce animaciju sa nadjenim predmetima, recimo da su u pitanju svojevrsni "ready mades"..

Ne zelim zvucati pretenciozno, iako volim i klasicnu animaciju a i nesto Animea, najvise volim Svankmajera (od dugometraznih "Faust", "Alice", "Zavjerenici strasti", "Otesanek"), Bracu Quay ("Crocodile Street" je najpoznatiji). Braca Quay su doduse potpuna nerazumljiva (takodjer su napravili i igrani dugometrazni "Institut Benjamenta") ali prekrasni filmovi, prava mala vizualna poezija, nevjerojatan osjecaj za detalj, teksturu, pokret, svojevrsni vizualni sklad unutar zapravo vrlo kaoticnog svijeta njihovih filmova, te njihovu sposobnost da se postigne izuzetna atmosfera..

Od novih animatora Suzie Templeton i dosta njih koji su bili na nekoliko proslih Animafest-a..

Zanimljiv je jos i Aleksandar Petrov (animacija uljem na staklu...vrlo, vrlo komplicirano). Inace nas Danijel Suljic se bavi animacijom sa kavom ("Kolac", "Film s djevojcicom").

Najvise volim stop-motion i claymation , pa sam se sjetio jos jednog genijalca - Will Vinton, koji je napravio fenomenalan film baziran na zivotu Mark Twain-a (ne sjecam se kako se zove, HTV ga je znao prikazivati pocetkom 90-ih), a kasnije je napravio i Exuperyevog "Malog Princa"...

Naravno, ne treba zaboraviti nasu animaciju - ona se bazira na gegu (Dovnikovic, Vukotic)...nazalost nisam nikada gledao (ili se ne sjecam jer je bilo davno) radove Mimice i Marksa...
zatim Gasparovic - "Satiemania"..

pa Bourek!

nasa animacija i dalje kix ass. Zanima me Trbuljakov film, a Nicole Hewitt radi vrlo zanimljive stvari s animacijom predmeta ("In between", prije par godina na Animafestu)

Nasa fotografkinja Mare Milin je unutar Zagreb filma trebala raditi kratki serijal "Glupaca" (vrlo moderan pristup, nisam mogao vjerovati da kod nas postoji netko tko prepoznaje i daje zeleno svjetlo za takve stvari), no to se nece ostvariti jer je Zagreb film vrlo ispolitizirano mjesto, o cemu se dosta i pisalo, ali necu sada o tome..
Liberatore is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 12:08   #23
Quote:
El_Duderino> Icepick, jesi li ti gledao aardmanove filmiće? ako ne, puno propuštaš... bili su čak i na HRTu, samo sinhronizirani na hrvatski...ugh
Eh, puno me pitaš ovako kad mi kažeš autore. Nisam ti ja baš upoznat sa europskom produkcijom.
Ako se radi o ekipi koja je radila "W&G" onda naravno da sam gledao. Eh da, ne bi vjerovao kako su englezi ponosni na taj animirani.
Gledao sam i neke na HTV-u. Bio je jedan sa onim sobom, zar ne? Bio je DUBiran ali je bio OK. Šteta samo što se dosta humora izgubio u prijevodu.

Nego, jel' se sječate vi one emislije Animavizija, koju je vodila Blaženka Leib? Zašto toga više nema?

I jel' se sječa netko od vas da je prije puno-puno (oko 10 možda) godina bio valjda neki festvial animiranih filmova pa su na trećem programu po cijele dane puštali animirane filmove sa tog festivala. Ne znam da li je to bilo povodom Animafesta u ZG ili nešto drugo, ali znam da su išli animirani non-stop. I to je trajalo možda tjedan dana, a možda i duže. (ja sam tada bio klinac pa mi je pojam o vremenu bio malo 'off')
Anyways, ne sječam se da je ikad više takvo što bilo prikazano.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 15:10   #24
Quote:
Originally posted by Liberatore

Inace, i Aardmani rade s lutkicama, prvenstveno doduse s glinom...ali izmedju animacije lutaka i animacije glinom postoje ipak manje znacajne razlike nego sa animacijom na celu npr. (crtez) jer je u pitanju 3d prostor, a ne 2d prostor, svjetlo igra puno znacajniju ulogu, bas kao i tekstura materijala.
Kod animacije lutaka (a još više kod claymationa) fora je i u tome, ako nešto profulaš tokom snimanja, nikad više ne možeš ponoviti animaciju potpuno isto. To je jedna od draži koju Švankmajer voli. Prošle godine čovjek je bio jedan od voditelja internacionalne filmske radionice u Čakovcu.


Quote:
Originally posted by Liberatore

Will Vinton, koji je napravio fenomenalan film baziran na zivotu Mark Twain-a (ne sjecam se kako se zove, HTV ga je znao prikazivati pocetkom 90-ih), a kasnije je napravio i Exuperyevog "Malog Princa"...
Mislim da se zvao "Avanture Marka Twainea".


Quote:
Originally posted by Liberatore

Nasa fotografkinja Mare Milin je unutar Zagreb filma trebala raditi kratki serijal "Glupaca" (vrlo moderan pristup, nisam mogao vjerovati da kod nas postoji netko tko prepoznaje i daje zeleno svjetlo za takve stvari), no to se nece ostvariti jer je Zagreb film vrlo ispolitizirano mjesto, o cemu se dosta i pisalo, ali necu sada o tome..
Daj, daj baš o tome! Uvijek su me zanimala sranja iz Zagreb filma. Poduzeće koje ima toliki potencijal uvijek je uspjevalo samo sebi bacati klipove pod noge. Kad god se pojavi neko zrnce kreativnosti sa komercijalnim potencijalom sve sile se urote da se taj potencijal ne ostvari. Što je najtužnije, onda na kraju svi počinju cviliti o 'zagrebačkoj školi', njenoj blistavoj tradiciji, tužnoj sadašnjosti....
Nemoj misliti da me zanimaju tračevi iz političkih kuloara i takve stvari. Zanima me, jer sam se i ja jednom bavio animacijom (reklo bi se da me interesiraju stvari iz 'struke' ). Redovno pratim vijesti i prijedloge o ponovnom postavljanju Zagreb filma-a na noge, al nakon što je ZF prošle godine bio jedan od najvećih gubitaša u vlasništvu grada ne vjerujem da će neke pojedinosti izaći na vidjelo u skorije vrijeme.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 20:40   #25
Ice Age......nisam gledao, ali mi frendovi(koji su gledali) kažu da ličim onoj vjeverici sa žirom...onda mora biti dobar



Ak nekog zanima crtanje, neka ode ovdje i clickne Tutorials....za sve obožavatelje mange koji i sami to žele isprobati
Timor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 00:46   #26
ooooooooo ice age je zakon..ja ga gledala napušena..jeben je bio totalno dobar....
__________________
...don't you ever get stuck in the sky, when you're high..
...nEvrmajnd... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 05:15   #27
Thumbs up

Cowboy Bebop: Knockin On Heavens Door

A kaj se tice Mononoke, to stalno reklamiraju na novoj da ce biti, ali na njihovoj stranici nema nista. Sve one filmove koje reklamiraju da ce bit na TV su i na stranici ali Mononoke... nema. Znaci nisam bas siguran da ce ju prikazat al meni je tak svejedno jer ju bas sad idem downloadat...
 
Odgovori s citatom
Old 20.04.2003., 00:01   #28
omiljeni dugometraznji zbog animacije mi je "rugrats - the movie" a zbog ranje i sl. jos uvjek nije izaso bolji od dreamworksovog "ANTZ"
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2003., 12:19   #29
čudovišta iz ormara su meni super.............. ja sam se kidaLa...................
__________________
i rece maja: "jebat ces i tocka" i tako bi
bloody sailor moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2003., 15:02   #30
Quote:
Originally posted by bloody sailor moon
čudovišta iz ormara su meni super.............. ja sam se kidaLa...................
Zbilja?

Ja mislio da ti je "Bishojo Senshi Sailor Moon R - The movie"
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2003., 18:41   #31
monsters inc. i ice age su mi genijalni crtići
__________________
[*deathless*] e propustio si moje prvo pojavljivanje u petama u javnosti jucer. odrastam, a tebe nema :(
[wrongek] ideš
[wrongek] što je sljedeće, torba u obliku torbe :)
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 15:54   #32
Carev novi fazon a.k.a. Emperors New Groowe tako nekako je definitivno najbolji kao i svi Disney-evi,
Ice Age je "dobar" al sam ga gledo jedno tri puta zbog one vjeverice, lasice sta je vec, ona sto sakriva onaj zir citav film. Joj jesam se smijooooo
__________________
I was only 21 when i died..
Dreadfull is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 01:01   #33
od zadnjih koje sam ja pogledao
ice age
monster inc.
Grappler Baki : The Ultimate Fighter
Blood : the last vampire
ghost in the shell
ninja scroll
neon genesis evangelion : the end of evangelion
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 01:13   #34
Quote:
Dreadfull kaže:
Carev novi fazon a.k.a. Emperors New Groowe tako nekako je definitivno najbolji kao i svi Disney-evi,
Ice Age je "dobar" al sam ga gledo jedno tri puta zbog one vjeverice, lasice sta je vec, ona sto sakriva onaj zir citav film. Joj jesam se smijooooo
Pa jel nisu to već stariji crtići?
Ja sam zadnji gledala Ice Age, ali je to meni već stariji crtić.Još se na starom forumu pisalo o njemu.
A ima ovdje već velika tema o crtićima:
Najbolji crtići, najsmješnije scene
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 17:32   #35
lilo stich...ice age..i planet sa blagom mi je ok.. mislim animirani film je ljudi..sta trazit od njega nego ludu zabavu..

a sad izasao ovaj finding nemo.. i to mi izgleda prespektivno

a kratki...dexter:P
pepeljara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 19:14   #36
Quote:
Marin23 kaže:
The End of Evangelion
Ja jednostavno moram pitati....jesi li gledao/la seriju?

Jer ako ne onda mi je full čudno kako nekome End of EVA može biti dobar???
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 21:02   #37
jesam ... serija mi je među najboljim kratkim , a film među najboljim dugometraznim
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 21:03   #38
....samo seriju sam gledao davno , a film sam nabavio nedavno
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 22:22   #39
Quote:
Marin23 kaže:
jesam ... serija mi je među najboljim kratkim , a film među najboljim dugometraznim
Među kratkim što??? Pa traje po 25 minuta....nije to "kratki" već jednostavno serijski

Nego mogao bi opet postaviti isto pitanje.....kao gledao si seriju a film ti je dobar???
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 22:54   #40
a sta je 25 min nego kratki (iliti TV Series) , i meni su i serije i zadnji evangelion odlicni , sta fali ? il se tu nesto ne razumijemo ??? postoji 26 serija (kratki crtica) te dugometrazni The End of Evangelion (oko sat i pol) ne ????? a negdje sam procitao da postoji jos jedan film , al to nisam siguran
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.